Honba za klenotem Eldorada (TV film)

Eldorado: Dobyvatelé zlatého města

John P. Tarver

George Shamieh

Brett Hedlund
  • char_t

Neskutečně klišoidní kopie Indiana Jonese, vedle které i béčka jako Librarian nebo National Treasure vypadají jako vrcholy hollywoodské tvorby. Neskutečně placaté charaktery - archeolog/dobrodruh/voják/superman/šampon Jak Wilder (už jen to jméno!), sexy přítelkyně, kamarád/srab/intoš, "hodnější záporák" a "totálně zlý záporák"... Tragické efekty, ale to je s tímhle rozpočtem samozřejmost. A k tomu všemu neskutečně stupidní dialogy, které zřejmě generoval automat podle výše zmíněných vlastností postav. Ble.(19.10.2013)

• TERRORDROME

Ďalšia dobrodružná TV chujovina s ďalším vyhoneným klonom Indiana Jonesa. Hrdinovia hľadajú v pralese zlaté mesto a zloduchovia sa chcú na tom klasicky priživiť, lenže ich zožerú hnusné digitálne robo-medvede a potom všetko vybuchne aby nikto nič nezískal. Je tu pár podarených hlášok, jeden aztécky kapoeirista a Luke Goss ktorý mi je vždy sympatický ( aj keď je tu za hajzla ) takže dávam aspoň jednu blištivú hviezdu za snahu aj keď roztiahnuť takú otrepanú ničotnosť na 180 min si koleduje o odpad.(8.4.2012)

• drankeryth

Musim sa priznat, ze ma tento film aj troska bavil. Bol to taky klon Indiana Jonese, ale k dokonalosti tohoto filmu ma El dorado este velmi daleko. Vo filme bola aj nejaka strelba, co ma len potesilo a tych pasci co ich pisu v obsahu filmu zas tak vela nebolo. Troska to aj zveliceli. Niektore vybuchy granatov boli spracovane dost amatersky a skor to vyzeralo ako nejaka zabavna pyrotechnika. Ako priklad spomeniem jeden granatomet, ktory pouzival jeden najomny zoldnier v indianskej dedine. Jeho vybuchy mali farbu ruzovu, bolo to troska pritiahnute za vlasy. Preco ruzovu? Hadam nechceli tvorcovia filmu spestrit film farbami? :) Celkom bol podareny vybuch helikoptery v dzungli. Film aj oplyva nejakymi fantasy prvkami, co ma prekvapilo, ako bolo ozivenie tych kamennych psov v tej podzemnej miestnosti. Nechapem jednu vec, zoldnieri do nich vystrielali dost nabojov a nic sa im nestalo, ale ked ich sef strelil jednou ranou do hlavy, tak sa im hlava rozletela na male kusky kamenia. Ze by on mal lepsiu zbran ako iny? Alebo tam mali smrtelne miesto? Tych psov aj mohli spracovat lepsie, vyzerali tak smiesne a pohybovali sa tak, akoby sa im ani nechcelo nic robit:) Skoda, ze film nedisponuje viac takymi zahadami a objavovanim cesty ku cielu, co by len bolo lepsie ku prospechu filmu.(21.5.2011)

Velice povedené. Za nízký budget to má slušný scénář, ne až tak otravné herce, má to i určitou vnitřní logiku, atmosféru. Oceňuji i lehkost vyprávění, určitý nadhled, kdy se tvůrci a herci neberou vážně ("Mami, tati!" - "I see red people!" - "Máš drobné za stovku?"). Prostě nízkorozpočtový dobrodružný film, který na to, že je nízkorozpočtový, je nadprůměrně dobrý.(26.10.2011)

• Big Bear

Oddechová adventurka, kterou jsem koupil za deset kaček na DVD v podchodu metra u stánku levných DVD. Nečekal jsem moc a snad proto jsem nebyl tak otřesen jako mnozí zde. Jistě se nabízí srovnání s Indym, ale to jaksi rozumný člověk neudělá. Je to totiž a hlavně o rozpočtech. Shoda je snad jen v tom, že hlavní hero je archeolog a hledá také poklady. Tady se jedná o bájný zlatý poklad mýtického El Dorada. Triky byly opravdu chabé a vždy se musím smát jak stačí někde ve věčně vlhké a tlející džungli ve skále pootočit šutrem (po očištění od mechu) a tisíce let zavřené kamenné dveře se otevřou jak dobře promazaný hodinový strojek... :-). A můžeme pokračovat. Ústřední pár má reprezentovat vědce - archeology. Způsob jakým se však chovají k několik set let starým archiváliím to však zcela vylučuje... Když náhle rozbohybovaní psící v -1 patře Mačupikču začli cupovat členy komanda, definitivně jsem pochopil , že je to spíše film pro mého syna než pro mně... Ale i tak přes všechny nešvary a fakt, že je to béčko jsem musel ocenit celkem výpravné scény a exotické lokace. Nevím proč, ale celé mi to připomnělo Souboj o poklad Yankee Zephyru (1981). Já dávám dva zlaté strážce pokladu. * *(6.12.2013)

• - Ve scéně, kde vede Indián Jacka (Shane West) a jeho přátele ke kánoi, Jack srazí jednoho z pronásledovatelů pěstí k zemi, ale v dalším záběru, kde si vezme jeho zbraň, voják nikde neleží. (JackBurda)