Příběhy slavných

• Česko Předčasná úmrtí (více)
všechny plakáty
TV spot
Česko, (2000–2013), 170 h 29 min (Minutáž: 45–60 min)

Režie:

Petr Lokaj, Zdeněk Gawlik, Pavel Křemen, Petr Kotek, Marek Dušák, Václav Kučera (více)

Josef Kemr, Helena Růžičková, Miloslav Šimek, Július Satinský, Zdeněk Štěpánek, Karel Zich, Jiří Kodet, Stella Zázvorková, Vladimír Dvořák, Eva Jakoubková, Libuše Geprtová, Nataša Gollová (více)

Série(13) / Epizody(196)

Recenze uživatele rakovnik k tomuto seriálu (4)

Příběhy slavných (2000)

Velice zajímavý dokument, plný osobních, vzácných a pěkně poskládaných informacích o našich hereckých legendách. ()

Hlavolam jménem Jaroslav Foglar (2004) (S05E07)

Jsou velcí a čestní lidé, jako Jestřáb. Jaroslav Foglar žil ve světě, jenž stvořil pro mládež. Přesto nebo právě proto mu malí závistiví lidé okopávli kotníky. Krásný dokument o člověku, na jehož tvorbě jsem vyrostl, ovlivnila mě a jehož musím obdivovat, přestože už jsem také opustil mládežnický věk. ()

Divoká krev Jiřího Císlera (2005) (S06E12)

Klasický dokument, složený především z výpovědí a vzpomínek lidí blízkých (nebo blízko) Jiřími Císlerovi, proložený ukázkami z dobových děl. Jako vzpomínka na umělce důstojné. ()

Tělo slovem... (2011) (S12E05)

Jan Pivec nepatří mezi mé herecké oblíbence. Bál jsem se ho asi od role přísbého tatínka v F. L. Věkovi. Toto vyprávění o něm, vzpomínání lidí, jež ho znali, je nicméně zajímavé a uznávám, že byl velkým hercem. Jen je zde až příliš mnoho zbytečné kameramanské vaty. ()