Mother's Day

Mother's Day

Krimi / Drama / Horor / Thriller

USA, 2010, 112 min

Kruté, úchylne násilné a na tak lacno vyzerajúci a znejúci film (otrasný soundtrack!) kvalitne zrežírované. Teda keď pominieme demenciu postáv. Keby sa ale chovali rozumne, skončí to po prvej tretine. Čo by bola škoda. Výživne upgradnutý remake.(25.7.2017)

I když Rebecca de Mornay sundala Ruku z kolébky, prošla si přechodem a depilovala švihácký knírek, pořád prokazuje, že jí role psychopatických maminek sednou jako nůž mezi žebra a jakmile dostane příležitost, dokáže být stále stejně mrštná jako před devatenácti kily! A tak se slibně rozjíždějící swingersparty několika maloměstských sousedů hezky zvrhne v zajímavou vybíjenou, kde jediné vlhké díry jsou ty po kulkách, stříká výhradně krev, lížou se pouze rány, píchá se jako o život, ale jen kuchyňskými noži, sem tam někdo předčasně vyvrcholí plivajíce krev a i ta kozatá, zkušeně vyhlížející bruneta, která si evidentně spletla dveře na casting, toho má po chvíli plnou prdel a křičí záchranné slovo.(6.5.2011)

Dostatečně zábavné (stopáž není zrovna krátká, naštěstí se ale pořád něco děje) a v některých scénách i příjemně intenzivní a napínavé, ale současně bohužel velmi prvoplánové a samoúčelně násilné. Bousman se ani nesnaží zakrýt svou spřízněnost se sérií Saw, ba spíše právě naopak - a snímku to strašně škodí. Ve scéně "máte 30 sekund, jestli jedna z vás zabije tu druhou, nechám ji naživu" už jsem se ze zoufalství snažil sám sebe přesvědčit, že na nás Darren lišácky sofistikovaně pomrkává, ale asi ne - mnohem spíš si pořád myslí, že je to "cool". Výrazným mínusem je zcela určitě chování postav (hlavní hrdinka mohla všechny dostat z problémů ještě dřív, než se do nich vůbec pořádně dostali), plusem například charismatická matka Rebecca De Mornay. Finále šlape fajn a celkově z toho mám spíš pozitivní pocit příjemné hororové jednohubky, srovnatelné třeba s nedávným remakem I Spit on Your Grave. S hodnocením váhám mezi čtyřmi a třemi hvězdami.(2.5.2011)

skutocne necakane dobre. mnohi samozrejme namietaju, aki by boli oni hrdinovia, bla bla bla, ako by sa zachranili uz za 5 minut, ale je to film a vyvrazdovacky nie su predsa o tom, ci niekto zomrie, ale o tom kto, kedy a akou zabavnou smrtou :D:D Rebecca bola neuveritelna. keby na mna prehovorila z monitoru, ze chod si sadnut do kuta, asi by som sla.(7.10.2015)

,,TO NENÍ VÁŠ DŮM!“ ,,TEĎ UŽ ANO!“..... /// Když se na rozjetou párty nakýbluje trojice ozbrojenejch týpků, dá se čekat, že se zábava posune jiným směrem. RODINA BY MĚLA DRŽET POHROMADĚ! Maminka je naštěstí už na cestě! Hodně sympatický obsazení (včetně upírky Jessicy) a zajímavě se rozjíždějící psychoválka – rukojmí vs. únosci (nečekejte žádnej Helsinskej syndrom!). Jednání pod tlakem sebou přináší hodně chyb. Bohužel i dementního chování. Takže, abych to neprodlužoval: dobrej pokus, ale z party rukojmích se postupně stává parta kreténů, která si zaslouží JEDINÉ! Emoce? JASNĚ vy americká bando dementů! (Taky ta délka!) Happy MOTHER‘S DAY potěší násilím, ale logicky…. bych šel radši do Posledního domu nalevo. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že i od fotky může vzplanout žena. 2.) Nevím kolik krve musí vytéct z hajzla, než se udusí fólií. 3.) Jsme parta přátel (že jsme dementi ještě nevíme). 4.) Mám 4 děti a jsem neplodná. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(6.6.2011)

Tento rok je asi najkvalitnejší na dobré horory, len dúfam, že nepredbieham. Nevidel som pôvodnú verziu, ale podľa toho čo som čítal, s týmto filmom najskôr veľmi nesúvisí. Spočiatku mi to ani nepripadalo ako horor, skôr ako klasický rukojemnícky thriller. Skupinka hľadaných gangstrov si to namieri do domčeka plného mladých, ale tá ozajstná párty sa začne, až keď privolajú svoju psycho mamču. Tá mi v podaní Rebeccy celkom sadla, aj keď najväčší priestor dostala až ku koncu. Prelínajú sa tu rôzne žánre, z rukojemníckeho thrilleru sa nám to zmení na psycho (pobavila scénka, keď sa mamička rozhodla, že svojmu synáčikovi pomôže prísť o panictvo), a napokon sa nám to prehupne na pekne krvavé jatky. Najväčšou výhodou je veľký počet postáv, z čoho nám logicky vyplýva hojný počet mŕtvol. Dokonca nechýba nejaké to mučeníčko. Film trvá 112 minút, takže stopáž je dosť prehnaná, ale normálne by som to nemal problém pozerať ďalšiu hodinu. Čo sa týka záveru, nebudem spoilerovať, ale predpokladám, že tam asi zopár ľudí spokojných nebude. Tak či onak, po tohtoročných prekvapeniach (Primal, Insidious, I Spit on Your Grave) nám pribudol do zbierky ďalší klenot.(30.4.2011)

Mazec!!!!! Na Amíky fakt super!!! Film nehraje na gore, krev a znásilňovačky. Ale na šílenej psychickej tlak na oběti, který nemají skoro celou stopáž filmu žádnou šanci, psychickou manipulaci, naprostou nepředvídatelnost a šílený násilí, kdy se tam po baráku řežou všichni hlava nehlava vším, co je po ruce. Obě strany padají jak mouchy po dešti, člověk vůbec netuší, kdo přežije a kdo ne. Parááda!! Excelentní explo-thriller!! Perfektní herecký výkony, úžasný hudební doprovod!! S původní "Troma-verzí" (1980) to moc společného samozřejmě nemá....(3.5.2011)

• Bloody13

Tak netuším, jestli to byl nejlepší nápad. Natočit totiž remake tromáckého Dne matek tak, aby vyhovoval dnešnímu hollywoodskému standardu a zároveň neměl s originálem nic společnýho, už z trailerů zavánělo průšvihem. Vedle nově zpracovaných The Last House on the Left a I Spit on your Grave působí tenhle snímek jako nedomrle, jež by potřebovalo ještě trochu péče a lásky. Buď to přidat na intenzitě a brutalitě, kterou zde představují pouze dvě rozstřelené hlavy, nebo film uchopit mnohem syrověji a dravějším rukopisem do něj vtisknout svůj osobitý styl. Věřím, že jím Bousman disponuje, možná stačilo přidat pár hudebních čísel a spoustu nahotinek :) Takhle působí Den matek jako promarněná šance. A to i skrz úvodní nášlap, pěknou hudbu a slušného obsazení. Objeví se tu například Shawn Ashmore z Frozen nebo kočička Briana Evigan z Burning Bright, ale největším tahounem je bezesporu Rebecca De Mornay jako psychopatická, ale milující matinka. Pro Darrena, tvůrce vymazleného muzikálu Repo! Genetická opera, je tohle určitě krok zpátky. Uvidíme, jestli si napraví reputaci s blížícím se projektem 11-11-11. EDIT: Nenapravil.(3.5.2011)

Ohromné překvapení. Asi nejlepší film, který jsem letos viděl a s tím jsem při stahování rozhodně nepočítal. Tento film zaujme hlavní tím, že je ->> zábavný <<- a absolutně všechny scény v něm mají koule, mají šťávu a mají smysl. Žádná nudná nastavovaná vata, žádné ředění chlastu vodou, žádná mouka v uzenině. Tohle je prostě opravdový žánrový film, který se povedl! Celých 112 minut se něco děje a když už si scénáristé nevěděli rady, přidali do mlýnku morální apely a dilemata, nebo si pomohli drsnými odbočkami, které do děje nijak nezasahují, ale přikrášlují ho (lady minisukně a jejich nožíková party u bankomatu). Právě tyto "doplňky" skvěle ladí s celým filmem i když jsou v podstatě nesmyslné. Tento film je jednoduše tak prostý a přímočarý, až je dokonalý a přesně tohodle by se měli tvůrci držet, protože právě o tomhle filmy jsou a měly by být! 90%(10.5.2011)

Den matek je Parádní Věc! Od samého začátku, to nabírá slušné tempo... Perfektně ztvárněná psychologie postav.. Ten tlak na postavy byl Opravdu Tuhý! A ke konci skvělé gore.. Já byl fakt nadšený A doufám, že takových filmů budou točit více a více!(18.5.2012)

• Mr.Apache

První polovina je na poctivé čtyři hvězdičky. Velice svižný, brutální, přitom však napětím a nápady nešetřící explo...něco. (Navíc ještě lehce říznuté westernem.) Celkem jsem věřil, že si ten snímek udrží svou úroveň až do konce. Bohužel, v druhé půlce jde kvalita dolů, a ve finále je to pak už docela trapas. Škoda, docela jsem tomu filmu fandil.(10.5.2011)

Pokusy o přesahy naprosto nefungují, jako thrillerová atrakce to ale svou roli plní docela obstojně. Charisma De Mornay je sice poměrně nucené, ale neměl jsem problém na něj přistoupit. Délka samotná nevadila. Chování postav ale přece jen mohlo být logičtější a násilí intenzivnější.(5.7.2013)

• Gilmour93

Ano, Rebecca De Mornay sundala ruku z kolébky a položila pod ní hlavu. Její za každých okolností vyrovnaná maminka dala vzpomenout na těžký osud Rafanů, Normanů Batesů i ředitelů springfieldských základních škol a za svou opičí lásku k potomkům si zaslouží pugét růží do vázy (vytvořené brokovnicí z její lebky).. Logika pláče, konec páchne. Místy docela tupě působící exploitation, který si co 5 minut pomáhá nějakou směšnou berličkou, aby mohl vůbec pokračovat a navíc, v porovnání s Funny Games nemůže být o nějakém nesnesitelném tlaku na oběti ani řeč. Omlouvám se za příkré hodnocení, asi jsem už podobnými snímky přesycen...(18.10.2012)

Nie, toto ma teda nedostalo. Keď to ale porovnám s minulotýždňovým Schumacherovým fiaskom, tak je to predsa len o malý kúsok lepšie. Ale ako tu niekto môže niekto vyzdvihovať herecké výkony, tak to nechápem. Psychotická matka a jej teatrálne prepísknuté výkony ma len tak-tak nepriviedli k zúfalstvu, ostatní herci sa síce snažili, ale profesorské herectvo to nebolo. Čo sa týka príbehu, tak klasika, na malom priestore sa ale odohralo viac než dosť a tvorcovia si zaslúžia pochvalu za celkom premyslený scenár, ktorý zaškrípal len miestami a logických chýb som až toľko nenapočítal. Na Bousmanov rukopis celkom slušné, škoda, že tentokrát ostal tak pri zemi, práve sem by sa zišlo trošku zvrhlosti a ešte viac krvi. 60%.(3.1.2012)

Den matek měl spoustu prvků, které byly velmi dobré, i docela dobře poskládané za sebe... Ale zdálo se mi, že byly tak nějak ležérně nedotažené. Jakoby herci vždy dostali pokyn, jaká minizápletka se teď bude předvádět - pomalu začala, vyvrcholila a nechala se doznít, a pomalu se připravovala další. Měl jsem z toho skoro dojem poslepovaného mikroseriálu, dramaturgie přechodů od jednoho nápadu k druhému otřesná, a další scénka naprosto bez návaznosti na předchozí. Ale docela dobrý příběh s ultimátní velkou matkou.(29.12.2012)

Výživné, intenzívne. Ku koncu už to začalo byť na hrane aj logika dostala dosť zabrať, ale skôr než s to stihlo preklopiť do škatuľky, to zaklincovala fajna pointa. Aj bez ktorej by sa mi to ľúbilo. 75%(3.2.2013)

Yop, takhle nějak si představuju správnej masakr (na plátně). Je vidět, že se Bousman v tomhle směru při režírování několika pokračování série Saw opravdu něco přiučil. Podobných filmů je totiž spousta a mají tendenci spolu splývat. Tohle není ten případ. U Mother's Day nikdy nevíte, kdo zrovna zaklepe bačkorama, nebo co zase onu mile tvářící se maminku napadne za zvrácenost - smekáme před psycho výkonem R. D. Mornayové - 80%. PS: Pokud se vám její výchova ratolestí zdála neortodoxní, mrkněte se na Špičák a pak teprv kruťte hlavou ;).(1.12.2011)

• psy.cho

Najkrajšie na celom filme, bol jednoznačne koniec. Bolo to vykúpenie zo zlého sna. Okolo hororu to ani nešlo. Správanie niektorých postáv bolo dost dementné. Dávam hviezdičku aj keď neviem začo. Tento film ma nezaujal ničím.(26.9.2011)

První desítky minut výborné, doslova náběh na žánrovou událost roku. Za některé scény se režisér tří dílů série Saw Darren Lynn Bousman vůbec nemusí stydět. Ba naopak. Pevnou půdu pod nohama mu ale sráží scénář a přepálená délka. Zhruba v polovině se totiž diváctvo musí jednoznačně rozdělit. Jedna půlka nechce vidět nelogické chování postav a užívá si slušivou atmosféru, druhé polovině začíná neuvěřitelně vadit, že sebemenší vzepření skupinky lidí (mnohdy třeba šest přátel vs. jeden ne vždy úplně pozorný psychopat) nepřichází. Prostě jednání postav, které je mohlo ze sraček dostat o poznání dřív (a s výrazně nižší úmrtností), začne záhy vadit. Bousman, který jindy a jinde ujíždí na rozpadajících se obličejích a vyhřezlých střevech, tu a tam vzpomíná právě na časy minulé – a to zcela zbytečně (jestli do třiceti vteřin jedna sejme druhou, tak ji nechám naživu) a hlavně bezduchým mlácením a ponižováním rukojmích děj protahuje. Někdy to funguje na jedničku (hlavně psychické tlaky ze strany matky), jindy to nepěkně dře. Tvůrci tak tlačí hlavně na diváka, aby bolest obětí prožíval intenzivněji. Jenže s ohledem na logické výtky to tak úplně nejde. Herecky místy velmi povedené, Rebecca De Mornay nechává vzpomenout na duševně narušenou z Ruky na kolébce a Alexa Vega z dob Spy Kids nesmírně sympaticky vyrostla!! Btw. finálová tečka je opět absolutně zbytečná!!(5.4.2012)

The Lat House on the Left. I Spit on Your Grave. Dvojica kvalitných remakov, ku ktorým sa teraz pridá i Mothers Day. Vlk sa najedol, aj koza ostala celá. Čo na to Straw Dogs?(4.6.2011)

Není tak dávno co sem se dodíval na skvělý horor Insidious a už sem zase na začátku. Mother's Day není prostě hororem kdyby se ten film na hlavu stavěl. Hororová atmosféra nikde, jen v určitém časovém cyklu se opakující bezduché mlácení nebo týrání obětí. Polovina hereckého osazenstva si to beztak zasloužila. V hlavní roli Rebecca De Mornay, která působí jako jediný klad filmu. Někdy je s podivem jak puritánští Američani uvažují, odhalené prso a drsná erotika nepřípustné, zato ošklivě prostřelená tvář nevadí. Jde prostě o to že místní cenzura nikdy nepustí film, jakých ve Francii vzniknou 3 za rok. Atentičnost na bodu 0. Docela zklamání, přestože jsem moc nečekal. Hodnocení by zde bylo objektivní někde na úrovni 60%.(14.6.2011)

• -bad-mad-wolf-

Darren Lynn Bousman, rutinnér na poli zapomenutíhodných béček, naštěstí ještě dovede zařídit, aby film vypadal trochu k světu. Oukej. Technicky vzato prostě asi dobrý, nepopíram - já si ale nevzpomínám, kdy mě naposled film tak hrozně rozčiloval vším, co se na plátně děje. Kdo napsal tuhle imbecilní hovadinu? Co? A proč? Při sledování jsem se cítil hloupěji, než když mě anonymní santusák na nádraží upozornil, že mi někdo plivl na nohavici a já si uvědomil, že jsem si jí poslintal sám! Ne, vážně - začátek OK. První konfrontace se zločinci taky. Jenže pak přijde ta protivná megera, která má z nějakého důvodu u všech obrovskou autoritu a začne pindat svoje moudra o rodině, která VŠICHNI žerou. Je docela komické sledovat, kterak se partě chlapů, jež se dle všeho už léta pohybuje na dráze velkého zločinu, třesou kolínka před maminkou a bez jejího slova si nezavážou ani tkaničku. Tady ovšem není problém v podstatě myšlenky - v buranské exploitační pecce Storm Warning to samé šlapalo jako hodinky - problém je v absolutní nevěrohodnosti charakterů a jejich chování. Nevěřil jsem nikomu ani nos mezi očima. Pokud to měl omluvit nadhled či humor, pak pro změnu nevěřím ani tvůrcům, jelikož jsem žádný nadhled jednoduše nepostřehl. Většinu času skoro všichni působí teatrálním, směšným, hloupým a nepravděpodobným dojmem, který je vydáván za psychologický teror; scénář si navíc hází klády pod nohy používáním všech myslitelných thrillerových klišé (a že jich v přepálené stopáži tohohle megadíla je jak much). Scéna s děvčaty u bankomatu měla připomenout Saw, na němž se Bousman "udělal"? Absurdní rámeček s krádeží dítěte v nemocnici - proč? Když si v závěru blondýnka s maminkou začnou rozbíjet talíře o hlavy a jedna na druhou křičet, že brání svou rodinu, což je nepopsatelně vtipná komediální vložka (nechtěná), zauvažoval jsem, nakolik by tahle šílenost fungovala jako parodie na spřízněné thrillery. To by ji ovšem nesměl točit Bousman a parodická stránka věci by musela být skutečně přítomna. SPOILER: Pointa spočívá v tom, že šest nevinných lidí umřelo jen proto, že manžílek nechtěl přiznat nevěru a schované peníze. Ano, taky bych váhal, kdyby kolem mě banda psychopatů zabíjela moje kamarády a vzduchem poletovaly kulky. Co je tohle za prohnilou módu, cpát do filmů podobně stupidní morální "dilemata"? Objektivně bych dal asi dvě hvězdy, to jen tak pro ty, kteří by mi chtěli říct, že jsem film vůbec nepochopil a že jsem idiot. Nakonec si za to můžu sám, pustit si po Serpicovi a Zodiacovi takovouhle paštiku, to už zavání sebetrýznitelstvím. Ale já to nečekal!(30.12.2012)

