Reklama

Reklama

Příběhy slavných - Série 7 (2006) (série)


Zdeněk Podskalský - bonviván i skeptik (S07E13)

(epizoda)

Obsahy(1)

Zdeněk Podskalský už zamlada toužil účinkovat v ochotnickém spolku. V šestnácti se mu podařilo dostat první roli, jejíž tři věty však ztrémovaně překoktal. Byl to trapas. Divadelnických spádů se však nezbavil, k velké nelibosti rodičů, kteří neviděli v tomto odvětví žádnou perspektivu. Tatínek chtěl syna inženýra. Proto musel Zdeněk nejprve vystudovat elektroprůmyslovku - a teprve po válce se dostal k divadlu alespoň teoreticky. Na pražské filosofické fakultě vystudoval kromě několika dalších oborů i divadelní vědu. Na mizerného ochotnického herce, ale vynikajícího režiséra vzpomínají Jiřina Jirásková, Jitka Němcová, Pavlína Filipovská, Ladislav Smoljak a další. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (5)

Olík 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tenhle opotřebovaný strejda krakonošského vzhledu, který se čas od času objevil na televizní obrazovce, pro mne doposavad byl pouze pánem, jemuž děkuji za mnou oblíbené kousky jako například Trhák, Světáci, Kulový blesk, Poslední leč Alfonse Karáska nebo Křtiny. Po zhlédnutí této téměř hodinky z cyklu Příběhy slavných si troufám říct, že jsem pochopil i jakým byl bonvivánem, skeptikem, zkrátka člověkem. ()

Reklama

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Uvedeno v rámci cyklu Příběhy slavných. Klasicky a zcela tradičně udělaný dokument plný rozhovorů a vzpomínek Podskalského syna, manželky, přátel i filmových herců či znalců. Rozhovory provází fotky, ukázky z jeho děl i záznamy z osobního archivu. Dokument, který poví hodně. ()

Galerie (1)

Reklama

Reklama