Dokonalý představitel oné zlaté éry romantického velkofilmu a přitom, což nebývá u podobných filmů vždy pravidlem, úhlavní romantický hrdina filmem nepropochoduje jen tak se zářivým úsměvem na tváři po celý čas, ale i hraje. A to nejen ve scénách, kdy na veřejnosti předstírá notně přiteplalého dvořenína. Hlavním esem je ovšem Basil Rathbone, který, bůh ví proč, v podobných filmech hrával záporáky, ačkoliv byl patrně lepším hercem než Errol Flynn a všichni jemu podobní dohromady. Asi že neměl tak sladký kukuč, a nelámal tedy tolik srdce našich babiček a prababiček…(22.7.2010)

Ty Power je pro mě bez debat ten nejlepší představitel Zorra jaký tu kdy byl, a celkově je z mého pohledu tato filmová verze zatím tou nejpovedenější. Vzhledem k tomu že film vznikal ve válečném období, kdy už nebylo tolik peněz na rozhazování, byl vypuštěn v černobílé podobě a teprve následný rok po svém úspěchu dobarven (já měla tu čest vidět rovnou barevnou verzi a přiznám se že po vidění černobílé u tohoto filmu ani netoužím). Tyovým protivníkem je zde jako vždy vynikající záporák Basil Rathbone, považovaný dodnes za jednoho z nejlepších šermířů Hollywoodu, který se stal nepochybně zárukou kvality šermířských scén - a není tak divu, že závěrečný duel kapitána Estébana a Zorra je jedním z nejceněnějších duelů Hollywoodu všech dob. K duelu je ale zapotřebí dvou a tak je zřejmé, že ani Ty nemohl nezaostávat, a sám Basil o něm prohlásil že byl superb šermíř, a že by: "Tyrone Power could fence Errol Flynn into a box!" (chce to brát samozřejmě s rezervou, neboť Basil Errola, kterému byl často ve filmech konkurenčních WB protivníkem, docela nesnášel). Nesmím ale ještě opomenout krásnou mladičkou Lindu Darnell, které zde bylo pouhých 16 let.(10.11.2012)

Tyron Power většinou filmu projde jako znuděný a krapet zženštilý don Diego s budulínkovským obličejem, dokonce i finále odšermuje odmaskován. Takže jediná výtka- málo Zorra! Ovšem jedná se o špičkovou, řemeslně dokonalou, klasickou hollywoodskou zábavu. Maje možnost volit mezi černobílou, nebo kolorovanou verzí, dávám samozřejmě přednost té první.(17.8.2012)

Klasika, která potěší oko nostalgikovo.Velkofilm akční a nyvě romantický s notnou dávkou nenáročného humoru, po holywoodsku ulízaný až do téměř lahodného kejčku, ale zde to nevadí, je to velmi dobové a stylové. Vynikající koňské honičky a závěrečný šermířský souboj, který by dělal čest i třem (čtyřem) mušketýrům.(3.6.2012)

Jo, jo, aj taky obstarozny mentalny invalid ako ja vie, ze nemeho Zorra stvarnil Dagles Ferbenx. No a tuto sa jeho roly zhostil Tyrone Power /Surova Kuze 1951, Svedek Obzaloby 1957/, a to tak, ze vyborne. Vlastne kvalitnych hercov je tu viac, konkretne Linda Darnell /Two Flags West 1950, Dakota Incident 1956/, dalej Basil rathbone /Scarlett Claw 1944, Historky Hruzy 1962/. Dobieham stare filmove klasiky, ktore mi este treba. Viem, ze do vseobecneho rozhladu patria aj vsetky tie Spajdrdementy, tri Tchory, Kapitan Banglades, Chappie, Wonder Woman, nasrana militantna blikajuca turbokonzerva /teda pardon, som sa preriekol a chcel som napisat ze iron man/ a podobne blbowoodske blijaky. Ja mam ale radsej stare filmy - jednak tam nebola tona digitalneho mrdniku a CGI Bordel, zelene platno vo filmovom svete nejestvovalo a neviedli sa retardovane az pateticky idiotske reci. Velkofilm od rezisera Mamouliana /Kralovna Christyna, City Streets 1931, Golden Boy 1939/ se vsim vsudy- nechyba romantika, dobrodruzne sceny, perfektne dialogy, tempo, ktore divaka neuspi, fascinujuce sceny a preteky na konoch. Ako tak pozeram, Karlos80 to asi nevidel, lebo tu nie je ani jeho komentar. A to mam tiez problem pri komentovani - bud mam k dispozicii dementneho Karla, ktory veri navzajom si odporujucim konspiracnym teoriam alebo mne odporneho Radka. No a uzivatel Liventura, ktoreho komentare tiez casto vidim - to je poste komentatorska bieda, respektive velka mizeria. Film vsak vrele odporucam : 85 %(7.11.2017)