Svižný thriller v evropském prostředí na bournovské téma s řadou známých herců, jejichž role potěší. Sympatická Diane Kruger je velkým zpestřením pro tento snímek. Některé scény jsou tu lehce předvídatelné, jiné pak dokáží mírně překvapit, ale za doprovodu dobré hudby a klasického střihu posledních let je o zážitek postaráno.(20.11.2011)

Výborně! Proč ta tříhvězdičková palba?? Unknown sice možná není tak svižný, jak slibovaly trailery a jak jsme byli natěšení po Taken, ale svůj účel plní. Účel překvapivě kvalitního snímku, jehož tahouny jsou Neeson v hlavní roli (kinosál téměř plný - Liamovi to přeji a jsem rád, že lidi na něj chodí) a permanentní napětí. CHTĚL jsem znát pravdu stejně, jako Martin Harris, rozuzlení mne opravdu (!) překvapilo, a i když značně omleté a vlastně dost neoriginální, nečekal jsem jej. 75%. P.S. Nedovedu si představit, jak dokáže herec po smrti své manželky ztvárnit postavu vědce, kterému ukradli identitu a jehož filmová žena se k němu nemá - všechna čest.(18.4.2011)

Solidní řemeslo s hutným 80's feelingem (větší, než Taken), ale je vidět, že tenhle subžánr (řekněme třeba "Neesonovky") se už hodně rychle vyčerpává. On i Neeson už není tak svěží, jako býval... Potěší pár dílčích momentů, které se vymaní ze šablony, která jinak z tohohle filmu trčí na všechny strany. Což ale neznamená, že narýsované je to špatně...(3.6.2011)

[imdb: 7.2/10] | me: Pozitívne stránky, ktorých je väčšina, sú zvládnuté s ľahkosťou, ale film sa nedokázal vyvarovať žánrovému klišé, čo samozrejme uberá na celkovej kvalite. Téma, prostredie, obsadenie, zvraty... - to všetko sú plusy, ktoré udržujú napätie a pozornosť ale potreba nelogických "akčných" scén sa mohla radšej stiahnuť do pozadia. Film má čo ponúknuť a v 80% to aj robí, ale miestami nám ukazuje svoju gýčovú tvár, ktorá celý nádych trošku brzdí. Celkovo je to však dobrý thriller. [3 a pol *] They had me convinced that I was crazy. But when they came to take me I knew. (16.5.2011)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $63,686,397Tržby Celosvetovo $136,123,083Tržby za predaj Blu-ray v USA $4,765,022 //počet predaných kusov 227,719Tržby za predaj DVD v USA $8,620,697 //počet predaných kusov 592,128║ __No tak režisér Jaume Coller-Serra je iný majsterko! Bravúrne ovláda napätie, všelijaké dejové klučky, k tomu dobre sedí akcia, strih a kamera. Pre mňa thriller bez najmenšieho zaváhania, bez slabšej chvíľky, žánrová delikatesa, kde je prim fungujúce obsadenie, ktoré úžasne ťahá na čele výborný Liam Neeson. Milé prekvapenie roka 2011. /100%/(26.6.2011)

• - Hodinky, které ve filmu nosí postava Liama Neesona jsou Rolex Sea Dweller. (kwaicheng)

• - Scénář sepsali Oliver Butcher a Stephen Cornwell podle novely „Out of My Head“ od Didier van Cauwelaerta. (Kuzmik)

• - Natáčelo se ve Východním i Západním Berlíně, v celé řadě čtvrtí, jak v ulicích čtvrti Friedrichshain-Kreuzberg, tak na známých místech, jako je Braniborská brána a Ostrov muzeí. Natáčení probíhalo také ve studiu Babelsberg, nejstarším komplexu filmových studií na světě, které je také koproducentem filmu. (Taninaca)