Konec to povyšuje nad čistě průměrné hodnocení, jinak ale vcelku stereotypní horor ala Last House on the Left nebo SAW. Hlavním problémem je stopáž - na hodinky jsem koukal více než je zdrávo, krátit se přitom dalo z mého pohledu hodně. Z jinak všedního žánrového zážitku tedy nakonec vyčnívá zejména ďábelská Rebecca De Mornay a ona mrazivá pointa.(29.5.2011)

Slušný explo-napínák, který sice chvílemi hapruje v nelogičnostech, ale ty se dají narozdíl od jiných kousků ještě snést. Film každopádně nenudí a to je myslím v tomto případě to nejzásadnější. Proti úplnému konci mám ovšem velkou výtku, ten byl hrozně přehnaný. Sice překvapivý, ale naprosto nereálný a působící divně. 70%(28.6.2011)

• Pepinec

Proboha jakej teror nebo horor? Od začátku tady všichni chtěj umřít a podle toho se taky chovaj; tomu se neříká teror, nýbrž plnění přání. Nechci po filmech aby měly červenej diplom z Harvardu, ale je dobrý vědět aspoň to, jaký se ve slově logyka píše i. Každopádně po tomhle kolotoči 100+1 nejdebilnějšího chování filmovejch postav bude každý další vymejšlení gratulace ke Dni matek procházka růžovým sadem.(28.4.2017)

Kurv.........a !!!! Tak toto bola pecka. Ak sa aspoň trošku viete vcítiť do situácie našich hrdinov tak dostanete presne to co chcete. Ja som mal chuť zabíjať ešte len sa tam pani matka objavila. Pripomínala mi vychovávateľku zo škôlky ktorá ma neustále nútila jest mliekovú polievku. Komu sa páčil film LAST HOUSE ON THE LEFT alebo nemenej slávny I SPIT ON YOUR GRAVE, určite si príde na svoje. Celý film budete držať palce partii, ktorá je pod tlakom psychicky narušenej rodinky. Nemenej narušenej ako v seriály Tisíc a jedna noc.(7.10.2011)

Podle hodnocení jsem čekal daleko větší masakr, ale ten bohužel přišel až ke konci, když jsem usínal... 5/10 = 55%(10.6.2011)

Je to slušné, je to násilnícké, ale ne dost, navíc ti lidi se chovají jako tupci. The Last House on the Left je přesně ten styl, jakým mělo být toto natočeno. Smůla. U mě se euforie nekoná, ale špatné to určitě není. 69%, takže 3*.(14.10.2012)

Veľké prekvapenie. To čo chýba posledným exploitationom ako napr. Captifs, Mother's Day má všetko. Klasický exploid príbeh, slušne natočené gore a revenge, sympatické postavy, dejové kľučky atd. Záver moc predvídateľný, ale to nič nemení na tom, že Darren Lynn Bousman natočil svoj najlepší film a zostanem ho sledovať preciznejšie, pretože aj jeho predošlé filmy boli dobré. Plaec hore. A Rebecca De Mornay je skevlá bitch. PS: Nie je to žiadna blbá jednohubka, k filmu sa určite ešte vrátim.(5.5.2011)

Skutečný psychický teror v plné parádě a bez zbytečných příkras. Tam kde většina hororů sklouzne k bezduché a emocionálně hluché vyvražďovačce, Bousman zručně stupňuje atmosféru a nechává hlavní hrdiny plavat v tak beznadějné situaci, že i smrt by byla možná příjemnější. Brutalitou se tentokrát veskrze šetří, a když už se objeví nějaký krvavý cákanec, nikdy není samoúčelný a dokonale zvýrazňuje zoufalost situace, která každým činem nabírá na obrátkách. Navíc jednání jednotlivých postav není vůbec tak hloupé, jak jsme u podobných titulů zvyklí. Sice je tam pár chvil, kdy se chytáme za hlavu a logika ustupuje, ale ono se to snadno říká když nemám ve vedlejším pokoji šílenou rodinku s maniakální matičkou, kterou řadím k těm nejodpornějším záporákům za posledních pár let. "Šokující" závěr se mi tam sice moc nehodil, ale budiž. Na to, jak je tenhle thriller málo známý, je až nepříjemně znepokojující.. 80%(6.4.2013)

Aj napriek veľmi pozitívnym kritikám,ktorých sa tomuto filmu dostalo,som sa mu z jedného dôvodu dlho vyhýbal.Ten dôvod je Rebecca De Mornay.Neznášam ju,rovnako ako neznášam každý jeden primitívny televízny film v ktorom sa objavila.Keď sa to tak vezme,od Howardovho Ohňu na začiatku deväťdesiatych rokov,sa až niekedy do roku 2003 neobjavila v jedinom poriadnom filme.No,musím uznať,že tu sa prekonávala a sem tam sa jej darilo byť aj pekne odporná a démonická,ale to bola tiež skôr zásluha režiséra.Prehráva.Síce menej než normálne,ale prehráva a okrem toho je ako vždy neuveriteľne nesympatická (aj keď to samozrejme patrilo k postave).Okrem toho ústredná melódia,je ukradnutá a iba trošku pozmenená melódia z Halloweenu.Toľko k záporom.Všetko ostatné je presne také,ako by malo byť.Poprosím pokračovanie(6.10.2012)

Vynikajúci rukojemnícky thriller, ktorému k dokonalosti chýba iba málo. O horore by som v tomto prípade nehovoril. Aj keď to nebolo tak násilnícke, alebo krvavé ako bol napr. The Last House on the Left, snímok má však iné kvality. Úvod je pomalší a priemerný, čo nezmení ani príchod grázlov, ale odkedy sa zjaví "matka" začne tu vládnuť hustá psycho dusnota. Rebecca De Mornay bola jednoducho úžasná, z filmu sa vďaka nej stalo výborné rukojemnícke pošušňáničko, ktorému sa darí brnkať na psycho notu diváka. U mňa veľká spokojnosť, odporúčam každému fanúšikovi tohto žánru. 85/100(22.6.2014)

• WANDRWALL

Film jsem si pustil, jako řadu jiných filmů, kde neočekávám nic převratného na bleskovku. To znamená, že 112 minut si pustíte tak, že za deset minut máte film shlédnutý. Komu se to nelíbí, ať to nedělá. Výhodou ale je, že vidíte vše rychle a pak se zastavíte v místech, které vám připadají klíčové. A těch není moc. ***Pochopitelně, že to platí jen pro diváky, co mají filmů doma tolik, že je nemožné je rychle sledovat.*** Velcí konzumenti ale dělají to co já kdysi. Pět monitorů, pět filmů, a nechají se běžet. Časem i tohle přestane bavit, ale než ten čas nastane, tak si užijete pětkrát víc filmové zábavy než běžný divák.***Hororů mám nepočítaně. Většinu z těch co je mám, tak jsem ještě neviděl.***Rebecca De Mornay se hodí do filmu, přitáhne pozornost diváka, působí přesvědčivě, umí překvapit a divák s ní projde filmem tak, jak má...(3.5.2011)

Maminka má narozeniny a co lepšího jí k její oslavě dát, než večírek plný násilí a teroru. Ani nepoznáte, jestli má maminka radost nebo ne, ale její dva synáčkové se umí perfektně vyřádit na nebohých účastnících večírku, na kterém místo šampaňského poteče krev. Darren Lynn Bousman je jedním ze specialistů na hororový žánr a jeho subžánry. Překvapivě není to takový šílenec, jak by si někdo nezasvěcený o něm mohl myslet. Látku, která je remakem staršího filmu, který u nás není příliš známý, převedl do dnešní podoby velmi razantně, a s nikým se nemazlil ("nemazli sa s nima, hoši, tady se bude hulit jenom z komína!") tak to bylo z jiného filmu, ale přesto je znát, jak Bousman otálel s násilím prezentovaném v tomhle filmu. Není to až tak drsný film, jak bych od něj očekával. Občas mu chybí nadhled oproti originálu, ale zase umí udržet dynamiku a vést film do občasného extrému. Kdyby v něm setrval, byl bych nadšený ještě víc. Vybraní herci ok, Rebecca De Mornay celkem přesvědčivě "ujetá" dáma, ale přes "mírnost", jakou film nakonec dostal, ho rozhodně nedoporučuji slabším povahám ani lidem po infarktu. Bousman by se klidně mohl stát expertem na násilí, ale například na vyloženě šíleného kolegu Gense mu ještě něco málo schází, ale jinak si oba s klidem mohou podat ruce. 100%(2.5.2012)

Velice zábavná a lehce drsnější záležitost, která má sice poměrně klasické schéma, ale zpracování je tak originální, že jsem se celou dobu výborně bavil.(12.1.2013)

• teutates

"Maminčin mazánek" je pojem, ktorý mi začína naháňať strach. To aby si štyria dospelí chlapy neporadili s dvoma "mazánkami", ktorí tam mávajú pištoľkami ako mali haranti na piesku. Nepočítam ženy, ktoré mali viac odvahy ako všetci haranti dokopy. A pozor jedna, tzv. "matka" ta mala gule! Narobila toľko škody ako japonské tsunamy (hej fakt). Opäť sa mi dostal do rúk jeden z tých nelogických hnusov, kde partia "kamarátov" nechá zo sebou vyjebávať a keď už matka pritlačí na pilu tak, že sa to nedá vydržať začnú konať. Nie, mne sa to nepáčilo aaa to celé rozuzlenie?! poteš košte... dal boh, že som originál nevidel a remake stál taktiež za hov**. 3/10(15.5.2011)

Horror? Spíše psychothriller. Váhám mezi jednou hvězdou a pěti. Za nálož brutálního sadismu bych nejraději dal téměř odpad, ovšem opravdovost snímku žene hodnocení nahoru. Nejhorší je milující, oddaná a všeho schopná matka! S jakou grácií je zahrána - člověk jí to musí věřit. Mučení, mlácení a ponižování vypadá ve většině případů jako skutečné. Pokud by šlo o plnohodnotný horror, divák by nejspíše nezapojil emoce tak intenzivně. Zapalování hlavy zaživa či lití vroucí vody do uší je ve své zvrácenosti neuvěřitelně působivé. Sladký úsměv a medový hlas matky vysvětlující a ospravedlňující všechnu tu brutalitu...mrazivé.(14.5.2011)

Tuhle písničku jsem si přál v závěrečných titulcích: http://www.youtube.com/watch?v=4p4RWBCEFRo(7.6.2011)

Dobře namazaný thrillerový stroj, který se postupem času víc a víc zadírá a na konci je rozmetán na kusy.(8.11.2011)

SPOILER! Pověst tohoto snímku jako zábavné vybíjené ve které se těžko předem odhaduje kdo poletí z kola ven je oprávněná a jednotlivá zabití jsou také docela výživná. Ovšem obvyklá demence postav, které mají možnost dorazit ležícího protivníka a raději se dají na úprk aby mohli být vzápětí sami zneškodněny zde překračuje obvyklou míru. Zejména Beth je v tomhle ohledu přebornicí a jako idiot se chová kdekdo, třeba i policejní důstojník. Samotný konec pak zkušeného diváky stěží překvapí. Ale přece jen - pozitiva tu převažují, v rámci žánru lehký nadprůměr.(29.12.2012)

Po dlouhé době můžu opět s klidem říci, že jsem viděl parádní brutální exploitation. To napětí absolutně zbouralo všechny mé výtky ohledně chování postav. Ty výtky směřují především ke druhé polovině filmu, kde už to chování bylo opravdu za hranicí reálného pudu sebezáchovy. Ke všemu, jak už bývá zvykem, až na jednu výjimku, byly oběti opět neschopní dorazit mučitele. Já nevím, ale kdyby mně někdo mučil, zabíjel kamarády a ohrožoval můj život, tak ho přece ve vhodnou chvíli nepraštím jenom jednou, ale mlátím ho dokud by mi síly stačily, až by byl rozsekanej totálně na maděru. Samozřejmě tady to opět odflákly, aby mohl teror a děj dál pokračovat. Bohužel konec se povedl jen na půl: na jednu stranu nabídnul vynikající zvrat, na druhou stranu už to bylo dost zcestný a přehnaný. Nicméně nadprůměrná hororová a exploitová podívaná, takže šup s ní do mých TOPek. 80%(20.6.2011)

Další z řady hororů o psychicky narušené rodině, která má zálibu v terorizování nevinných spoluobčanů. Zbytečné dlouhé a v mnoha ohledech utahané, ale na druhou stranu překvapivě atmosferické a ke konci i napínavé.(29.10.2013)

Řekl bych, je to už snad téměř klasický námět, že někomu do baráku vleze vrah(ové) a terorizují obyvatelé. Tentokrát okořeněno tím, že místo jedné rodiny terorizujou celou partičku přátel. I když jsem něco podobného viděl už v mnoha filmech bylo tu plno různých nových vychytávek, takže jsem se ani chvilku nenudil a to je co říct na dvouhodinovou stopáž. U hororů dávám přednost 90 min formátu, ale tu mi to nevadilo. Akorát škoda, furt jsem čekal, že dostane nějaký výraznější prostor ten hurikán. 75%(1.6.2011)

No tak já myslím, že hodně kvalitní psychárna. Opravdu výborný snímek. Všichni herci jsou skvělí, ale nejlepší je "matka" alias Rebecca De Mornay, jelikož ta předvedla špičkový výkon. Takový obvyklý americký podtext, sklep, velký dům a magoři. Trochu mi to připomíná Funnny Games USA, řekla bych že je to na stejný motiv. I když já sem tam pár chyb našla, něco málo nebylo domyšlené a kvůli tomu strhávám jednu hvězdu. Jinak výborná napínavá a akční podívaná, můžu jenom doporučit, já se bavila každou minutou.(21.7.2012)

Velmi sugestivní horor/thriller, ve kterém sice neteče krev proudem, není zde ani přemíra nějakých nechuťáren, vlastně se v něm ani moc nemluví sprostě, přesto anebo právě proto působí velmi osvěžujícím dojmem. Film, kterej hraje hlavně na tu psychologickou stránku věci, což se mu, i díky skvělému obsazení (s vynikající Rebeccou De Mornay v čele) a trefně vybrané hudbě daří na jedničku. V každém z nás se skrývá kousek vraha...(29.8.2012)

Hou hou tak na tohle jsem čekal film co ve mně rozdrásá nervy, neuvěřitelné strhující až užasne. Rodina co ze sebe děla hodnou a slušně vychovanou je naopak sadistická a odporná včetně hlavy rodiny Matky která vás neustále utěšuje svýma kecama a přitom je tomu opak. Psychika hraje velkou roli celého filmu a podle mne se tomu nedá co vytknout každý má svůj názor na film každý ho nějak pochvaly zhnusy a podobně ale jak říkám já tenhle film ve mně rozdrásal nervy až sem musel nadávat protože věřím že někde vzdálené poušti podobna rodina dýchá. Sympatičtí herci dobře zpracovaný děj tohle musím jenom chválit.(6.5.2011)

Veľmi dobré, aj ked by som si prial iný záver.(12.7.2012)

4* ale s odřenýma ušima.(30.3.2012)

Jedno velké plus. Divák je vcelku rychle vtažen do děje tak, že chápe o co ve filmu jde a může jen již sledovat další jeho průběh. Nemusí 3/4 filmu si říkat "O co v tom filmu vlastně jde?" a na konci si jen říci "Aha! Takhle je to!". Bavil jsem se, děj stupňoval tempo a člověk moc nemůže předpokládat, jak se situace vyvrbí. Ano, několikát si sice člověk řekne proč se postava chová tak či onak, ale ruku na srdce. Ve vypjatých situacích člověk dělá nelogické věci, protože z nějakého pohnutí mysli si myslí, že je to to nejlepší řešení. Moc se mi líbila Rebecca De Mornay v roli mámy. Zahrála to podle mě naprosto na jedničku. Film sice pár mušek má, ale pro mě nic tak zásadního, abych mu plný počet nedal. Opravdu jsem se moc bavil. Parádní thriller. Jen malé doporučení. Říkat "Všechny vás zabiji, vy kurvy!" když jste svázaní a věznitelé mají bouchačku, je sice jistý projev hrdinství, ale vůbec to není moc chytré.(28.3.2013)

Tak mi zase po čase sedl film v tomto žánru, kterému exceluje postava Mornay, která je sice mrcha, ale její občas slušné vystupování stojí za to. Co se týče jednotlivých vražd a tyranizování, dle mého režisér uspěl.(13.5.2011)

• Skrk

Režisér je patlal, to už ale všichni víme. Gore bylo celkem slušný, ale tak vražedně nudný horor, jsem v životě neviděl. Navíc s totálně debilním koncem. A s tím šíleným tlakem na oběti jak Flipnic píše na mne nijak nepůsobil. To si raději pustím geniální Funny Games, kde ani krev nepotřebují a budu to prožívat i já. Tohle už nikdy.(12.7.2011)

Vau vau vau vau vau. Nevim, čim začít. Bylo to úchvatný, ani ne zamotaný, ale každej měl svůj příběh, každej se dokázal projevit, psychologie promyšlená dokonale, závěrečný rozuzlení dechberoucí a celkově neustálej posun dopředu dělal film přitažlivym i přes neobvykle dlouhou stopáž.(26.3.2012)

Bohužel - tady nebylo komu fandit. Oběti i záporáci to totiž průběžně mrvili všichni stejně, jako kdyby se na mě domluvili. Na každý zajímavý a uvěřitelný dějový zvrat připadal minimálně jeden WTF moment, takže výsledkem je, s odřenýma (a vařící vodou vypláchnutýma) ušima, jen tříhvězdičková plichta. A ta vychvalovaná psycho-maminka se může jít bodnout! Na svoje děcka se vytahuje: „Co jsem vás celý život učila?“ popřípadě: „Dodržovat pravidla je pro přežití důležité“ a přitom sama vrší jednu chybu za druhou. A hned na začátku například ani nenechá svázat všechna rukojmí (pravidlo č.1 z příručky Psychopatem snadno a rychle!), takže jí pak zajatci běhají po baráku jako vzteklé veverky a zbytečně dělají, v té už tak dost prekérní situaci, ještě větší bordel. Ale jedno musím Bousmanovi přiznat. Jak jsem průběžně střídal strany, kterým fandím a střídavě jsem si tu vybíjenou užíval nebo se nad něčím nasíral (nejdebilnější bylo to hraní si na Jigsawa: „Máte na to 30 vteřin nebo vás zabiju obě“), uteklo to jako voda a nějak jsem se, navzdory delší stopáži, ani nestihl nudit. Nicméně, jako opravdu šťavnatou psychopatickou rodinku doporučuji raději tuhle .(15.9.2013)

• SexyAjinka

Na prvním místě se patří napsat, že tohle vážně není horor. Ve zkratce je to jen nechutně násilný film, který se pochopitelně změní ve vyvražďovačku té nejpodřadnější kategorie. Teď k meritu věci. Co si o sobě ten člověk, který to napsal a zrežíroval, myslí?! Ten děj byl nemožný, postavy tak hloupé, že musí i dítěti dojít, že je to za daných okolností absurdní chování. Nesmírně mě to uráželo. PS: Je to nechutný film a když si představím, že na tomhle násilí paraziti vydělávají peníze, je mi zle.(31.7.2013)

Home invasion jako víno.Snímek dupe na plyn hned od úvodních minut a ve svým tempu nepoleví až do konce.Což je jeho velkým plusem.Kdo čeká krvavý jatka a gore jízdu bude nejspíš zklamanej.Film nevsází ani tak na krvavost,ale spíš na psychoteror vyvíjenej na oběti.Ikdyž pár krvavých scén se tu taky najde,ale povětšinou mimo kameru.R.De Mornay v roli šílený matky obstála na výbornou.Horší už bylo obsazení jejich synů.Né že by to byl zas takovej průser,ale výběr mohl být lepší.Zklamáním pro mě taky byl úplnej konec.Jinak nemám co vytknout.Rozhodně mě těhle 112 minut nenudilo.Jen upozorňuju že s původním Dnem matek z roku 1980 to má pramálo společnýho.(22.8.2015)

• Frajer42

Říkal jsem si, že už jsem si dlouho neudělal čas na nějaký krásný film. Nebudu to dělat napínavé. Zvolil jsem si tento snímeček. Docela jsem se nasmál. Trošku mi film svým průběhem připomínal Srandovní hry a Srandovní hry USA. Vážně jenom trošku. Ve Srandovních hrách si totiž nikdo nepůjčoval čerstvě vyrozené děti domů na převýchovu. Terorizátoři jsou vcelku nesympatická banda idiotů a oběti jsou ještě o kapku idiotštější. Docela bych v hororu snesl 1,2,3 i 5 nesmyslných zvratů, ale zde byl počet takových zvratů hodně vysoko nad číslem 5. Celkově mě děj nijak neokouzlil. Zasmát se občas dá, neboť jedno z dětí čas od času někoho nechtěně zabije. Hlavní hrdinka je ošklivá obludka a ostatní herectvo je na tom zhruba stejně mizerně. Ty 2* z toho však rozhodně vykouzlím, protože už dlouho jsem nic neviděl a chybí mi tedy možnost bezprostředního srovnávání.(26.10.2012)

V prvni rade: nejde o horor. Jako thriller Mother´s day docela funguje. Co mi vadilo ale nejvic, bylo nelogicky chovani hrdinu. Proc to nevyresili hned na zacatku? Co ta rvacka ve sklepe? Dyt to byla sance jak hrom... No proste tohle mi vadilo, takze jsem si nedokazala vychutnat velke (radoby horove) finale. Slabsi prumer, podruhe bych na to nekoukala.(30.6.2011)

Skvěle rozjetý thriller s mrazivou atmosférou. Záporáci jsou skvělí, hlavně psycho matka, která ovládá své dětské ghetto. Celý fim prostě velmi dobře baví a jde divákovi do hlav. Občasné blbosti se dají v klidu prominout, ale velká škoda, že film v poslední dvacetiminutovce velice znejistěl a klesl s úrovní tím, že se začal zbavoval postav naprosto nepřirozeně (ohluchlý černoch s kvérem se snaží něco udělat a zastřelý svoji ženu? WTF?), dále nevím proč při tak geniálním zlikvidování psychopatického zmrda ve sklepě nepokračovali dál. Navíc jsem čekal, že doktor po svých pokusech nějak víc psychycky rozebere tu holku, bohužel nic. Ke konci je snaha zbytečně moc vyhrotit situaci na úkor kvality a úplný finiš s ukradením dítěte byl trapný a přestřelený. Každopádně hodnotit film jenom za konec je blbost, to bych šel tak na 2*. Jako celek je to solidní podívaná. 3,5*(13.6.2011)

• iolaos

Po shlédnutí tohoto mišmaše mé sympatie neochvějně patří nadále originálu. A irituje mě, že se opět po provalení Bousman uchýlil do defenzívy s prohlášením, že jeho Den matek není spojen s tromáckým entertainmentem žádnou pupeční šňůrou, ale má s jeho slavným osmdesátkovým trashem „pouze a jenom“ totožný název. Hm, tvůrce je sobecký direktor s hovnooriginální produkcí založenou na parazitování na úspěšných snímcích a hamouní nad výdělky. Chvíli byl klid. Byl permanentně vyvalen na otomanu, rád zíval a dlouho chtěl spát, jenže prachy došly a tak musel z gauče vstát. Udělal to asi takhle: před první klapkou sezval své kumpány do archiválií béčkových dřistů, uspořádal jim bujarou pitku a přesvědčil je, že další kousek bude myšlen opravdu "smrtelně" vážně. Výsledek je, světe div se, opět mizerný. V první čtvrtce (do příchodu mámy) jsem sledoval otravné přehrávání herců utlačovatelů (vraj terror, hovno!), ba co hůř; ihned po matčiným vstupu na ekran začalo hrozné inferno trapáren. Tohle že mělo být sociopatické psycho s matkou u kormidla? Ale dejte pokoj. Nechce se mi věřit, že tohle spolklo i místní hororové osazenstvo československé filmové databáze ..(23.3.2013)

Námět velmi dobrý - odpočinkové psychothrillerové béčko jedna báseň. Ale scénář už podstatně horší - pokud má thriller fungovat jako thriller, nesmí se všechny jeho postavy chovat tak extrémně pitomě. Pak už to totiž není thriller, ale pitomost. A nechtějte po mě, abych všechny nelogičnosti a pitomosti v jednání postav jmenoval, bylo jich zatraceně hodně. A okamžik, kdy maminka svléká a připravuje těžce zraněnému synáčkovi ke znásilnění jeho první děvče, byl nejen pitomý, ale i tak nějak... nezdravý, incestně nechutný. A propos maminka - pěstěná a udržovaná buržoazní panička Rebecca De Mornay se na roli psychopatky a sociopatky z "bílé chátry" příliš nehodila, i když svou roli zahrála celkem dobře. Ale jisté relaxační kvality filmu přiznávám, jedná se o vcelku dobrý večerníček na dvě na tři zkouknutí. S trochu propracovanějším (pozměněným) scénářem a s kvalitnější prací kamery však mohl být výsledek o třídu lepší.(24.11.2013)

Začiatok bol zaručene parádny.Traja zločinci z toho jeden ťažko ranený prídu do svojho domu ale hneď zisťujú,že sa tam veľa vecí zmenilo a už nieje ich ale sú tam iný majitelia z priateľmi a práve pre nich začína peklo.Ty zločinci neboli až tak strašný aj keď sa aspoň tak tvárili ale po príchode ich Matky to malo slušnú psychickú zátaž.Len sa mi to zdalo neuveriteľné lebo zaporáci niesu až tak drsný ako to hrajú a rukojemníci niesu až tak vystrašení ako by mali byť .Ked ide do tuhého nikto nedrží z nikým to je jasné ale toto bolo brané až tak detinsky,sprostučko.Je to čistý nekompromisný Home Invasion,má v sebe akciu,napätie,dynamiku a silný psychický tlak od útočníkov.Len a je tu to slovo len to celé dianie je zabalene takej sprostučko neuveriteľnej forme.Ked začal film dával som mu 5* ale ako postupoval tak aj moje hodnotenie sa menilo a na konci som mu mohol dať nanajvýš 3* ale to je určite škoda mal na viac.(1.1.2015)

• Caminzind

Lehce nadprůměrný exploitation s tuctovými herci. Pozitivy jsou napětí a akce, negativy pak DEMENCE dialogů a postav, které, jak bývá zvykem, nedokáží využít kopu (co kopu? celé pohoří) vyložených šancí ke steči proti svým tyranům. Upřímně mě tato impotence, kterou jim naordinoval neméně impotentní scenárista, deptala víc než jejich bezmoc coby rukojmích. Vůbec po psychologické stránce mi film přišel přeplácaný a vyumělkovaný, zbytečně zahleděný do motivů postav, které přitom byly často nadnesené, nereálné a povrchně podané. A navrch přemoudřelá postava Rebeccy De Mornay, která byla občas až k smíchu. Zdejší téměř vynášení do nebes je dáno, dle mého, nízko položenou laťkou podobnými filmy z posledních let, než kvalitou snímku samotného. / Za ten nejdebilnější možný závěr pod sluncem strhávám jednu hvězdu. Anebo ne. 60% (3.10.2011: Tak nakonec přece jenom dodatečně hvězdu ubírám. Alespoň prozatím. :P 55%)(22.6.2011)

Neplodná a navíc šílená. No to je kombinace doslova vražedná. Avšak přesně taková matka se v tomto filmu vyskytuje a když už děti nemůže rodit tak je alespoň aktivně krade z porodnic a vychovává z nich další psychouše. No a tyto její "dětičky" zpackaj loupež a jdou se k mamince schovat. Problém je, že ztratili mobil a nemohli tak mamince zavolat že přijedou (asi neexistují telefonní budky) díky tomu dorazí do baráku který už jim neříká PANE a novejm majitelům kteří zrovna kalej s přáteli tak trochu zkazej den. Nelogického chování je ve filmu hromada. Všechny postavy jsou totálně dementní s vyjímkou doktora. Ale film nenudí, záporáky jsem nenáviděl (obzvlášť toho uječeného blba s IQ tykve co pořád mává bouchačkou) a dočkal se i nějakého toho mordu i když nic extra to nebylo jelikož se k mé nelibosti hlavně střílí. Napětí to ale má hodně slušné a závěr byl také povedený takže za mě doporučuji.(18.2.2014)

Celkem slušný, leč možná samoúčelně burtální snímek, ve kterém exceluje Rebecca De Mornay v roli matky, která by pro děti udělala cokoli....šel z ní mráz po zádech.(6.6.2011)

Rozhodně bych tento film neoznačoval jako horor, ale spíš jako psychologocko - dramaticko šílenej teror! A vůbec bych to nebral jako remake na Tromáckou verzi z roku 1980, s kterou tento snímek má opravdu pramálo společného, snad jen vyšinutou matku a její synáčky, ale tot´ vše. I přes delší stopáž film odsýpá a přibývá na hustotě. Některé podstaty scén jako by vypadly ze série Saw, tady se Bousmann prostě nezapře, podle mě ale snímku spíše škodí. Více gore by taky neškodilo, ale tady se sází hlavně na ten psychickej teror, kterej je fakt krutej a dost vypjatej. Ke konci filmu je jasný, proč se film jmenuje Den matek, bitka mezi matkama byla dobrá, ten úplnej konec už tak originální nebyl. Ale jinak fakt nenudící napínavá podívaná s výbornou představitelkou vyšinuté matky a s perfektně dokreslující hudbou, zejméná violoncellové tóny byly hodně smutné a depresivní. Po pro mě špatném " Repo! The Genetic Opera " zasloužená čtyřka.(3.6.2011)

Ked si odmyslíme nezmyselnosť tohto celého príbehu a zápletky,ktorý nám Mother's Day ponúka,za odmenu budeme svedkami toho,ako jedna žena-v tomto prípade matka,je absolútne absurdne rešpektovanou,dominantnou osobou pre svojich a nebezpečnou pre ostatných naokolo...A nielen o tom je Mother's Day.Je aj o psychickom a hlavne fyzickom terore uvaleného na nič netušiacu skupinku ľudí,až do chvíle ked...Po vzhliadnutí sa mi natíska otázka:,,A čo je prosím Vás Funny Games oproti tomuto..?(5.12.2013)

Waw, waw a waw. Tohle bylo po delší odmlce zas jednou pořádné maso. Krev tu teče proudem, násilné praktiky tu jsou na každém kroku a citové dech beroucí vydírání má ve filmovém záběru skutečný punc autentičnosti. Přátelé, tahle naprosto vyšinutá roďka je zas jednou dílko, které za to vážně stojí. Některé herecké výkony jsou sice poněkud lacinější, což připraví film o tu pátou, ale De Mornay je evidentně stále ještě ve formě. Takže by se možná šiklo si ještě někdy střihnout podobnou roličku, jdou jí holce jedné. PS: ta voda v těch uších bolela i mě.(21.7.2011)

Zdánlivě nic nového pod sluncem. Banda kriminálníků obsadí dům, jehož obyvatelé si vezme coby rukojmí a snaží z nich dostat peníze, pomocí nichž by mohli překročit hranice. Jenže tenhle film má neustálé tempo, pořád se něco děje, psychologické roviny se střídají s těmi brutálními a funguje i napětí. Casting vyšel na výbornou a dominuje psychopatická Rebecca De Mornay v roli Mámy. A konec? Naprosto perfektní a i přes avizovaný začátek naprosto překvapivý. Alespoň pro mě. 90%(5.6.2012)

Tak vela nelogických a na hlavu postavených situácií, že z dobrého námetu vo výsledku len priemerík, nazdar(14.4.2013)

Poví mi někdo, co má tenhle film společného s tím z roku 1980?(10.6.2013)

Výborně natočený thriller, kde jsem se ani minutu nenudil, navíc skvělá hudba. S původním Dnem matek to má společného pramálo, každý film je jiný.(21.9.2013)

Snáď ani T-1000ka nemala takú výdrž ako jedna obstarožná semetrika s jej pankhartami a verím tomu, že ani ono neustále ohlasované tornádo by voči nim nemalo šancu, keby sa nakoniec prirútilo. Ale čo už, asi to tak už dnes musí byť. Škoda len, že scenár je tak nejak napísaný v prvom rade za účelom hlavne polepiť jednotlivé, inak vynaliezavo vyhrotené, dusné a krvavo výživné scény dohromady a tým pádom z postáv občas robí retardované mäso na porážku. Napriek tomu, obetí je divákovi aj napriek ich mentálnej zaostalosti poväčšinou ľúto, herecké výkony bohato stačia a napätie s pribúdajúcimi minútkami graduje, takže napriek mierne prestrelenej stopáži to bol fajn sado-večerníček pred spaním :-)(16.5.2011)

Z trapný amaterský tromárny (u který vážně stačí vidět jen trailer) bychom chtěli být moderním psycho-explojťákem ve stylu THE LAST HOUSE ON THE LEFT, ale bohužel jsme přesraný klišém a netlačíme moc na pilu. Chlapi jsou zase za bezpohlavní kundy, co se na nic nezmůžou a nechaj se vojebávat od dvou bastardů a jejich matky. Takže se hraje na feministickou strunu. Rebecca De Mornay se z šukézní MILFky dokonale převtělila do role krkavčí matky, což je největší plus týhle neškodný rodinný estrády.(2.6.2011)

Nemáte svoje děti? Nevadí, vezměte si cizí a vychovejte je tak, aby přežili. Možná z nich budou trochu sociopati, trochu úchyláčci, psychoušci a vrazi, ale co na tom? Nemáte svůj dům? Nevadí, vezměte si cizí, nastěhujte se tam a terorizujte jeho majitele. Možná se jim to nebude úplně líbit, možná poteče trochu krve, budou lítat kulky a téct horká voda, ale co na tom? Hlavně že přežije alespoň někdo a celý kolotoč se může rozjet nanovo. Výborný thriller s dokonalou Rebeccou De Mornay, kterou bych za maminku asi moc nechtěla.(23.10.2011)

Darren Lynn Bousman nám roste v celkem zajímavého režiséra, který až mimo sérii Saw ukazuje svůj pravý potenciál. Mother´s Day je totiž hodně zábavnou, atmosférickou a napínavou jednohubkou, která vás nenechá i přes svojí délku ani na chvilku vydechnout. Celou dobu se tu totiž něco děje a to už pomalu od prvních minut filmu. Bousmanovi navíc vydatně pomáhá výborná Rebecca De Mornay v roli totální psycho matky. Jen škoda, že ke konci už je to po scénáristické stránce až moc debilní. Některé postavy se chovají nelogicky a hodně jich musí zcela zbytečně umřít, protože se přece nesluší nechat v podobném filmu naživu příliš mnoho postav. I tak ale velmi příjemné překvapení a výborná žánrová jednohubka. 70%(17.5.2011)

Thriller s brutální mamkou a jejími brutálními syny. Syni okupují svůj bývalý dům kde nový majitelé dělají párty. Jak to dopadne? Drasticky...(10.2.2012)

Koukl sem na to jednou v noci, kdyz sem nebyl zrovna v dobry nalade a mel sem chut na nakou poradnou vyvrazdovacku. Todle hraje spis na psychickej teror, ale k nakymu tomu umrti taky dojde, celkem to odsejpa, je tam par zajimavejch napadu a na ty slabsi 4 hvezdy to vyjde.(26.8.2012)

Pruďák... co taky čekat od režiséra tří dílů Saw? Tenhle překombinovanej nelogickej masakřík u mě zakrs někde na půl cesty mezi slušnym zděšením a totální apatií. Spousta nesympatickejch hovad, mezi kterejma krapet vyčnívá snad jen vampejrka Jessica. Prostě průměrnej kýč, kerej se táhne jak takovej ten nechutnej krvavej sopel z nosu, co se navíc koncem připlácne na rukáv a tim už fakt dosere!(1.1.2014)

Tenhle film mě velice příjemně překvapil. Hned na začátek bych zmínila jméno Rebeccy De Mornay, která zde naprosto bravurně a s obrovským charismatem ztvárnila jednu z nejspychopatičtějších mamin, jaké jsem kdy ve světě filmu viděla:). Dalším plusem je precizně budovaná atmosféra, která vás drží napjaté až do samého konce, a v neposlední řadě nesmím zapomenout ani na to, že ačkoliv je ve filmu celkem dost brutalit, mučení a psychického nátlaku, nepůsobilo to na mě ani v nejmenším prvoplánovitě a přemrštěle, jak tomu bývá u jiných filmů. Příběh sám je v mnoha aspektech podobný jako v The Last House on the Left a do určité míry v něm můžeme najít i prvky z režisérových předchozích počinů - Saw II a Saw III. Jako mínus bych viděla trochu přehnaný WTF závěr a pár časových a logických nesrovnalostí. Jsou to ovšem jenom malé detaily ve srovnání s celým filmem, který hodnotím jako vysoce nadprůměrného zástupce v poslední době dost oblíbeného hororového subžánru.(14.5.2011)

Možná je to zbytečně dlouhé, akce je tam dostatečně a krve tak akorát, herecké obsazení zaujme jen díky De Mornay a výborné Jaime King. (Jejich boj v kuchyni stál za to, lepší dívat se na dvě ženské než boxující chlapy ve sklepě.) Mou pozornost si film udržel a nakonec přišel i pěkný závěr.(5.7.2012)

A vida, pořád ještě existujou dobře natočený a dobře zahraný vyvražďovačky. A přitom tak odlišný narozdíl od Saw, Hostelů atd. Vzhledem k tý stopáži si to drželo úroveň až do konce. Tolik odlišnejch charakterů, že bylo obtížny najít si favorita a i když už se zdá, že to jakž takž dopadne jak má, tak se to stejně vyvrbí jinak. Akorát škoda tý kulisy toho tornáda kolem, který tam vlastně ani nebylo a přitom takovej humbuk kolem.(17.11.2014)

Vydařená novodobá americká kruťárná, kde více než na krev-ne, že by ji nebylo dost, se hraje na psychiku a to pěkně ostře. Za vším stojí nenápadný domek, který má nové majitele Beth a jejího manžílka, kteří právě paří se svými kamarády v parádně vybaveném suturénu. Během párty ovšem přicházejí nečekaní hosté. Jedná se o původní majitele domu, jejichž život se zdaleka nedá nazvat spořádaným. Tímto okamžikem startuje více než sto minutový teror, který každého fanouška hororového žánru prostě dostane. Celému teroru velí Rebecca De Mornay s kamenným ksichtem a vskutku ďábelskými nápady, jak naložit s bandičkou roztahující se v jejím domě. Děti-chlápci s bouchačkami a vykošťováky, jdou ve stopách matky a předvádějí divákovi také pár hustých kousků v čele se scénou "máte 30 sekund, jestli jedna z vás zabije tu druhou, nechám ji naživu". Psychický teror střídá fyzická bolest, vražda vraždu, nápadů čím sejmout toho druhého je více než dost a skóre se navyšuje na obou stranách. Děj je sice prostý, ale tvůrci do něj vtěsnali pár kudrlinek, které jej krásně zpestřují. Herci jsou vskutku dobří, hlavně představitelka Beth – Jaime King, které ještě neslz vystrašený výraz z chlápka s krumpáčem v MY BLOODY VALENTINE a už zase řve jak o život či představitelka ďábelské matky Rebecca De Mornay, jejíž výkon byl naprosto excelentní. Vše dolaďuje vhodná hudba a pár vedlejších postav, které také poznávají zač je toho loket. Ve výsledném dojmu se jedná o velmi dobrou horor-thrillerovou zábavu, která si zaslouží stoprocentně čtyři hvězdy.(11.3.2012)

Hororový pátek třináctého Part III. - První přešlap našeho hororového večera, protože i když to bylo zajímavé a dobré, tak to nebyl horor. Je to povedený thriller/drama. Hlavní plus je, že se tam pořád něco děje a poměrně zajímavě. Na to kolik je tam postav se překvapivě zajímavě filtrují a na závěr matka je opravdu unikátní. O tom, že to bylo zajímavý svědčí i to, že jsme si na konci pustili znova začátek, jen aby jsme zkusili vymyslet nevymyslitelné.(14.4.2012)

• dubinak

Tady je chyba asi čistě jen ve mně, protože: mě film nebavil, nezaujal, dalo by se říct, že mě i nudil, prostě mi naprosto nesedl. Jaime King taky nemám příliš v lásce a stopáž mi ubíhala asi jako bych byla v thajské ženské věznici. Zkrátka přišlo velké zklamání. Nato, že je film (zatím) v červených číslech, u mě tentokrát tedy neobstál. Jako pěst na oko pak už jen působí ten "nečekaný" konec, který mě ujistil v tom, že mě to fakt nesebralo. Ale jak říkám, spoustě lidem se to líbí, takže na nedoporučení to není.(18.8.2012)

• venison

Hororem bych to ani nenazvala spíš bych to brala jako krvavější psycho-krimi-drama.. Začátek vypadal velmi slibně, krvavě, nadupaně, zápletka se příjemně rozjížděla, ale od poloviny filmu to začalo strmě klesat – jakoby režii převzal někdo jiný a scénáristi museli makat, aby stihli napsat ještě jiný scénář.. Postavy se chovaly chaoticky a absolutně neracionálně.. A ten závěr byl teda fakt už moc vyhrocený.. :-( Škoda, to hodnocení mě navnadilo..(29.10.2012)

Poslouchat matku se prostě musí! Když ty tři chlápci vtrhli do domu, tak jsem myslel, že to bude jenom další rubačka v domě ale ono to bylo víc. Skvělý psychologický vydírání jak lidí v domě, tak i "dětí" tý ženský. Je skvělý jak jsou pachatelé strašně tvrdý ale, když se na scéně objeví matka, tak zkrotnou a jsou klidný. Potěšilo mě i to, že se ve filmu nešetří krví a ten konec neměl chybu. Skvělý propojení začátku s koncem. 85%(24.1.2013)

• Rodriguez

Myslel jsem si, že Troma natočila úchylnost, ale hluboce jsem se mýlil. Ono jde v dnešní době natočit něco podobného a nepotřebujete k tomu nějaké mistrovské dovednosti. První polovina filmu byla zajímavá, leč postupem času se propadalo do klasického hororového klišé, kdy víte, co se za okamžik stane. Bohužel nám tu potenciál vyprchal příliš brzo a tak nezbývá než jej hodnotit velkým zklamáním i když se nám herci snažili prodat svoje umění jak nejlépe dovedli. 40%(16.9.2014)

Velice napínavý thriller, kde se násilím opravdu nešetří. První tři čtvrtiny filmu šlapou jako hodinky a napětí a tlak by se dalo krájet. Nebýt ale demence hlavní hrdinky, nemuselo se vůbec nic stát (ale o čem by ten film pak byl, že). V určitý moment se ale stav zlomí a rukojmí se začnou chovat jako banda idiotů bez pudu sebezáchovy, většina postav se najednou musí "vyškrtat", a tak padají jeden po druhém jako mouchy ve stupidních situacích, které nemusely vůbec nastat, nebýt jejich vlastní blbosti. Film diriguje skvělá De Mornayová a až na ten pitomý konec to bylo opravdu dobré pokoukáníčko se spoustou skvělých scén (bankomat). Kdybych na tom ale byl v kině, asi by mě vyvedli za vulgarismy, protože nad některými rozhodnutími postav zůstával stát nejen rozum.(13.6.2011)

Po prvých desiatich minútach som si vravela že fú to sa nám ako rýchlo rozbehlo a začala som pochybovať , že veď keď je také šup šup tempo, čo tam ďalej povymýšľajú, a vymysleli ! Dokonca predčili moje očakávania, nuda sa teda nekonala. Išla karta hlavne zaujímavým vraždám a mučeniam (čajík o piatej), pekným zbraniam, aj tie improvizované ma bavili, hudbe a cleý čas som nemala tušenia ako to celé dopadne a kto nakoniec prežije. Prichytila som sa však, že nadržiavam psychopatom (hi), asi aj zato že presvedčiví boli. Menej známy, ale viac sa mi páčil ako napr. Saw. Kto fičí na exploit odporúčam!(6.7.2011)

Bousman prakticky do teď nenatočil nic nadprůměrnýho,a ani Mother´s day neni vyjímkou.Nejvíc na prášky sem byl v tom filmu z Rebeccy de Mornay,prostě bych jí snad rozštípal hlavu kladivem.Ale to je na druhou stranu potvrzení,že to zahrála dobře.Bohužel do průměru nahnala film naprosto nulová odezva na násilí,který na těch lidech páchali ty psychopati,a ani finále nebylo nijak bombastický.Prostě z tohodle námětu se dalo vytřískat víc,a je to škoda.60%.(28.4.2012)

V podstatě velice kvalitně, zároveň i nápaditě natočený thriller, kde je nepříjemnost a nechutenství plně součástí děje. Tu a tam se sice něco vykrádá, ale i vlastních, docela kvalitních nápadů je k vidění mnoho. Herci více i méně známí odvádí kvalitní práci, což už ovšem neplatí o postavách, kterým propůjčili tváře. Tolik logickým bot, stupidních rozhodnutí a jednání, to se jen tak nevidí. Ohromně to pak myslícímu člověku kazí zážitek z jinak kvalitní podívané.(30.5.2012)

Ty naše despotické matky že ? Ale vždy se najde jedna která chčije proti větru a s ní i její povedený synáčkové. Nemůže jim však vše procházet a procházet a jednou narazí. Třeba na svůj starý dům, třeba na někoho horšího a třeba i na lepší režii. Kdo ví(13.4.2014)

Zajímavý námět zabit příšerně debilním scénářem a trapným finále.(7.7.2011)

Určitou míru demence hlavních hrdinů bych toleroval, ale co je moc, to je příliš, za většinu mrtvých si "hrdinové" mohli sami. Scénáristi tak zničili jinak hodně slušné exploitation. Slabší tři body.(25.7.2011)

Pro mě překvapení a to v dobrém slova smyslu...bavil jsem se /jen ať to teď nevypadá blbě/, příjemně to uteklo i na dlouhou stopáž, akorát škoda toho konce...už přehnaný...(7.9.2011)

Velmi kvalitní thriller. Výborná zápletka a vzhledem k tomu, že jsem neviděl ani Den matek (1980) ani žádné jiné podobné filmy, tak si myslím, že scénář vskutku originální. Obrovským plusem jsou také výborné herecké výkony pro mě neznámých herců. Ke konci se teprve člověk dozví, proč má vlastně ten film tak podivný název. Nejděsivější na tom je, že co kdyby se toto opravdu stalo! Opravdu hodně vysoký nadstandard ve svém žánru a jediné proč jsem nedal 5* je skutečnost, že na mě to bylo až příliš naturalistické.(22.2.2012)

Perfektní thriller.Strašidelné málo,psychické hodně - perfektní !! .. Herci skvělí,hlavně "matka"(3.4.2013)

Pro mě to bylo až moc zbytečně protahovaný. Horor si představuju trošku jinak .Krimi / Thriller - Ano. Po druhé to vidět už asi nechci.(23.6.2011)

• Cushing

Festival očekávaných klišé, ohňostroj nepravděpodobnosti. Taková normální rodinka... Dostatečné snad pro ty, co toho moc neviděli.(6.7.2011)

Další Bousmanova vyvražďovačka ala Saw 10 v jednom domě se dvěma partami lidí. Vyšinutá rodinka je možná vymyšlena dobře, ale vztahy mezi jejími jednotlivými členy mi nedávaly žádný smysl. Příliš účelové, příliš přitažené za vlasy. A závěrečná třetina se mi paradoxně líbila nejvíce.(15.1.2012)

Wow! Tak tohle jsem tedy nečekala. Ze začátku se příběh trochu vlekl, ale jak se film blížil ke konci, byla jsem napjatější a napjatější. Nemohla jsem odtrhnou oči od obrazovky a film ve mě zanechal hluboký dojem. Skutečnost, že za všechno co se stalo jejím přátelům může Beth mě velice překvapila. Jen konec mě troxhu zneklidnil. Vypadalo to na šťastný konec, ale jak se ukázalo, vždy se může všechno ještě zhoršit. Každopádně, tenhle film se dostal na špičku mých oblíbených hororů a jistě ho zhlédnu někdy znovu. Nemám nic, co bych filmu vytkla. Prostě pecka!(3.11.2012)

Rebecca De Mornay v roli milující, vyšinuté matky, která byla pěkná svině. Nebudu tady ze svého bohatého slovníku používat více hanlivých slov, které by jsi zasloužila. Hra s natahováním času a ty sladké, uklidňující kecy ji šly výborně. V druhé půli ukázala svojí pravou tvář. Začala hrát svoji svinskou hru na plné obrátky a tady by padla další várka hanlivých slov k označení její osoby. Nejvíce mě na tom štvalo dementní chování postav, které byli celou dobu v přesile a měli hromadu možností s tím něco udělat, ale stejně se nechali lacině zmasakrovat. Dávám 75%(23.11.2017)

Skvelé momenty striedajú žánrové klišé, no i tak je to oproti tromáckemu originálu priam zázrak. Psychologické hry a tempo patria k hlavným plusom, De Mornay už svoje skúsenosti s pošahanou pestúnkou má z 90s a tu už dáva naplno. Na druhú stranu miestami som mal pocit, že sa v scenári škrtalo ešte i priamo na pľaci lebo film rozvetvuje príbeh i na menšie epizódky a než ich stihne dopovedať, tak nimi utne skôr, než sa do dačoho vykryštalizujú. Mohlo to však celé byť omnoho lepšie, ak by scenárista obdaril podaktoré postavy trochou viac inteligencie než majú pobehujúce sliepky s odťatou hlavou. I keď v takomto filme plnia v podstate rovnakú úlohu. Fajn krvák, ale len na jedno zhliadnutie.(9.5.2011)

tak tomu říkám psychopatická mamča...(8.6.2011)

Zvláštní, jak v takovýchto typech filmů jsou záporáci jako terminátoři, zato ti ostatní umírají celkem snadno. Ještě navíc, když se režisér v závěru filmu snaží (zcela vědomě) smazat rozdíl mezi kladnými a zápornými. Ano, každý si nese svůj kříž a ničí život není křišťálově čistý. Ale když se mě bude snažit terorizovat pošahaná rodinka, zřejmě s ní nebude něco v pořádku. Matka se nás snaží přesvědčit o neutuchajících morálních zásadách, přičemž vše začala tím, že unášela z porodnic miminka. Ujetost. K dění ve filmu: nemyslím si, že se jedná o čistokrevný horror, spíš o thriller. Ale horrorové prvky se ve filmu, především jeho druhé půli, objevují v míře vrchovaté. Nejúděsnější na nich bylo to, s jak ledovým klidem tresty Matka vymýšlela a s jakým klidem jejich realizaci přihlížela. Film byl dobrý v tom, že divák může jen těžko uhodnout, kdo z této řeže vyvázne živý a kdo navíc bez fyzické úhony. Film netlačí ani tak na oběti jako spíše na to, aby tou obětí byl divák a jednotlivé bolesti prožíval. Výhradu mám jednu velikou, ale za to může scénář: klidně mohlo být po filmu dřív, kdyby nový majitel domu byl chlap co k čemu a prostě vyhecoval ostatní chlapy k živelné akci, kdy by prostě na ty idioty poskákali a zneškodnili je. Alespoň ve chvíli, kdy bylo jasné, že jeden po druhém stejně zemřou.(1.7.2011)

(Hodnotenie 3,5)(21.3.2012)

Tak toto bola teda jazda. Tento film som úpenlivo očakával, a bol som veľmi zvedavý čo si DLB pre nás tentokrát prichystal. Extrémne napínavé po celý čas, plné beznádeje a psychického teroru. Sympatické postavy a ich predstavitelia len umocňovali vo mne pocit súcítenia s nimi a len s veľmi malou vierou som dúfal v prežitie obľúbených postáv, pretože tipovať kto prežije a kto nie bolo viac než nemožné. A tá hudba - najlepší fragment celého filmu. Jediná vec ktorá bola pre mňa sklamaním bola tá menšia úloha pre Alexu - inak som absolútne spokojný ...(7.5.2011)

Čakal som síce niečo iné, ale sklamaný som nebol....(11.6.2011)

"Boh ma ochraňuj pred mojimi priateľmi. So svojimi nepriateľmi si poradím sám." Už len kvôli Rebecce De Mornay sa film oplatí vidieť. Podľa môjho názoru podala naozaj skvelý výkon. Plus koniec naozaj nečakane prekvapil :)(2.9.2011)

Darren možná není tak tragickej jak jsem se domníval, ale ono to spíš bude v tomto případě dobrým scénářem a kvalitními hereckými výkony. Jinak rozhodně nedoporučuju pro slabé nátury. Fyzická brutalita tu nepřekračuje hranice běžé vyvražďovačky, ale ta psychická brutalita je tu opravdu silná.(4.9.2011)

• BMAJTZ

Spoilery!: Jeden z mála hororů, který mě svým závěrem dokázal dokonale nasrat. Ano napínavé to bylo, ale ta hromada scén co nikam nevedla je zarážející. Přemlouvání doktora vyšlo úplně v niveč a mělo naprosto nulový dopad na příběh, tak proč se tomu obětovalo tak moc času to nevím. Nebo když už utekli z domu a jedna z hrdinek pronesla chytrou větu ať skutečně utečou, že to stejně nepřežije skoro nikdo (a už jsem si říkal konečně racionální uvažování), tak ji druhý hrdina ji majzne přes hlavu a stejně stáhne zpět do sklepa. Takhle se racionální hrdinové nechovají a tohle jsou vyloženě scény co vás dokážou nasrat. Mno a závěr tomu nastolil neuvěřitelnou korunu. Od chvíle kdy bylo jasné, že je těhotná to totiž nemohlo dopadnout jinak. Nicméně potřebuji vysvětlit jak je možné, že tahle vraždící rodina je na svobodě i po tak dlouhé době po událostech? Ok kdyby se film odehrával v nějakém Afganistanu kde se kvůli politické situaci relativně schovat dá i vyšinutá rodinka zabijáků, ale ve všemožné Americe mi to nenakecá nikdo. Takových momentů, které mi víří krev v žilách bylo ve filmu vícero a jsou to přesně ty detaily, které mě dokáží vytočit. A to pominu tu skutečnost, že jich bylo v tom domě asi 8 a přestože šel do sklepa často jenom jeden zloduch tak tuhle šanci nikdo nevyužil. Mno jak to asi mohlo jinak dopadnout než totálním zbytečným krveprolitím a natahováním jistého konce asi o hodinu. Mno nevím jestli to bylo víc napínavé než otravné a protože je celý film navíc vystavěn značně nelogicky, asi jako skoro každý nový horor, na víc jak průměr jít nemůžu. Mimochodem nebyl bych tak tvrdý a hodnotil bych třemi hvězdami, ale ten závěr to poslal do kytek.(28.11.2011)

Velice slušný snímek, který se postupem času začne dokonale vyostřovat.(3.2.2012)

Dávám průměrné tři hvězdy velmi průměrnému filmu. Neoriginální zápletka se později celkem originálně vyvíjí ale co je do očí bijící je absolutně nesmyslné chování drtivé většiny všech zúčastněných. Kdyby se jeden z nich v mnoha chvílích zachoval ne jako idiot ale jako racionálně smýšlející člověk film by skončil po pár minutách. V některých filmech mi je podobné chování jedno a přehlížim ho pokud film utíká, tento ale má 112 minut a působí dlouze, a když vás film nudí tak je to přesně tohle debilní chování kterého si začnete více a více všímat.(16.4.2012)

• ghatos

Slabé a hloupé. 37%.(10.7.2011)

Mother´s Day by mohol byť veľmi kvalitným a originálnym snímkom, keby nevznikol v USA, krajine, kde sa v posledných rokoch točí kvalitných hororov stále menej a menej. Áno, sem tam sa nájde niečo, čo dokáže fanúšika tohto "zvráteného" žánru potešiť, ale vo veľkej väčšine prípadov sa jedná o také druhy hororu, kde násilie a brutalita nie sú hlavným účelom deja. Tu však boli. A Amíci to znovu nezvládli. Dokonca aj ja ako filmový laik a neodborník som našiel doslova tonu do oči bijúcich scén, ktoré boli nakrútené podľa hollywoodskeho scenára a snažili sa nevybočiť z priemeru. Ja vravím škoda toho, pretože pri troche odvahy zo strany tvorcov mohol byť "Deň matiek" jeden z najkvalitnejších hororov roku. Takto je to len šedý priemer, a to poriadne šedý. A označiť ho nálepkou "EXPLOITATION"? No way, mister! No a samozrejme ten "nepredvídateľný" koniec ma zabil...(27.9.2011)

• ferero

Tak jediný kdo by si zasloužil v tomto filmu fakt zhebnout byla Beth, bohužel nestalo se tak. Celý film hraje nesmyslné divadýlko, při kterém ji umírají přátelé a to jen aby nepřišla o prachy. Jestli se ji tvůrci snažili v závěru ospravedlnit tím, že to schovávala pro dítě, tak s tím ať jdou do p*dele. Konec byl nejlepší, když ti co přežili s ní kamarádili jakoby nic:D. A vůbec, celý film je takový nelogický. No každopádně se mi ve filmu hodně líbila Briana Evigan, za kterou jsou v podstatě ty hvězdičky. 35%(6.11.2011)

