• Kanada

• Austrálie

Dobrodružný / Drama

USA, 1947, 140 min

Celkem klasický historický film, který je založený na skutečných událostech, ale má takový ten hollywoodský punc, kdy máte pocit, že je to všechno hlavně na oko, i když ke konci je zde patrné, že si mohl divák odnésti nějaké to poselství. Já jsem si odnesl hlavně to, že se mi pořád neskutečně líbí Technicolor barvy.(7.3.2018)

• KarKulA

Možná to nebylo tak špatné, každopádně pro mě se zrovna tendle film stal velkým zklamáním, přes které jsem se tak nějak nepřenesla. Při jeho sledování se mi vybavila hláška samotného Tyrona Powera, kterou uvedl na adresu své tvorby poté co na začátku 50 l. opustil Century Fox: "I've done an awful lot of stuff that's a monument to public patience." Nemůžu si pomoci, ale působilo to na mě celé tak nějak slátaně, scény byli nedotažené a vypjaté momenty jen těžko uvěřitelné a navíc chyběla jakákoliv větší zapamatovatelná akce. Asi nejvíc mě vytočil fakt, že si tam po place chodil s kordem u pasu jeden ze superb šermířů Holywoodu (tak se o Powerovi vyjádřila i šermířská jednička své doby Basil Rathbone) a jediná šermířská scéna která se objevila na začátku filmu trvala tak 2 minuty a odehrávala se v šedivé malé cele. Neskutečně mě otravovala i ne příliš známá Jean Peters v roli Catany Perez.(22.5.2011)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Hudba(15.4.2004)