Herec Karel Höger (S01E20) (epizoda)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2000, 58 min

Komentáře uživatelů k epizodě (6)

Perfektní výběr vzpomínajících tvůrců i filmů.Pro milovníky československé kinematografie životně důležité informace o jednom z nejzásadnějších herců, jenž tu pro nás zanechal velmi mnoho inspirujícího.(15.6.2014)

Jeden z hodně povedených dílů doku cyklu. Doporučuju k doplňující četbě knihu Jany Havlíkové: Nevyjasněná úmrtí. 7, Jana Rybářová, Karel Höger, František Husák. Obsahuje informace, které se do pořadu nevešly, a taky zajímavé fotografie.(2.7.2014)

"Nežádejte po mně, abych plakal !! Plakat umí každej šmírák.. Jestli chcete, abych plakal, nandejte mi slzy do očí !!"(19.6.2014)

Příjemná vzpomínka na nezapomenutelného herce s kouzelným hlasem. Pamatuji si, jako dítě, jeho rozhlasové pohádky a patřil vždy mezi mé nejoblíbenější interprety.(4.5.2018)

Na Karla Högera vzpomínají např. režiséři Bočan, Krejča, Vávra či Weiss, ale také kolegové jako Bartoška, Hlaváčová, Lukavský, Munzar, Přeučil, a také řada známých. Dokument je plný ukázek z hercovy práce a patří k tomu lepšímu, co bylo v rámci cyklu natočeno.(19.3.2016)

Jako dítě jsem miloval pohádky vyprávěné tím klidným přesným hlasem. Když jsem dorostl filmům s Karlem Högrem, přiznám, nebyl to vždy můj šálek, ale fascinace tím, že je zároveň uhrančivý i zcela stydlivý a jedinečným ztvárněním charakterů byla naplněna v adaptacích Karla Čapka. To, že zmizel, bylo lstivě interpretováno jeho psychickým zdravím "rozestupující se lebkou na čele". Dokument Martina Dostála mnohé osvětluje. Mimochodem, kam zmizel Martin Dostál?(28.10.2015)