Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tento film je přesně takový, jaký mají diváci, obdivující tento žánr rádi - je dostatečně romantický, dobrodružný, obsazený v tehdejší době předními filmovými stars - Linda Darnell, Lolita Quinterro (tehdy 17-ti letá) Tyrone Power (Zorro) a v roli padoušského kapitána Estébana neméně výborný šermíř Basil Rathbone. První, ještě němé filmovém provedení ZORRA bylo - v podání herce Douglase Fairbankse - na tehdejší dobu podivuhodné. Tyrone Power v roli "ZORRA" je okouzlující ve své hrané blazeovanosti, znuděném výrazu a naprosté lhostejnosti, kterou je nucený předstírat po svém příjezdu domů. Na místo jeho spravedlivého otce (starosty) nastoupil pravý tyran, kterého se bojí nejen prostí lidé, ale i místní mexická šlechta. Nový starosta má krásnou, mladinkou neteř Lolitu, která se Diegovi na první pohled velice zalíbí. Don Alechandro Vega očekává svého syna v domnění, že jim pomůže proti útisku a nadvládě,ale Diego se tváří otráveně, a vede naprosto zbabělé řeči. To vše dělá jen proto, aby nevzbudil podezření. U španělského královského dvora byl velmi oblíbený svými přáteli, a nejlepším důstojníkem. Začne potají, na vlastní pěst bojovat proti útlaku. Pod maskou Zorra pomáhat především chudým a zuboženým, a záhy jsou na něj vypsány velké odměny. A jedna zajímavost : zpracování tohoto filmu se dějově nejvíc přibližuje knižní předloze. (marťan)

(více)

Recenze (20)

kinderman 

všechny recenze uživatele

Tyron Power většinou filmu projde jako znuděný a krapet zženštilý don Diego s budulínkovským obličejem, dokonce i finále odšermuje odmaskován. Takže jediná výtka- málo Zorra! Ovšem jedná se o špičkovou, řemeslně dokonalou, klasickou hollywoodskou zábavu. Maje možnost volit mezi černobílou, nebo kolorovanou verzí, dávám samozřejmě přednost té první. ()

fragre 

všechny recenze uživatele

Klasika, která potěší oko nostalgikovo.Velkofilm akční a nyvě romantický s notnou dávkou nenáročného humoru, po holywoodsku ulízaný až do téměř lahodného kejčku, ale zde to nevadí, je to velmi dobové a stylové. Vynikající koňské honičky a závěrečný šermířský souboj, který by dělal čest i třem (čtyřem) mušketýrům. ()

Reklama

classic 

všechny recenze uživatele

Hrdinský elegán TYRONE POWER ako neohrozený ZORRO pomstiteľ,po vzore slovenskej legendy Juraja Jánošíka,alebo ešte pred ním anglickej legendy Robina Hooda,kde ich MOTTO ZNELO:„Bohatým brať,chudobným dávať...” Naozaj extrémne šľachetné GESTO,ktoré by som zaviedol do súčastnosti,lebo slovenský národ by potreboval hrdinu ako bol seňor Don Diego de la Vega,,ktorý by nepodporoval darmožráčov ako remeň,zobrať spravodlivosť do vlastných rúk,no nie je to dnes možné! A to je škoda,lebo chudoba,ktorá tu vládne by sa zmenila,chudobní by boli práve tí právom,tí skorumpovaní čerti!!! Don Diego prichádza domov do Kalifornie,kde je menší chaos po výmene nového starostu,ktorý sa vyznačuje ako tyran,od miestnych vyberá nepekne vysoké dane,a tak z nich robí ešte chudobnejších ľudí. Donovi sa to nepáči,vytvára si dvojitú identitu,jednak ako zhýčkaný zbohatlík,ktorý nevie čo sebou,ktorý sa zamiluje do atraktívnej mladej starostovej netere Lolity Quintero,ale aj ako novodobý spravodlivý hrdina,ktorý nasadá na koňa,rúti sa robiť poriadky,potom sa ešte podpíše pod svoje dielo: Z ! Naháňa,šikanuje,deprimuje starostu,aby sa vzdal funkcie,pričom by sa vrátil staronový,Diegov otec,ale problémy sa automaticky dostavia,bude sa dvoriť Lolite,čo zaváňa určitou pedofíliou,či sa ponúka vynikajúci šermiarsky súboj medzi Donom a kapitánom Estebanom Pasqualeom! Po atletickom štýle,neustálom pohybe,akcii,... starostovi docvakne,že Don Diego je ZORRO! Chytia ho a zvolajú všetkých ľudí,aby sa pozreli,čo idú s ním akože urobiť...Nastane vzbura... Zrejme najlepšie spracovanie filmového ZORRA,zabudnite na BANDERASA,TYRONE POWER je génius,vyrovná sa mu maximálne ERROL FLYNN,ktorý má vehementne dobré skúsenosti! Roubenová réžia zaujme mňa už len preto,že som mal obtiažny pocit pri sledovaní jeho excelentného Dr.Jekylla a pána Hydea,a tento je tak uvoľnený,že sledovať Tyronove eskapády je únikom z reality,tzv.utopistický i eskapistický! ()

elizabeth_ba 

všechny recenze uživatele

Po Robertu Taylorovi a Errolu Flynnovi (ale ano, když se dívám na jejich filmy, dá se říci, že se dívám především na ně :-))) jsem se rozhodla podívat na některé filmy s podle mnohých dam nejpěknějším hercem té doby, Tyronem Powerem. Naštěstí nemusím hodnotit film jen povrchně podle jeho vzhledu, protože můj názor je, že podle jeho tváře by se nedaly dělat antické sochy jako podle Robertovy, ani pro mě z něj nesálá charisma jako z Errola Flynna... Ale samozřejmě, že se mi i on líbil (už v Marii Antoinette ;-))... A světe div se, tyhle všechny star kupodivu nejen kouzelně vypadaly, ale uměly i hrát (kéž by si z nich i dnešní herci chtěli vzít příklad). Ale už konečně k filmu... Přesně jak se píše v obsahu, je dostatečně dobrodružný, romatický, obsazený a i zahraný. Z herců mě nezaujal nejvíce Power ale jeho protivník Rathbone a kašlu na to, že byl záporák, prostě byl úžasnej a jak mu to slušelo...:-)) A ač celkově jsem z filmu nebyla tak unešená jako třeba z Dámy s kaméliemi (s Taylorem a Garbo), mé očekávání to více než splnilo a zaslouženě je to za pět hvězd... ()

liquido26 

všechny recenze uživatele

Skvělý černobílý snímek se skvělými herci. Tyrone Power na jedné straně coby neohrožený Zorro a na druhé straně don Diego s maskou znuděného a zhýčkaného zbohatlíka, kterého zamrazí, když slyší Zorrovo jméno. Charismatický Basil Rathbone v roli bezcitného padoucha. Jejich šermířský souboj byl opravdu špičkový. ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama