poster

Rychlejší než vlastní stín

 • Francie

  Lucky Luke

 • Slovensko

  Lucky Luke

Dobrodružný / Komedie / Western

Francie / Argentina, 2009, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • SeanLSD
  ****

  Jeden z tých zaujímavých náhodných objavov pri nočnom prepínaní, ktorý by som inak možno nikdy neuvidel.. Jediné, čo mi bolo jasné, že takýto úlet museli stvoriť jedine Francúzi, a bez akejkoľvek znalosti o jeho pôvode som hneď myslel na Asterixa. Veľmi ľutujem, že som naň nenarazil zhúlený aspoň spolovice tak, ako tvorcovia keď ho vymýšľali a minimálne niektorí predstavitelia, keď ho hrali...(12.6.2013)

 • burton
  odpad!

  Začínalo to tak pěkně. Luke se obléká, zapíná manžety, zasunuje náboje do opasku, který si předtím utáhl na sexy nebesky modrých džínách a pak otočí kolečkem ostruhy na kovbojské botě a kamera sjíždí znovu jeho kráčející štíhlou postavu. No a tady bych to zabalila a dala závěrečné titulky a byl by konec a bylo by to nevtipnější na světě.(19.1.2015)

 • Lionheart
  *

  Je mi líto, že to takhle dopadlo... francouzské filmy mám rád, Lucky Luka s Terrencem Hillem jsem v dětství zbožňoval, ale toto se mi nelíbilo. Jean Dujardin je vzor chlapa, ale děj nic moc (spíše nic), záporáci o ničem, vtipy nefunkční, jen ta kamera a vizuální stránka byla hodně povedená (ale to je u Francouzů typické, že se občas nechají unést a vytvoří něco naprosto stylového bohužel na úkor děje a logiky). Víckrát už to vidět nemusím.(25.8.2012)

 • Dubro
  ***

  Tak nám Frantíci vymenili Daltonovcov za Billy the Kida, krpatého, dorobeného a psychicky nevyrovnaného hrubáka, za Jesse Jamesa, magora, neustále hrajúceho scénky zo Shakespearových hier, za Calamity Jane, vylízanú lopatu v slušivom dobovom oblečku a záporáka Pat Pokera, ktorý ako jediný z hlavných postáv nehrá vypatlané necky. Scenárista René zvaný Goscinny uplatnil svoje paprče aj v Asterixoch a podľa výsledku by sa ich mal držať aj naďalej. Toto francúzske prevedenie Lucky Luka, snažiace sa za každú cenu kopírovať (ne)osvedčené hulyúdske komédie, zachraňuje viac než slušná kamera, zvládnutý strih, nadpriemerná výprava a samozrejme Jolly Jumper ako najlepší herec v skoro hlavnej úlohe. 60% a dosť.(16.5.2010)

 • Hellboy
  ***

  Lucky Luke, komediální "western" na motivy slavné řady komiksů Reného Goscinnyho. V tomto moderním pojetí se hlavní hrdina, který střílí rychleji než vlastní stín a nikdy nikoho nezabije, protože se nedokáže přenést přes smrt svých rodičů, vrací do svého rodného města Daisy Townu, na pověření prezidenta Winstona ho má vyčistit od gangsterů, aby tudy mohla vést železniční trať. Do cesty se mu tentokrát nepletou bratři Daltonové, ale Billy the Kid, Jesse James a Calamity Jane. Celý film je ale poněkud mdlý... přestřelky jsou docela zábavné, stejně jako mluvící kůň, ale nějak mě to nechytlo.(6.5.2010)

 • - Na zdi v Cooperově vile jsou Morrisovy náčrtky z prvních komiksů.

 • - Na budově Western Union v Daisy Town je napsáno jméno režiséra - James Huth.

 • - Billy the Kid má na zádech napsáno: "Wanted 5000 $".