Mother's Day

Mother's Day

Krimi / Drama / Horor / Thriller

USA, 2010, 112 min

Ked si odmyslíme nezmyselnosť tohto celého príbehu a zápletky,ktorý nám Mother's Day ponúka,za odmenu budeme svedkami toho,ako jedna žena-v tomto prípade matka,je absolútne absurdne rešpektovanou,dominantnou osobou pre svojich a nebezpečnou pre ostatných naokolo...A nielen o tom je Mother's Day.Je aj o psychickom a hlavne fyzickom terore uvaleného na nič netušiacu skupinku ľudí,až do chvíle ked...Po vzhliadnutí sa mi natíska otázka:,,A čo je prosím Vás Funny Games oproti tomuto..?(5.12.2013)

Tak trochu mi to pripomina Funny Games a Posledni dum nalevo slepeny dohromady. Laska matky ke svejm "synum" asi neni az tak uplne normalni, v tomhle smeru mi to prislo trochu az zvrhly, zvlast jedna scena v cele s Brian Evigan, to jsem si rikala, ze to snad neni mozny. Jinak samozrejme paradni film plnej teroru a docela brutalnich scen, kdy obeti nemeli vesmes zadny sance na utek. Ale jo, bylo to dobry, davam 80%.(4.12.2012)

Já nemohu jinak, než dát plné hodnocení. V tomto žánru se zase tak často nenajde nějaká povedená práce. A i když asi nejde o nic extra originálního, u mě jasná jednička v posledních letech. R. De Mornay je ve své úloze skvělá. Ale musím říct, že celá sestava herecky spíše méně známých jmen se moc dobře předvědla. Pro B. Evigan mám zvláště slabost. Pár slabých částí to má, to je jasné. Bohužel v situacích, které bych nečekal. Reakce těch dole zavřených mně přijdou dost uhozené. Není nic jednoduššího, než držet hubu, nechat si vše líbit a hlavně si zachránit krk... Ale tak, Američani.... :). Atmoška byla hodně dobrá. Do posledních minut jsem nevěděl, jak se to bude vyvíjet a závěr byl fakt povedený. Líbilo se mi to, hodně! Proto hvězdičkami nešetřím... Ještě mi radost udělala D. A. Woll, které to taky seklo!(13.1.2013)

Druhý pilař nabízí další volby a demokrata z něj neudělala ani (ne)vlastní matka.Překvapivě to vůbec nenudí a prosviští jak splašená voda.Dost se mi líbilo příjemné a vesměs povědomé obsazení a hlavně Rebecca De Mornay si střihne pěknou svini.Ty mučeníčka co sem si pro ni v hlavě sumíroval by vydaly minimálně na další dva díly.Že se postavy chovají debilně je celkem normál,ale tady se to párkrát neúnosně přežene.Hluchý pistolník pro mě shodil celý film (možná bych dal i 4) a ''pomáhat a chránit'' je taky výsostný dement.No a superodolné lebky téměř všech zúčastněných by jim mohl závidět i Wolverine.Pořád ale lepší než většina podobných hovadin.(8.5.2011)

Zatímco většina hororových remaků poslední doby nepostraší, spíše nudí a divák proklíná filmaře za zneuctění originálu, podžánr exploitation se tomuto zatím úspěšně vyhýbá. Po Texaském masakru, Posledním domu nalevo a I Spit On Your Grave je Mother's Day další podařený kousek. Možná je to i tím, že zmíněné filmy jsou 30-40 let staré a především z technického hlediska po remaku vyloženě křičely - snad jen s výjmkou Texaského masakru.(21.5.2011)

Kdyby mě někdo řekl že remakuuje takovou sračku od Tromy jako je Den Matek tak bych ho měl za blázna. Přece jen původní verze je totálně o hovně a nudná a trapná tohle je naprostý opak. Přece jen z původní verze zůstala jen matka co má ráda své syny dva její syni (tady navíc bonus má i třetího + dceru) a ten dům kde se vrací. Zbytek je úplně jiný a je daleko lepší než původní verze. ke konic to graduje v parádní masakr je sice pravda že tam sou chyby (třeba policostovi řekne že jede v autě a nemá řidičák a on jí řekne že to nevadí) ale to přežiju. Dokonce jsem ta spokojen že bych bral i pokračování :-) . Po I Spit On Your Grave remake nejlepší remake co jsem zatím viděl a Darel Lyn Bousmann jako vždy válí. Konec si mohli odpustit přišlo mi to dost kruté i ale nevadí.(6.7.2011)

