O tlustém pradědečkovi (TV film)

Pohádka / Hudební

Československo, 1970, 33 min

Pavel Kraus

Předloha:

Josef Čapek (kniha)

Květa Kuršová
  • Karlos80

Taková hudebně-komediální a divadelní taškařice...Jedna píseň z filmu mi připomínala nápěv z komunistické internacionály:-) Ladislava Peška-jako tlustého pradědečka "Pana Nikdo", mi bylo chvilkami líto ale jako velký a skvělý herec, všechny ty posměšky s bravurou unesl:-)...2* za Abraháma (vůdce loupežníků Lotrando) a chytrého dědečka Ladislava Peška...(19.8.2009)

• zdeny99

Neznámá stará černobílá pohádka, která je na rozdíl od slavné Čapkovy literární předlohy zapomenutá. Je to známá pohádka o Lotrandovi a loupežnících. Lotranda tu hraje Abrahám a je to vůbec ten nejhorší vůdce bandy. Jak on, tak jeho banda je jen banda vychechtaných hospodských lemplů. I proto je to nejhorší ztvárnění loupežnické pohádky, které jsem kdy viděl. Nepřijde mi ani, že by to byla pohádka, nýbrž delší scénka z tehdejší estrády. [142. hodnocení, 8. komentář, 52%](21.12.2019)

• honajz

Nějak nevím, rok 1970 a zpracování poněkud podivné. Podivné kostýmy, podivné písničky, i když Zagorová je zde sexy. Tlustý pradědeček, ačkoliv ho hraje Ladislav Pešek, nemá moc charisma, a není ani co hrát. Celé mi to přijde poněkud zmateně vyprávěné, jako kdyby si každou chvíli řekli, a co kdybychom zkusili písničku, co kdybychom zkusili tohle a támhleto? Třeba scény, kdy dědeček podráží židle, tam ani člověk netuší, co se vlastně děje. Špatně načasované, nevtipné, nehumorné, povrchně pojaté, špatně sestříhané i natočené.(14.10.2014)

Nějak je to stejně špatné jako verze s panem Hrušínským. V knížce se mi to kdysi líbilo, hrané verze se se mnou nějak minuly, ač tato i ta druhá jsou obsazeny skvěle.(4.12.2017)

Hudební černobílá pohádka o tlustém dědečkovi (pěkně vycpaný Lála Pešek), který vlezl za bouřky do Hospody u Oběšeného a potkal tam bandu humorných loupežníků vedenou Lotrandem (Abrhám). Pak se odehraje nic říkajících 20 minut se zpěvy a "tanci" a nakonec přivede bouřka do hospody Sherlocka Holmese s Leonem Clifftonem, kteří bandu pozatýkají. Jojo, byla to podivnost, ale milá.(24.8.2009)