Vichřice mezi životem a smrtí (S06E11) (epizoda)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2005, 51 min

Ján Novák

Komentáře uživatelů k epizodě (8)

• argenson

"Bydlela v takovým velkým bytě s balkónem, ten balkón je tam dodnes." Vrcholová investigativní dokumentaristika.(17.9.2014)

"Na tragickej život jsem já pes !!" ;) Velmi zajímavý dokument Šárky Horákové a Jána Nováka přibližující život jedné velké ženy, velké herečky s velkým srdcem i nesmírně originálním komediálním talentem !! Helenu Růžičkovou diváci samozřejmě znali jako velmi rozporuplnou postavu, její zvláštní vztah k synovi Jiřímu rozhodně nebyl tajemstvím, čemuž se zde autoři maximálně věnují, bohužel však na úkor dalších důležitých skutečností, které zůstaly naprosto opomenuty, předně té, jak se z osvětlovačky mladoboleslavského divadla stala herečkou !! Celý dokument obdržel možná z mého pohledu poněkud paradoxně velmi tísnivý a posmutnělý look, a tak jednoho zákonitě napadá, že Helena by si jistě zasloužila kvalitněji zpracovaný medailonek..(25.7.2013)

Nádherný dokumentární pořad o životě Heleny Růžičkové...(20.11.2005)

Tradiční dokument o Heleně Růžičkové z cyklu Příběhy slavných. Naprostá klasika - rozhovory, ukázky z pořadů a filmů, fotky, komentáře přátel a kolegů. Uděláno tak, jak to z předchozích dílů známe. Hudební režie: Jiří Bura(30.9.2013)

paní Růžičková nikdy nebyla mojí oblíbenou herečkou,(natož,aby se stala členem mé rodiny nebo symbolem češství,jak prý napsal režisér Troška),ale v dokumentu jsem se dozvěděla,že život neměla ani jednotvárný a rozhodně ani jednoduchý(3.1.2015)

Takové "drobné detaily" jako jak se dostala od povolání osvětlovačky na prkna divadla, nebo jak se dostala do Činoheráku-což byla ve své době meta divadel, pan režisér neřeší...(7.4.2013)

Dobře vybalancovaný dokument (chvála i zmínka o určitých nedostatcích výrazné české herečky). 74%.(10.8.2013)

Helena Růžičková podle mého nebyla nikdy žádná super herečka, ale hrála v těch několika filmech, které si budeme pamatovat do smrti.(23.12.2013)