Tak tohle se povedlo. Dlouho tu nebyl takhle dobrý thriller. Hezky promyšlený příběh, sympatické postavy a to celé podkreslené skvělou hudbou. Rebecca byla v roli psychopatické mátinky dokonalá. Jediné, co mi trošku vadí, je konec, ten mi prostě nesedl a ubral tomu dost přirozenosti. 95%.(19.12.2011)

Asi takto nejak si predstavujem kvalitný napínavý thriler. Scenár je na vysokej úrovni, vždy Vás dokáže niečim prekvapiť. I pri tomto filme si kladiete otázku ako by ste sa Vy (ako rukojemníci) zachovali v takejto situácii. Chovanie postáv (mysli tým rukojemníkov) nebolo až tak nepochopiteľné a priblbé ako to vo väčšine filmov býva a to je ďalšie plus. V Mother,s Day je takmer všetko čo má thriler ponúknuť. Jasných 5 hviezd a napr. taký druhý Sherlock, ktorého som sledoval pár hodín pred tým ma úplne sklamal. Tým naznačujem, že nie peniaze, alebo meno režiséra automaticky ponúka kvalitu, ale i takto "nenápadný" filmík Vás môže stokrát pobaviť viac. 95%(6.5.2012)

Jako tak ok, fajn film, 4*, ale... Už drahnou dobu sleduju, že, až na výjimky, není horor, ve kterém by "kladné" postavy měly v hlavě místo pilin i mozek. Možná to tak přijde jenom mně, možná jsem jenom nezkutečně bezcitný, ale když už konečně dostanu chlapa, který mě chce celou dobu zabít, do kolen, tak přece nebudu utíkat a prostě ho ku*va dorazím. Ale ty pilinové hlavy ne, radši se budeme chvilku honit, aby mě mohl zase chytit. Tomu prostě nerozumím. Co se týče chování "záporňáků", tak tam je to relativně bez výhrad.(25.10.2012)

Na začátek musím rozhodně zmínit, že se nejedná o žádný brutus horor, ale o čistokrevný thriller, se sice pár poměrně dost krvavými momenty, ovšem dnes už i každý druhý akční film disponuje cákancemi krve a drsným násilím, takže prostě jen díky tomu Mothers Day za horor považovat nemohu a navíc i samotná zápletka odpovídá žánrově právě thrillerovým projektům, takže v tomto mám jasno. Když už zmiňuji zápletku, ta mi nepřišla nějak dvakrát výrazná a už vůbec ne nápaditá, ke konci jí navíc evidentně dochází dech, nicméně jí nemohu upřít velmi slušný spád a několik fungujících, napínavých scén. Co se týče postav a vlastně i jejich hereckých představitelů, to považuji za nejpozitivnější součást filmu. Nikdo se nechová jako vyložený mimoň, ani mě nikdo v tom množství výraznějších postav nijak nevytáčel, herecky pak samozřejmě kraluje Rebecca De Mornay, její máti je fakt vykutálená ženština, potvora jedna nepředvídatelná :-). Největší zápory bych pak hledal v absenci atmosféry a v zbytečně natahovaném a přepísknutém závěru. Možná že bych během filmu uvítal ještě větší údernost, každopádně jako celek mě Mothers Day sice nenadchnul, ovšem jako krvavý thriller šlape poměrně slušně.(3.12.2012)

Tesné 4 hviezdy a to len za ten naozaj dobrý koniec. Ináč priemer. Reálne scény filmu len pridávajú, neuveril som však veľmi výrazu hlavnej postavy - mamy, čo je tá najväčšia škoda.(22.6.2014)

Je sice super, že akce neustává po celé 2 hodiny, ale až na pár výjimek jsem všechno viděl už tolikrát, že mě to bavit snad ani nemohlo a určitě nejsem jediný. Celé je to jedna velká kompilace největších filmových klišé, pokud vám to ale nedojde, možná to pro vás bude slušná podívaná.(15.6.2011)

První půlka je fantastická. Ta chvíle kdy bratři vpálí do domu a z pohodových oslavenců se stanou vystrašení rukojmí, vzbuzovala naději, že by tohle mohlo být víc než jen laciné béčko. Chvíli to ještě vypadalo na solidní nadstandart, ale pak se film pomalu začal hroutit zbytečnýma scénama (na Bousmanovi se práce na Saw podepsala až moc). Ten závěr taky nic moc...5/10(19.6.2011)

Průměrný thriller/horor který začal slibně nechyběly napínavé scéný a příběh se tvářil rovněž zajímavě, kdyby to takhle vydrželo po celý film byla by to paráda. Bohužél napětí se časem proměnilo v čistokrevné vybíjení stáda a neskutečnou demenci hlavních postav, což bohužel v tomto žánru je čím dál častější jev. Po hodině filmů jsem pomálu odškrtával mrtvé postavy a nejraději bych se připojil abych je postřílel sám všechny najednou a dočkal se vytouženého konce, který mimochodem byl opravdů nečekaný a dechberoucí.(myšleno ironicky) Dávám slabší 3*** už jsem viděl lepší.(2.5.2012)

Od začátku do konce jsem u toho seděl a div nemlátil kolem vztekem na skvělou Rebeccu De Mornay a vlastně i všechny ostatní. Uvědomuju si, že se na to dá koukat z pohledu brýlatého intelektuála a říkat si, "proboha, co je to za kravinu" (což je trochu laciné, páč takhle se dá přistupovat ke všemu), a nebo se tím nechat unést a být 112 minut v neustálém napětí. Za mě 90%.(12.7.2011)

I když film není ničím přínosný a vcelku nic nového z žánru nepředstavuje, vůbec to nevadí. Psychopatická atmosféra je pořád udržována vysoko a nikdo nikdy neví, co se stane (pokud někdo ví, tak kecá :)). A za Rebeccu jde hvězda nahoru.(28.11.2011)

• Luciášek

Nebudu se už rozčilovat. Další klišovitá debilita na n-tou.(16.1.2012)

• Kratas558

Nezaujalo mě to v prvních dvaceti minutách, nedala jsem tomu šanci. Možná chyba, možná ne, ale nechci čekat na nějaké "třeba to bude na konci dobrý". Pardón.(27.8.2012)

Slušný vyvražďovací horůrek, aneb když se setkají dvě rodiny, tak se člověk opravdu nenudí. Můžete fandit komu chcete, ale nikdo nikdy neví, kdo natáhne brka. Záporáci opravdu záporní a klaďasové taky žádní svatoušci. Ten chlapík v červeným triku mě neuvěřitelně sral. Přál jsem mu trošku větší zážitek z posledního vydechnutí. PS: Já se tak strašně těším, až budou někdy v nějakém filmu jednat postavy normálně a vždycky hlavního zmetka dorazí a ne jen poškádlí pepřákem.(4.11.2012)

Oh můj Bože.. Jaime King s Rebeccou De Mornay ... Skvělé! Byla ve filmu hluchá místa, která bych asi i přeskočila, ale bylo jich tak málo.. A dámy mají rozhodně mou poklonu. Jeden z nejlepších thrillerů za poslední dny, týdny.. snad i měsíce.(4.8.2013)

Když už v Hollywoodu dojde kuchyňský, zahradní i garážový vercajk a béčkový režiséři se zrovna válej někde v lihovém a amfetaminovém opojení, nastupuje na scénu někdo, kdo má cit pro daný žánr a tuny chladné oceli i hektolitry krve vymění za hustou atmosféru, zlověstnou bezvýchodnou situaci a starý dobrý, utrabrutální (a ultra účinný) psycho teror! Pokud ještě má ke všemu šťastnou ruku na herce, úspěch zaručen! Rebecca De Mornay je tady jedinečná a její pokrevní příbuzní: Freddy, Jason a Michael, jsou určitě na Maminku patřičně hrdí!(9.1.2014)

• Lukoboss

Bože, to byla ale tupá sračka! Dementní (ne)rodinka se nacpe domů jiným a začne je tam terorizovat. Ale ne takovým tím napínavým a nervy drásajícím způsobem ála Funny Games, nicméně příšerným poameričtěným vyvražďováním. Ne, ve filmech mně nevadí násilí a krev, pokud to má ale hlavu a patu. Tady to má tak možná ostrouhanej nehet. Opravdu mně přijde zbytečný, že vznikají takovýhle kraviny, za to by se dalo natočit leccos na úrovni. No, nikdy víc, na tohle opravdu nestálo za to se dívat.(12.8.2014)

Absolutně perfektní Rebecca De Mornay v roli psychopatické matky. Z jejích "dobrých způsobů" mi běhal mráz po zádech. Bylo tam pár celkem překvapivých momentů a ten konec byl tak k vzteku, až to bylo super!(23.1.2012)

Upřímně jsem čekala spíš něco jiného. Ale Mother ´s Day je ukrutný, protože R. De Mornay je brutální fanatickou osobou, která nakráčí do domu, jako dáma, a odchází jako masový vrah. Úžasně svou roli zahrála, a klobouk dolů před touto dámou. Děj tohoto thrilleru není zase až tak podstatný, ale ta psychologie týraných osob je už mnohem zajímavější. Za ten konec, který teda už vařil z vody tři hvězdy, jinak dost dobrá práce. 7/10(4.7.2015)

silny 3..jedna z lepsich vyvrazdovacek..bavi to..ma to napad..spad..super..bavil sem se.. :)(13.5.2017)

Hustá atmosféra, totálne nepredvídateľné (predlohu nepoznám a ani poznať nechcem), drsné, dramatické, krvavé, nervydrásajúce, trošku na chovanie postáv dementné, ale totálne psycho. Tento film mi ležal na disku 9 rokov a zbytočne. Odporúčam.(19.1.2019)

Ze začátku průměrně vypadající thriller, příjemně překvapí a ani "tradiční" závěr nepokazí kladný dojem z celkového dojmu. To jsem ale krásně napsal hodnocení. Jako motherfucker.(23.5.2011)

Nic extra na tom nevidím. Jak tvrdí všichni akce je udržována na správné úrovni, napětí zůstává. Ale některé klišé postavy jak na jedné tak na druhé straně poznáte, že zemřou. Postavy se někdy chovají až nesmyslně... na jedno odpoledne tendle thriller je dobrej...(29.6.2011)

S radostí vykřikuju: Chceme druhý díl!!! Ale ne, vážně. Opět je tu ten příjemný pocit satisfakce a dokonce i něco extra. Scénář nabídl plejádu dříve viděného, ale nikdy všechno v jednom filmu a to nezmiňuju, že to všechno funguje, jak má. Brutalita mi nepřijde samoúčelná, ale spíše nesnesitelně reálná a postav vám je líto. Hlavní hrdinka v tom taky nejede nevinně, jak se dozvíme na konci filmu a proto, když vše skončí, jak skončí, nemám takový ten pocit , že dobro zvítězilo nad zlem. Je to správně? V dnešní době je to více než dobře. Scéna s bankomatem je úžasně znepokojující až vyloženě děsivá. Celá dějová linie je odlišná od buranských hororů, psychické i fyzické trýznění je dohnáno do realného "nevydržím to" a někdy uprostřed filmu vás napadne "proboha, oni se pobijí snad mezi sebou". Jestli vás to stále nepředsvědčilo, že Mothers day je něco extra a spešl v dnešní době, tak asi nemáte rádi žánr. V opačném případě shánějte, co nejrychleji. Tento film nabídne opravdovému fanouškovi krasný zážitek.(12.7.2011)

Další přírůstek do rodiny exploitation, v základu velice dobře zvládnutý napínavý thriller. Doporučuju všem, kterým nevadí, když se tvůrci ve filmu naprosto s ničím neserou.(21.7.2011)

Velmi příjemné překvapení, spíš thriller, než horor. Rebeccu bych nepoznala, ale roli šíleňkyně, co pase po dětech a vede je k tomu nejlepšímu, jí opět sedla. Možná bych filmu vytkla závěr - byl zbytečný a pokud si tvůrci chtěla nechat otevřené dveře pro případné opakování, šlo to určitě i jinak a nápaditěji. Bylo to docela dlouhé, ale rozhodně jsem se nenudila - když už by se případně schylovalo k nějakému klidnému tónu, začalo se něco dít a ani o kdejakou brutálnost nebyla nouze, ale docela solidně, že to šlo vydýchat. Zdařilý a rozhodně nadprůměrný film ve svém žánru.(12.4.2012)

Tak trochu mi to pripomina Funny Games a Posledni dum nalevo slepeny dohromady. Laska matky ke svejm "synum" asi neni az tak uplne normalni, v tomhle smeru mi to prislo trochu az zvrhly, zvlast jedna scena v cele s Brian Evigan, to jsem si rikala, ze to snad neni mozny. Jinak samozrejme paradni film plnej teroru a docela brutalnich scen, kdy obeti nemeli vesmes zadny sance na utek. Ale jo, bylo to dobry, davam 80%.(4.12.2012)

Já nemohu jinak, než dát plné hodnocení. V tomto žánru se zase tak často nenajde nějaká povedená práce. A i když asi nejde o nic extra originálního, u mě jasná jednička v posledních letech. R. De Mornay je ve své úloze skvělá. Ale musím říct, že celá sestava herecky spíše méně známých jmen se moc dobře předvědla. Pro B. Evigan mám zvláště slabost. Pár slabých částí to má, to je jasné. Bohužel v situacích, které bych nečekal. Reakce těch dole zavřených mně přijdou dost uhozené. Není nic jednoduššího, než držet hubu, nechat si vše líbit a hlavně si zachránit krk... Ale tak, Američani.... :). Atmoška byla hodně dobrá. Do posledních minut jsem nevěděl, jak se to bude vyvíjet a závěr byl fakt povedený. Líbilo se mi to, hodně! Proto hvězdičkami nešetřím... Ještě mi radost udělala D. A. Woll, které to taky seklo!(13.1.2013)

Druhý pilař nabízí další volby a demokrata z něj neudělala ani (ne)vlastní matka.Překvapivě to vůbec nenudí a prosviští jak splašená voda.Dost se mi líbilo příjemné a vesměs povědomé obsazení a hlavně Rebecca De Mornay si střihne pěknou svini.Ty mučeníčka co sem si pro ni v hlavě sumíroval by vydaly minimálně na další dva díly.Že se postavy chovají debilně je celkem normál,ale tady se to párkrát neúnosně přežene.Hluchý pistolník pro mě shodil celý film (možná bych dal i 4) a ''pomáhat a chránit'' je taky výsostný dement.No a superodolné lebky téměř všech zúčastněných by jim mohl závidět i Wolverine.Pořád ale lepší než většina podobných hovadin.(8.5.2011)

Zatímco většina hororových remaků poslední doby nepostraší, spíše nudí a divák proklíná filmaře za zneuctění originálu, podžánr exploitation se tomuto zatím úspěšně vyhýbá. Po Texaském masakru, Posledním domu nalevo a I Spit On Your Grave je Mother's Day další podařený kousek. Možná je to i tím, že zmíněné filmy jsou 30-40 let staré a především z technického hlediska po remaku vyloženě křičely - snad jen s výjmkou Texaského masakru.(21.5.2011)

Kdyby mě někdo řekl že remakuuje takovou sračku od Tromy jako je Den Matek tak bych ho měl za blázna. Přece jen původní verze je totálně o hovně a nudná a trapná tohle je naprostý opak. Přece jen z původní verze zůstala jen matka co má ráda své syny dva její syni (tady navíc bonus má i třetího + dceru) a ten dům kde se vrací. Zbytek je úplně jiný a je daleko lepší než původní verze. ke konic to graduje v parádní masakr je sice pravda že tam sou chyby (třeba policostovi řekne že jede v autě a nemá řidičák a on jí řekne že to nevadí) ale to přežiju. Dokonce jsem ta spokojen že bych bral i pokračování :-) . Po I Spit On Your Grave remake nejlepší remake co jsem zatím viděl a Darel Lyn Bousmann jako vždy válí. Konec si mohli odpustit přišlo mi to dost kruté i ale nevadí.(6.7.2011)

No najskôr k tomu názvu. Druhy najlepší po Mum and Dad, aký pre takýto typ filmu vznikol. A teraz k samotnému filmu. Máme tu jednu kriminálnu rodinku, ktorá sa vracia do rodného domu, ale tu ich už čakajú noví nájomníci. Takže opäť začne hra na mačku a na myš s veľmi krvavými následkami. Mne osobne to svojím štýlom pripomínalo Last house on the left, aj ke´d ten bol podľa mňa oveľa reálnejší a surovejší. Aj tu si užijeme kopec násilných scén, avšak zamrzí, koľkokrát sa kamera odvráti od scény mrzačenia. Je tu veľa obdarených slečien, ale neuvidíme z nich vlastne nič. Pri likvidácii ,,tých zlých" budete mať adrenalín na maximum a budete si priať aj vy raz si bodnúť. Taktiež ako negatívum beriem záver, ktorý je maximálne klišoidný a pesimisticky ,,romantický", čo ja pekelne neznášam. Ale aj napriek niektorým negatívam sa jedná v rámci žánru explo-thriller.(26.7.2011)

mno zajimavy kousek:))film ma tempo, opravdu jsem se bavil, pokud to nebude znit zvracene...kdyby nebylo toho konce, ktery uz byl trosku pritazeny za vlasy, tak jdu s hodnocenim jeste vyse:)(26.8.2011)

112 minut je na takhle jednoduchý film moc. První polovina sice utíkala dobře, byla zábavná a ani se tam snad neobjevilo jediné klišé, ale druhá polovina to víc než vynahradila. Držím v ruce težký tupý předmět, kterým jsem právě únosce sejmul na zem. Místo toho, abych ho domlátil, začnu utíkat a eventuálně se nechám znova chytit. Klasika. Bohužel, celá druhá polovina je v podobném duchu.(22.10.2011)

Rebeca de Mornay je pekelně dobrá mamča:)) Mezi ostatními postavami jednoznačně vyvstává jako nejlepší herečka. Občasné chování ostatních postav trošku hloupé, ale u hororu se to ještě jakž takž dalo zkousnout. Stopáž docela dlouhá, naštěstí to docela příjemně pořád ubíhá. Místy sice příliš krvavé, ale v rámci žánru velmi příjemné překvapení, finále potěšilo. Bousman je talent a začíná mě čím dál více udivovat.. __70%__(16.8.2012)

Tohle je velká škoda. První půlka filmu se mi líbila fakt hodně, dobrej nápad, napětí, mělo to spád a pochválil bych i herecký výkony - ten strach na jedný straně a krutost spolu s láskou k rodině nade vše ze strany psycho matky v podání Rebeccy De Mornay na straně druhé - to byla prostě skvělá podívaná, dalo se jim to věřit. Už za polovinou jsem začínal mít pocit, že se to trochu zbytečně zamotává a natahuje, ale pořád jsem si říkal, že přijde něco originální, překvapivýho. To jsem byl ještě pořád kolem 4*. Pak ale nastal zlom ve chvíli, kdy se "oběti" začali pokoušet o odpor. Závěr filmu byl už dle mého zbytečně dlouhá a bohužel naprosto klasická rvačka o život, korunovaná totální demencí a absencí logiky v chování partě vězněných a samozřejmě takřka nezranitelností a štěstím na straně věznitelů. Závěrečná bitka ženskejch s řadou extra drsných průpovídek už byla fakt jen momentem, kdy jsem chtěl závěrečný titulky. No a úplný závěr...?! Come on...Za nápad, první půlku a hereckej výkon R. De Mornay jasný 4*, za závěr prostě tak slabý 2*. Výsledně tedy 3, ale vcelku zklamání.(15.2.2013)

