• Houdini

Oscar 1 : Speciální efekty(7.6.2004)

Místy je to sice (nechtěně) k popukání, ale pokud to člověk bere s nadhledem a respektuje dobu vzniku, pak je to slušně odvedená práce. Každopádně to byl asi jeden z nepropagandističtějších snímků své doby, hlavně ty emotivní projevy na konci, toho nás tvůrci opravdu mohli ušetřit. Film může být znám pod názvem Rychlé ponoření.(20.6.2003)

Doba vzniku se zapřít nedá, snímek je hlavně propagandistický a povzbuzující patriotismus. Milostná povinná linka tam sice je, ale měla jsem pocit, že hlavní hrdina není eroticky vzrušený ani tak dívkou, jako spíš torpédovými čluny, na kterých sloužil. Když o nich mluvil, tak se celý rozzářil. Když se podíval na ni, tak se jen sotva unaveně pousmál. Zajímavé ale jsou reálie ze života námořníků na ponorce. Je vidět, že film vznikl ve spolupráci s armádou.(25.5.2017)

• KIT.HL

No přiznejme si to, je to propaganda s vloženým klišé: Dva důstojníčci na jedné ponorce a jedna trošku zmatená, co do citových pochodů,slečna .(7.5.2014)

Ponorkovy film o druhej svetovej natoceny pocas druhej svetovej? Bol som dost zvedavy na technicke kvality a aj celkove poňatie. S technickou kvalitou som spokojny. Kedze u trikov dokazem prihliadat na dobu ich vzniku, tak som doslova nadseny z toho, co uz vtedy dokazali. Okrem realnych zaberov ponorky tu mame aj fakt pekne modely, ci uz lodi a ponoriek, tak aj nemeckej zakladni a vsetko to tak nadherne na konci vybuchuje. Celkovo su bojove sceny skvele aj co sa tyka taktiky. Postavy sa tiez vydarili. Charizmaticky kapitan, trochu frajersky zastupca velitela, zaujimava bola podzapletka ohladom zdravotneho stavu jedneho clena posadky. Potesil ma aspon jeden znamy xicht v tak starom filme. Parkrat sa tu mihne mladucky Harry Morgan z Mashu. Ani tej propagandy tu nie je az tak vela. Otravne pôsobi len zaverecny prejav o tom ake je namornictvo fakt super duper bezvadne. Takze preco davam len 3 hviezdicky? Moze za to otravna linia s milostnym trojuholnikom, ktora mi pripomenula vsetky tie sucasne Tvajlajty, Hunger Gamesy a dalsie sracky v ktorych sa jedna pipina nevie rozhodnut ktoreho chlapa si ma vybrat. Bez tejto linie by to bol skvely ponorkovy film. 6/10.(23.3.2016)

• Volodimir2

Film je fikciou a ponorka Corsair v USS námorníctve neexistovala. Natáčalo sa na USS Martin (SS-105) a vo filme nie je z dôvodu utajenia vidieť žiadna iná bojová ponorka z bojov v 2. svetovej vojne.(27.9.2014)

Vojnová love story s ocenenými špeciálnymi efektami, neponúka vôbec nič zaujímavé. Ide o dobovú agitku amerického námorníctva s niekoľkými ,,vážnymi,, zamilovanými scénami a zopár akčnými sekvenciami.(1.6.2017)

TRY THE MAYFLOWER! Naprosto parádní film z doby druhé světové války. Nevidím na něm nic špatného a patriotismus podle mě nastoupil až v úplném závěru filmu. Všechny rozhovory s Tyronem Powerem a Annou Baxter jsou skvělé a vtipné a právě naopak oproti ostatním slaďákům nenudí. Co na tom, že kapitán se honí za kariérou a jeho milou doma mu obírá jeho první důstojník ..who cares?, dočkáme se tady napínavé akce a vylodění a to je to oč tu běží. ALL RIGHT, OPEN NUMBER ONE, MR STEWART. AYE, AYE, SIR!(25.10.2017)