Jack Hunter: Prokletí hrobky Achnatona (TV film)

Jack Hunter and the Quest for Akhenaten's Tomb

Jack Hunter: Kliatba Achnatonovej hrobky

Dobrodružný / Akční

USA, 2008, 94 min

Jak už jsem psala u pokladu Ugaritu...Další film na způsob Indiana Jonese, Lovců pokladů, Flynna Carsona a snad i trochu Mumie:-) Tady je to o to větší zmatek (kupodivu přehlednej), protože tady nehledá poklad jen Jack a někdo další se skupinou...tady hledá poklad Jack a další 3 samostatný skupiny:-)))(16.8.2009)

• Krimliman

Když nechci přemýšlet a smát se čekám jen co nám naše úžasná nejmenovaná televizní stanice nabízí, variace na Indiana Jonese přenesená do současnosti, efekty jak za 1. republiky a ten příběh. Komedie jako vyšitá.... Ne ! Teď vážně, je to spíše horor dívat se na co dnes režiséři nepřijdou pro mě odpad jako většina video a tv filmů.(8.11.2011)

• eraserhead666

Televizní, na pohled zdánlivě nákladná, vykrádačka Indiana Jonese, včetně klobouku. Docela si dokážu představit casting. Bereme tohohle, tomu to v klobouku bude hrozně slušet. A tuhle, ta jakoby z oka vypadla Charlize Theron, takže bude šukézní kost zalevno a nějaký blbec, který si nepřečte titulky, si dokonce bude myslet, že je to fakt ona. K ní pak jako protiklad dlouhovlasou černovlásku. No a nějakého Araba, který tam bude dělat blbečka a Češi jeho trapné komičnosti určitě pomůžou tím, že ho nechají nadabovat stejným hercem jako Jar Jar Binkse. K tomu sem tam trošičku digitálních triků a celé to hlavně zalejeme hromadou exotických a dobrodružných záběrů. Lidi to sežerou. A u mapy Egytpa v podobě turistického průvodce ze suipermarketu se určitě pobaví. Díky alespoň za ty exotické lokace.(10.1.2014)

I druhý film téhle minisérie se mi hodně líbil. Jak jsem psal u prvního dílu - je nutné brát v potaz, že to je televizní věc. Indiana Jonese to nevykrádá, jen se inspiruje. A ostatně sám Indiana Jones se inspiroval u svých dobrodružných předchůdců jako Alain Quatermain. Není tu příliš akce, ale když je, bývá na TV film dobře nasnímaná, lokace jsou pečlivě vybrány a kamera kouzlí, jak jen může, scénář není hloupý a je v něm jistý nadhled.(14.8.2009)

• Aiwn

Naprosto souhlasím se všemi odpůrci Jacka Huntera. Směšná a hrůzně odpudivá napodobenina Indiany Jonese s hvězdným týmem Stevena Spielberga, George Lucase a Paramount Pictures. Tato slátanina, jejíž zastupitele, ať v obsazení hereckém nebo filmovém, vůbec neznám, mě zklamala hned obalem DVD, na níž vystupuje nějaký debil, který se všemocně snaží napodobit amerického ORIGINÁLNÍHO archeologa Harrisona Forda. Žádné plus, film nemá ani jednoho fanouška, díkybohu, jen tak dál!!!(4.11.2011)

• - Ve scéně, kdy Jack (Ivan Sergei) běží ke skále, ze které chce skočit do řeky, má rukávy vyhrnuté. V záběru, kdy skáče dolů, je má na rukou a po dopadu je má opět vyhrnuté. (JackBurda)