Myslím, že Neeson si už svojho posledného akčného hrdinu zahral, ale aj tak som neskrýval sklamanie, že sa tvorcovia neprichýlili ešte trošku mu nechať zaspomínať na rolu Bryana Millsa v Taken. Herecky bol však perfektný, naozaj tlieskam po tom všetkom čo sa mu stalo v osobnom živote. Jaume Collet-Serra má ako režisér veľmi solídne našliapnutú kariéru a mám taký pocit, že vo svojom prístupe k filmom má navrch a vo vzťahu k producentom a štúdiám si vie presadiť svoje. Takže na ďalší počin sa určite teším. Aj v tomto snímku totiž nemuselo klapnúť veľa vecí. Scenár bol tak pohyblivý, že stačilo malé zaváhanie aby spľasol ako bublina. Nie vždy sa nechám nachytať zápletkou a záverečným zvratom, ale tu sa to tvorcom podarilo naozaj lišiacky. Trošku viac akcie a svižnosti na začiatku, napínavejší záver a neváhal by som ani s piatou hviezdou. 85%.(7.6.2011)

Dlouho mě film velmi bavil. Přesněji, zhruba hodinu šlo o velmi zajímavý thriller s tou správnou mysteriózní atmosférou. Ale pak přišla automobilová honička, film chytil akčnější nádech a můj dobrý pocit ze snímku začal pomalu ustupovat. Jistě, potom šlo o ještě docela slušný akčňák, kterému nechybělo napětí, ale ten na sebe postupně začal přibalovat jedno klišé za druhým a čím dál tím méně uvěřitelné scény, navíc s logickými chybami a vše bylo korunováno pohádkovým (rozuměj nereálným) koncem. Co se týče herců, když pominu pochybnou motivaci taxikářky (násilně vnuknutou faktem, že je do toho vtažená taky a nemůže zpět), neměl jsem s postavou Diany Krueger větší problém (i když ten přízvuk...fakt byl nutný?) a měla moje sympatie. Jenže když zapřemýšlím nad rolí Liama Neesona, neubráním se srovnání s žánrově blízkým filmem 96 hodin. Nevím sice, co všechno za herce odvedl dublér-kaskadér, ale smekám před panem Neesonem klobouk za to co předvádí, na to kolik mu je fakt palec nahoru. Jenže zatímco v 96 hodinách byla jeho postava svými schopnostmi ozbrojená hned od začátku (bývalému agentovi člověk spíš věří všechny ty přežité bitky než nějakému doktorovi, který si na "nic" nevzpomíná, že?), v Neznámém se divák musí sám sebe ptát, co všechno se dá ještě hlavnímu hrdinovi věřit, na co si "vzpomněl" a co je jen slabé místo scénáře, což filmu dost škodí (tohle bylo třeba u agenta Bournea vymyšlené daleko lépe; a nezmiňuju ho náhodou, kdo tuhle trilogii viděl, nebo třeba jen první díl, je mu hned jasné, kde se tvůrci Neznámého inspirovali a z toho jim vyplyne, že nápad není zrovna moc původní). Sečteno a podtrženo, pouze průměr (a to byl potenciál o dost větší, škoda).(3.2.2012)

Tenhle druh filmů miluju, je to můj relax, dobré obsazení, dobré téma s pointou, dostatečně akční..., ale proč si sakra ta "hromada lidí", která se na filmu podílí, nesedne a nezkusí tomu dát trošku hlavu a patu, aby to mělo i logiku....někdy si myslím, že už nás mají ještě za větší blby, než jsme....ale stejně jsem váhala, jestli přeci jen nedat 4*.(25.8.2011)

• choze

Neeson opět řádí v Evropě. Po Francii přišlo na řadu Německo a zadání mise zní: zničit všechny berlínské taxíky! Už se těším až Liam dorazí k nám do Česka, jen doufám, že to bude spíš v dravém, úderném a nekompromisním duchu TAKEN a ne v duchu tohohle při nejlepší vůli průměrného thrilleru, z kterého si budu pamatovat jen příjemného vysloužilého rozvědčíka Bruna Ganze.(4.9.2011)

Po predchádzajúcich filmoch tvorcov Taken a Orphan je Unknown tak trochu sklamaním, rozhodne však nie filmom ktorý by som ohodnotil ako strata času. Len od toho netreba očakávať, že z daného námetu vytrieska niečo originálne, stále je to dobre obsadený a zručne natočený film, ktorý sa ku koncu celkom slušne rozbehne. January Jones ešte nemám napozeranú ale celkom zaujala a som na ňu dosť zvedavý v X-men Frst Class.(4.6.2011)

• - Natáčelo se ve Východním i Západním Berlíně, v celé řadě čtvrtí, jak v ulicích čtvrti Friedrichshain-Kreuzberg, tak na známých místech, jako je Braniborská brána a Ostrov muzeí. Natáčení probíhalo také ve studiu Babelsberg, nejstarším komplexu filmových studií na světě, které je také koproducentem filmu. (Taninaca)

• - Když sestřička píše na kartičku adresu detektiva Jürgena (Bruno Ganz), píše nejprve levou rukou, avšak hned v dalším záběru má propisku v ruce pravé. (frmoll)

• - Východ nemocnice je totožný s budovou, v ktorej sa natáčal nemecký seriál Stephanie (od r. 1995). (DEGESH)