Rychlejší než vlastní stín

Lucky Luke

Dobrodružný / Komedie / Western

Francie / Argentina, 2009, 103 min

• Morholt

Lucky Luke s Terencem Hillem mě nijak neoslovil, ale určitě to bylo koukatelnější, než tenhle škvár. Humor se nekonal, herci špatní. Jediné, co se mi líbilo, byl mluvící kůň, který po hříchu dostal příliš málo prostoru a scénka, kdy Luke rozměňoval bankovku. Ale to je na hodinu a třičtvrtě strašně málo.(30.7.2013)

• mortak

Znásilňování francouzských komiksů francouzskými filmaři pokračuje. Po Blueberrym to schytal Lucky Luke a to velmi podobným způsobem. Přepálené efekty, každý záběr musí být "cool", a do toho hlubokomyslná psychologie "co kdyby Luke zabil", jedno trauma a Kráska. I to by se dalo přežít, ale Jesse James citující Shakespeara...WTF!!!(3.3.2012)

Francouzský western v lehce modernizovaném kabátě s pár povedenými vtípky, ale né už s tak dobrým příběhem. Hlavnímu hrdinovi by i William Tell záviděl, má nehorázné štěstí-kupodivu a jeho představitel jakoby vypadl z reklamy na Hugo Bosse. Jen by mě zajímalo, jak toho koně naučili mluvit?! :-) 55%(23.3.2010)

Kalamity Jane a Billy the Kid Boli aj tu natoľko dobré postavy, že si asi pozriem aj iné westerny, zase raz. Len občas mám na také filmy náladu. Lucky Luke bol v tomto prípade len doplnok, niektoré vtipy na neho, alebo z jeho strany boli dosť detinské. Ale herca vybrali celkom dobre, mali výborné kostýmy, výzorovo realistické. Asi tak som si predstavovala ten Luckyho keď som pozerala animovanú verziu. K deju sa radšej nebudem vyjadrovať.(10.10.2015)

Tak nám Frantíci vymenili Daltonovcov za Billy the Kida, krpatého, dorobeného a psychicky nevyrovnaného hrubáka, za Jesse Jamesa, magora, neustále hrajúceho scénky zo Shakespearových hier, za Calamity Jane, vylízanú lopatu v slušivom dobovom oblečku a záporáka Pat Pokera, ktorý ako jediný z hlavných postáv nehrá vypatlané necky. Scenárista René zvaný Goscinny uplatnil svoje paprče aj v Asterixoch a podľa výsledku by sa ich mal držať aj naďalej. Toto francúzske prevedenie Lucky Luka, snažiace sa za každú cenu kopírovať (ne)osvedčené hulyúdske komédie, zachraňuje viac než slušná kamera, zvládnutý strih, nadpriemerná výprava a samozrejme Jolly Jumper ako najlepší herec v skoro hlavnej úlohe. 60% a dosť.(16.5.2010)

• - Billy the Kid má na zádech napsáno: "Wanted 5000 $". (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Na budově Western Union v Daisy Town je napsáno jméno režiséra - James Huth. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Na zdi v Cooperově vile jsou Morrisovy náčrtky z prvních komiksů. (Zdroj: ČSFD.cz)