Mother's Day

Mother's Day

Krimi / Drama / Horor / Thriller

USA, 2010, 112 min

Ked si odmyslíme nezmyselnosť tohto celého príbehu a zápletky,ktorý nám Mother's Day ponúka,za odmenu budeme svedkami toho,ako jedna žena-v tomto prípade matka,je absolútne absurdne rešpektovanou,dominantnou osobou pre svojich a nebezpečnou pre ostatných naokolo...A nielen o tom je Mother's Day.Je aj o psychickom a hlavne fyzickom terore uvaleného na nič netušiacu skupinku ľudí,až do chvíle ked...Po vzhliadnutí sa mi natíska otázka:,,A čo je prosím Vás Funny Games oproti tomuto..?(5.12.2013)

Wow! Tak tohle jsem tedy nečekala. Ze začátku se příběh trochu vlekl, ale jak se film blížil ke konci, byla jsem napjatější a napjatější. Nemohla jsem odtrhnou oči od obrazovky a film ve mě zanechal hluboký dojem. Skutečnost, že za všechno co se stalo jejím přátelům může Beth mě velice překvapila. Jen konec mě troxhu zneklidnil. Vypadalo to na šťastný konec, ale jak se ukázalo, vždy se může všechno ještě zhoršit. Každopádně, tenhle film se dostal na špičku mých oblíbených hororů a jistě ho zhlédnu někdy znovu. Nemám nic, co bych filmu vytkla. Prostě pecka!(3.11.2012)

Rebecca De Mornay v roli milující, vyšinuté matky, která byla pěkná svině. Nebudu tady ze svého bohatého slovníku používat více hanlivých slov, které by jsi zasloužila. Hra s natahováním času a ty sladké, uklidňující kecy ji šly výborně. V druhé půli ukázala svojí pravou tvář. Začala hrát svoji svinskou hru na plné obrátky a tady by padla další várka hanlivých slov k označení její osoby. Nejvíce mě na tom štvalo dementní chování postav, které byli celou dobu v přesile a měli hromadu možností s tím něco udělat, ale stejně se nechali lacině zmasakrovat. Dávám 75%(23.11.2017)

Skvelé momenty striedajú žánrové klišé, no i tak je to oproti tromáckemu originálu priam zázrak. Psychologické hry a tempo patria k hlavným plusom, De Mornay už svoje skúsenosti s pošahanou pestúnkou má z 90s a tu už dáva naplno. Na druhú stranu miestami som mal pocit, že sa v scenári škrtalo ešte i priamo na pľaci lebo film rozvetvuje príbeh i na menšie epizódky a než ich stihne dopovedať, tak nimi utne skôr, než sa do dačoho vykryštalizujú. Mohlo to však celé byť omnoho lepšie, ak by scenárista obdaril podaktoré postavy trochou viac inteligencie než majú pobehujúce sliepky s odťatou hlavou. I keď v takomto filme plnia v podstate rovnakú úlohu. Fajn krvák, ale len na jedno zhliadnutie.(9.5.2011)

tak tomu říkám psychopatická mamča...(8.6.2011)

(Hodnotenie 3,5)(21.3.2012)

Čakal som síce niečo iné, ale sklamaný som nebol....(11.6.2011)

"Boh ma ochraňuj pred mojimi priateľmi. So svojimi nepriateľmi si poradím sám." Už len kvôli Rebecce De Mornay sa film oplatí vidieť. Podľa môjho názoru podala naozaj skvelý výkon. Plus koniec naozaj nečakane prekvapil :)(2.9.2011)

Darren možná není tak tragickej jak jsem se domníval, ale ono to spíš bude v tomto případě dobrým scénářem a kvalitními hereckými výkony. Jinak rozhodně nedoporučuju pro slabé nátury. Fyzická brutalita tu nepřekračuje hranice běžé vyvražďovačky, ale ta psychická brutalita je tu opravdu silná.(4.9.2011)

• BMAJTZ

Spoilery!: Jeden z mála hororů, který mě svým závěrem dokázal dokonale nasrat. Ano napínavé to bylo, ale ta hromada scén co nikam nevedla je zarážející. Přemlouvání doktora vyšlo úplně v niveč a mělo naprosto nulový dopad na příběh, tak proč se tomu obětovalo tak moc času to nevím. Nebo když už utekli z domu a jedna z hrdinek pronesla chytrou větu ať skutečně utečou, že to stejně nepřežije skoro nikdo (a už jsem si říkal konečně racionální uvažování), tak ji druhý hrdina ji majzne přes hlavu a stejně stáhne zpět do sklepa. Takhle se racionální hrdinové nechovají a tohle jsou vyloženě scény co vás dokážou nasrat. Mno a závěr tomu nastolil neuvěřitelnou korunu. Od chvíle kdy bylo jasné, že je těhotná to totiž nemohlo dopadnout jinak. Nicméně potřebuji vysvětlit jak je možné, že tahle vraždící rodina je na svobodě i po tak dlouhé době po událostech? Ok kdyby se film odehrával v nějakém Afganistanu kde se kvůli politické situaci relativně schovat dá i vyšinutá rodinka zabijáků, ale ve všemožné Americe mi to nenakecá nikdo. Takových momentů, které mi víří krev v žilách bylo ve filmu vícero a jsou to přesně ty detaily, které mě dokáží vytočit. A to pominu tu skutečnost, že jich bylo v tom domě asi 8 a přestože šel do sklepa často jenom jeden zloduch tak tuhle šanci nikdo nevyužil. Mno jak to asi mohlo jinak dopadnout než totálním zbytečným krveprolitím a natahováním jistého konce asi o hodinu. Mno nevím jestli to bylo víc napínavé než otravné a protože je celý film navíc vystavěn značně nelogicky, asi jako skoro každý nový horor, na víc jak průměr jít nemůžu. Mimochodem nebyl bych tak tvrdý a hodnotil bych třemi hvězdami, ale ten závěr to poslal do kytek.(28.11.2011)

Velice slušný snímek, který se postupem času začne dokonale vyostřovat.(3.2.2012)

Dávám průměrné tři hvězdy velmi průměrnému filmu. Neoriginální zápletka se později celkem originálně vyvíjí ale co je do očí bijící je absolutně nesmyslné chování drtivé většiny všech zúčastněných. Kdyby se jeden z nich v mnoha chvílích zachoval ne jako idiot ale jako racionálně smýšlející člověk film by skončil po pár minutách. V některých filmech mi je podobné chování jedno a přehlížim ho pokud film utíká, tento ale má 112 minut a působí dlouze, a když vás film nudí tak je to přesně tohle debilní chování kterého si začnete více a více všímat.(16.4.2012)

Tak toto bola teda jazda. Tento film som úpenlivo očakával, a bol som veľmi zvedavý čo si DLB pre nás tentokrát prichystal. Extrémne napínavé po celý čas, plné beznádeje a psychického teroru. Sympatické postavy a ich predstavitelia len umocňovali vo mne pocit súcítenia s nimi a len s veľmi malou vierou som dúfal v prežitie obľúbených postáv, pretože tipovať kto prežije a kto nie bolo viac než nemožné. A tá hudba - najlepší fragment celého filmu. Jediná vec ktorá bola pre mňa sklamaním bola tá menšia úloha pre Alexu - inak som absolútne spokojný ...(7.5.2011)

• ghatos

Slabé a hloupé. 37%.(10.7.2011)

Mother´s Day by mohol byť veľmi kvalitným a originálnym snímkom, keby nevznikol v USA, krajine, kde sa v posledných rokoch točí kvalitných hororov stále menej a menej. Áno, sem tam sa nájde niečo, čo dokáže fanúšika tohto "zvráteného" žánru potešiť, ale vo veľkej väčšine prípadov sa jedná o také druhy hororu, kde násilie a brutalita nie sú hlavným účelom deja. Tu však boli. A Amíci to znovu nezvládli. Dokonca aj ja ako filmový laik a neodborník som našiel doslova tonu do oči bijúcich scén, ktoré boli nakrútené podľa hollywoodskeho scenára a snažili sa nevybočiť z priemeru. Ja vravím škoda toho, pretože pri troche odvahy zo strany tvorcov mohol byť "Deň matiek" jeden z najkvalitnejších hororov roku. Takto je to len šedý priemer, a to poriadne šedý. A označiť ho nálepkou "EXPLOITATION"? No way, mister! No a samozrejme ten "nepredvídateľný" koniec ma zabil...(27.9.2011)

• ferero

Tak jediný kdo by si zasloužil v tomto filmu fakt zhebnout byla Beth, bohužel nestalo se tak. Celý film hraje nesmyslné divadýlko, při kterém ji umírají přátelé a to jen aby nepřišla o prachy. Jestli se ji tvůrci snažili v závěru ospravedlnit tím, že to schovávala pro dítě, tak s tím ať jdou do p*dele. Konec byl nejlepší, když ti co přežili s ní kamarádili jakoby nic:D. A vůbec, celý film je takový nelogický. No každopádně se mi ve filmu hodně líbila Briana Evigan, za kterou jsou v podstatě ty hvězdičky. 35%(6.11.2011)

Tak tohle se povedlo. Dlouho tu nebyl takhle dobrý thriller. Hezky promyšlený příběh, sympatické postavy a to celé podkreslené skvělou hudbou. Rebecca byla v roli psychopatické mátinky dokonalá. Jediné, co mi trošku vadí, je konec, ten mi prostě nesedl a ubral tomu dost přirozenosti. 95%.(19.12.2011)

Asi takto nejak si predstavujem kvalitný napínavý thriler. Scenár je na vysokej úrovni, vždy Vás dokáže niečim prekvapiť. I pri tomto filme si kladiete otázku ako by ste sa Vy (ako rukojemníci) zachovali v takejto situácii. Chovanie postáv (mysli tým rukojemníkov) nebolo až tak nepochopiteľné a priblbé ako to vo väčšine filmov býva a to je ďalšie plus. V Mother,s Day je takmer všetko čo má thriler ponúknuť. Jasných 5 hviezd a napr. taký druhý Sherlock, ktorého som sledoval pár hodín pred tým ma úplne sklamal. Tým naznačujem, že nie peniaze, alebo meno režiséra automaticky ponúka kvalitu, ale i takto "nenápadný" filmík Vás môže stokrát pobaviť viac. 95%(6.5.2012)

Jako tak ok, fajn film, 4*, ale... Už drahnou dobu sleduju, že, až na výjimky, není horor, ve kterém by "kladné" postavy měly v hlavě místo pilin i mozek. Možná to tak přijde jenom mně, možná jsem jenom nezkutečně bezcitný, ale když už konečně dostanu chlapa, který mě chce celou dobu zabít, do kolen, tak přece nebudu utíkat a prostě ho ku*va dorazím. Ale ty pilinové hlavy ne, radši se budeme chvilku honit, aby mě mohl zase chytit. Tomu prostě nerozumím. Co se týče chování "záporňáků", tak tam je to relativně bez výhrad.(25.10.2012)

Na začátek musím rozhodně zmínit, že se nejedná o žádný brutus horor, ale o čistokrevný thriller, se sice pár poměrně dost krvavými momenty, ovšem dnes už i každý druhý akční film disponuje cákancemi krve a drsným násilím, takže prostě jen díky tomu Mothers Day za horor považovat nemohu a navíc i samotná zápletka odpovídá žánrově právě thrillerovým projektům, takže v tomto mám jasno. Když už zmiňuji zápletku, ta mi nepřišla nějak dvakrát výrazná a už vůbec ne nápaditá, ke konci jí navíc evidentně dochází dech, nicméně jí nemohu upřít velmi slušný spád a několik fungujících, napínavých scén. Co se týče postav a vlastně i jejich hereckých představitelů, to považuji za nejpozitivnější součást filmu. Nikdo se nechová jako vyložený mimoň, ani mě nikdo v tom množství výraznějších postav nijak nevytáčel, herecky pak samozřejmě kraluje Rebecca De Mornay, její máti je fakt vykutálená ženština, potvora jedna nepředvídatelná :-). Největší zápory bych pak hledal v absenci atmosféry a v zbytečně natahovaném a přepísknutém závěru. Možná že bych během filmu uvítal ještě větší údernost, každopádně jako celek mě Mothers Day sice nenadchnul, ovšem jako krvavý thriller šlape poměrně slušně.(3.12.2012)

Tesné 4 hviezdy a to len za ten naozaj dobrý koniec. Ináč priemer. Reálne scény filmu len pridávajú, neuveril som však veľmi výrazu hlavnej postavy - mamy, čo je tá najväčšia škoda.(22.6.2014)