Liam Neeson pátrá po své identitě skoro stejně intenzivně a zapáleně jako v Taken po své dceři, rokem narození by měl připomínat medvěda, co začíná vylézat z brlohu jednou, maximálně dvakrát za měsíc, pravda je však taková, že se Berlínem pohybuje stejně rychle jako mamba černá africkou savanou a v závěru dokonce dvakrát třikrát uštkne své protivníky hbitými končetinami. A právě Neeson a jeho charisma drží celý film kousek nad průměrem, jelikož scénárista počínaje druhou půlkou filmu zešílel jako moucha tse-tse po clavinu. Potřeba zamotat film důkladněji než pokoutník nálevkovitý svoji kořist sem přitáhla nelogičnosti, přeplácanost a kvantum meganáhod. A čeho je moc, toho je příliš. Takže jednou se to dalo, ale v podstatě nemám proč se na film podívat znovu, nevybavuju si ani jednu scénu, která by mi utkvěla v hlavě nějak silněji. Ano, určitě se nenudíme, ale v Taken stačí slyšet, jak Liam varuje po telefonu únosce, a mám husí kůži hned. Tahle fyziologická reakce se zde nedostavila. Bohužel. 30 miliónů dolarů(rozpočet)/130 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/30 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(7.6.2011)

Strata pamäti, zimný Berlín, tajní agenti, autonaháňačky, chladná femme fatale, arabský šejk, dôveryhodná sympatická taxikárka, geniálny vedec, mocní ťahači nitiek na pozadí, nájomní zabijaci, nečakaný zvrat. A tiež skvelé herecké obsadenie. Všetko to tu je, ale iba v recyklovanej a miestami až preplácanej podobe. V predchádzajúcom Orphanovi sa Serrovi podarilo zamávať s žánrovými klišé, tu nie. Jedinou zapamätania hodnou scénou filmu ostáva mrazivo atmosférické stretnutie hereckých és Bruna Ganza a Franka Langellu.(1.5.2011)

Výborně! Proč ta tříhvězdičková palba?? Unknown sice možná není tak svižný, jak slibovaly trailery a jak jsme byli natěšení po Taken, ale svůj účel plní. Účel překvapivě kvalitního snímku, jehož tahouny jsou Neeson v hlavní roli (kinosál téměř plný - Liamovi to přeji a jsem rád, že lidi na něj chodí) a permanentní napětí. CHTĚL jsem znát pravdu stejně, jako Martin Harris, rozuzlení mne opravdu (!) překvapilo, a i když značně omleté a vlastně dost neoriginální, nečekal jsem jej. 75%. P.S. Nedovedu si představit, jak dokáže herec po smrti své manželky ztvárnit postavu vědce, kterému ukradli identitu a jehož filmová žena se k němu nemá - všechna čest.(18.4.2011)

Ze startu jsem byla krapet zklamaná, protože mi to silně připomnělo filmy Síť se Sandrou Bullock a Bournův mýtus. Už jsem si říkala, že ten námět jednoduše zase lacině obšlehli. Bylo fajn, že ne tak úplně ... Opět zápletka, kterou jsem nečekala přestože jsem si myslela, že ji začínám chápat, dovedla jsem se pouze ke svému omylu a byla jsem překvapena rozuzlením. Akorát bych z hlavičky vymazala slova "thriller a mysteriózní" a nechala bych tam jen "akční drama". S mysteriózním thrillerem to nemá nic společného. Fajn film jinak.(25.1.2014)

Tenhle druh filmů miluju, je to můj relax, dobré obsazení, dobré téma s pointou, dostatečně akční..., ale proč si sakra ta "hromada lidí", která se na filmu podílí, nesedne a nezkusí tomu dát trošku hlavu a patu, aby to mělo i logiku....někdy si myslím, že už nás mají ještě za větší blby, než jsme....ale stejně jsem váhala, jestli přeci jen nedat 4*.(25.8.2011)

• - Exteriér Jürgenova bytu se natáčel ve čtvrti Friedrichshain, v ulici Karl-Marx Allee, před jednou z nejstarších budov postavených sovětským režimem, ve které bydlely kádry z Moskvy dohlížející na východní Němce v Berlíně. (Taninaca)

• - Když sestřička píše na kartičku adresu detektiva Jürgena (Bruno Ganz), píše nejprve levou rukou, avšak hned v dalším záběru má propisku v ruce pravé. (frmoll)

• - Hodinky, které ve filmu nosí postava Liama Neesona jsou Rolex Sea Dweller. (kwaicheng)