Jíst, meditovat, milovat

Eat, Pray, Love

Jedz, modli sa a miluj

Romantický / Drama

USA, 2010, 134 min

Som zástancom toho, že knižné spracovanie často predčí to filmové.. V tomto prípade ma však dostali (a preto mi to nedá neporovnať). Síce som skôr zahliadla film ako prečítala knihu, ale musím uznať, že kniha za moc nestála. Pri filme možno oceniť a patrične si vychutnať všetky krajiny, mestá, pamiatky, atď atď, ktoré Liz navštevuje (se vším všudy). Kniha síce obsahuje podrobný opis toho kde sa čo napr. na talianskom námestí nachádza a ako sa dostaneme k super známej fontáne xyz ale to si človek darmo bude predstavovať niečo, čo nemá do detailu opísané. Teda keď sa jedná o KONKRÉTNE pamiatky. A kto by to furt googlil, však? :D Inak Julia sa mi tu veľmi páči, za mojich mladých čias bola mojou modlou, teraz je síce viac v ústraní ale stále má svoje čaro s tým svojím veľkým bielym úsmevom. A mužské osadenstvo len posilnilo moje pozitívne ohlasy na tento kúsok! Neodporúčam pozerať ak ste hladní :D(13.7.2012)

Je to takový pomalu plynoucí cestopis, vyprávěný očima postavy Julie Roberts, s několika podařenými vtipnými situacemi. A to je asi tak všechno, co by se k tomuto snímku dalo říci. Určitě bych snesl o něco kratší stopáž. A u italské části bych doporučil dopředu připravit některé ze specialit, které se objevily na plátně, a následně je podávat v sále. Třeba by to v kině udrželo ty dva páry, které během promítání odešly. Jako nápoj pak samozřejmě originální indickou kolu Thumbs Up.(10.11.2010)

Z tych podpriemernych hodnoteni som ocakaval slabucky nudny film, ale vobec to take nudne nebolo. Mozno tam bolo par zdlhavych dialogov, ja by som tu minutaz urcite skratil, ale inac ma Julia Roberts, jej depresie z nenaplneneho manzelstva podla jej predstav a neskor hladanie samej seba prijemne prekvapila, svoju postavu zahrala skvelo. Zaver s Javierom Bardemom sa mi celkom pacil a nebyt tej dlhej vrazednej minutazi, dal by som mozno aj tu stvrtu hviezdicku. _________ Julia Roberts - (Liz Gilbert) +++ Hadi Subiyanto - (Ketut Liyer) +++ James Franco - (David Piccolo) +++ Billy Crudup - (Stephen) +++ Richard Jenkins - (Richard z Texasu) +++ Javier Bardem - (Felipe) +++ Viola Davis - (Delia Shiraz) +++ A. Jay Radcliff - (Andre) +++ Mike O'Malley - (Andy Shiraz) +++ Produkcia: Brad Pitt +++(31.12.2011)

• OG_Swifty

No to sem si zase po delší době naběh; "romantický" film s Julií Roberts na základě osobního příběhu nějaký rádoby liberální krávy. Film tuhle paní vykresluje jako odvážnou ženu, která byla úspěšná ve všem co dělá a možná právě proto ztratila svůj životní cíl, a tak se rozhodla udělat odvážný krok směrem do neznáma - od všeho utekla a začala cestovat a dělat píčoviny a zase se našla - a našla i novou lásku, živelnýho brazilce. Realita je taková, že se vdala a manželství se jí sesypalo na sračky a tak to řešila útěkem, což je poměrně běžný - nedělá to sice každej, ale není to nic zas až tak neobvyklýho. Sice mi nějak uniklo, kde vzala prachy na žraní špaget v Boloni, meditování v Indii a šukání na Bali, ale to není zas tak podstatný - stalo se to, tak asi měla našetřeno. Druhá část reality je ta, že ten její brazilec se s ní před rokem taky rozešel, takže to vlastně taky nevyšlo - jenom si procestovala kus světa, ale to není nic, za co bych jí měl obdivovat. Julia Roberts mě srala, ty špagety bych jí nejradši nasypal za prdel a ten finální románek byl fakt k smíchu, stejně jako srdceryvný story o tom, jak debil málem přejel svoje dítě. Radši bych si 2 hodiny pouštěl písničky kapely Von Iva než znova tohle..(24.7.2016)

MPAA: 45414 Já si nemůžu pomoct, ale tenhle film je udělaný tak, aby si každý člověk přišel na své... Část která se nelíbí jednomu se zase líbí jinému a naopak.... Podle mého povedený snímek, i když něco bylo nudné až tak moc, že bych to úplně vypustil. Mám rád Béčkové filmy, ale ta indická svatba se třeba moc nepovedla! :)(11.1.2011)

• - Píseň "Samba Da Bencao" od Bebela Gilberta, která zazní v části, odehrávající se na Bali, se již objevila na soundtracku k filmu Na dotek (2004), ve kterém rovněž hraje Julia Roberts. (Karlos80)

• - Film se natáčel v chronologickém pořadí téměř 4 měsíce. (Jeremy.jk)

• - Julia Roberts podmínila svou účast na natáčení na Bali přítomností své rodiny. Po natáčení tak trávila volný čas se svým manželem Danielem Moderem a dětmi Phinnaeusem, Hazel a Henrym. (Karlos80)