Jak jsem se zbláznil (S02E02) (epizoda)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2001, 51 min

Roman Vávra

Diviš Marek

Vynikající vzpomínkový dokument o výborném sportovním redaktorovi a hlavně skvělém spisovateli. Jeho první kniha "Dukla mezi mrakodrapy" velice originálně mapovala legendární fotbalová tažení v New Yorku (s mírnou nadsázkou lze říci, že to bylo tehdy podobné jako kdyby v současné době český tým pravidelně "demoloval" Real, Barcelonu, Juventus atd.) včetně nezapomenutelného MS v Chile. Asi jen málokdo nezná jeho geniálně popsané příběhy jeho rodiny, tatínka i dědy Proška kromě knižních předloh i díky mnoha nezapomenutelným filmovým i televizním zpracováním. Bohužel ty "můry" byly podstatně silnější a můžeme jen spekulovat, čeho všeho bychom se od něj ještě dočkali, kdyby je přemohl ...(5.10.2018)

Život...(25.3.2018)

Další dobrý cyklus "zajímavých" příběhů a osudů slavných, v hlavní roli tentoktrát Ota Pavel. [8/1O](12.4.2007)

Cyklus Předčasná úmrtí - ocenění ELSA 2002 v kategorii "Původní domácí tvorba - Dokument - cyklus", udělená Českou filmovou a televizní akademií.(10.10.2007)

"Myslím, že je těžší žít než nežít."(3.1.2018)