Napětí od začátku až do konce a názorná ukázka toho jak se nevyplatí hrát se na hrdiny, když máš v domě partu všehoschopných magorů, včele s psychopatickou matinkou. Rebecca De Mornay a její vypracovaná metoda cukru a biče mně fakt bavila,akorát mi přijde jako klišé, když někdo znova obživne poté, co by jinej buď aspoň ležel na ARU nebo viděl světlo na konci tunelu. To si může dovolit jen Bruce Willis.Jinak ale hodně dobrá jízda.(9.3.2013)

• Olaf7

Hodnocení 70%? A to jako vážně? Vám se ten film pane Horník jako líbil? Pokud patříte do širší rodiny Charlese Mansona, tak vám při sledování tohoto snímku srdce několikrát zaplesá. Paní De Mornay, která typově vypadá jako žena, která hltá každý díl Receptáře prima nápadů, zde podala obstojný výkon. Ostatní herci by neobstáli ani jako komparz ve velkofilmu Víta Olmera z roku 95 - Playgirls. Za ten směšněj závěr si to zaslouží ucmrndanou jednu hvězdu.(26.9.2014)

Čakal som odpad ale milé pre kvapkanie.Hlavne Rebecca De Mornay je tu vo svojej životnej úlohe.Jasne nie je to uplne dokonale ale mňa to bavilo.(21.5.2011)

To zas byl film...úplný balzám na duši :)) Hlavních hrdinů i sadistických zabijáků je dost takže se těšte minimálně na 10-15 vykuchaných nebo postřílených a do toho skvělá hudba a "mamka" kterou by asi nikdo nechtěl v podání Rebeccy De Mornay, které prostě podobný role seděj jak prcka na hrnec :-D Kdo má rád pořádný Explo horory (kam se hrabe 4ka Vřískotu),tak u tohoto se bude náležitě bavit. (A to je původní verze z 80tých let komedie!!!) Možná to časem přehodnotím, ale dnes je to pro mě na 90%.(29.5.2011)

No tak tohle byla moc povedená rodinka. Především Addley se vyved, takovýho dementního zmdra aby jeden pohledal. Stopáž není vůbec krátká, ale pořád se něco děje, takže film jede hodně svižně. Je to příjemně násilný a dost nepředvídatelný, lidí na potrestání je dost a dost a dojde i na pěknou práci s brokovnicí. Jsem příjemně překvapenej, protože jsem od toho moc nečekal. 75%(4.11.2011)

Chtěl jsem dát 5*, ale ten konec se mi vůbec nelibíl...(1.1.2012)

Všetkého moc škodí a u žánru akcie mixovanej s trilerom, by som čakal oveľa menej dejových liniek ktoré sa medzi sebou pletú jedna cez druhú, až človek nevie o čo ide a tápe v prehnane dlhej stopáži. Nápadov je tu samozrejme za dva sudy, krvou a násilím sa nešetrí a hlavne výkon a potlesk pre Rebeccu De Mornay, ktorá si to zaslúži. S hodnotením by som išiel určite hore ak: 1. by som pri filme konzumoval alkohol, 2. dĺžka nebola tak prehnaná, 3. film neobsahoval kopu nelogických rozhodnutí a konaní aktérov.. ono sa dá ešte pár chýb v scenári ospravedlniť, ale ak ich je v takto dlhom filme kvantum, človek si to všimne, skôr či neskôr a ani tornádo za chrbtom to nezachráni.(5.7.2012)

Velice kvalitní hororový thriller s výbornou Rebecca De Mornay v roli manipulující matky psychicky narušených potomků se sklony k labilitě.(20.10.2012)

Zajímavé je, že jsem si během sledování několikrát vzpomněl na Saw, aniž bych věděl, od kdo Mother's Day vlastně je. Ale na rozdíl od sequelů zmíneného filmu se Mother's Day brilantně vyhýbá jakýmkoliv chybám, slabým místům nebo jiným přešlapům a neochvějně kráčí po cestě brutality, sadismu a buranství, až k jednomu z nejvíce strhujících závěrů, které jsem za poslední dobu viděl. Audiovizuální stránka filmu je určitě zdařilá a musím říct, že za mě, film ani na minutu neztratil nasazené tempo. Při popravování jednotlivých postav jsem se doslova tetelil blahem, respektive sral strachy a šokem. Ano, tohle já rád. Díky Mami. 95%(1.7.2013)

Takový zvláštní koktejl. Trochu to vypadá, jako kdyby autoři nadhodili téma a pak nechali postavy samy rozhodnout co budou dělat. Takže vznikl nekoordinovaný chaos, kdy se každý běží kam chce, sem tam někdo dostanu ránu (nebo hůř) a když je potřeba přestávka, přijde matka a dostaneme kázání. Po druhé půlce už mi bylo vcelku jedno o co tam vlastně jde. Už sem rychle chtěl, aby se zabili nebo to kurva vyřešili...(19.10.2015)

Takový průměrný thriller, kde nějaké originální zvraty nemůžete čekat a když tvůrci potřebují, tak za pár minut stihnou povraždit několik lidí, aby jich náhodou nezůstalo moc naživu a v závěru o5 zázračně ožijí. Bohužel bych to hororem nenazval a proto to bylo plýtváním mým večerním časem. Udělali obrovskou chybu, že nedali A.J. Cook větší roli neb taková úžasná herečka, jako je ona, by tomu filmu dodala ten správný říz!(12.5.2011)

Během filmu jsem se přistihl, že se spíše směji, než že bych byl šokován. Ale kontroloval jsem se, abych si sám před sebou nepřipadal jako totální cynik. Warning - Spoiler! Ty rozstřelené hlavy byly prostě k smíchu. Pak ten takový "syrový" humor - Jak se menuješ?! Pan SoHapy. No, ale nevypadáš tak šťastně! - to mi přišlo laciné. Naopak, jak se z Ikea (jeden z psycho-synů/zmrdů) stal PinHead, to bylo dobré. Bitka matka-matka byla taky správně ujetá. Nejhorší na filmu je ovšem konec. Ten to poslal do kopru. Ale dvě hvězdy kvůli tomu nedám, protože jsem se fakt pobavil. Jen je škoda, že nezabili ty syny/zmrdy všechny. S vyšinutejma kokotama nesympatizuju. (Hold Hannibal Lecter je jen jeden). Rebecca De Mornay mi nepřišla jako dobrá herečka. Ani ta její postava matky bláznivky mi neseděla. Děj ale nenudí. Hlavy padaj jedna za druhou. Ale pochybuji, že kdybych měl prostřelený bok, měl bych náladu na striptease od uplakaný blbky a nechal si rozepínat poklopec od ne/vlastní matky. SumaSumárum: Ne dobře zahrané, ne šokující, ale zábavné a velmi přímočaré - akční, tudíž na večer ne uspávací. Dobrý "relax" před spaním. A zamykejte dveře, ano!!!(23.5.2011)

• n3uro

Od začátku až do konce jsou chvilky, kdy si říkáte že tenhle film neni zase tak špatnej, a pak přijde nějaká totální kravina která to zabije. A tyhle pocity pociťoval celej film. Podobné pocity budete mít asi už jen při mučení. Nechápu jak někoho může bavit koukat na filmy, kde se postavy chovají nesmyslně, v tomhle případě až absurdně. Jo a třešnička na konec, záporáci jsou nesmrtelní. Dvě hvězdy za ty občasně vysoké peaky a Briana Evigan.(7.7.2011)

Asi takhle - ze začátku, kdy přijdou ti bratři do starého domu si říkám, co je to za blbost - *. následně se objeví velice milá matka, u které je jasné, že moc milá teda není - **. Následně začíná koloběh akcí - ***. Děj se stupňuje, umírají lidé, vypadá to fakt krutopřísně - ****. Pátou hvězdičku jsem se rozhodl dát v momentě, kdy Beth sedí na záchodě a Máma ji vypráví, jaký je dar mít dítě. Nemluvě o super "bitvě" maminek ke konci(21.9.2011)

Film z jednoho bejváku nepřináší nic zcela nového, či zásadního na to, aby byl tak dlouhý.(8.2.2012)

Od svého Tromáckého předobrazu se snímek odchýlil více než dost. Chybí humor i buranský nádech, ale brutalita je na dost vysoké úrovni. Snímek dokáže být k divákovi stejně krutý, jako vynikající Rebecca De Mornay ke svým "obětem". Vytratil se však onen svěží nadhled a film tak tlačí hlavně na dramaticko-šokující strunu. Pravda, šokovat nemá problém, to ostatně není těžké. Horší je to s tou dramatickou linkou, která je postupně likvidována především příliš dlouhou stopáží. Je to škoda, protože na začátku se vše slibně rozjíždí a ještě dlouho za polovinou snímek vyloženě baví. Veškeré ty nastavované kaše na konci (včetně nudného závěrečného souboje), však jsou vyloženě úmorné a cokoliv, jen ne zajímavé. Stejně tak je těžké si oblíbit hlavní kladné postavy, které jsou jen lehce nadhozeny a než si je divák stačí pustit k tělu, už dostávají čočku od svých trýznitelů. Nejzajímavější tak zůstavají právě záporné postavy, jenomže s těmi by těžko mohl někdo sympatizovat. 3 až 5 hvězdy.(28.2.2012)

Úžasný snímek u kterého jsem byl od začátku až do konce neskutečně nervózní z toho jak dopadne a přál si tvrdou odplatu terorizující skupince. Ano, ve filmu je, ostatně jako ve spoustě jiných podobného ražení, spousta nelogičností, které mě vytáčely. Policisté pořád chodí osamocení, nevím ale u nás chodí min. dva; poprava na ulici při vybírání bankomatu, kde jsou všude kamery, které by to musely zaznamenat; postarší matka dostane několik tvrdých úderů na hlavu ale stále je ok a bez šrámu. A navíc, že by bylo v USA tak snadné krást novorozeňata z porodnice? Z druhé strany pohledu, při logickém chování postav a průběhu, by film mohl skončit po půl hodině. Ale to by byla v tomto případě velká škoda. Dlouhá chvíle v práci u tohoto snímku utekla jako voda a i všichni kolegové si to pochvalovali a byli nadšení. Takže jednoznačně plný počet bodů.(20.1.2015)

Nemohu říct, že bych byla zklamaná, ale že bych byla nadšená, to také říct nemůžu. Parta přátel rozjíždí v novém domě hauseparty, jelikož to oslavují ve sklepě, nemají ani tušení o tom, že se v tutéž dobu do domu vrácí jeho původní majitelé. Tři synové a jedna dcera v doprovodu sympatické maminky. Pár nechutných scén střídají scény zábavné, například se mi moc líbil výplach uší, dále úprava chrupu, zajímavý sestřih ala děda s kolečkem na hlavě, průstřel bricha, jedna bodná rána, díra v hlavě a nakonec trocha fyzického násilí, ne příliš uchvacující sexy taneček..... jinak pěkná podívaná s předvídatelným koncem........(24.4.2016)

Špička mezi Home Invasion. Moc se mi zamlouvá počet postav, protože čím víc lidí, tím přece víc mrtvol a o ty všichni stojíme. Ve většině Home Invasion zažívají teror jen dvě osoby, většinou manželé. A už v tom je Mother's Day originální, protože tady jich najdeme hned devět. Maminka vypadala mile a přátelsky, ovšem pouze do doby, než se dozvěděla že jsou v domě její peníze, o kterých nevěděla, pak se z ní stala psycho matka, ze které měly strach hlavně ''její'' ''děti''. V tu chvíli začne neskutečně psychický nátlak na ustrašené osazenstvo a ukáže se, že ani oni nejsou bezchybní. Gore se také dočkáme, protože i na lehčí mučení dojde. Jaime King mi tu byla hrozně nesympatická a Frank Grillo mi v roli zbabělého manžela vůbec neseděl, protože ho teď znám už jen jako hrdinu akčňáků. Zarazila mě nelogičnost scény, kdy Frank mluví venku s policistou, který očividně tuší, že je něco v nepořádku a on ho s klidem pošle pryč. Stačilo 2x mrknout, policajt by zavolal posily a mohl by tak všechny zachránit. Neudělal. Nezachránil. I když má film 112 minut, nenarazil jsem na scénu, která by byla nudná, což je u takhle dlouhých stopáží velké plus.(25.1.2017)

Prekvapenie. Na mňa to celé fungovalo až neuveriteľne dobre a z Mothers Day sa stáva perfektne zahratý a zrežírovaný thriller ktorý mi v istých momentoch pripomenul také Funny Games. Pre hnidopichov a rýpalov ( ktorým som bohužiaľ niekedy aj ja) by sa tu určite našiel nejaký matroš, ale logika a chovanie postáv mi tu aj tak pripadalo v 90 percentách stopáže na mieste ( možno až na jeden či dva väčšie kiksy ) takže tentoraz sa sťažovať moc nedá. A napriek tej hodine a 50tim minútam veľmi ľahko zožrateľný film za čo môže ďakovať zrejme hlavne režisérovi a vážne dusnej atmosfére. Bousmanov ďalší projekt sa razom vyšvihol na predné priečky v mojom rebríčku očakávaných filmov.(21.5.2011)

Mateřská láska je silná a rodina by měla držet při sobě....ale až takhle? Jednoduchý příběh v naprosto originálním pojetí, který mě nenudil ani vteřinu. Hltal jsem každý záběr a čekal, co si na mě tvůrci v další minutě připravili. Thriller, v kterém tentokrát nebudete tušit v jakém pořadí se bude umírat a kdo vyvázne polomrtvý. Pro mě velké překvapení a je velká škoda, že českým distributorům zůstal neobjeven /nebo že by mi někde proklouznul?/.(12.7.2011)

Po dlouhé době zase hustý thriller, který mě bavil od začátku do konce. Syrové jednání dospělých synů matky psychopatky Vás nenechají chladnými a budete fandit obětem, aby se dostaly z věznění této bandy. Občas si řeknete, že to mohly udělat jinak, rychleji nebo opatrněji nebo podřezat jejich maminku či jí vzít jako rukojmí, ale ruku na srdce? Kdo ví jak přesně a nejlépe jednat, když jde o život jemu či milovaným.....(21.8.2011)

Tak todle byla teda morda, já vůbec nečekal že to bude takový super syrový, drsný a ůderný. Nikoho z partičky přátel rozhodně ani ve snu nenapadlo, že jejich mejdan ve sklepě skončí takovým fiaskem... Mamka a 'její' děti tu rozjeli pěknej teror, načeš přátelství ve zmiňované skupině bere za své a každý kope sám za sebe ( maximálně za partnerku/partnera). A věřte, jsou z toho pěkný jatka. Velká spokojenost, herci se vyblbli- byli super, násilí bylo dost, teroru taky a dlouhá stopáž vůbec nevadí, jelikož jsou všichni pořád v 'pohybu'.(15.10.2011)

Tématem každého takového filmu bývá vyšinutý vrah, uchyl, děsivý blázen, ale disciplinovaná pomatená neplodná matka i se svými dětmi tu ještě nebyla. Nevedlo to s sebou žádné typicky americké klišé celý ač né zrovna krátký film se sice odehrává převážně uvnitř domu, ale naštěstí se téměř v každé scéně něco děje a příběh dostává spád... Na začátku není téměř nic řečeno a proto Vás bude postupně se objasňující příběh svírat až do poslední chvíle, do velmi překvapivého konce... Skutečně žádný prohřešek nezůstane bez svého trestu...(11.12.2011)

Ti z vás, kterým tento titul znechutila tromácká trapárna z roku 1980, zbystřete! Režisér Darren Lynn Bousman nám sevíruje pecku, kterou vidět je pro fanoušky hororu, zejména pak exploitation subžánru, doslova povinností. Z původního snímku si tento prý remake půjčuje v podstatě jen jména hlavních záporáků, jinak s ním nemá naštěstí vůbec nic společného. Tady totiž není místo pro nepatřičný humor, tady je divákovi hned od úvodních minut předkládán teror tak intenzivní, tak brutální, surový a bezcitný, že to některým může být až nepříjemné. Od začátku do konce se na nás valí jedna brutalita za druhou, vše ve zběsilém tempu a s tak mimořádnou kadencí, že nemáme čas ani vydechnout. Ale hlavně to není jen bezduchá řezničina. Má to příběh, který je napínavý, poutavý, postavy se v zoufalství dopouští spousty chyb, čímž diváka sice pěkně vytáčí, jenže kdo z nás může říct, jak by se v takových mezních situacích choval? No, abych to zkrátil. Jedná se o špičkový film, u kterého bych ještě velmi rád vyzdvihl fantastický výkon Rebeccy De Mornay v roli matky, skvěle natočené gore scény a fakt, že ani docela zbytečné Bousmanovi odkazy na SAW nemohly zabránit zcela zaslouženému plnému bodovému zisku.(1.1.2012)

Hned na okraj o žádný horror se nejedná. Je to přesně ta odporná verze filmu jako American crime, akorát v jiném podání. Neříkám, že filmu sráží hodnocení špatné žánrové zařazení ale fakt, že dodnes nebyl nikdo schopný zařadit explicitní násilí nikam jinam, než do toho hororového koutku je dezorientující. Tyhle filmy mají pro mne obrovská positiva i negativa a mrzí mě, že je kvůli mému bloku nedokážu plně docenit. Za prvé musím vyzdvihnout herecké výkony a to především zločinců. Až na některé scény matky, která občas přehrává zahráli vše věrohodně, což mě právě bohužel štve- fanatismus, teror atp. Další věc byl policista pátrající po podezřelých. Pochybuju, že při takovém mimořádném stavu posílají samotného policistu na ,,objížďku''. A poslední věc jsou nelogičnosti v chování. Většiny z nich jsou reálné, další omluvitelné a jiné neuvěřitelné. Například jsem nepochopil za celou tu dobu, co měly kladné postavy v úmyslu dělat při těch jejich ,,převratech''. Mě by v hlavě rašila jediná myšlenka když už bych dostal protivníka na zem a to umlátit ho čimkoliv po ruce. Nebo co hodlala dělat Beth s tou zbraní když se s tím Ikem(nebo jak se jmenoval) dostali k trezoru toho buba. Ale jinak velice pěkně natočené sadistické krimi drama, kterému já bohužel nikdy naplno holdovat nebudu. Každý má něco. Nepotřebuju za každou cenu a co nejsurověji vidět jak je ten dnešní svět zkaženej, když dáte mentálnímu člověku trochu víc svobody. Lepší 3*(12.8.2014)

Až na klasickou "nelogičnost" některých postav (Matku a Beth beru jako velmi dobře zahrané), to bylo velice příjemné na jedno zhlédnutí. Jeden z lepších home invasion filmů posledních let. 75%(16.3.2018)

Výborný psychologický thriller na spôsob An american crime. akurát, že viac tlačí na píľu. Nebyť pár (ale naozaj iba pár) nelogičností, prehnaného explo záveru, by to v pohode dalo päť hviezd. Najlepšie je, že pri tomto filme vám nie je úplne jedno kto zomrie, nedokážete odhadnúť ani poradie a ani samotné postavy vám nie sú ukradnuté ba práve naopak. Šikovnými psychologickými barličkami si ku ním získavate cestu a dúfate že prežije viac ako jedna. a tu poviem, že jedno obrovské klišé týchto vyvražďovacích filmov je zborené. Rebecca De Mornay je čaja že som dobrú polku filmu stanoval ( v tej druhej polke sa vraždilo :) ). Všeobecne film nie je prehnaný ako napr. séria Halloween a ostatné vyvražďovacie sračky, skôr si plynie a občas aj dosť nečakaným smerom. Konečne poriadny horor po dlhej absencií.(30.6.2011)

Velmi jsem váhal, jestli tento film hodit do odpadu nebo mu dát pět hvězd. Jinak se asi k tomuto filmu přistupovat nedá. Je to totiž velmi brutální a bezohledný film. Podle mého názoru v některých scénách už překračuje onu pomyslnou hranici snesitelnosti. A nejde jen o násilné a krvavé scény, kterých je tu dost a dost. Takové jsou i v jiných filmech. Spíše mi jde o ten cynismus a chladnokrevnost, s jakými se páchají tato zvěrstva. Vyniká vtom hlavně milující a milovaná matka třech synů a jedné dcery, která vychovala "své" děti k tomu, aby byli silní a také násilní! Již dospělí potomci ji poslouchají na slovo a ona s nimi manipuluje, jak chce. Navíc se ukazuje, že pokřivený charakter a morálku mají nejen zločinci, ale i oběti. Čili v určitých scénách film působí i jako psychlogický příběh. Děj se odehrává z 90% v jednom domě, přesto o napětí a nervydrásající scény není nouze. Je to fakt jen pro silné povahy!!! Už jsem se rozhodl. Dávám 5*!!!(3.10.2011)

Toto je ten typ filmu, kedy mám hodinu a pol plnú hubu kecov o tom ako by som zareagoval ja a všetkých ich tam zrovnal. Uznávam, že z gauča je rambo každý druhý, ale nemôžem si pomôcť, prdelky pekné, ale správanie dementné. A chlapi si to tiež moc nepovodili, ale nebudem zachádzať do detailov. Celý čas som čakal, kedy sa to konečne zlomí a začnú padať hlavy na oboch frontoch, ale kde nič nie je, ani sociálka nebere a vypäté situácie iba naťahujú záver, ktorý je potom dlhý ako týždeň pred výplatou. Na margo toho je to plamenité finále už len jeden dosť otravný a prestrelený výjav, kde človek ani neverí, že po toľkých vyhmátnutých scénach, je toto tá finálna. Napriek tomu pozerateľné, akurát nechápem ako si ten borec s tupé nabrnkol takú luxusnú kosť.(16.3.2012)

Výborné prevedenie... bola som nadšená.(8.11.2012)

První polovina téměř dokonalá a nadupaná, plná super nejen režijních nápadů. Bohužel pak se všechno zpomalí a dojde invence.(25.11.2012)

• Hani93

Myslela jsem, že když to má tak dobré hodnocení, že to bude lepší. Mother's Day prostě není horor, jaký jsem čekala.(27.1.2013)

Tenhle film má vše, co mi chybělo u Funny games. Nepříjemný snímek, který nabourává pocit bezpečí tam ,kde ho každý hledá - u sebe doma a ještě k tomu v obklopení přátel. I přes dlouhou stopáž se divák nenudí a zajisté potěší i chvilkový závan od série SAW(11.2.2013)

Výborné strhující drama, které se nebojí ukázat, čeho všeho jsou lidé schopni, jde-li jim o život.(13.2.2013)

Směsice bizarních více či méně (ne)uvěřitelných momentů, z nichž některý byly extrémně zdařilý a jiný extrémně nepochopitelný. Zároveň bych přivítal vysvětlení (když už to tvůrci nakousli), jakým způsobem se podařilo té laskavé mamině zfanatizovat všechny děti, protože tolik bezmozků v jedné rodině je spíše z oblasti science-fiction. A to v popisu filmu není.(11.3.2013)

ďalší film, pri ktorom som nevidel originál, ale naplno som si užil remake. Vynikajúco natočené a napriek stopáži film nie je zdĺhavý a nudný. Obsadenie obstojné, ale chovanie sa postáv je nie celkom reálne. 7 z 10(9.9.2013)

• odvedle

Neviem, či je to zákonitosť alebo len náhoda, že takmer vždy sa v podobných filmoch do problémov dostáva skupina naprostých blbečkov. Asi namietnete, že v takých stresových situáciach, keď ide o život, človek koná divne a nepredvídateľne, ale tu uväznená skupina ľudí mala tisíc možností ako sa vyslobodiť. Mother's Day je dvojhodinový film s množstvom nelogických scén, filmarina ušla, herecké výkony ušli (preto hviezda), ale nemám rád filmy, kde ide len o to spraviť niekomu dieru do hlavy, nemám rád hlúpe filmy, a toto je hlúpy film! A osobne od hororu za viac hviezd očakávam čosi viac, aspoň malý pocit strachu, aspoň jedno nečakané zľaknutie. Tu? Soda.(2.5.2011)

Velmi milé nečekané překvapení. Už dlouho jsem neviděl horor u kterého by mě takhle mrazilo a po celou dobu filmu. Dávám plný počet.(19.5.2011)

Ale jo. Naštěstí se nesplnily mé černé obavy a remake dne matek se kupodivu celkem povedl. To znamená žádnej velkej průser, ale na druhou stranu nečekejte ani žádnej zázrak. Prostě další průměrnej remake, kterej toho s originále nemá mnoho společného, ale to v tomto případě až tolik nevadí. Máme tu prakticky slušnou akční podívanou plnou samoúčelového násilý, ale naštěstí to docela šlape. Bejt to trochu kratší byl bych rozhodně spokojenější, ale i tak není na nudu v podstatě čas. Celkově se tedy jedná o slušnej průměr kterej neurazí, ale ani nenadchne, svůj účel ovšem splní a tak ho z tohoto pohledu můžu opatrně doporučit na zabití dlouhého večera.(27.6.2011)

"Prostě jste se nastěhovali do špatného domu." Solidní krimi thriller s dobrým nápadem. Příběh byl slušný a dokázal mě hodně vtáhnout do děje. Potenciální divačky jistě potěší, že zde (jak již název napovídá) všemu šéfuje žena, "starostlivá" to matka, která vychovala svoje ratolesti k obrazu svému. Jenom je škoda, že slušná atmosféra snímku je částečně narušena místy zbytečným a samoúčelným násilím a mučením. Co bych dále vytknul je také chování některých postav, nad kterým zůstává rozum stát (např. postava policisty), jenomže tohle se dnes najde téměř v každém snímku v rámci tohoto žánru. Ještě mě trochu zarazil úplný závěr, o kterém jsem si říkal, že si ho mohli tvůrci klidně odpustit (SPOILER: Ubitá matka v hořícím domě se z něho bez povšimnutí dostala? Nebo byla chycena, ale utekla z vězení? Nebo jako co? KONEC SPOILERU). Kdyby zde bylo méně zbytečného násilí a více logiky, uvažoval bych možná i nad pěti hvězdami, takhle jsou to "jen" slušné čtyři.(7.7.2011)

Opravdu bych nečekal, že někdo bude chtít dělat remake čehokoliv od TROMA studios. Povedlo se však naprosto perfektně. Z původního Mother's Day (1980) zde zůstalo zachováno málo a to hlavně matka, její šíleně vychované děti a zmínka o Queeny (postižená sestra matky co se ji snaží zabít a ta proto vychová své dva syny na její obranu, ve verzi z roku 2010 už pouze strašidelná historka). Příběh i děj je dobře vystupňovaný a nenudí naopak vás čím dál víc vtahuje. Pokud tady mám s něčím problém tak s herečkou matky Rebeccou De Mornay, která na tuto roli nesedla věkově s make-upem navíc vypadala na 30-40 let, byla nepřesvědčivá a málo přísná. Přesto výborná podívaná která si zaslouží pozornost.(26.11.2011)

• chaturga

Tedy nebudu hrubý: BYLO TO HROZNÉ! Jednu hvězdu jsem dal pouze za kvalitní efekty a kameru. A teď k ději. Asi už jsem starej, ale těšil jsem se na to už kvůli vysokému hodnocení a mám pocit, že všichni borci, kteří dávají pětky a čtyřky asi nechápou, jak by se normální lidi chovali v takové situaci. Jaký tlak na oběti??? 100x za ten nudnej a předvídatelnej žvást mohli toho kokota rozbít (půlku filmu tam bylo skoro 10 lidí vs. jeden ozbrojenej úchylnej maminkomrd) a oni neudělají ani hovno... Maminka se synáčkem si tam tancuje a oni se perou jak idioti.... No proboha vy jste snad na palici! úplná sračka. Každých 5 minut jsem přesně věděl, co bude zase za 5 minut včetně debilní pointy.. Celej film se nechaj týrat, žvásty maminky byly trapný jak moje fusekle a ty "bratři"? Ty by sundal i křeček se zlomenou nohou.. No prostě typickej americkej klišovitej bramborovej knedlik. Opět jako vždy: Když už jednou někdo vystřelí, tak opět na kamaráda místo na nepřítele.... Och jake to klišééé.... Někdo tady psal, že neměli šanci díky straaaaššššnému psychickému nátlaku tý čubky... musím se fakt tlemit jak sušenka v mlýku. Koukněte se na Funny Games a tam se divte, že oběti neměli šanci nic dělat... To bylo totiž psycho a né tahle pohádka, kde jsou všichni jak totální kreténi a dělaj přesnej opak toho, jak by to normální člověk v reálu dělal... Když už se domluví, že na něj půjdou, tak ten negr tam 10 sekund čumí jak čurák!!!! Než se teda rozhodne, že půjde druhému pomoci. Ono by to totiž poslalo půl filmu k zemi, protože by ho sundali a to si autor filmu asi uvědomoval po celou dobu! Táááákže čumí a čumí (vyjebanec) a vyběhne na pomoc až když má kámoš brokovnici přímo u ksichtu a přijde o palici :) Nádherné drama. Sorry, ale to vysoké hodnocení si příště rozmyslete, abyste nenasrali dementy jako jsem já. Jdu se z tý sračky vožrat, protože to nerozdejchám.(16.1.2012)

Konečne mám to šťastie po dlhej dobe natrafiť na perfektný kúsok ako bol tento.Film spĺňa všetky moje očakávania ako by mal do určitej miery,až na ten alternatívny koniec,alebo ako to mám nazvať.!SPOILER!Nechápem ako to mohol režisér dopustiť,aby omráčený vrah bez stopy zmizol z domu v požiari,čo ma dosť naštvalo a šokovalo.Ale na druhej strane to film zachraňuje svojimi hercami,zápletkami,vyvrcholeniami,prostredím a najmä napätím,ktoré rozhodne nechýbalo hneď od úvodných 10 minútach,takže som úplne spokojný,že som mal tú česť si to pozrieť.Odporúčam aj bez cz dabingu!(2.11.2012)

• Megynka

71%? :D No tak to si děláte srandu :D Už hooodně dlouho jsem neviděla tak strašně moc stupidní film :D To chování postav bylo vážně šílené, opravdu hodně jsem se u toho nasmála. Zlatá Funny games :D Toto hodnocení vážně jen proto, že se na to dalo dívat, ale ... ooouuuu jesus :D(31.1.2013)

Na tohle jsem se dlouho těšil, už jen proto, že to dostal do ruky Bousman, kterého mám za SAW rád. tohle je hodně těžký a tíživý. Terorizovaní lidé jsou opravdu bezmocní ( i když občasné nelogické chování to kapánek kazí, ale kašlat na to..). Atmosféra je hodně dusná a o ty chudáky jsem měl opravdu velký strach. Rebecca De Mornay jako šílená milující matka neměla chybu a působila ďábelsky a s její krásou andělsky zároveň. Tento film není pravda pro slabší povahy ale ne kvůli brutalitě a krvi, které tu na Bousmana ,,nebylo až tak tolik'' jde tu spíš o psychický teror a velké napětí co bude, což funguje perfektně. Až se někdy budu stěhovat do nějakého domu, budu se podrobněa důkladně informovat čí byl....:-)(29.3.2013)

Bezvadný film. Mohli trochu přitvrdit a vrazit více gore. Ale i tak jsou ve snímku drobná překvápka, silné scény a trošku té brutality. Děj jednoduchý, přímočarý, žádné větší složitější psycho rozbory se zde nekonají. Určitě se podívám znovu. 2014022810254/10738++++++Souhlas s předchozím komentem. Klidně to dám i potřetí.2015030310256/10739(6.3.2014)

Nebýt nelogického chování některých postav, které mě párkrát dokázalo vytočit, dal bych týhle brutalitce 5*. Postava Rebeccy De Mornay je kandidát na největší filmovou svini všech dob.(26.12.2014)

• Extrakritik

Tahle béčková sračka je v červenejch?To se zase odborníci z ČSFD předvedli.(20.1.2018)

Podla nazvu som cakal,ze to nebude nic moc,ale ku*evsky som sa sekol,paradna atmosfericka napinava zalezitost,obrovske prekvapenie,viac-menej hned od zaciatku zacne psycho teror,nasilie a boj o zivot,ani na sekundu som sa nenudil,tentokrat americanom musim zatlieskat...:-)(10.12.2018)

Rozmyslal som, ake hodnotenie dat tomuto snimku. Musim ale povedat, ze zanechal vo mne celkom neprijemny pocit, uz len preto dam o hviezdu viac. Kedze Bousnamovi sa v Saw serii zapacilo ultranasilie, nemohol si ho odpustit ani teraz. V niektorych scenach viac (horuca voda do usi, zapalenie vlasov), inde je to znesitelnejsie, no celkovy pocit vychadza z atmosfery, napatia a sklucujuceho pocitu zucastnenych. Samozrejme je tam plno logickych nezmyslov v pocinani postav, ktore radsej prehliadnete, aby ste z filmu nieco mali, alebo vas naseru tak ze si ho neuzijete vobec.(24.5.2011)

Vpravde povedenost. Byl jsem prekvapen hutnosti deje, ktery nenudi i pri celkem silene stopazi a ja ted bez dechu koukal dve hodiny na neco, co bysme mohli nazvat dalsim z pribehu "par pratel v baraku a v tom k vam vtrhnou psychopati", no zkratka neco o cem by Polanski mohl vypravet. Ovsem zatimco normalne me toto tema nebere, zde je natoceno velice sympaticky s roztomilou mamkou v jedne z hlavnich roli a slusnou radkou zvrhlych napadu. Co srazi hvezdu dolu u me jsou stupidity typu "mate 30 sekund a pobodejte se", jak tu zminuje JASM. Pro me pokrok od sracek typu SAW, vedet ze to tocil stejny rejza ani se na to nepodivam, nastesti krome techle intermezz, ktere mu asi pripadaji super stylovy, zatimco normalnim smrtelnikum vylozene debilni, odvedl poradny kus zrucne prace a ja muzu tuhle roztomilost, kterou uvadeli do kin ke dni matek, smele doporucit.(25.6.2011)

Tři hvězdičky za svižný spád, čtvrtá za super hudbu :)(26.7.2011)

Kluci věděli jak se mají chovat ke svojí mamince, dokud nepřišla byla to opravdu parta tupců, ale pak přišla mamča a nastolila pořádek. Hoši se hodně rychle zklidnili když je profackovala a vysvětlila že vše udělali úplně špatně. Horší je že mamča není vůbec hodná paní a rozhodně nenechá nikoho, aby jejím chlapcům ublížil. V tomto thrilleru je krásný pohled na lásku v rodině magorů a vrahů...povedený snímeček.(5.8.2011)

Mě to i přes časté WTF nelogické momenty po celou stopáž prostě bavilo. Občas sice Bousman nastrčil scénu prvoplánovější, než by bylo příhodno; ale jinak - perfektně fungující strach o oběti násilníků. Sexy, napínavé, po celou stopáž zábavné - v rámci modernějších souputníků (sub)žánru nadprůměr. A Rebecca De Mornay byla super záporák.(6.11.2011)

Občas se rád podívám na horory, které útočí na lidskou psychiku. Ukazují odvrácenou stranu lidí. Všechno to špatné co se v lidech skrývá. Film na mě působil minimálně originálně v ohledu při hře "udělejme ze všech vrahy". Ano, vzájemné zabíjení a sledování hlavních aktérů, to mi přišlo při nejmenším originální. "Zabij ji, nebo vás zabiji obě". Film také nepostrádal nápady. A obrovská fixace rodiny na matku byla až dechberoucí. Pro mě příjemně strávená hodinka a třičtvrtě.(10.5.2011)

• petrik11

Horor? V žiadnom prípade. Ak tak sadistická xujovina. Nedopozeral som to.(18.8.2011)

Atmosférou mi to přípominálo Vyvržence pekla - nevím proč, když ty filmy jsou absolutně rozdílné:-D, asi to bylo tou akcí. Pochvala za celkem novou typizaci záporáků i v podobných snímcích neobyčejnou inteligenci hlavních hrdinů. Lehce stravitelné, napínavé a zábavné. Nečekejte nic extra a budete spokojeni.(27.8.2011)

Zbytečně moc brutální scény...(11.7.2012)

• mgerlich

Obří zklamání. Atmosféra žádná, postavy jsou všichni tupí panáci a vše je zastřešený ultrarutinní režií. Fakt škoda, kdyby si to vzal na paškál nějakej frantík nebo španělák (třeba Pascal Laugier), mohlo to být žrádlo.(14.8.2012)

Ustrážený sadistický thriller a pre mňa veľké prekvapenie. Nabitý scenár ponúka dramatickú a napätú dravosť, to všetko s výbornými hereckými výkonmi. Hviezičku uberá nepochopiteľné záverečné klišé.(2.12.2012)

Otázka: Hlavného záporáka, ktorý vám a vašim blízkym ublížil množstvom kreatívnych spôsobov, máte možnosť odrovnať. Akú zbraň zvolíte? A) Nôž B) Kutáč z neďalekého krbu C) Veľkú dosku na krájanie. C je správne! Srsly...(27.4.2013)

Kruté a plné napätia zároveň. Super nápad, strhujúci dej, skvelé herecké výkony, ... Keď chcete toto všetko v jednom filme, tak Mother´s Day je na to ako stvorený. Naozaj som nečakal, že ma to až tak bude baviť. Napätie od začiatku až do konca. Hoci koniec samotný bol podľa môjho vkusu mierne predlžovaný, mám k nemu isté výhrady ale rozhodne to u mňa nekazí celkový dojem. Výborný Thriller.(11.10.2015)

Na to, že to bol tak krátky film, vôbec som sa nenudil a išlo mi to strašne pomaly. Miestami som mal také nervy, že som myslel, že skočím do obrazovky a rozdrvem ich tam šetkých :D Za poslednú dobu je to jeden z mála "horrorov" čo sa mi páčil :) Fakt vrelo odporúčam :)(15.5.2011)

