Barbie a Tři Mušketýři

Animovaný / Rodinný

USA, 2009, 81 min

William Lau

Předloha:

Alexandre Dumas st. (kniha)

Amy Wolfram

Eric Colvin

Scénografie:

Walter P. Martishius
  • Yalka

Strašná kravina. Podle mě, počínaje tímto filmem, šla kvalita scénářů Barbie filmů docela strmě dolů (předtím to bylo vždy aspoň takové, že to neurazilo). Ale jednu věc musím zmínit: Paul W. S. Anderson se svým blockbusterem nebyl první, kdo si do doby Ludvíka XIII. přidal létání v balonu, první byl tenhle Barbie film! :-)(29.6.2013)

• honajz

Jestliže někomu ve filmech vadí mužský šovinismus, jak nazvat tohleto? Svět, kde chlapi jsou od toho, aby po zasažení papírovým ubrouskem padli k zemi, kde malá kočička (ne kocourek, kočička) honí velkého, zlého zámeckého psa (chlapa) a vyhrává nad ním a pes se jí bojí, a kde navzdory názvu ale vůbec nejsou mušketýři, ale Barbie(TM) jako D´Artagnanová a tři její kámošky, které jí pomáhají utancovat zlou družinu neschopných gardistů, kteří mečem nedokážou přeseknout vějíř (!) a když jdou ve čtyřech na jednu holku, poslušně čekají, až jim holka hodí na hlavu meloun, dýni, a oni mohli padnout k zemi. Animace je strašná, ani ve hrách se postavy tak mizerně necukají. Navíc chybí vnitřní konzistentnost třeba komnat na zámku, kdy jsou pokaždé někde jinde nebo se do nich jde jinudy, stejně jako v závěru na střechu jako by vedly snad tři vchody, když předtím tam byl sotva jeden. Spousta náhod, jen aby holčičky vyhrály a porazily ty fuj fuj, zlé chlapy. Jednom princ má hezká kukadla a může si maximálně dovolit pozvat Barbie na let balónem, ale to víte, povinnost čeká a ona zas někam trajdá zachraňovat Francii. Jedinou zajímavostí tak je, že se část hudby natáčela v Praze.(21.6.2018)

Než si Barbie pustíte, podívejte se nejdřív třeba na 1984, Memento, Stalkera a Written a pak jí budete muset dát pět hvězdiček. Není tak hrozná, jak je hodnocená a už vůbec ne, jak říká trailer. Neříkám, že jde o veledílo, protože to blbost je, ale velice příjemně naivní a neurážející. Dokonce je občas i vtipná a má pěknou hudbu. Nicméně je dělaná hlavně na to, ay se prodaly nové modely, oblečení a domečky, podle čehož taky vypadá animace, která se realitě snaží přiblížit. Je přece snadnější hodit primitivní model domku do filmu, než vytvořit užasný model podle propracovaného filmu. Ale pobavilo mě to, tak hodnocení srážet nebudu... ono to tu taky moc nejde.(23.9.2009)

• Elenor

Tak tohle byla oproti předchozím barbie filmům slabota. Klišé, klišé, klišé...a pan Dumas se obrací v hrobě (radši jsem při sledování předstírala, že jsem v životě o mušketýrech a době krále slunce neslyšela - zkuste to taky, je to pak stravitelnější). Na druhou stranu si musíme přiznat, že animace barbie filmů je snímek od snímku lepší a koukatelnější. A občas jsem se i zasmála. Zajímavé komentáře: Naslund(8.10.2009)

Starej dobrej Dumas by se asi ve svém hrobě točil jak ventilátor, kdyby věděl, jak s jeho dílem někteří nakládají. Ale zase na druhou stranu ruku na srdce, viděl jsem i horší adaptace, které vycházejí z jeho předlohy. Ještě musím dodat, že jsem rád, že jsou všechny postavičky kreslené, protože pokaždém když jsem vyděl ta anorektická děvčata běhat, tak jsem měl strach, že se jim ulomí nožičky v kolínkách..(12.4.2010)

• - Část hudby k filmu byla natáčena ve studiích v Praze s českými hudebníky a českým dirigentem. (honajz)