Americký sen po česku (S13E08) (epizoda)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2013, 52 min

Komentáře uživatelů k epizodě (4)

 • Marthos
  *

  Blábolivá vyprávěnka, prošpikovaná nejrůznějšími legendami, vzpomínkami a domněnkami, namnoze ryze subjektivními a bezcennými. Opakovaného je tu přespříliš, nového nebo zajímavého naopak minimum. Ovšem jak se zdá, pořad, kterému dominuje Jirasův slovní průjem, zřejmě lahodí nenáročné mentalitě (pod)průměrného českého diváka.(27.7.2015)

 • otík
  ****

  Velké množství filmových a divadelních záběrů je proloženo slovy především Pavla Jirase a Pavla Taussiga a také televizním rozhovorem Ferbasové s kolegou. Dokument je plný informací o životě této herečky, která skončila podobně jako její velké filmové kolegyně, ačkoli se v době německé vlády nad filmovými studii zřekla herectví a de fakto si tím ukončila kariéru. Po válce místo aby její loajalitu českému filmu někdo ocenil, byla i díky vykonstruovanému případu na svého manžela poslána na nucené práce a byl jim zabaven majetek. Konec jejího života v paneláku je smutným příkladem, jak může skončit slavná herečka. Hudební režie: Jiří Bura(22.8.2015)

 • sator
  ***

  Ti jeji žabci žádná sláva... Úroveň dětského herectví, předvádění se...Gollová byla proti ní extratřída... Ale hluboké koření zvládnout takový sešup a řekl bych že s grácií...(2.7.2018)

 • Yarwen
  ****

  Krásný příklad toho, jak čestný člověk svým zásadovým přístupem zároveň nastavuje zrcadlo ostatním, z nichž někteří, než aby sklopili studem zrak, se snaží takového člověka pomluvit či zdiskreditovat a rozbít tak zrcadlo, do kterého se nechtějí dívat (narážím na odmítnutí Ferbasové hrát za války ve filmech, které točili nacisté a do kterých hledali české herce, z nichž mnozí ochotně souhlasili). Válka však není nic proti tomu, jak se po ní na Ferbasové podepsali komunisté - vykonstruované procesy, vystěhování, sledování, nepřiznání důchodu... Z mého pohledu hloubavé zamyšlení nad charaktery lidí a také zajímavé podání jednoho z pohnutých osudů našich hereček.(20.8.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace