• liquido26
  *****

  Skvělý černobílý snímek se skvělými herci. Tyrone Power na jedné straně coby neohrožený Zorro a na druhé straně don Diego s maskou znuděného a zhýčkaného zbohatlíka, kterého zamrazí, když slyší Zorrovo jméno. Charismatický Basil Rathbone v roli bezcitného padoucha. Jejich šermířský souboj byl opravdu špičkový.(4.11.2008)

 • KarKulA
  ****

  Ty Power je pro mě bez debat ten nejlepší představitel Zorra jaký tu kdy byl, a celkově je z mého pohledu tato filmová verze zatím tou nejpovedenější. Vzhledem k tomu že film vznikal ve válečném období, kdy už nebylo tolik peněz na rozhazování, byl vypuštěn v černobílé podobě a teprve následný rok po svém úspěchu dobarven (já měla tu čest vidět rovnou barevnou verzi a přiznám se že po vidění černobílé u tohoto filmu ani netoužím). Tyovým protivníkem je zde jako vždy vynikající záporák Basil Rathbone, považovaný dodnes za jednoho z nejlepších šermířů Hollywoodu, který se stal nepochybně zárukou kvality šermířských scén - a není tak divu, že závěrečný duel kapitána Estébana a Zorra je jedním z nejceněnějších duelů Hollywoodu všech dob. K duelu je ale zapotřebí dvou a tak je zřejmé, že ani Ty nemohl nezaostávat, a sám Basil o něm prohlásil že byl superb šermíř, a že by: "Tyrone Power could fence Errol Flynn into a box!" (chce to brát samozřejmě s rezervou, neboť Basil Errola, kterému byl často ve filmech konkurenčních WB protivníkem, docela nesnášel). Nesmím ale ještě opomenout krásnou mladičkou Lindu Darnell, které zde bylo pouhých 16 let.(10.11.2012)

 • classic
  *****

  Hrdinský elegán TYRONE POWER ako neohrozený ZORRO pomstiteľ,po vzore slovenskej legendy Juraja Jánošíka,alebo ešte pred ním anglickej legendy Robina Hooda,kde ich MOTTO ZNELO:„Bohatým brať,chudobným dávať...” Naozaj extrémne šľachetné GESTO,ktoré by som zaviedol do súčastnosti,lebo slovenský národ by potreboval hrdinu ako bol seňor Don Diego de la Vega,,ktorý by nepodporoval darmožráčov ako remeň,zobrať spravodlivosť do vlastných rúk,no nie je to dnes možné! A to je škoda,lebo chudoba,ktorá tu vládne by sa zmenila,chudobní by boli práve tí právom,tí skorumpovaní čerti!!! Don Diego prichádza domov do Kalifornie,kde je menší chaos po výmene nového starostu,ktorý sa vyznačuje ako tyran,od miestnych vyberá nepekne vysoké dane,a tak z nich robí ešte chudobnejších ľudí. Donovi sa to nepáči,vytvára si dvojitú identitu,jednak ako zhýčkaný zbohatlík,ktorý nevie čo sebou,ktorý sa zamiluje do atraktívnej mladej starostovej netere Lolity Quintero,ale aj ako novodobý spravodlivý hrdina,ktorý nasadá na koňa,rúti sa robiť poriadky,potom sa ešte podpíše pod svoje dielo: Z ! Naháňa,šikanuje,deprimuje starostu,aby sa vzdal funkcie,pričom by sa vrátil staronový,Diegov otec,ale problémy sa automaticky dostavia,bude sa dvoriť Lolite,čo zaváňa určitou pedofíliou,či sa ponúka vynikajúci šermiarsky súboj medzi Donom a kapitánom Estebanom Pasqualeom! Po atletickom štýle,neustálom pohybe,akcii,... starostovi docvakne,že Don Diego je ZORRO! Chytia ho a zvolajú všetkých ľudí,aby sa pozreli,čo idú s ním akože urobiť...Nastane vzbura... Zrejme najlepšie spracovanie filmového ZORRA,zabudnite na BANDERASA,TYRONE POWER je génius,vyrovná sa mu maximálne ERROL FLYNN,ktorý má vehementne dobré skúsenosti! Roubenová réžia zaujme mňa už len preto,že som mal obtiažny pocit pri sledovaní jeho excelentného Dr.Jekylla a pána Hydea,a tento je tak uvoľnený,že sledovať Tyronove eskapády je únikom z reality,tzv.utopistický i eskapistický!(4.5.2015)

 • elizabeth_ba
  *****

  Po Robertu Taylorovi a Errolu Flynnovi (ale ano, když se dívám na jejich filmy, dá se říci, že se dívám především na ně :-))) jsem se rozhodla podívat na některé filmy s podle mnohých dam nejpěknějším hercem té doby, Tyronem Powerem. Naštěstí nemusím hodnotit film jen povrchně podle jeho vzhledu, protože můj názor je, že podle jeho tváře by se nedaly dělat antické sochy jako podle Robertovy, ani pro mě z něj nesálá charisma jako z Errola Flynna... Ale samozřejmě, že se mi i on líbil (už v Marii Antoinette ;-))... A světe div se, tyhle všechny star kupodivu nejen kouzelně vypadaly, ale uměly i hrát (kéž by si z nich i dnešní herci chtěli vzít příklad). Ale už konečně k filmu... Přesně jak se píše v obsahu, je dostatečně dobrodružný, romatický, obsazený a i zahraný. Z herců mě nezaujal nejvíce Power ale jeho protivník Rathbone a kašlu na to, že byl záporák, prostě byl úžasnej a jak mu to slušelo...:-)) A ač celkově jsem z filmu nebyla tak unešená jako třeba z Dámy s kaméliemi (s Taylorem a Garbo), mé očekávání to více než splnilo a zaslouženě je to za pět hvězd...(31.3.2012)

 • fragre
  ****

  Klasika, která potěší oko nostalgikovo.Velkofilm akční a nyvě romantický s notnou dávkou nenáročného humoru, po holywoodsku ulízaný až do téměř lahodného kejčku, ale zde to nevadí, je to velmi dobové a stylové. Vynikající koňské honičky a závěrečný šermířský souboj, který by dělal čest i třem (čtyřem) mušketýrům.(3.6.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace