Vichřice mezi životem a smrtí (S06E11) (epizoda)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2005, 51 min

Režie:

Ján Novák
 • Tommassi3
  ***

  "Na tragickej život jsem já pes !!" ;) Velmi zajímavý dokument Šárky Horákové a Jána Nováka přibližující život jedné velké ženy, velké herečky s velkým srdcem i nesmírně originálním komediálním talentem !! Helenu Růžičkovou diváci samozřejmě znali jako velmi rozporuplnou postavu, její zvláštní vztah k synovi Jiřímu rozhodně nebyl tajemstvím, čemuž se zde autoři maximálně věnují, bohužel však na úkor dalších důležitých skutečností, které zůstaly naprosto opomenuty, předně té, jak se z osvětlovačky mladoboleslavského divadla stala herečkou !! Celý dokument obdržel možná z mého pohledu poněkud paradoxně velmi tísnivý a posmutnělý look, a tak jednoho zákonitě napadá, že Helena by si jistě zasloužila kvalitněji zpracovaný medailonek..(25.7.2013)

 • argenson
  **

  "Bydlela v takovým velkým bytě s balkónem, ten balkón je tam dodnes." Vrcholová investigativní dokumentaristika.(17.9.2014)

 • fantoci
  *****

  Nádherný dokumentární pořad o životě Heleny Růžičkové...(20.11.2005)

 • RonaMidu
  ***

  paní Růžičková nikdy nebyla mojí oblíbenou herečkou,(natož,aby se stala členem mé rodiny nebo symbolem češství,jak prý napsal režisér Troška),ale v dokumentu jsem se dozvěděla,že život neměla ani jednotvárný a rozhodně ani jednoduchý(3.1.2015)

 • otík
  ****

  Tradiční dokument o Heleně Růžičkové z cyklu Příběhy slavných. Naprostá klasika - rozhovory, ukázky z pořadů a filmů, fotky, komentáře přátel a kolegů. Uděláno tak, jak to z předchozích dílů známe. Hudební režie: Jiří Bura(30.9.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace