Bloodsucking Cinema (TV film)

Dokumentární / Horor

USA / Kanada, 2007, 56 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (2)

• eraserhead666

Zcela neobjektivní dokument mapující upírskou anabázi filmem, jehož první polovina poslouží minimálně jako inspirace co ještě by stálo za to vidět... Zpočátku je až radost na to koukat, protože z toho trochu čiší snaha představit filmové/ho upíry/a trochu jinak, než jsme dneska zvyklí, jenže pak dojde na druhou půli, která se zvrhne v nekritické obdivování a vynášení do nebes filmů jako Underworld, Blade nebo Královna prokletých a já měl chuť ten dokument vzdát, protože to skoro nešlo vydržet. V dokumentu se objeví spousta známých tváří (Carpenter, Schumacher, Boll, Landis), jeden dost ujetý maskér, dozvíme se nějaké zajímavosti o filmovém pohledu (a proměně) na upíry (jak a proč by měli vypadat) a o zákulisí natáčení některých filmů (např. Od soumraku do úsvitu). První polovina je ještě dobrá, pak už to ale jde, minimálně u mě, s hodnocením hodně dolů. Jedno pozitivum to ale přeci jenom má, vzhledem k roku, kdy to bylo natočené, potěší absence Twilight ságy (to už by ani nestálo za hodnocení). Viděno na Festivalu Fantazie 2010.(13.7.2010)

Několik nadšenců - a není jich zrovna málo - mluví o tom, že mají rádi upíří filmy. To není zrovna málo, ale překvapivě to ani není moc. Jsou nadšení, mladí a neklidní. No dobře, někteří už jsou celkem staří. Bohužel zde není tolik zajímavých informací, jak by si člověk přál a prostě se jede s tím, že se tady objeví zajímavé tváře a budou mluvit o legendárních a méně legendárních upířích filmech. Na ten průměr to stačí.(1.7.2015)