Myslím, že Neeson si už svojho posledného akčného hrdinu zahral, ale aj tak som neskrýval sklamanie, že sa tvorcovia neprichýlili ešte trošku mu nechať zaspomínať na rolu Bryana Millsa v Taken. Herecky bol však perfektný, naozaj tlieskam po tom všetkom čo sa mu stalo v osobnom živote. Jaume Collet-Serra má ako režisér veľmi solídne našliapnutú kariéru a mám taký pocit, že vo svojom prístupe k filmom má navrch a vo vzťahu k producentom a štúdiám si vie presadiť svoje. Takže na ďalší počin sa určite teším. Aj v tomto snímku totiž nemuselo klapnúť veľa vecí. Scenár bol tak pohyblivý, že stačilo malé zaváhanie aby spľasol ako bublina. Nie vždy sa nechám nachytať zápletkou a záverečným zvratom, ale tu sa to tvorcom podarilo naozaj lišiacky. Trošku viac akcie a svižnosti na začiatku, napínavejší záver a neváhal by som ani s piatou hviezdou. 85%.(7.6.2011)

Po přečtení obsahu jsem se sama se sebou vsázela, jestli dám 4 nebo 5*. Bohužel jsem dvakrát prohrála a ještě k tomu jsem docela zklamaná. Celý film se vyvíjí tak nějak bez překvapení se spoustou zbytečných honiček v autě. Nadprůměrný je pak už jen povedený konec. Jinak nic nového pod sluncem. Trochu lepší 3*.(2.7.2011)

Liam Neeson pátrá po své identitě skoro stejně intenzivně a zapáleně jako v Taken po své dceři, rokem narození by měl připomínat medvěda, co začíná vylézat z brlohu jednou, maximálně dvakrát za měsíc, pravda je však taková, že se Berlínem pohybuje stejně rychle jako mamba černá africkou savanou a v závěru dokonce dvakrát třikrát uštkne své protivníky hbitými končetinami. A právě Neeson a jeho charisma drží celý film kousek nad průměrem, jelikož scénárista počínaje druhou půlkou filmu zešílel jako moucha tse-tse po clavinu. Potřeba zamotat film důkladněji než pokoutník nálevkovitý svoji kořist sem přitáhla nelogičnosti, přeplácanost a kvantum meganáhod. A čeho je moc, toho je příliš. Takže jednou se to dalo, ale v podstatě nemám proč se na film podívat znovu, nevybavuju si ani jednu scénu, která by mi utkvěla v hlavě nějak silněji. Ano, určitě se nenudíme, ale v Taken stačí slyšet, jak Liam varuje po telefonu únosce, a mám husí kůži hned. Tahle fyziologická reakce se zde nedostavila. Bohužel. 30 miliónů dolarů(rozpočet)/130 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/30 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(7.6.2011)

Liam "bourák" Neeson zase mlátí lidi. Sice už ne tak efektně jako v DEVADESÁTIŠESTI HODINÁCH, ale pořád velmi velmi zábavně. Hlavním problémem NEZNÁMÉHO je dost zvláštní scénář, který chtěl překvapovat tak moc, až jsem v závěru skřípal zuby jak vycucané z prstu to bylo. Ale bavilo mě to. Na Diane Kruger a January Jones se hezky kouká, Neeson je v těchhle rolích jako doma a Bruno Ganz si mě dokázal získat už otevřením dveří. Honičky jinak pěkné, akce přehledná a příběh... ehm neotřelý. Slušná žánrovka.(26.5.2011)

Ale hodně silné tři. Zatímco v Taken si hrál Neeson na Seagala, tady je za Harrisona Forda. Scénář je trochu překombinovaný, režie silnější v budování atmosféry než akčních scénách, takže ještě že tu máme Neesona a Kruger, kterým člověk sežere leccos. Třeba v jejím případě bosenskou řidičku taxíku. Nejlepší jsou ale samozřejmě staří pardálové Ganz a Langella. Hlavně postava starého, ale pořád čiperného agenta Stasi...(13.6.2011)

• - Další zajímavou lokací, kterou produkce využila, byl okázale strohý exteriér Nové národní galerie, kterou postavil v 60. letech 20. století architekt Ludwig Mies van der Rohe. Záběry v interiéru této scény se ale točily v Muzeu fotografie ve čtvrti Charlottenburg, kam nechal Bridgland pro účely filmu nainstalovat originální výstavu. (Taninaca)

• - Východ nemocnice je totožný s budovou, v ktorej sa natáčal nemecký seriál Stephanie (od r. 1995). (DEGESH)

• - Když sestřička píše na kartičku adresu detektiva Jürgena (Bruno Ganz), píše nejprve levou rukou, avšak hned v dalším záběru má propisku v ruce pravé. (frmoll)