Drahý můj Jiří Grossmann (S01E02) (epizoda)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2000, 58 min

Kamera:

Michal Černý
 • Olík
  ****

  Už to tu je napsáno, ale nemohu jinak: "lidí jako Jiří Grossmann, není, nebylo a nebude mnoho" a ačkoliv svou pozemskou pouť ukončil dříve, než já tu svoji započal, jeho inteligentně dobrosrdečný humor mne provázel už dětských let. A proto díky za tuto vzpomínku, která ať s hořkou příchutí, působí laskavě, lidský a citlivě.....stejně tak, jako až příliš rychle prožité jsoucno "Georgeho, miláčka žen".(2.2.2015)

 • otík
  *****

  Podařený dokument s velkým množstvím ukázek geniality Jiřího Grossmanna. Dokument také odhaluje mnohá soukromá zákoutí a podává velké množství informací o životě tohoto výtečného showmana. Škoda jen, že mnoho z těch, kteří na svého zesnulého kamaráda vzpomínají, už je s ním na onom světě (Šimek, Černoch, ...).(15.9.2008)

 • Hennes
  *****

  Dokument je o tom, co vše se dalo zjistit a sehnat po téměř 30 letech od smrti Jiřího Grossmanna. Vynikající komik a muzikant nás opustil před Vánoci roku 1971 v pouhých 30 letech. Jsem jedním z těch co si vždy mysleli, že zemřel na leukémii a díky tomuto snímku vím, že na nemoc velice podobnou, ale přesto jinou. Dle lékařů by v dnešní době měl 80% šanci na přežití, bohužel až dnes....(31.7.2011)

 • Dana1926
  *****

  Takových jako byl Jiří Grossman je málo lidí kteří dokázali pobavit lidi chytrým humorem, a mě nesmírně těší že vzniknoul tenhle dokument který mu v tom všem vzdává poctru kterou si zaslouží. To jak dokázal bavit lid až do úplného konce mě dojalo a jeho a Šimkovi povídky vyloženě miliju ten jejich vtip to už se dneska skoro nevyskytuje. Proto je skvělé že tenhle dokument přiblížil jeho život jeho nemoc jaký byl či nebyl člověk. Je velká škoda že umřel tak mladý, ale alespon jsou Šimek a Grossman zase spolu.(7.7.2012)

 • anderson
  ****

  Ďalší nezmyselný ripov odkaz ktorý budem ignorovať. :-) Dúfam, ripo, že ma ako užívateľa kvôli tomu nevymažeš, ale keď je možné hodnotiť napr. 13 KOMNATU či FILMOPOLIS, tak prečo nie toto ? Jedná sa predsa o svojbytné samostatné audiovizuálne dielo. A nezabŕdajme prosím do x-tého pokračovania dementnej diskusie s názvom: československá FILMová databáza. (17.8.2007)(17.8.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace