Herec Karel Höger (S01E20) (epizoda)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2000, 58 min

Komentáře uživatelů k epizodě (6)

 • mchnk
  *****

  Perfektní výběr vzpomínajících tvůrců i filmů.Pro milovníky československé kinematografie životně důležité informace o jednom z nejzásadnějších herců, jenž tu pro nás zanechal velmi mnoho inspirujícího.(15.6.2014)

 • snaked
  *****

  Jeden z hodně povedených dílů doku cyklu. Doporučuju k doplňující četbě knihu Jany Havlíkové: Nevyjasněná úmrtí. 7, Jana Rybářová, Karel Höger, František Husák. Obsahuje informace, které se do pořadu nevešly, a taky zajímavé fotografie.(2.7.2014)

 • Tommassi3
  *****

  "Nežádejte po mně, abych plakal !! Plakat umí každej šmírák.. Jestli chcete, abych plakal, nandejte mi slzy do očí !!"(19.6.2014)

 • NinonL
  ****

  Příjemná vzpomínka na nezapomenutelného herce s kouzelným hlasem. Pamatuji si, jako dítě, jeho rozhlasové pohádky a patřil vždy mezi mé nejoblíbenější interprety.(4.5.2018)

 • otík
  ****

  Na Karla Högera vzpomínají např. režiséři Bočan, Krejča, Vávra či Weiss, ale také kolegové jako Bartoška, Hlaváčová, Lukavský, Munzar, Přeučil, a také řada známých. Dokument je plný ukázek z hercovy práce a patří k tomu lepšímu, co bylo v rámci cyklu natočeno.(19.3.2016)

 • Garch
  *****

  Jako dítě jsem miloval pohádky vyprávěné tím klidným přesným hlasem. Když jsem dorostl filmům s Karlem Högrem, přiznám, nebyl to vždy můj šálek, ale fascinace tím, že je zároveň uhrančivý i zcela stydlivý a jedinečným ztvárněním charakterů byla naplněna v adaptacích Karla Čapka. To, že zmizel, bylo lstivě interpretováno jeho psychickým zdravím "rozestupující se lebkou na čele". Dokument Martina Dostála mnohé osvětluje. Mimochodem, kam zmizel Martin Dostál?(28.10.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace