• Finskej
  *****

  Dokonalý představitel oné zlaté éry romantického velkofilmu a přitom, což nebývá u podobných filmů vždy pravidlem, úhlavní romantický hrdina filmem nepropochoduje jen tak se zářivým úsměvem na tváři po celý čas, ale i hraje. A to nejen ve scénách, kdy na veřejnosti předstírá notně přiteplalého dvořenína. Hlavním esem je ovšem Basil Rathbone, který, bůh ví proč, v podobných filmech hrával záporáky, ačkoliv byl patrně lepším hercem než Errol Flynn a všichni jemu podobní dohromady. Asi že neměl tak sladký kukuč, a nelámal tedy tolik srdce našich babiček a prababiček…(22.7.2010)

 • KarKulA
  ****

  Ty Power je pro mě bez debat ten nejlepší představitel Zorra jaký tu kdy byl, a celkově je z mého pohledu tato filmová verze zatím tou nejpovedenější. Vzhledem k tomu že film vznikal ve válečném období, kdy už nebylo tolik peněz na rozhazování, byl vypuštěn v černobílé podobě a teprve následný rok po svém úspěchu dobarven (já měla tu čest vidět rovnou barevnou verzi a přiznám se že po vidění černobílé u tohoto filmu ani netoužím). Tyovým protivníkem je zde jako vždy vynikající záporák Basil Rathbone, považovaný dodnes za jednoho z nejlepších šermířů Hollywoodu, který se stal nepochybně zárukou kvality šermířských scén - a není tak divu, že závěrečný duel kapitána Estébana a Zorra je jedním z nejceněnějších duelů Hollywoodu všech dob. K duelu je ale zapotřebí dvou a tak je zřejmé, že ani Ty nemohl nezaostávat, a sám Basil o něm prohlásil že byl superb šermíř, a že by: "Tyrone Power could fence Errol Flynn into a box!" (chce to brát samozřejmě s rezervou, neboť Basil Errola, kterému byl často ve filmech konkurenčních WB protivníkem, docela nesnášel). Nesmím ale ještě opomenout krásnou mladičkou Lindu Darnell, které zde bylo pouhých 16 let.(10.11.2012)

 • kinderman
  *****

  Tyron Power většinou filmu projde jako znuděný a krapet zženštilý don Diego s budulínkovským obličejem, dokonce i finále odšermuje odmaskován. Takže jediná výtka- málo Zorra! Ovšem jedná se o špičkovou, řemeslně dokonalou, klasickou hollywoodskou zábavu. Maje možnost volit mezi černobílou, nebo kolorovanou verzí, dávám samozřejmě přednost té první.(17.8.2012)

 • fragre
  ****

  Klasika, která potěší oko nostalgikovo.Velkofilm akční a nyvě romantický s notnou dávkou nenáročného humoru, po holywoodsku ulízaný až do téměř lahodného kejčku, ale zde to nevadí, je to velmi dobové a stylové. Vynikající koňské honičky a závěrečný šermířský souboj, který by dělal čest i třem (čtyřem) mušketýrům.(3.6.2012)

 • Martin741
  ****

  Jo, jo, aj taky obstarozny mentalny invalid ako ja vie, ze nemeho Zorra stvarnil Dagles Ferbenx. No a tuto sa jeho roly zhostil Tyrone Power /Surova Kuze 1951, Svedek Obzaloby 1957/, a to tak, ze vyborne. Vlastne kvalitnych hercov je tu viac, konkretne Linda Darnell /Two Flags West 1950, Dakota Incident 1956/, dalej Basil rathbone /Scarlett Claw 1944, Historky Hruzy 1962/. Dobieham stare filmove klasiky, ktore mi este treba. Viem, ze do vseobecneho rozhladu patria aj vsetky tie Spajdrdementy, tri Tchory, Kapitan Banglades, Chappie, Wonder Woman, nasrana militantna blikajuca turbokonzerva /teda pardon, som sa preriekol a chcel som napisat ze iron man/ a podobne blbowoodske blijaky. Ja mam ale radsej stare filmy - jednak tam nebola tona digitalneho mrdniku a CGI Bordel, zelene platno vo filmovom svete nejestvovalo a neviedli sa retardovane az pateticky idiotske reci. Velkofilm od rezisera Mamouliana /Kralovna Christyna, City Streets 1931, Golden Boy 1939/ se vsim vsudy- nechyba romantika, dobrodruzne sceny, perfektne dialogy, tempo, ktore divaka neuspi, fascinujuce sceny a preteky na konoch. Ako tak pozeram, Karlos80 to asi nevidel, lebo tu nie je ani jeho komentar. A to mam tiez problem pri komentovani - bud mam k dispozicii dementneho Karla, ktory veri navzajom si odporujucim konspiracnym teoriam alebo mne odporneho Radka. No a uzivatel Liventura, ktoreho komentare tiez casto vidim - to je poste komentatorska bieda, respektive velka mizeria. Film vsak vrele odporucam : 85 %(7.11.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace