Konečně pětihvězdičková nálož odpolená v kinech v roce 2011.Takhle má vypadat moderní akční thriller a že to podle zdejších šampionů mělo předvidatelný děj a nemělo logiku mě naprosto nemůže rozházet. Naopak celou dobu jsem si myslel, že to bude tak a tak, jenže film těsně před koncem udělá malou, ale příjemnou kličku. Těch 113 minut profrčelo Berlínem takovou rychlostí, že proti tomu i soukromá chilská privatizace plnícího péra v podání našeho slavného pana prezidenta vypadá jako šnečí záležitost. Akční scény jsou dokonale nazvučený a neskutečně promazlený - ňam. Liam se do podobných filmů hodí stejně dokonale jako já do dívčích postýlek. Dianku nemůžu hodnotit jinak než třemi S: skvělá - stylová - sežratelná . Hrozně se mě líbí potvora jedna germánská a je úplně jedno, že má utahanej výraz a na sobě nějakej vytahanej svetr i tak je totiž stokrát víc sexy než kdejaká načančaná umělotina z módních časáků. A ještě to nebude s chválou všechno, hrozně se mě líbilo obsazení vedlejších rolí, hlavně Bruno Granz jeho scény na mě působily jak magnetka.(19.4.2011)

Začátek byl hodně dobrý a sliboval parádní film, který ode mě dostane plnou nálož hvězdiček. To by se ovšem musel ubírat trochu jiným směrem. Mnohem radši bych viděl mysteriózní drama než akční (bláznivé) krimi, které se z toho postupem času stalo a je velká škoda, že děj nebyl nápaditější. Liam Neeson i obě hlavní herečky byli skvělí a film měl velký potenciál, ale prostě mi moc nesedlo kam až se ten příběh dostal. Každopádně nápad se mi líbil a někdy bych se na to rád podíval znovu. 75%(27.5.2011)

Liam Neeson nakope mnoho zadkov..., hlási blue ray obal, ale ani z ďaleka ich nebude toľko, koľko ich stihol nakopať za 96 hodín. Napriek tomu nebudete ochudobnení o nič, pretože aj keď sa prvú polovicu filmu veľa akcie neudeje, je film veľmi napínavý. Je dobre, že režisér drží diváka dosť dlho mimo a je rovnako zmätený ako doktor Martin Harris. Pri kvalitne adrenalínovej autonaháňačke mnohým prebehne hlavou, že ten doktor je vlastne kurevsky dobrý šofér. Odhaliť jeho identitu mu pomôže bývalý vyšetrovateľ nemeckej tajnej polície Stasi v podaní absolútne famózneho Bruna Ganza. Nemôžem si pomôcť, ale v tej malej úlohe pôsobil ako malý boh. Úžasné a prirodzené herectvo, neskutočný talent a charizma. Akčné scény sú na vysokej úrovni a pocit prívalu adrenalínu a rozbúchaného srdca sa dostaví často. L. Neeson si celý film ukrojil pre seba a okrem Bruna Ganza, ktorý ho na chvíľu zatienil, nedáva iným hercom šancu. Poctivá revenge movie 96 hodín si získala mnohých priaznivcov, preto film Neznámy by sa pre nich mal stať známym pojmom. 80%(5.10.2011)

Režie víc dbá o atmosféru než o akční scény, kterých není moc a rozhodně nestrhnou. Bohužel ani ta automobilová honička. Chladný Berlín ale dokáže dělat divy, stejně jako velmi dobře rozehraná první zhruba půlhodinka. Na nich se dá lehce vypozorovat, že Jaume Collet-Serra, jakmile dostane kvalitní scénář, rozhodně zazáří. Jenže právě scénář mu tentokráte podkopává nohy. Tyhle chladné německé lokace jsou totiž bez telefonního signálu, bez policie, s nadmíru chápavými lidmi v nemocnici, podivnými kroky některých postav, neuvěřitelně ochotnými taxikářkami, neschopnými zabijáky atp. Druhá polovina alespoň pro mě hodně rozpačitá, vedení herců Liam Neeson, Diane Kruger a Bruno Ganz ale po celou stopáž velmi dobré!! January Jones víckrát prosím ne.. 60%(8.10.2011)

Ideální film pro návrat z Berlína. Zatímco skutečný Berlín je město, které člověku vyrazí dech, v tomto filmu slouží především okolí Braniborské brány jako osa celého příběhu. A to, že je to celé postavené na herecké jistotě Liama Neesona samozřejmě není na škodu. Plus nikdy nepohrdnu Sebastianem Kochem.(19.9.2013)