[imdb: 7.2/10] | me: Pozitívne stránky, ktorých je väčšina, sú zvládnuté s ľahkosťou, ale film sa nedokázal vyvarovať žánrovému klišé, čo samozrejme uberá na celkovej kvalite. Téma, prostredie, obsadenie, zvraty... - to všetko sú plusy, ktoré udržujú napätie a pozornosť ale potreba nelogických "akčných" scén sa mohla radšej stiahnuť do pozadia. Film má čo ponúknuť a v 80% to aj robí, ale miestami nám ukazuje svoju gýčovú tvár, ktorá celý nádych trošku brzdí. Celkovo je to však dobrý thriller. [3 a pol *] They had me convinced that I was crazy. But when they came to take me I knew. (16.5.2011)

Jeden z mála filmů, ke kterému byl přiložil štítek s nápisem „závěr = velký průser"... slibně rozjetý thriller, který závěrem nejen ztrácí tempo a stojí na místě, ale porušuje všechna žánrová pravidla a prezentuje se nelogickými zvraty, které do zbytku filmu nezapadají (menší plus, že se tvůrci oné díry ve scénáři snaží zamaskovat co to jen jde). Bohužel se druhý Taken nekonal, mé hodnocení 2,5 hvězdičky…(6.6.2011)

Rozpočet: 30 000 000 $ Otvárací Víkend: 21 856 389 $ (v 3 043 Kinách) Tržby USA: 63 686 397 $ Tržby Celosvetovo: 130 786 397 $(2.5.2012)

Neznámý je skvěle zamotaný thriller, který rozmotáváním pomalu ztrácí své kouzlo. Ale dokud jsem se mohl účastnit hry na slepou bábu se dvěma neidentickými doktory Martiny Harrisy, za přívětivého dohledu sehraných důchodců ze Stasi, tak jsem byl maximálně spokojen.(20.10.2011)

Po přečtení obsahu jsem se sama se sebou vsázela, jestli dám 4 nebo 5*. Bohužel jsem dvakrát prohrála a ještě k tomu jsem docela zklamaná. Celý film se vyvíjí tak nějak bez překvapení se spoustou zbytečných honiček v autě. Nadprůměrný je pak už jen povedený konec. Jinak nic nového pod sluncem. Trochu lepší 3*.(2.7.2011)

• - Ve scéně, kdy doktoru Harrisovi (Liam Neeson) přijde v galerii sms na jeho mobilní telefon, na displeji se mu ukáže datum obdržení 29.3.2010. Když však zprávu odklikne, na displeji mobilu se objeví datum 26. 11. 2011. (Pavlínka9)

• - Exteriér Jürgenova bytu se natáčel ve čtvrti Friedrichshain, v ulici Karl-Marx Allee, před jednou z nejstarších budov postavených sovětským režimem, ve které bydlely kádry z Moskvy dohlížející na východní Němce v Berlíně. (Taninaca)

• - Natáčelo se ve Východním i Západním Berlíně, v celé řadě čtvrtí, jak v ulicích čtvrti Friedrichshain-Kreuzberg, tak na známých místech, jako je Braniborská brána a Ostrov muzeí. Natáčení probíhalo také ve studiu Babelsberg, nejstarším komplexu filmových studií na světě, které je také koproducentem filmu. (Taninaca)