Grotesque

• Japonsko

Gurotesuku

Grotesque

Horor / Thriller / Krimi

Japonsko, 2009, 69 min (Director's cut: 73 min)

Kódži Širaiši

Kjósuke Ueno

Scénografie:

Norifumi Ataka

Násilná romantická sviňárna s jednoduchou zápletkou. Neznámý muž unese mladý pár, který mučí a zohavuje, aby se mohl ukájet jejich vůlí po životě. Míra nechutnosti je zde poměrně vysoká a nepříjemná, myšlenka taky nechybí, nenudil jsem se, ale přesto mě to moc nevzalo. Proč, to vlastně ani pořádně nevím (zřejmě proto, že mi většinou něčím nespecifikovatelným nesedne asijská kinematografie obecně).(16.10.2009)

• -bad-mad-wolf-

Příběh je tu důležitý asi jako v hardcore pornu a když tak o tom přemýšlím, mohl jsem celý film po deseti minutách vypnout (stejně jako péčko). Grotesque nenabízí nic jiného, než chaoticky nasnímané scény mučení, jejichž zhovadilost je nepřehlédnutelná a nesnesitelná spíše díky nulové gore atraktivitě - ne, nemá to říz a opravdu to není tak extrémní, jak jsem slýchával. Doporučuji inforamční rychloposuv a pak disk s filmem rozčtvrtit.(19.4.2010)

Tak tohle je nářez!! Nebo "zářez" dalo by se také napsat ... V poslední době zjišťuji, že pravým "domovem" exploitation žánru je zřejmě Japonsko a i když jsem si dlouhou dobu myslel, že šílené krutosti natáčené v Hongkongu počátkem 90. let (tzv. HK CAT III exploitations), nemůže nic překonat, zával japonských filmů podobného ražení mne stále více přesvědčuje, že tohle je skutečně ta "nejzvrácenější" země v oblasti kinematografie, jaká existuje ... Konec filosofování (které je jen osobním názorem ..) a něco k filmu. Sadistický perverzní úchylák chytne kluka a holku, ty přiváže k "mučícím prknům" na stojato aby na sebe viděli a už asi od 3. minuty začíná "tortura" ... Film obsahuje skutečně všechno co si lze a nelze představit ... Sexuální zneužívání (obou!), psychické a psyhologické týrání ("Pokud odmítneš mučení nebo už Ti to bude stačit, začnu s tvojí přítelkyní!"), manipulace, nože, dláta, kladiva, hřebíky, motorová pila ... Kastrace - pche, kdysi nejvyšší tabu, tabu mi to přišlo jako jedna z běžných praktik ... No prostě brutální extrém!!! Úchylný, zvrácený, mučivý, odehrávající se v podstatě v jedné místnosti - mučírně. Ovšem co musím uznat, brutalita filmu není samoúčelná a některé goreefekty jdou mimo kameru. Divák je přece jen mírně, ale skutečně mírně "šetřen". Filosofie filmu je pak jasná od začátku, co je člověk schopen vydržet a udělat pro lásku. Jaké perverzní úchylky můžou v jednom člověku dřímat ... Film je výborně technicky zvládnut. i když podle mne reaguje silně na původní odpady-série "Guinea Pig", jedná se o dílo které nese jisté myšlenky a je špičkově choreograficky zvládnuto. Bohužel mi trochu pokulhávaly herecké výkony a neseděl moc herec hrající sadistu, ale i tak je to prostě v rámci okrajového subžánru pecka. Upozorňuji, že film je určen pro okrajové a zřejmě trochu ujeté publikum, běžní diváci RUCE PRYČ nebo vám je ta motorovka ufikne!!! Nemůžu nesrovnat s horším, ale ještě více perverznějším a ujetějším Kogyaru-gui: Oosaka terekura hen/Eat The Schoolgirl (1997) a absolutní špičkou, spíše sexploitationem Dâku rabu: Rape/Dark Love: Rape (2008), který je pro mne osobně vrcholem moderního exploitationu ... Každopádně tohle je rovněž neuvěřitelná šííílenost!!!!(13.10.2009)

Neskutečné, neuvěřitelné. Tohle že je žánr film? Tohle se natočilo? Já se nacházím asi v jiné době. Film, kde vidíte od začátku do konce jen mučení a nic mezítím, tu snad ještě nebyl. Je to totální psycho a kdo neviděl, tak neuvěří. Hodnotit zde herecké výkony je asi trochu mimo mísu, protože já si postupem času začínám myslet, že to nemohlo být ani "hrané". Hodnocení záleží na vkusu každého z nás.(4.6.2010)

Japonská variace na Saw, Hostel.. víc, než Kostku. Překlenout mez únosnosti znamená pro lidské vnímání zkoušku zátěže. I když, kde je ta hranice za kterou už nelze jít? Co se mi u Grotesque bezprostředně vybaví, to je „samoúčelná brutalita“, která jistě vyvolá v některých šok a znechucení; jenže u mě jsou tyto rezervy v takovém rozsahu, že tento práh snesitelnosti dosud nemám překročen.-)) Zkuste taky 13: hra smrti.(20.6.2010)

• - Ve filmu hrají pouze tři lidé. (uprchlice)

• - První země, ve které byl film zakázán, je Velká Británie. Dále byl zakázan také v Norsku. (Vojtino)