No najskôr k tomu názvu. Druhy najlepší po Mum and Dad, aký pre takýto typ filmu vznikol. A teraz k samotnému filmu. Máme tu jednu kriminálnu rodinku, ktorá sa vracia do rodného domu, ale tu ich už čakajú noví nájomníci. Takže opäť začne hra na mačku a na myš s veľmi krvavými následkami. Mne osobne to svojím štýlom pripomínalo Last house on the left, aj ke´d ten bol podľa mňa oveľa reálnejší a surovejší. Aj tu si užijeme kopec násilných scén, avšak zamrzí, koľkokrát sa kamera odvráti od scény mrzačenia. Je tu veľa obdarených slečien, ale neuvidíme z nich vlastne nič. Pri likvidácii ,,tých zlých" budete mať adrenalín na maximum a budete si priať aj vy raz si bodnúť. Taktiež ako negatívum beriem záver, ktorý je maximálne klišoidný a pesimisticky ,,romantický", čo ja pekelne neznášam. Ale aj napriek niektorým negatívam sa jedná v rámci žánru explo-thriller.(26.7.2011)

mno zajimavy kousek:))film ma tempo, opravdu jsem se bavil, pokud to nebude znit zvracene...kdyby nebylo toho konce, ktery uz byl trosku pritazeny za vlasy, tak jdu s hodnocenim jeste vyse:)(26.8.2011)

112 minut je na takhle jednoduchý film moc. První polovina sice utíkala dobře, byla zábavná a ani se tam snad neobjevilo jediné klišé, ale druhá polovina to víc než vynahradila. Držím v ruce težký tupý předmět, kterým jsem právě únosce sejmul na zem. Místo toho, abych ho domlátil, začnu utíkat a eventuálně se nechám znova chytit. Klasika. Bohužel, celá druhá polovina je v podobném duchu.(22.10.2011)

Rebeca de Mornay je pekelně dobrá mamča:)) Mezi ostatními postavami jednoznačně vyvstává jako nejlepší herečka. Občasné chování ostatních postav trošku hloupé, ale u hororu se to ještě jakž takž dalo zkousnout. Stopáž docela dlouhá, naštěstí to docela příjemně pořád ubíhá. Místy sice příliš krvavé, ale v rámci žánru velmi příjemné překvapení, finále potěšilo. Bousman je talent a začíná mě čím dál více udivovat.. __70%__(16.8.2012)

Tohle je velká škoda. První půlka filmu se mi líbila fakt hodně, dobrej nápad, napětí, mělo to spád a pochválil bych i herecký výkony - ten strach na jedný straně a krutost spolu s láskou k rodině nade vše ze strany psycho matky v podání Rebeccy De Mornay na straně druhé - to byla prostě skvělá podívaná, dalo se jim to věřit. Už za polovinou jsem začínal mít pocit, že se to trochu zbytečně zamotává a natahuje, ale pořád jsem si říkal, že přijde něco originální, překvapivýho. To jsem byl ještě pořád kolem 4*. Pak ale nastal zlom ve chvíli, kdy se "oběti" začali pokoušet o odpor. Závěr filmu byl už dle mého zbytečně dlouhá a bohužel naprosto klasická rvačka o život, korunovaná totální demencí a absencí logiky v chování partě vězněných a samozřejmě takřka nezranitelností a štěstím na straně věznitelů. Závěrečná bitka ženskejch s řadou extra drsných průpovídek už byla fakt jen momentem, kdy jsem chtěl závěrečný titulky. No a úplný závěr...?! Come on...Za nápad, první půlku a hereckej výkon R. De Mornay jasný 4*, za závěr prostě tak slabý 2*. Výsledně tedy 3, ale vcelku zklamání.(15.2.2013)

Napětí od začátku až do konce a názorná ukázka toho jak se nevyplatí hrát se na hrdiny, když máš v domě partu všehoschopných magorů, včele s psychopatickou matinkou. Rebecca De Mornay a její vypracovaná metoda cukru a biče mně fakt bavila,akorát mi přijde jako klišé, když někdo znova obživne poté, co by jinej buď aspoň ležel na ARU nebo viděl světlo na konci tunelu. To si může dovolit jen Bruce Willis.Jinak ale hodně dobrá jízda.(9.3.2013)

• Olaf7

Hodnocení 70%? A to jako vážně? Vám se ten film pane Horník jako líbil? Pokud patříte do širší rodiny Charlese Mansona, tak vám při sledování tohoto snímku srdce několikrát zaplesá. Paní De Mornay, která typově vypadá jako žena, která hltá každý díl Receptáře prima nápadů, zde podala obstojný výkon. Ostatní herci by neobstáli ani jako komparz ve velkofilmu Víta Olmera z roku 95 - Playgirls. Za ten směšněj závěr si to zaslouží ucmrndanou jednu hvězdu.(26.9.2014)

Čakal som odpad ale milé pre kvapkanie.Hlavne Rebecca De Mornay je tu vo svojej životnej úlohe.Jasne nie je to uplne dokonale ale mňa to bavilo.(21.5.2011)

To zas byl film...úplný balzám na duši :)) Hlavních hrdinů i sadistických zabijáků je dost takže se těšte minimálně na 10-15 vykuchaných nebo postřílených a do toho skvělá hudba a "mamka" kterou by asi nikdo nechtěl v podání Rebeccy De Mornay, které prostě podobný role seděj jak prcka na hrnec :-D Kdo má rád pořádný Explo horory (kam se hrabe 4ka Vřískotu),tak u tohoto se bude náležitě bavit. (A to je původní verze z 80tých let komedie!!!) Možná to časem přehodnotím, ale dnes je to pro mě na 90%.(29.5.2011)

No tak tohle byla moc povedená rodinka. Především Addley se vyved, takovýho dementního zmdra aby jeden pohledal. Stopáž není vůbec krátká, ale pořád se něco děje, takže film jede hodně svižně. Je to příjemně násilný a dost nepředvídatelný, lidí na potrestání je dost a dost a dojde i na pěknou práci s brokovnicí. Jsem příjemně překvapenej, protože jsem od toho moc nečekal. 75%(4.11.2011)

Chtěl jsem dát 5*, ale ten konec se mi vůbec nelibíl...(1.1.2012)

Všetkého moc škodí a u žánru akcie mixovanej s trilerom, by som čakal oveľa menej dejových liniek ktoré sa medzi sebou pletú jedna cez druhú, až človek nevie o čo ide a tápe v prehnane dlhej stopáži. Nápadov je tu samozrejme za dva sudy, krvou a násilím sa nešetrí a hlavne výkon a potlesk pre Rebeccu De Mornay, ktorá si to zaslúži. S hodnotením by som išiel určite hore ak: 1. by som pri filme konzumoval alkohol, 2. dĺžka nebola tak prehnaná, 3. film neobsahoval kopu nelogických rozhodnutí a konaní aktérov.. ono sa dá ešte pár chýb v scenári ospravedlniť, ale ak ich je v takto dlhom filme kvantum, človek si to všimne, skôr či neskôr a ani tornádo za chrbtom to nezachráni.(5.7.2012)

Velice kvalitní hororový thriller s výbornou Rebecca De Mornay v roli manipulující matky psychicky narušených potomků se sklony k labilitě.(20.10.2012)

Zajímavé je, že jsem si během sledování několikrát vzpomněl na Saw, aniž bych věděl, od kdo Mother's Day vlastně je. Ale na rozdíl od sequelů zmíneného filmu se Mother's Day brilantně vyhýbá jakýmkoliv chybám, slabým místům nebo jiným přešlapům a neochvějně kráčí po cestě brutality, sadismu a buranství, až k jednomu z nejvíce strhujících závěrů, které jsem za poslední dobu viděl. Audiovizuální stránka filmu je určitě zdařilá a musím říct, že za mě, film ani na minutu neztratil nasazené tempo. Při popravování jednotlivých postav jsem se doslova tetelil blahem, respektive sral strachy a šokem. Ano, tohle já rád. Díky Mami. 95%(1.7.2013)

Takový zvláštní koktejl. Trochu to vypadá, jako kdyby autoři nadhodili téma a pak nechali postavy samy rozhodnout co budou dělat. Takže vznikl nekoordinovaný chaos, kdy se každý běží kam chce, sem tam někdo dostanu ránu (nebo hůř) a když je potřeba přestávka, přijde matka a dostaneme kázání. Po druhé půlce už mi bylo vcelku jedno o co tam vlastně jde. Už sem rychle chtěl, aby se zabili nebo to kurva vyřešili...(19.10.2015)