No, teraz už hádam nebude mať nikto dôvod zaraďovať Rebeccu do céčkových kategórií, užila si svoje, keď ešte mala čo ukazovať, aj keď sa pri tom zbytočne dala zaškatuľkovať, toto je iný parket a ona na ňom zažiarila, výrazne jej napomohol samotný scenár, aj keď niektorým drobnostiam sa mohli chlapi vyhnúť, lenže takýchto kúskov je v poslednej dobe viac ako dosť a väčšina si ani zďaleka nedokázala udržať uspokojivú kvalitu a skĺzla buď do prehnaných surovostí, alebo do trápneho klišé, najslabšia časť je začiatko-záver, ale tolerujem to kvôli otvoreným dverciam pre prípadné pokračovania, čo už somo o sebe vzbudzuje oprávnenú hrôzu, a preto budem držať palce, aby nám snaživí pokračovatelia toto vydarené dielo nesprofanovali, takže 80%.(30.5.2011)

tak tento film ma asi všetko čo má dany žaner splnat, naozaj ma to prekvapilo a tažko sa určovalo kto prežije a kto nie, a aj koniec bol velmi prekvapujuci pre mna za 5 - 5(11.6.2011)

"Co s námi chcete udělat?!" - "Já vůbec nic...To už nechám na vás. Která zabije tu druhou a sama zůstane žít!" WOW Tak todle byl opravdu nářez !! Vtomto snímku je na postavy vyvíjen opravdu velký psychický nátlak, který né všichni můžou vydržet :) Tiše sedět a bát se, nebo bojovat a nevzdávat se ? Toť otázka.. Dokonce se i zde můžeme dočkat zrady a nedůvěry z obou stran.. Todle sem opravdu nečekal... NÁDHERA :)(21.6.2011)

Riadne prekvapenie, ani by som fakt nepovedal, že, podľa mňa, neplodný rok na horory 2010 prinesie takýto úžasný kúsok. Úplne som z neho hotový. Neskutočne napínavý film, pri ktorom som sa aj napriek jeho dosť dlhej stopáži ani na chvíľu nenudil, stále nejaké zvraty, veľmi rýchli rozbeh, no všetko pozitívne. Krvavé a brutálne to bolo dosť, až veľmi, toto je jeden z takých najbrutálnejších filmov pôsobiacich na psychiku človeka. No vážne nemám slov. Samozrejme po filmárskej stránke je snímok tiež dobre spravený, žiadna amatérska kamera a ani stupídne dialógy a taktiež aj herci sú v pohode. Netuším čo mám dodať skrátka, proste perfektný film. Len tak ďalej...(1.7.2011)

• zenit

Strašně utahané a nudné.(2.7.2011)

Absolutní paráda, kterou jsem vůbec nečekal. Bez připomínek!(25.8.2011)

Opět těmi 5* trochu nadhodnotím, ale moc ne. Kvalitní thriller/horor pro "celo rodinu". Žádné gore efekty, ani explicitní násilí, ale prakticky neustálé a intenzivní napětí a akce. Hororová stránka je trochu v pozadí, ale rozhodně jeden z nejlepších filmů roku v daném žánru.(5.9.2011)

Ale áno, bolo to super. Rebecca De Mornay v podaní psycho mamči nemala chybu. Nebolo to rozťahané, nebolo to až také brutálne a ani veľmi perverzné, také akurát.(29.11.2011)

Od svého Tromáckého předobrazu se snímek odchýlil více než dost. Chybí humor i buranský nádech, ale brutalita je na dost vysoké úrovni. Snímek dokáže být k divákovi stejně krutý, jako vynikající Rebecca De Mornay ke svým "obětem". Vytratil se však onen svěží nadhled a film tak tlačí hlavně na dramaticko-šokující strunu. Pravda, šokovat nemá problém, to ostatně není těžké. Horší je to s tou dramatickou linkou, která je postupně likvidována především příliš dlouhou stopáží. Je to škoda, protože na začátku se vše slibně rozjíždí a ještě dlouho za polovinou snímek vyloženě baví. Veškeré ty nastavované kaše na konci (včetně nudného závěrečného souboje), však jsou vyloženě úmorné a cokoliv, jen ne zajímavé. Stejně tak je těžké si oblíbit hlavní kladné postavy, které jsou jen lehce nadhozeny a než si je divák stačí pustit k tělu, už dostávají čočku od svých trýznitelů. Nejzajímavější tak zůstavají právě záporné postavy, jenomže s těmi by těžko mohl někdo sympatizovat.(3.12.2011)

Celkem příjemné překvapení. Takový psychotičtější a o třídu lepší Trespass.(27.2.2012)

• sexyknez

matka psychopatů hovořící o zrození člověka jako o zázraku zabíjí, stejně tak její mazánci. Postřelený orgán místo zavolání posil pajdá omrknout situaci. Když může rukojmí nějak signalizovat policajtovi přepadení, tak to nejde, u opuštěného bankomatu puberťačkám jo. Jako jak takováhle naprosto nelogická kravina může mít takové hodnocení, to skutečně nechápu. Trapná, skoro dvouhodinová slátanina nebyla Krimi / Drama / Horor / Thriller, ale dost nepovedená Parodie / Komedie.(4.3.2012)

Prvotriedny,intenzívny a drastický akciou nadupaný thriller,ktorý bez prestávky šlape až do posledných sekúnd! Obrovské prekvapenie a jeden z vrcholov žánru..90%(11.11.2012)

Psychologicka vydieračka, stopaž je dost dlho ale zaroven nenudí.(4.12.2012)

Skvele, v jednom dome je zavretych 10 ludi, kazdy ma vlastny pribeh, kazdy inak rozmysla, kazdy ma s kazdym nieco rozrobene a psychologicka hra sa moze zacat. Bezvychodnost postav, totalne psychicke mucenie a hlavne neskutocna Rebecca De Mornay v roli matky. Klise sa najdu, ale su permanentne vymazavane originalnymi nepredvidatelnymi momentami, po celu stopaz som bol v uplnom napati, nebola snad jedina scena ktoru mozno nazvat trapnou, len zaver uz trocha straca stavu.(5.7.2013)

Hodně luxusní Thriller, který vůbec nešetří na pořádném napětí s plno nečekanými zvraty a doprovodným masakrem všude kam se podíváte. Do poslední chvíle jsem nečekal čím to skončí, kdo zůstane živí a kdo ne .... Jde vidět, že k dobrému filmu stačí i jeden dům a banda docela obyčejných (pro mě neznámých) herců a né žádné top star, kterým každou chvílí něco vybouchne za prdelí .. Nemůžu ocenit jinak než 5 hvězdami a můžu jen doporučit určitě vás přilepí k obrazovce tak jako mě!(15.12.2013)

Věřím, že v rámci žánru “sociopatické drama” je to nadstandardní záležitost. A možná mě vlastně i trochu mrzí, že tomu pokazím rating, ale já tenhle žánr právě moc nemusím. Takže tak.(28.10.2017)

Ale Joo ..je to přísná žena!!(16.6.2018)

I přes delší stopáž si film udržuje svižné tempo, nenudí. Ani ne tak horor, jako velmi napínavý psycho thriller.(25.5.2011)

Policii neustále uniká banda nebezpečných lupičů, kteří nejen že přepadávají banky ale také vraždí a znásilňují. Jelikož je jeden z nich postřelen, rozhodnou se schovat v domě ve kterém jako malí vyrůstali. Ten už je ale pár měsíců prodaný novým majitelům, kteří zde zrovna konají menší párty. Banda se v domě usadí a všechny účastníky zajmou ve sklepě. Čekají na příchod své matky, která rozhodne o jejich dalším osudu...Jo tak tomu říkám párty. Pětičlenná rodina v čele se sadistickou maminkou se opravdu neštítí ničeho a tak příjde na řadu různé mučení, nucená soulož a samozřejmě hromada mrtvých hrdinů. Jen škoda, že amíci už asi neumí vymyslet lepší konec. Tohle se dalo čekat. 70%(17.10.2011)

Nejlepší film který jsem v poslední době viděl. Jednoznačně!(7.1.2012)

Tak toto bolo ČO ?! Akože film s väčším psychickým nátlakom ako tu, som sa vo filme ešte nestretol. Rebecca De Mornay zahrala najväčšiu mrchu aká môže byť, ale zároveň aj "skvelú matku" . Tyrania, psychické aj fyzické mučenie bolo sprevádzané celym dejom. Aj príbeh sa mi veľmi páčil..... Máličko mi to pripomínalo film Funny Games USA, ale toto bolo ešte horšie. Celý film sa nesie v duchu " Buď budete poslúchať, alebo bude zle" alebo "Buď-alebo". LEn tak ľahko na Mother´s day nezabudnem. MUST SEE.....(7.3.2012)

Špatné to nebylo, ale už jsme tenhle film prostě viděl. Rukojmí v domě plném bláznů...nic nového. Tři hvězdy je až moc!(19.3.2012)

Tohle je opravdové pekelné a perverzní psycho. Rebecca de Mornay hraje milující a zvrácenou matku se vší grácií. Díval jsem se v originálním jazyce a opravdu z jejího hlasu Vás neuvěřitelně mrazí. SAW režisér se tady vyřádil v neuvěřitelně sugescivních násilných scénách, které mají možná na diváka větší dopad než všechny SAW díly dohromady.... zvrácené. Cítil jsem stejnou bezmoc jako při Funny Games. Fantastické. A opět, tím že se vlastně nekoná Happy End vám bude tento film strašit v hlavě ještě hodně dlouho(4.5.2012)

Už když jsem viděl v hlavní roli: Rebecca de Mornay, tak jsem si říkal, že ta snad nehrála v žádném dobrém filmu a i když se třeba v "Ruce na kolébce" snažila sebevíce, nikdy to nešlo přes průměr. Zde poprvé mi s té paní trošku cukal koutek, opravdu to na staré kolena zvládla a vůbec, celý ten film se činí i zbytek famílie a očividně si užívají tu mučící párty. Jako slušné překvápko, vyčnívá mezi stovky sraček.(16.7.2012)

Tak toto byla sílá…. Jednoduché, ale přesto výživné. Na to, že to má dvě hodiny a 90% se odehrává v jednom baráku (sklep a přízemí), je pořád na co koukat a já osobně jsem měl mockrát tu podělanou, úchylnou matku zamordovat…. Hodně povedený kousek…(30.10.2012)

Atmosferický snímek, který dokáže splnit většinu očekávání.(11.2.2013)

Jedna hvězdička jde dolů za okatost a prvoplánovost. Jinak zábavné psycho. Psychologie záporáků se mi líbí.(30.3.2013)

Nikdy bych si nepomyslel, že mě takový vyvražďovák udrží u obrazovky a ještě se mi bude docela líbit. 4*(25.6.2013)

Vynikající, Rebecca DeMornay je ďábel !!! Plných pět ostrých hvězd tomu zkazil u mne trochu konec,ale i tak tuto psychologickou brutalitku doporučuji!!! 85%(6.8.2014)

Bez pani De Manray by film nebol taký aký je. Ona ho tiahne dopredu, je akási alfa a omega. Sakra tak démonickú vyšinutú ženu som už dávno nevidel. Inak celé je to poriadne napínavé, divák sa nenudí aj napriek dlhšej stopáži. Trochu som si nevedel zvyknúť na Deborah Ann Woll. To mám z toho, že ju mám napozeranú s True Blood.(10.1.2015)

Abych se vyjádřil,co nejpřesněji,musím konstatovat,že se jedná,co se týče tohoto snímku,o pořádný nervák. Pravda je,že sám bych tento film nepřiřazoval přímo k hororovému žánru,avšak se v něm hororové prvky najdou. Takže se spíše jedná o drsnější thriller od začátku až do konce. A tak tomuto filmu neholduje zcela každý.(3.5.2015)

Rodina je vždy na prvním místě!(12.6.2015)

• honza1205

No, nemam rad podobny filmy a zase jsem rad, ze to neni natoceny lip.Ale jako sorac, minimalne 15x je mohli sejmout, treba tim zlomenym tagem.K nasrani.A za uplnej konec ještě hvězdu dolu.(12.7.2017)

Lepší průměr se skvělou Rebeccou De Morney, jí sedí sviňské role, stejně jako ve filmu "Ruka na kolébce" .. Psychárna jak se patří, ale přesto některé momenty jsou fakt na hlavu, jak už to tak bývá. Tolik možností jak to všechno ukončit a přesto to jede v zajetých klišé kolejích. Alespoň finále je naprosto gradující.. 70%(6.5.2011)

Tohle se opravdu povedlo, pro mě velmi kulervoucí zážitek a nejlepší thriller roku 2010.(29.5.2011)

Andrejka si v polovici sadla ( v polovici už obyčajne spí) a frflala aké je to nerealistické. Pre mňa výborné napínavé remeselne zvládnuté. Bavil som sa. A Rebeke to svedčalo!(9.6.2011)

R.D.Mornay je herečka spíše B-filmů a tak jsem nic moc nečekala, ale ouha - vyklubal se z toho velmi slušný psychothriller.....napínavé, úměrně brutální, nezvykle dlouhá stopáž vůbec nevadí, napětí vydrží až do konce, nemám co vytknout....mamča Beccy svoje dětičky moc hezky vychovala, jen co je pravda - miláčci do každé rodiny :-)(16.6.2011)

Matka sa páčila, tá bola fakt hustá ...Ale ináč pre mňa osobne za 3 viac nie...(3.10.2011)

• badclown

Mama moja. Osem ludi necha so sebou zametat chlapcom ktory sa rozplace ked sa na neho matka skaredo pozrie. Druhy chlapec odide do mesta, takze cely dom terorizuje iba ukecana matka s hyperkativnym synom. Vidime horiace hlavy, suboje s kuchynskymi doskami a dozvieme sa moralne ponaucenie o sviatosti manzelsva a pocatia. Really? A toto je podla niektorych uzivatelov na 4 az 5 hviezd? No comment.(6.1.2012)

zo začiatku som nevedela čo sa deje ale potom sa to rozbehlo. Veľmi dobre obsadenie, a tak isto aj scénar. Napätie tu teda nechýbalo. Záver dosť nepredvídateľný ale aj tak dávam 4 z 5 .(13.1.2012)

Napínavé jak je třeba,ovšem pointa fádní.Postavy zas dělají blbosti a utíkají středem ulice,nedorazí padoucha atd.Vcelku ale slušné,jenom předvídatelné.(29.4.2012)

Beth Sohapyová,nakoniec nebola až tak so HAPY..Veľmi zaujimavý krimi hororík,v ktorom ,,milujúca matka" využíva svojich synov ako výpalníkov a spolu s nimi psychopaticky terorizuje domácich+ hostí..celkovo uvidíte skvelú vyvražďovačku, výstrely brokovnicou, oblievanie vriacou vodou, zapálenie vlasov a wrestling zápasy ku ktorým si dobrá mamička zatancuje spolu so synčekom. Vriaco odporúčam !(3.5.2013)

Neuveriteľne dobrá Rebecca De Mornay v úlohe starostlivej mamičky. Výborne som sa bavil, len ten priblblý koniec ma mierne znechutil. Inak by to bolo v pohode za plný počet.(26.5.2013)

Instruktáž pro budoucí těhulky aneb kouzelný svět mateřství. Další home invasion horor, opět okořeněný hrou "Co všechno jste ochotni udělat, abyste si zachránili zdraví nebo alespoň nepřišli o skalp..nebo věneček". Mother's Day sice nedosahuje kvalit žánrově podobného Funny Games USA, ale i tak se u něj lze přistihnout, že zapomínáte rosit oční bulvy. Výborně zahraná paňmáma Rakvičková vůčihledě posouvá úroveň celého filmu k vyšším příčkám, pročež 75%.(17.7.2014)

Extra kruté, až mi je zo samého seba zle, že tomu dávam 4*. Tej ženskej som chcel od začiatku rozflákať hlavu hasákom a dúfal som, že to nejak podobne dopadne... 112 minutam mučenia by stačilo aj klasických 90, ale bavilo ma to aj tak celý čas.(6.3.2015)

Stěhujeme se do nového tak jsme pozvali známé ať to s námi oslaví. Koho jsme ale nepozvali jsou bývalí majitelé. Ti se také dostaví a rozhodně ne zrovna s přátelskou náladou. Takže kdo si bude moc vyskakovat dostane kulečníkovýma koulema před držku. Jasný ? Jak komu, takže je rozhodne na co koukat :)(11.4.2015)

Rukojemnícka klasika, ktorá sa nám tak nejak... zvrhla. 92%(26.10.2015)

Musím říct, ze mě tenhle film dostal. Bestialnost rodinky zlodějů a vrahů zaprvé a pretvarka a klam přátel. Thriller nadupaný akci, sympatičtí vesměs všichni. Plný počet za mě :))))(15.11.2015)

Ohrané téma, které ale mimořádně šlape. Bez hluchých míst, takže vám ta téměř dvouhodina rychle uteče.(8.6.2016)

• exlax

Bousman bude vždycky zásluhou Saw můj oblíbený režisér, o tom žádná, ale tady to prostě srážel scénář. Nápad rozhodně super, ale kdo tam nevidí, jak dementně se chová půlka postav, asi by to ani neměl hodnotit. Kdyby se oběti v určitých situacích chovali trochu realisticky, mohli bychom při sledováním strávit minimálně o půlhodinu méně a nedočkat se tak zbytečného konce, který byl navíc očividně napsán jako první. Potom byl dementně vymýšlen zbytek filmu, aby to takhle mohlo dopadnout, a moc to nevyšlo.(11.9.2016)

• Evan7

Nemám rád filmy s psychickým terorom, kde ľudia iba jačia a podriaďujú sa niekomu. Pre mňa nula bodov.(5.2.2017)

Mile prekvapenie! Po tom, ako som sledovanie tohto filmu neustale odkladal, prislo prekvapenie. Tento film rozhodne nenudi a je pozeratelny. Nema dlhy rozjazd ako to u vacsiny hororov byva zvyykom, aj ked toto by som nenazyval cistokrvnym hororom, ale skor thrillerom s hororovymi prvkami. Rozhodne odporucam pozriet, pretoze sa v nom strieda napatie, akcia, aj nejake gore a na povrch vyplava aj temna minulost niektorych postav, takze nebude tu chybat ani psychologia postav.(31.12.2017)

• sun.eagle

Totální demence postav je v tomhle žánru očekávaná, ale vzhledem k tomu jak se tenhle film bere vážně tak mě to tak iritovalo že jsem to málem nedokoukal. Taky celá ta čtvrt kde se to odehrávalo je snem každého správného Američana který touží po klidu a míru. Protože sousedi ho fakt otravovat nebudou, protože jsou tak hluší, že kdyby na ulici bouchla atomovka tak oni to ani neuslyší. Uplně nejlepší je jak hrdinka volá na tísnovou linku a tam se ozve vyčkejte jsme přetížení...to jako doprdele fakt? Napadá mě že možná tam fakt vybouchla atomovka a vypukla třetí světová, přistáli ufoni nebo tak něco, potom to chápu a tvůrcům jsem křivdil. Značně přemrštěná stopáž tomu taky moc nedala.(4.3.2018)