V Taken mu vzali dcéru, v Unknown pre zmenu jeho identitu. Narozdiel od neho má ale Unkown bližšie k staromódnemu hitchcockovskému thrilleru, ktorého ústredná zápletka je ale v zásade až triviálne jednoduchá a zbytočne natiahnutá. Dôsledkom toho je oveľa ťažšie prehliadnuť rôzne barličky a nedostatky a že vlastne hlavne v závere nejde a žiadnú výnimočne inteligentnú záležitosť. Ale zase sa všetci od režiséra až po hercov naozaj snažia aby to bolo čo najmenej vidieť a väčšinu času im to aj vychádza. Ničím výnimočná ale poctivá žánrovka.(26.5.2011)

Skvely thriller, len ho netreba porovnavat s 96 HODIN (2008) len preto, ze tu hra Liam Neeson. Film je viac dialogovy, za to ale napinavy a necha nedockaveho divaka premyslat, ze co sa to vlastne deje, kto hra aku hru a aky to ma vsetko zmysel. Cely film nemalo zmysel takmer nic, az ku koncu sa konecne vsetko vysvetlilo, aj tie male nezmyselne situacie, ktorim som nechapal. Jasne, ze nejaka akcia sa tu objavi, pretoze su tu aj zabijaci, ktori nahanaju Liama Neesona a preto sa nevyhneme jednej celkom slusnej nahanacke, akurat ze v realite by to v Berline dopadlo omnoho tragickejsie. Kto ma rad thrillery, nemal by si nechat ujst tento film. _________ Liam Neeson - (Dr. Martin Harris) +++ Diane Kruger - (Gina) +++ January Jones - (Elizabeth Harris) +++ Aidan Quinn - (Iný Martin Harris) +++ Bruno Ganz - (Ernst Jürgen) +++ Frank Langella - (Rodney Cole) +++ Sebastian Koch - (Profesor Leo Bressler) +++ Produkcia: Joel Silver +++ (Videl v kine 22.03.2011)(23.3.2011)

Ideální film pro návrat z Berlína. Zatímco skutečný Berlín je město, které člověku vyrazí dech, v tomto filmu slouží především okolí Braniborské brány jako osa celého příběhu. A to, že je to celé postavené na herecké jistotě Liama Neesona samozřejmě není na škodu. Plus nikdy nepohrdnu Sebastianem Kochem.(19.9.2013)

Po predchádzajúcich filmoch tvorcov Taken a Orphan je Unknown tak trochu sklamaním, rozhodne však nie filmom ktorý by som ohodnotil ako strata času. Len od toho netreba očakávať, že z daného námetu vytrieska niečo originálne, stále je to dobre obsadený a zručne natočený film, ktorý sa ku koncu celkom slušne rozbehne. January Jones ešte nemám napozeranú ale celkom zaujala a som na ňu dosť zvedavý v X-men Frst Class.(4.6.2011)

Myslím, že Neeson si už svojho posledného akčného hrdinu zahral, ale aj tak som neskrýval sklamanie, že sa tvorcovia neprichýlili ešte trošku mu nechať zaspomínať na rolu Bryana Millsa v Taken. Herecky bol však perfektný, naozaj tlieskam po tom všetkom čo sa mu stalo v osobnom živote. Jaume Collet-Serra má ako režisér veľmi solídne našliapnutú kariéru a mám taký pocit, že vo svojom prístupe k filmom má navrch a vo vzťahu k producentom a štúdiám si vie presadiť svoje. Takže na ďalší počin sa určite teším. Aj v tomto snímku totiž nemuselo klapnúť veľa vecí. Scenár bol tak pohyblivý, že stačilo malé zaváhanie aby spľasol ako bublina. Nie vždy sa nechám nachytať zápletkou a záverečným zvratom, ale tu sa to tvorcom podarilo naozaj lišiacky. Trošku viac akcie a svižnosti na začiatku, napínavejší záver a neváhal by som ani s piatou hviezdou. 85%.(7.6.2011)

• - Exteriér Jürgenova bytu se natáčel ve čtvrti Friedrichshain, v ulici Karl-Marx Allee, před jednou z nejstarších budov postavených sovětským režimem, ve které bydlely kádry z Moskvy dohlížející na východní Němce v Berlíně. (Taninaca)

• - Ve scéně, kdy doktoru Harrisovi (Liam Neeson) přijde v galerii sms na jeho mobilní telefon, na displeji se mu ukáže datum obdržení 29.3.2010. Když však zprávu odklikne, na displeji mobilu se objeví datum 26. 11. 2011. (Pavlínka9)

• - Scénář sepsali Oliver Butcher a Stephen Cornwell podle novely „Out of My Head“ od Didier van Cauwelaerta. (Kuzmik)