Liam "bourák" Neeson zase mlátí lidi. Sice už ne tak efektně jako v DEVADESÁTIŠESTI HODINÁCH, ale pořád velmi velmi zábavně. Hlavním problémem NEZNÁMÉHO je dost zvláštní scénář, který chtěl překvapovat tak moc, až jsem v závěru skřípal zuby jak vycucané z prstu to bylo. Ale bavilo mě to. Na Diane Kruger a January Jones se hezky kouká, Neeson je v těchhle rolích jako doma a Bruno Ganz si mě dokázal získat už otevřením dveří. Honičky jinak pěkné, akce přehledná a příběh... ehm neotřelý. Slušná žánrovka.(26.5.2011)

Svižný thriller v evropském prostředí na bournovské téma s řadou známých herců, jejichž role potěší. Sympatická Diane Kruger je velkým zpestřením pro tento snímek. Některé scény jsou tu lehce předvídatelné, jiné pak dokáží mírně překvapit, ale za doprovodu dobré hudby a klasického střihu posledních let je o zážitek postaráno.(20.11.2011)

Štve mě, že Neznámý divákovi neumožňuje, aby vytvářel odvážnější hypotézy (poskytnuté informace lze stěží brát coby ponouknutí k dvojímu čtení) a přemýšlel víc, než je třeba k pochopení elementární vyprávěcí kauzality, se kterou si Serra po celou dobu vystačí (jdi za postavou A, zjisti, co můžeš a na základě toho přejdi k postavě B). Současně se mi líbí, že prostota zápletky umožňuje plně koncentrovat pozornost na obvyklé žánrové laskominy (intenzifikace WTF?! momentu, syrové a surové pěstní souboje, hrdinova (dez)orientace v neznámém prostředí) a na Neesonovo strohé, ale účelu výborně sloužící a všechny ostatní zastiňující herectví. Když přiměřeně snížíte své nároky a nebudete přemítat, o kolik větší nervák by z téhož vykřesal Polański, neřkuli Hitch, ani by vás příliš nemuselo zarmoutit zdegenerované rozuzlení. 65%(15.4.2011)

Zápletka Neznámého zdá se býti důvěrně známá. Hlavní hrdina ví, že nic neví, divák je na tom po většinu času stejně a s poněkud krkolomným rozuzlením začne přemýšlet, jestli by nakonec nebylo lepší nevědět, či dokonce nevidět.. Co takhle natočit Unknown reverzně, tzn. že by pan Neeson po celou dobu využíval svých "dovedností", načež by ho na konci švihla betonová suť do hlavy a on by ztratil paměť? Bavil bych se asi víc, takto mám po pár minutách od konce filmu amnézii já..(21.10.2011)

Začátek byl hodně dobrý a sliboval parádní film, který ode mě dostane plnou nálož hvězdiček. To by se ovšem musel ubírat trochu jiným směrem. Mnohem radši bych viděl mysteriózní drama než akční (bláznivé) krimi, které se z toho postupem času stalo a je velká škoda, že děj nebyl nápaditější. Liam Neeson i obě hlavní herečky byli skvělí a film měl velký potenciál, ale prostě mi moc nesedlo kam až se ten příběh dostal. Každopádně nápad se mi líbil a někdy bych se na to rád podíval znovu. 75%(27.5.2011)

• - Ve scéně, kdy doktoru Harrisovi (Liam Neeson) přijde v galerii sms na jeho mobilní telefon, na displeji se mu ukáže datum obdržení 29.3.2010. Když však zprávu odklikne, na displeji mobilu se objeví datum 26. 11. 2011. (Pavlínka9)

• - Scénář sepsali Oliver Butcher a Stephen Cornwell podle novely „Out of My Head“ od Didier van Cauwelaerta. (Kuzmik)

• - Ve scéně s detailním záběrem na údaje v cestovním pase Dr. Martina Harrise (Liam Neeson) je možné zahlédnout datum narození 7. června 1964. Stejný den se skutečně narodil i Liam Neeson, avšak o 12 let dříve. (oje)