Holubí andante (S01E07) (epizoda)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2000, 47 min

Marek Dušák

Ani úvodní, ani závěrečné titulky neobsahují sebemenší zmínku o tom, že by se jednalo o film z cyklu Předčasná úmrtí (ani z jakéhokoli jiného). -------- V titulcích filmu uvedeno: název Holubí andante.(24.8.2017)

"Některý věci jsou neodvratný !!" Jiří Schelinger byl jistě modlou a velmi rozporuplnou postavou své doby, kterou můžeme i díky jeho předčasnému úmrtí, byť soudě podle výpovědí jeho přátel bylo jen opravdu nevyhnutelnou fatalistickou eskalací, zastřenému mlčením i mlžením na příkaz tehdejších pohlavárů nazvat legendou.. Toto však z mé strany prostě neplatí, ani jeho hudba mě nikdy neoslovovala, a tak ani tento dokument mě nerozjásal, ačkoliv uznávám, že celé jeho zpracování i celkové vyznění naprosto koresponduje se samotným Schelingerem a jeho osobností !! Jít si velmi časně ráno zaplavat do dubnové Dunaje asi nebyl zrovna nejlepší nápad..stejně jako se ženit v "pátek třináctého".. Za mě jedna zbytečná smrt i jeden zbytečně přeceňovaný dokument..(31.7.2013)

Dokumentární podání moc povedené není, zvlášť ten úchvatný astrolog. Ale jinak zajímavé informace nejen ze života Jirky, ale i o té době, jaká byla. Vzhledem k tomu, že už jsem dřív viděla nebylo to pro mě nic nového, nemohu hodnotit víc než 65%.(10.8.2017)

Schelinger nebyl jen boží zpěvák...(11.7.2013)

Jeden z mála "rockových" zpěváků, který mě zaujal a rád ho poslouchám! Jeho raketový vzestup byl jako rána z čistého nebe, bohužel i tak jeho smrt :-( Velmi zajímavý dokument, který aspoň trochu poodhaluje roušku tajemství z 81. 90%(8.5.2015)