Karlos80

Wow, tak tohle to byla pecka, v rámci ultra-low-budget filmů jde o mistrovské dílo a o jeden velký osobní úspěch. Znovu se ukázalo, že talent, nikoliv peníze, dělají úspěšný film! A Elwood ho měl, a to si musel vystačit s pouhými 9,500$! On musel být asi veliký fanda a nadšenec do klasických 70-80's hororů jako "Evil Dead", "Halloween" nebo "Friday the 13th", kde se najde jistá podobnost a na on kterých zřejmě vyrůstal, protože neskutečné se stalo téměř skutečným, on natočil film, kterému se mistrně povedlo zachytit vzhled a atmosféru těchto klasik, a tím se jim alespoň přiblížit ne-li vyrovnat, a to zdaleka nedosahoval rozpočtů těchto filmu (a jiných věcí samozřejmě k tomu), kdy celou řadu z nich (tzv filmů s milionovými rozpočty), hravě strčí do kapsy. Nejdražší na tomto filmu, byly snad jen všecky ty pro film zapůjčená auta, a pronajaté stavby (benzínka, starý starý - zchátralý dům) atd. Většina filmu se odehrává za chodu (na silnici, nebo prostě někde v terénu, příroda, les, atd), má to ale všechno překvapivě velmi rychlý spád, šmrnc a grády, je to nádherně atmosferické, temné, odvážné, vtipné a akční, každá scéna, každou minutu filmu jsem si užíval, film nenudí, je napínavý, mrazivý, vzrušující a krvavý (tam je dostatečné množství gore efektů), k atmosféře strachu ale značně přispívá také soundtrack, který je silný ve své jednoduchosti, kdy tu opravdu funguje skvěle. Na svědomí ho měl jistý Leslie Mizzell. Herec v hlavní roli který tu ztvárnil psychopatického sériového vraha který řádí v jednom malém ospalém americkém městečku, tomu chlapovi se vážně nedalo vůbec nic vytknout (byl to vůbec herec a nebo neherec?). Něco tak nádherně přesvědčivého (uvěřitelného) a naprosto šíleného /dementního (děsivé a divoké oči mluví za vše!), jsem opravdu už dlouho neviděl. Žádný soucit, neustále bubnování na nervy, jeho myšlenkové pochody, se nedaly vůbec odhadnout, on vždy zaútočil když to člověk nejméně čekal. Hra "Ruská ruleta" v jeho vlastním podání skutečně neměla chybu, a finální pronásledování oběti nebo obětí, to byla podle mě, vůbec jedna z největších obrazových scén svého druhu a ve své kategorii. Skutečně parádní výkon. Film se právě hodně zaobírá stavem narušené zabijákovi mysli, čím hlouběji postupujeme do jeho narušené mysli, tím vice propadáme šílenství. Je tu hodně násilí, mrtvých je tu snad deset, všechny vraždy jsou účinné a pěkně surové a krvavé. Killer! byl prvním filmem od režiséra Elwooda, který byl natočený na Super8 film s převážně ruční kamerou což přidalo filmu na realističnosti (asi i díky tomu, jsem měl pocit jako bych se koukal na daleko starší film, kterých bych datoval někdy na počátek 70's, někam do éry grindhouse filmů, něco z atmosféry těchto filmů tam určitě bylo), žádný jiný film se tomuto filmu už bohužel nevyrovnal, svůj vlastní osobní Elwood už nikdy nezopakoval, přesto své fanoušky především mezi sběrateli obskurních rarit si jistě najde. Toto je totiž také jejich povinnost, mít doma dvd s tímto filmem, mezi fanoušky slasherů to pak platí dvojnásob. Nevím kolik stojí dývko, ještě nedávno to bylo jen na vhs a to ještě nějaké regionální, ale teď jsem koukal na ebay a tam se draží nějaká raritní jugoslávská kazeta s tímto filmem a to za rovný litr! No nekupte to:-) Film po jeho shlédnutí, považuji za jednoho z horkých kandidátů na TOP10 nízkorozpočtových kultovních filmů všech dob! () (méně) (více)