V první polovině solidní záležitost mysteriózního filmu. Bohužel film nezvládne tempo po celou 2 hodinovou stopáž, přišlo mě že v druhé polovině jakobych se díval už na trošku jiný druh filmu. Zkrátka a dobře nejvíce se mi líbila postupná likvidace hlavního hrdiny, kdy i on sám začal na chvíli pochybovat kým vlastně je. Také je trošku škoda, že kromě opět přesvědčivého Liama zde ostatní hrají vyloženě druhé housle. Takový rozdíl ve výkonech herců se většinou jen tak nevidí. 55%(11.7.2011)

V mnohých komentářích tu zaznívá cosi o (hloupé) pointě trpící logickými lapsy. Já si naopak myslím, že dění logicky (jestli i chytře je věc zcela jiná) spojuje a právě tu předcházející zdánlivou překombinovanost i logické lapsy zahlazuje něčím co dává smysl, byť je třeba mít na zřeteli, že jde celou dobu o žánrovku, která si na nic nehraje, takže čekat najednou proměnu v cosi sofistikovaného à la Hitchcock by bylo naivní. Prostě to tam sedne, stejně jako dění v závěrečné třicetiminutovce. Když se k tomu přičte nekompromisní Neeson, zasněžená atmosféra Berlína a skvělé automobilové honičky, tak... Tak máte prostě kvalitní žánrovku.(3.6.2011)

Strata pamäti, zimný Berlín, tajní agenti, autonaháňačky, chladná femme fatale, arabský šejk, dôveryhodná sympatická taxikárka, geniálny vedec, mocní ťahači nitiek na pozadí, nájomní zabijaci, nečakaný zvrat. A tiež skvelé herecké obsadenie. Všetko to tu je, ale iba v recyklovanej a miestami až preplácanej podobe. V predchádzajúcom Orphanovi sa Serrovi podarilo zamávať s žánrovými klišé, tu nie. Jedinou zapamätania hodnou scénou filmu ostáva mrazivo atmosférické stretnutie hereckých és Bruna Ganza a Franka Langellu.(1.5.2011)

Zápletka Neznámého zdá se býti důvěrně známá. Hlavní hrdina ví, že nic neví, divák je na tom po většinu času stejně a s poněkud krkolomným rozuzlením začne přemýšlet, jestli by nakonec nebylo lepší nevědět, či dokonce nevidět.. Co takhle natočit Unknown reverzně, tzn. že by pan Neeson po celou dobu využíval svých "dovedností", načež by ho na konci švihla betonová suť do hlavy a on by ztratil paměť? Bavil bych se asi víc, takto mám po pár minutách od konce filmu amnézii já..(21.10.2011)

Soundtrack John Ottman: 1. Welcome to Berlin [5:17] ,2. The Accident [2:36] ,3. Following Mrs. Harris [4:51] ,4. Fond Memories/Epiphany [3:55] ,5. Securing the File [2:41] ,6. Man Alone [2:48] ,7. Evil Car [2:34] ,8. Book of Clues [1:45] ,9. The Hospital [3:02] ,10. Gina's Story [5:18] ,11. We Are Killers/The Bomb [2:36] ,12. Old Friend/Truth Be Told [3:08] ,13. They're Watching/Meeting Jeurgen [2:42] ,14. Debating Martin [3:42] ,15. Martin vs. Martin [4:29],(9.8.2011)

• - Další zajímavou lokací, kterou produkce využila, byl okázale strohý exteriér Nové národní galerie, kterou postavil v 60. letech 20. století architekt Ludwig Mies van der Rohe. Záběry v interiéru této scény se ale točily v Muzeu fotografie ve čtvrti Charlottenburg, kam nechal Bridgland pro účely filmu nainstalovat originální výstavu. (Taninaca)

• - Východ nemocnice je totožný s budovou, v ktorej sa natáčal nemecký seriál Stephanie (od r. 1995). (DEGESH)

• - Ve scéně s detailním záběrem na údaje v cestovním pase Dr. Martina Harrise (Liam Neeson) je možné zahlédnout datum narození 7. června 1964. Stejný den se skutečně narodil i Liam Neeson, avšak o 12 let dříve. (oje)