Všeuměl (S12E01) (epizoda)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2011, 52 min

Pavel Křemen

Komentáře uživatelů k epizodě (6)

• nascendi

Dvojica Smoljak-Svěrák patrí medzi moje obľúbené a ich divadelné hry a filmy sú pre mňa veľkým zážitkom. Som rád, že sa Pavlovi Křemenovi podarilo nakrútiť medailón o Ladislavovi Smoljakovi tak, že ho spoznávam nielen ako autora a herca, ale aj človeka, ktorý sa s nezmernou energiou a činorodosťou celý život hnal za realizáciou svojich nápadov, čo sa mu aj z veľkej časti darilo.(13.12.2016)

S naprostou pohodou, ale taky klasicky natočený dokument o Ladislavu Smoljakovi. Kromě kolegů a samozřejmě Zdeňka Svěráka vzpomínají také dvě ze tří manželek (Soňa Doležílková, Dagmar Čamrová, Alice Tichá) a také všechny čtyři děti (David Smoljak, Filip Smoljak, Kateřina Smoljaková, Alžběta Smoljaková). Dokonce jsou tu i úryvky z rozhovorů se samotným Smoljakem, což tak často nebývá. Příjemný a vzácný dokument o vzácném a příjemném člověku. Hudební režie: Eva Javůrková(13.8.2015)

Perfekt...(11.12.2017)

Ani úvodní, ani závěrečné titulky neobsahují sebemenší zmínku o tom, že by se jednalo o film z cyklu Předčasná úmrtí (ani z jakéhokoli jiného). -------- V titulcích filmu uvedeno: název Všeuměl Ladislav Smoljak.(9.9.2017)

scénář 5 režie 5 herci 3 výprava 1 celkem 14 hodnocení 70%. Manželství je první krok k rozvodu. Jeho debata se podobala spíše hádce. Stáří se projevuje, že neudržíš myšlenku, když ji udržíš, tak ji zas nemůžeš opustit.(3.12.2016)

Tento dokument byl velmi obsažný a velmi přesný co se týká života Ladislava Smoljaka a jeho života i tvorby!!!(19.12.2016)