Bouše, Bendl, Cvach a další (S09E09) (epizoda)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2008, 52 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marthos
  ***

  Posedlý divadlem. Osobnost Josefa Vinkláře, jednoho z nejvýraznějších českých herců, spoluutvářelo právě a především jeviště. Byl ochoten obětovat mu vše. I život. Epizoda z cyklu Příběhy slavných přináší poměrně celistvý portrét tohoto výjimečného herce, ale bohužel ani tentokrát se tvůrci nedokázali vyhnout soukromému a rodinnému zákulisí, které je propíráno skrze dvě nevydařená manželství. Schází širší reflexe jeho uměleckého působení v pražském Realistickém divadle, kde získal možnost vyniknout v ryze komorním repertoáru, a posléze i v Národním, kam přešel v první polovině osmdesátých let, nijak zvlášť nebyl definován ani jeho blízký vztah s dramatikem a scénáristou Oldřichem Daňkem, který psal Vinklářovi role přímo na tělo. Zazní jen několik kusých informací, víc nic. Co lze naopak kvitovat s povděkem, je zařazení televizních záznamů z divadelních her Tartuffe (1973), Dva na koni, jeden na oslu (1977), Válka vypukne po přestávce (1978), Zpráva o chirurgii města N. (1982) a Strakonický dudák (1983), které alespoň rámcově prozrazují, jak skvělým divadelním hercem Josef Vinklář byl.(5.2.2017)

 • sator
  ***

  Jeden z nejlepších herců...(28.5.2013)

 • otík
  ****

  Dokument z cyklu ČT Příběhy slavných. Naprostá dokumentární klasika - rozhovory s vrstevníky, kamarády i rodinnými příslušníky proložené ukázkami z filmů či divadelních představení. Přesto je stále na co se dívat a co poslouchat, protože divadelní i herecký velikán měl zajímavý život i zajímavé životní i profesní osudy. Hudební režie: Josef Hofman(31.7.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace