Jíst, meditovat, milovat

Eat, Pray, Love

Jedz, modli sa a miluj

Romantický / Drama

USA, 2010, 134 min

Je to takový pomalu plynoucí cestopis, vyprávěný očima postavy Julie Roberts, s několika podařenými vtipnými situacemi. A to je asi tak všechno, co by se k tomuto snímku dalo říci. Určitě bych snesl o něco kratší stopáž. A u italské části bych doporučil dopředu připravit některé ze specialit, které se objevily na plátně, a následně je podávat v sále. Třeba by to v kině udrželo ty dva páry, které během promítání odešly. Jako nápoj pak samozřejmě originální indickou kolu Thumbs Up.(10.11.2010)

• Diamant

Hlavná hrdinka sa rozvedie so svojím manželom. Potom žije s druhým mužom. Potom cestuje, všeličo zažije a rozhodne sa žiť s tretím mužom, ktorý je tiež rozvedený. A to je koniec filmu, ktorý nám chce nahovoriť, že hlavná hrdinka "objavila Ameriku" a je konečne šťastná. Máme učebnicový príklad filmovej demagógie!(9.1.2012)

• Pilda17

Téměř 140 minut o ničem. Eat, Pray, Love nenabídne nic na co by se dalo dívat takovou dobu. Možná kdyby nebyl zdlouhavý a byl by o polovinu zkrácen, tak by se vše dalo překousnout. Julia Roberts je jako herečka dobrá, ale tady mi vůbec nesedla a její herecký výkon moc nepomůže. Přijde mi jako hrozný poleno co neumí hrát. Příběh je jen o tom jak se Julie rozvede a vypořádává se s tím po svém, nakonec vše dobře dopadne jako každý romantický snímek. Děj je bohužel hrozně slabý a hluchých míst je spoustu. Kdyby se to celé zkrátilo o polovinu možná by byl lepší pocit... 4/10 = 40%(5.2.2011)

Film o tom, jak Julča hledala a nenašla. Nenašla, protože si pořád musela ověřovat svoje pocity a názory u někoho jinýho. A ani - dokonce - nepoznala, esli toho chlapa má chtít, nebo ne, jestli láska není "narušením rovnováhy". Až moudrý šaman jí sdělil to, co většina lidí ví tak nějak samozřejmě, že láska sice je "narušením rovnováhy" (i když o tom lidi mluví jinak), ale že někdy je to potřeba. Takže na konci mi přišla Julča stejná, jako na začátku. Nicméně měl film poměrně příjemnou atmosféru. __Ach ten příšerný dabing, ach ta strašná dvorní dabérka.(2.1.2012)

Z tych podpriemernych hodnoteni som ocakaval slabucky nudny film, ale vobec to take nudne nebolo. Mozno tam bolo par zdlhavych dialogov, ja by som tu minutaz urcite skratil, ale inac ma Julia Roberts, jej depresie z nenaplneneho manzelstva podla jej predstav a neskor hladanie samej seba prijemne prekvapila, svoju postavu zahrala skvelo. Zaver s Javierom Bardemom sa mi celkom pacil a nebyt tej dlhej vrazednej minutazi, dal by som mozno aj tu stvrtu hviezdicku. _________ Julia Roberts - (Liz Gilbert) +++ Hadi Subiyanto - (Ketut Liyer) +++ James Franco - (David Piccolo) +++ Billy Crudup - (Stephen) +++ Richard Jenkins - (Richard z Texasu) +++ Javier Bardem - (Felipe) +++ Viola Davis - (Delia Shiraz) +++ A. Jay Radcliff - (Andre) +++ Mike O'Malley - (Andy Shiraz) +++ Produkcia: Brad Pitt +++(31.12.2011)

• - Kniha je prý jedním z nejoblíbenějších románů Oprah Winfreyové, což také bylo jedním z důvodů, proč Julia Roberts projevila o nabízenou roli zájem. (Karlos80)

• - Film byl rozesílán do kin pod krycím názvem "Guest House". (Karlos80)

• - Románové předlohy se jen v USA prodalo 6,2 milionu výtisků a kniha byla přeložena do 40 jazyků. (Jeremy.jk)