Pepíček (S09E08) (epizoda)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2008, 51 min

Jiří Skála

Jiří Skála

Vzpomínky na Pepíčka, mezi nimiž zbytečně převažují roviny jeho bodrosti a vztahu k ženám.(9.6.2013)

Pěkný dokument o herci, který se snažil lidi bavit. A hrál ve všem možném. Kam ho zavolali, tam si šel zahrát. Lidový umělec, festovní chlap, kus zdejší historie.(1.5.2011)

Už tak ne zcela povedené zpracování dalšího "životopisu". Resp. svou úroveň si drží, ale nepřidává nic navíc.(1.7.2013)

Fajn chlap a povedený dokument..(1.6.2013)

Nu, Beka sice všichni velmi oblibují zvláště pro jeho komiku a ironický tón, jímž dokázal povznést všechny ty Babiččiny krabičky a Bejvávala, ale co my k němu víme více? Jedna kniha vzpomínek by tu byla ještě z jeho života, Každý den radost. Jeden krátkometrážní dokument, Lásky Josefa Beka - a tím vlastně končíme. Čili tento Pepíček, ať už je jakkoli schématický, udělal medvědí službu tím, že sestříhal mnoho vlastních Bekových komentářů k jeho kariéře, což je cenné. Ostatní komentáře jsou jen vycpávkami, na které jsme již v TV zvyklí. Naštěstí je tu mezi tím vším balastem i vzpomínání bývalé dramturgyně MDP a člověk se může inspirovat k tomu, že by si z Beka více dosledoval dle vlastního vkusu a zájmu.(31.12.2016)