Barbie a Tři Mušketýři

Animovaný / Rodinný

USA, 2009, 81 min

William Lau

Předloha:

Alexandre Dumas st. (kniha)

Amy Wolfram

Eric Colvin

Scénografie:

Walter P. Martishius

Starej dobrej Dumas by se asi ve svém hrobě točil jak ventilátor, kdyby věděl, jak s jeho dílem někteří nakládají. Ale zase na druhou stranu ruku na srdce, viděl jsem i horší adaptace, které vycházejí z jeho předlohy. Ještě musím dodat, že jsem rád, že jsou všechny postavičky kreslené, protože pokaždém když jsem vyděl ta anorektická děvčata běhat, tak jsem měl strach, že se jim ulomí nožičky v kolínkách..(12.4.2010)

No, škoda nevyužitého tématu. Barbie a Tři mušketýři měla potenciál stát se milníkem animovaného filmu, kdyby... není tam nic, co by nefungovalo v Labutím jezeře nebo Diamantovém zámku, ale nemohu si pomoci, mám takový pocit jak kdyby scénárista pořádně nevěděl jak s látkou naložit. Proto tak nízké hodnocení.(26.6.2011)

Podobně jako ve filmu Princezna a Švadlenka, jenž byl prvním muzikálem v sérii a adaptací klasické klučičí látky podle Marka Twaina Princ a chuďas, i tady se setkáváme s dívčím přepisem chlapecké klasiky. Alexandr Dumas starší napsal své Tři mušketýry v roce 1844 a od té doby inspirovali mnoho adaptací. Holčičí varianta není vyloženě novinkou, jak by se mohlo zdát, ale Barbie rozhodně posloužila jako velice dobrý odrazový můstek pro jeden z jejích nejlepších filmů. Nejedná se o nic pobuřujícího vůči klasice, jde jen o umné přiblížení tradičního příběhu nejmladší generaci.(21.9.2009)

• honajz2

Hele, na rovinu. Já s animáky pro holky problém nemám, dokonce jeden se mi dost líbí (je to tenhle). Jenže tohle je špatné po všech stránkách. Animace jak z nějaké laciné hry, postavy otavné a blbé až běda, hudební vložky jsou taky dost otřesné a příběh i na film pro děti pitomý. Navíc je to feministické až běda a přímo to bije do očí. Dokonce ani ten filmový svět nedává smysl (btw, to jsou nějaké Bradavice, že se tam střecha pohybuje? když byla v jednom záběru někde a v druhém úplně jinde...). A proboha, ta snaha o humor... Chápu, že se tomu zasmějou malý děcka, ale kruci, proč tam nemůžou dát něco, co pobaví všechny generace? Co ti rodiče, kteří se na to s tou svojí "malou princeznou" budou muset povinně dívat? Ach jaj... Moje první (a nechtěné) setkání s Barbie filmem a dopadne to víc než otřesně. Pro milovníky cringe všeho druhu doporučuji, zbytku světa radím, ať se tomu vyhnou... Odpad zcela bez debat.(21.6.2018)

• Yalka

Strašná kravina. Podle mě, počínaje tímto filmem, šla kvalita scénářů Barbie filmů docela strmě dolů (předtím to bylo vždy aspoň takové, že to neurazilo). Ale jednu věc musím zmínit: Paul W. S. Anderson se svým blockbusterem nebyl první, kdo si do doby Ludvíka XIII. přidal létání v balonu, první byl tenhle Barbie film! :-)(29.6.2013)

• - Část hudby k filmu byla natáčena ve studiích v Praze s českými hudebníky a českým dirigentem. (honajz)