Série(2) / Epizody(14)

Seriál pojednává o pěti různých lidech, z různých částí Británie. David Sowerbutts, masovými vrahy posedlý muž, který stále bydlí u své matky Maureen. Mr. Jelly, jednoruký klaun. Oscar Lomax, slepý milionář, který nadevše miluje svoji sbírku plyšových zvířátek. Joy Aston, porodní sestra, která žije v představě, že jedna z nácvikových panenek je skutečné dítě, a Robert Greenspan, lilipután, jeden ze sedmi trpaslíků v divadelní hře, který je zamilovaný do Sněhurky a věří, že ovládá telekinezi. Jednoho dne tyto lidi spojí záhadný vyděrač, který všem pošle dopis se stejným textem "Vím, co jsi udělal". (dr.block)

Recenze uživatele ybuko k tomuto seriálu (1)

Psychoville (2009)

Serial (respektive zatim sedmidilna miniserie, ale uvidime co bude dal) za kterym stoji Reece Shearsmith a Steve Pemberton, polovina ctyrclenne skupiny zodpovedne za vyborny podobne ujety pocin League of Gentlemen http://www.csfd.cz/film/195203-league-of-gentlemen-the. Psychoville je taky dost nedefinovatelny zanrovy mix komedie s hororovymi a bizarnimi prvky a ma podobnou strukturu jako treti serie Ligy - prolinajici se cernohumorne pribehy nekolika podivnych existenci, ktere pak spoji dohromady ramcovy straslive tajemny pribeh, tykajici se davneho zlocinu, jez se jich vsech nejak tyka. Podobne jako Liga mne to chytlo az po nekolika (cca trech) dilech. U ctvrte epizody citujici Hitchcockuv klasicky thriller http://www.csfd.cz/film/4390-provaz-rope/ jsem uz ale byl plne lapen. Tresnicka nacerpana z wikipedie: serial se jmenuje podle japonskeho a korejskeho prekladu nazvu, pod kterym tam byla uvedena Liga gentlemanu. ()