Poctivá dickensovská depka. Nepropadejme žádné naději. Problém gamblerství byl již v 19. století fenoménem. Starožitníci prohrávali v kartách jmění a prchali před věřiteli z Londýna na venkov. I tam ale jakýkoliv peníz hbitě vložili do hry a terorizovali své okolí. Hnus. Jinak ovšem kvalitka jak se na staré inscenace sluší.80%(1.5.2017)

Příběh není žádný zázrak a myslím, že by se dal v klidu sfouknout v normální stopáži a nemusel se roztahovat na dva díly. Zejména první dvě třetiny prvního dílu mi přišly zbytečně rozvláčné, v druhém díle jsem se zas pozastavoval nad některými nelogičnostmi v chování postav. Naštěstí tu je slušné herecké obsazení, takže v souhrnu to dává slušné tři hvězdy.(17.10.2016)

Typický Dickens - siroty, chudobní ľudkovia, intrigy bohatých, špinavé predmestie Londýna a v závere dobrodinci hlavných hrdinov príbehu, či už z rad známych, alebo príbuzných, ako je to aj v tomto prípade. Inscenačná adaptácia samotnému príbehu až tak nesvedčí, našťastie to vynahradzujú väčšinou kvalitní herci, aj keď s miernou dávkou teatrálnosti a nadsádzky. Tereza Pokorná je naozaj pokorná. Je síce pravda, že som pomaly plynúcemu príbehu a aj jeho atmosfére neprepadol, ale vcelku spĺňa nároky televízneho diváka a nerobí predlohe hanbu.(3.10.2017)

(2x) Opět nádherná dvoudílná televizní adaptace dalšího známého románu Charlese Dickense (po Malé Dorritce z r.1967), navíc se zajímavou studiovou výpravou plnou pestrých barev a historických dekorací... Příběh poskládaný z osudů lidí kolem jednoho starožitníckeho domku se točí kolem hračské závislosti, penězích a lidské vypočítavosti. Ve skvělém obsazení překvapí mladá Tereza Pokorná, kdo ale tuhle bezmála tříhodinovou inscenaci nejvíc zdobí, je Ilja Racek coby podvodnícky lichvář Quilp - báječný (tragi)komický výkon v různých proměnách!(25.1.2017)

Myslím, že předloha nepatří mezi nejlepší Dickensova díla, toto zpracování však staví na famózních hereckých kreacích. Ilja Racek sice není ošklivý záprtek, jak by měl lichvář Quilp vypadat, ale ztvárnil jeho odporný charakter s grácií sobě vlastní. Taktéž Kostka podává podlézavého a zákeřného notáře Brasse tak, že bych mu kůrku nepodal. I když popravdě bych nejvíc nařezal samotnému starožitníkovi. Takový ten vlastně poctivý člověk, který se jedno špatné rozhodnutí snaží napravit dalším, ještě horším, propadá karbanu, nakonec obere vnučku o vydělané peníze a dožene ji k souchotinám. Chudák Řanda. Snad jen Tereza Pokorná byla na ani ne 14letou Nell už příliš stará, čímž jsou některé scény trochu otupeny (třeba když Quilp hrozí, že z ní udělá prostitutku). Celkově má však tato inscenace dickensovskou atmosféru, kterou by jí mohly leckteré mnohem dražší adaptace jeho děl závidět.(1.2.2017)