Vraždící anděl

Scénografie:

Thomas S. Hammock

Kostýmy:

Emma Potter

Když si odmyslím prapůvodní důvod hrdinčiny odplaty, je to zdařilý a na nic si nehrající zástupce revenge žánru. Scénář není žádná sláva, lehčí překombinovanost a odláfknuté postavy hrají v jeho roli naštěstí jen minimum a v rámci žánrové dimenze se nemá moc za co stydět. Levnější zázemí kupodivu příliš nepoškodilo ucházející akci, postrádající obvyklou strojenost, ačkoliv originalitou a oslnivostí také zrovna nesrší. Angel of Death má však i svou stinnou stránku - je o mnoho lepší adaptací comicsového Punishera než všechny tři stávající "oficiální" adaptace, což mě jakožto zarytého příznivce mstitele s lebkou na triku přivádí na vnucující se myšlenku vyslat ostříleného pomstychtivce mezi hollywoodskou smetánku a případnou příští punisherovskou adaptaci vsunout pod hlavičku produkce Tarantino či Raimi.(3.8.2009)

Parádaní akční řežba v comixovém ladění. Hlavní hrdinka to tam řeže hlava nehlava a jde si za pomstou s menšíma přestávkama až do konce. Velké překvapení!! Výborný look, choreografie soubojů perfektní a vtipná. Děj přímočarý jasný. Občas nějaké ty bouchačky, ale jak jsem psal, většina všech konfrontací se stejně zvrtne v peckovačku rukama a nohama. Perfektně jsem se bavil!!(6.1.2013)

• DavidWebb

Obsahuje SPOILERY! Tak sa mi po dlhočiznej dobe stalo, že som vypol film v polovici a nedopozeral. Pretože kto napísal tento žumpoidný výplach má v hlave miesto mozgu kravské lajno a ani len základné znalosti o ľudskom tele a o tom ako sa píšu scenáre k podobným filmom ani nehovoriac. Odhliadnuc od toho, že hlavná postava je jedna odporná, nesympatická chudera, ktorá si ako nájomná vrahyňa namiesto použitia zbrane radšej láme pastelky v pästných súbojoch, sa nenájde v snímke jediná sympatická postava. Krava dostane nôž až po rukoväť do hlavy a za tri dni ide znova do akcie píčo! Čo viac, znova si láme pastelky pričom dostáva bomby do hlavy a ona je v poho, koxo! Príde zabiť cucáka a frajer napudrovaný sa jej otočí chrbtom, pištoľ nechá na stole, lebo on telefonuje koxo... A tá hudba... No a dosť, tak toto ani fucking náhodou.(4.11.2013)

Typické akční béčko s ženskou hlavní hrdinkou. Musím ale uznat, že tady se nikdo s ničím nesere. Zranění, vraždění, způsoby zabití, to všechno je tu jen pro silné povahy a udržuje to děj ve slušném tempu. Jen škoda, že je tak jednoduchý a tupý, jinak by to bylo celkem solidní a zábavné. Zoe Bell je tedy prvotřídní kus ženy, na který je pěkný pohled, ale začínat by si s ní nikdo nechtěl, natož ji nasrat. Hodnotím vcelku nadprůměrně, ač jsem z toho cítil kopírování Kill Billa. 60%(5.1.2014)

• sedm.1

Od závěrečných titulků tohoto snímku si pokládám jen jednu jedinou otázku. Mám vůbec chuť a vlastně i vůbec nějakou šanci najít jediný důvod, proč nedat křišťálově čistý ODPAD!? Dobrá, jsou tu dva momenty, konkrétně tedy souboje, které mají úroveň a za které jsem ochoten tu jednu ušmudlanou * dát. Zbytek Angel of Death je ale skutečně hnus. Hned od začátku mě nekompromisně praštil přes rypák šílenej televizní vizuál, následující strašnými hereckými výkony, rádobycool komiksovým střihem, a to vše podpořeno otravnou a nudnou zápletkou, kdy i těch sedmdesát minut bylo nesnesitelně dlouhých a ubíjejících. Ovšem nedá mi trochu víc rozebrat a pozastavit se nad hlavní ženskou rolí Zoë Bell, která možná disponuje nějakým tím fyzickým fondem a nejspíš si prošla i nějakou tou lehčí bojovou průpravou, ale jak její herecký um, tak její vizáž, respektive celková sympatičnost je za hranicí nechutnosti, tu jsem fakt nedal a tuhle mužatku už vážně nechci nikdy nikde vidět. A tak jak jsem zmínil, z úplných sraček ten blábol vytahuje skutečně jen těch pár bojových scén, které mají jak slušnější choreografii, tak poměrně i koule, nicméně, zbytek je tak špatný, že radši to celý rychle vypustím z hlavy a jediné, co mě s touto kravinou bude spojovat, bude jen těch pár zdejších řádků.(7.1.2014)

• Zoë Bell

• - Takmer všetky scény natočené v interiéri boli spravené v jednej nemocnici v Los Angeles. (beso74)

• - Postava, ktorú stvárnil Jake Abel, bola pôvodne napísaná pre oveľa staršieho herca. (beso74)

• - Počas natáčania scény v nemocnici kopla Zoë Bell (Eve) jedného z kaskadérov tak silno, že dotyčný bol prevezený do nemocnice s podozrením na zlomené rebro. (beso74)