Studený spoj

Scénář:

Miro Remo

Kamera:

Mário Ondriš

Sociálny dokumentárny horor pohľadom 11-ročného dievčaťa z rozvrátenej rodiny žijúcej v blízkosti industriálneho prostredia. Hlavná hrdinka pomaly odhaľuje ťažkú citovú chorobu vo vlastnej rodine. Cíti, že stroje sú k sebe milšie ako jej rodičia. Je stále dieťaťom, sama si neuvedomuje, že ju to poznamená, že detstvo je zrkadlom života. (oficiální text distributora)

Terva

Bakalářský film si zaslouží úplně jiné hodnocení, než americké velkofilmy. CITÁT - Proč si vlastně hrají........ Hororový pohled na život vedle továrny. Kdo je tu vlastně nemocný a proč je nemocný - kde je zakopán pes? ()

Slarque

Jak se na sociálním dně žije dětem? Pokud jste ještě nepřemýšleli na téma, zda jsou dětské domovy vždy horší než rodiče, tak věnujte tomuto krátkému filmu pozornost. Na mě snad jen příliš těch industriálních záběrů, které představují snad polovinu stopáže (70%). ()

kesty

tak ako názov filmu - Studený spoj na mňa celý film pôsobil, studeno, chladne, s veľkým odstupom...napriek tomu do toho režisér vložil svoj pohľad a poňal túto klišé tému celkom zaujímavo, každopádne oveľa viac sa mi páčil Arsy-Versy. ()

GTS_PUNK

Život dysfunkčnej rodiny na okraji spoločnosti. Sivastý industriálny vzhľad cementárne. Naštrbené formujúce roky mladého dievčaťa. Smutná mesačná krajina na Považí. Bakalársky pseudokumentárny film režiséra Mira Rema z roku 2007 prenáša diváka do nevábneho prostredia, kde ľudia nežijú, ale iba živoria, prežívajú. V centre diania vystupuje bezmenné dievča, ktoré od problémov v domácnosti uteká do vlastných svetov - na pole, do vypusteného bazéna, do cementárne. Snaží sa po sebe zanechať stopy (obkreslené ruky na betónovej stene), aby si na ňu niekto niekedy spomenul (vidno akúsi možno nechcenú paralelu s pravekými ľuďmi). Miro Remo síce vo filme zachytáva fikciu, ale až nebezpečne sa približuje skutočnosti mnohých. Studený spoj je nevábnym pohľadom na smutné životy v smutnom prostredí. Film sa dotýka sociálnych tém, ale diváka v konečnom dôsledku viac odpudzuje, než dokáže niečím výraznejšie osloviť a zaujať. Ako dobrý a šikovne zvolený možno hodnotiť názov snímky, ktorý sa dá chápať nielen v súvislosti so spájkovaním, ale aj ako nepriame pomenovanie slabých (studených, chladných) rodinných vzťahov medzi protagonistami. ()

pierre9

Do určitej miery dosť klišé film. Nefunkčná rodina, otec alkoholik, matka hľadá, aspoň fyzickú, útechu niekde inde a to všetko ovplyvňuje život malého dievčatka... ()