Reklama

Reklama

Barbie a Tři Mušketýři

  • USA Barbie and the Three Musketeers

Obsahy(1)

Barbie jako hvězda Corrine, která touží, aby se stala mušketýrkou. Když opustí její domovskou zemi, do Paříže, potká další tři dívky, které chtějí být mušketýři taky. Ale když objevili zlé spiknutí, unést Prince Louise, musí všechny dát svůj talent do zkušebního uložte ho a království! Může Corrine a její přátelé zachránit prince v čas, a všichni budou plnit své sny stát se mušketýři? Po tom všem, s přátelstvím na jejich straně je jedna za všechny a všechny za jednoho. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (17)

honajz2 odpad!

všechny recenze uživatele

Hele, na rovinu. Já s animáky pro holky problém nemám, dokonce jeden se mi dost líbí (je to tenhle). Jenže tohle je špatné po všech stránkách. Animace jak z nějaké laciné hry, postavy otavné a blbé až běda, hudební vložky jsou taky dost otřesné a příběh i na film pro děti pitomý. Navíc je to feministické až běda a přímo to bije do očí. Dokonce ani ten filmový svět nedává smysl (btw, to jsou nějaké Bradavice, že se tam střecha pohybuje? když byla v jednom záběru někde a v druhém úplně jinde...). A proboha, ta snaha o humor... Chápu, že se tomu zasmějou malý děcka, ale kruci, proč tam nemůžou dát něco, co pobaví všechny generace? Co ti rodiče, kteří se na to s tou svojí "malou princeznou" budou muset povinně dívat? Ach jaj... Moje první (a nechtěné) setkání s Barbie filmem a dopadne to víc než otřesně. Pro milovníky cringe všeho druhu doporučuji, zbytku světa radím, ať se tomu vyhnou... Odpad zcela bez debat. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Podobně jako ve filmu Princezna a Švadlenka, jenž byl prvním muzikálem v sérii a adaptací klasické klučičí látky podle Marka Twaina Princ a chuďas, i tady se setkáváme s dívčím přepisem chlapecké klasiky. Alexandr Dumas starší napsal své Tři mušketýry v roce 1844 a od té doby inspirovali mnoho adaptací. Holčičí varianta není vyloženě novinkou, jak by se mohlo zdát, ale Barbie rozhodně posloužila jako velice dobrý odrazový můstek pro jeden z jejích nejlepších filmů. Nejedná se o nic pobuřujícího vůči klasice, jde jen o umné přiblížení tradičního příběhu nejmladší generaci. ()

Reklama

Naslund 

všechny recenze uživatele

Než si Barbie pustíte, podívejte se nejdřív třeba na 1984, Memento, Stalkera a Written a pak jí budete muset dát pět hvězdiček. Není tak hrozná, jak je hodnocená a už vůbec ne, jak říká trailer. Neříkám, že jde o veledílo, protože to blbost je, ale velice příjemně naivní a neurážející. Dokonce je občas i vtipná a má pěknou hudbu. Nicméně je dělaná hlavně na to, ay se prodaly nové modely, oblečení a domečky, podle čehož taky vypadá animace, která se realitě snaží přiblížit. Je přece snadnější hodit primitivní model domku do filmu, než vytvořit užasný model podle propracovaného filmu. Ale pobavilo mě to, tak hodnocení srážet nebudu... ono to tu taky moc nejde. ()

Belbo 

všechny recenze uživatele

No, škoda nevyužitého tématu. Barbie a Tři mušketýři měla potenciál stát se milníkem animovaného filmu, kdyby... není tam nic, co by nefungovalo v Labutím jezeře nebo Diamantovém zámku, ale nemohu si pomoci, mám takový pocit jak kdyby scénárista pořádně nevěděl jak s látkou naložit. Proto tak nízké hodnocení. ()

honajz odpad!

všechny recenze uživatele

Jestliže někomu ve filmech vadí mužský šovinismus, jak nazvat tohleto? Svět, kde chlapi jsou od toho, aby po zasažení papírovým ubrouskem padli k zemi, kde malá kočička (ne kocourek, kočička) honí velkého, zlého zámeckého psa (chlapa) a vyhrává nad ním a pes se jí bojí, a kde navzdory názvu ale vůbec nejsou mušketýři, ale Barbie(TM) jako D´Artagnanová a tři její kámošky, které jí pomáhají utancovat zlou družinu neschopných gardistů, kteří mečem nedokážou přeseknout vějíř (!) a když jdou ve čtyřech na jednu holku, poslušně čekají, až jim holka hodí na hlavu meloun, dýni, a oni mohli padnout k zemi. Animace je strašná, ani ve hrách se postavy tak mizerně necukají. Navíc chybí vnitřní konzistentnost třeba komnat na zámku, kdy jsou pokaždé někde jinde nebo se do nich jde jinudy, stejně jako v závěru na střechu jako by vedly snad tři vchody, když předtím tam byl sotva jeden. Spousta náhod, jen aby holčičky vyhrály a porazily ty fuj fuj, zlé chlapy. Jednom princ má hezká kukadla a může si maximálně dovolit pozvat Barbie na let balónem, ale to víte, povinnost čeká a ona zas někam trajdá zachraňovat Francii. Jedinou zajímavostí tak je, že se část hudby natáčela v Praze. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (1)

  • Část hudby k filmu byla natáčena ve studiích v Praze s českými hudebníky a českým dirigentem. (honajz)

Reklama

Reklama