Rychlejší než vlastní stín

Lucky Luke

Lucky Luke

Dobrodružný / Komedie / Western

Francie / Argentina, 2009, 103 min

Francouzský western v lehce modernizovaném kabátě s pár povedenými vtípky, ale né už s tak dobrým příběhem. Hlavnímu hrdinovi by i William Tell záviděl, má nehorázné štěstí-kupodivu a jeho představitel jakoby vypadl z reklamy na Hugo Bosse. Jen by mě zajímalo, jak toho koně naučili mluvit?! :-) 55%(23.3.2010)

Rozpočet €27miliónovTržby Celosvetovo $17,853,000║ ťažko povedať pre akú cieľovú skupinu to bolo zamerané, lebo čo sa réžie týka je to guláš všetkého, absolútne nevývažené, čo sa technickej stránky týka je tam cítiť ten slušný rozpočet, sú tam nejaké vizuálne vychytávky len škoda že nie fungujúce pre ten rozpačitý dej, sklamanie /40%/(8.11.2009)

Kalamity Jane a Billy the Kid Boli aj tu natoľko dobré postavy, že si asi pozriem aj iné westerny, zase raz. Len občas mám na také filmy náladu. Lucky Luke bol v tomto prípade len doplnok, niektoré vtipy na neho, alebo z jeho strany boli dosť detinské. Ale herca vybrali celkom dobre, mali výborné kostýmy, výzorovo realistické. Asi tak som si predstavovala ten Luckyho keď som pozerala animovanú verziu. K deju sa radšej nebudem vyjadrovať.(10.10.2015)

Lucky Luke, komediální "western" na motivy slavné řady komiksů Reného Goscinnyho. V tomto moderním pojetí se hlavní hrdina, který střílí rychleji než vlastní stín a nikdy nikoho nezabije, protože se nedokáže přenést přes smrt svých rodičů, vrací do svého rodného města Daisy Townu, na pověření prezidenta Winstona ho má vyčistit od gangsterů, aby tudy mohla vést železniční trať. Do cesty se mu tentokrát nepletou bratři Daltonové, ale Billy the Kid, Jesse James a Calamity Jane. Celý film je ale poněkud mdlý... přestřelky jsou docela zábavné, stejně jako mluvící kůň, ale nějak mě to nechytlo.(6.5.2010)

• Lionheart

Je mi líto, že to takhle dopadlo... francouzské filmy mám rád, Lucky Luka s Terrencem Hillem jsem v dětství zbožňoval, ale toto se mi nelíbilo. Jean Dujardin je vzor chlapa, ale děj nic moc (spíše nic), záporáci o ničem, vtipy nefunkční, jen ta kamera a vizuální stránka byla hodně povedená (ale to je u Francouzů typické, že se občas nechají unést a vytvoří něco naprosto stylového bohužel na úkor děje a logiky). Víckrát už to vidět nemusím.(25.8.2012)

• - Na budově Western Union v Daisy Town je napsáno jméno režiséra - James Huth. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Na zdi v Cooperově vile jsou Morrisovy náčrtky z prvních komiksů. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Billy the Kid má na zádech napsáno: "Wanted 5000 $". (Zdroj: ČSFD.cz)