Příběhy slavných

• Česko Předčasná úmrtí (více)
všechny plakáty
TV spot
Česko, (2000–2013), 170 h 29 min (Minutáž: 45–60 min)

Režie:

Petr Lokaj, Zdeněk Gawlik, Pavel Křemen, Petr Kotek, Marek Dušák, Václav Kučera (více)

Josef Kemr, Helena Růžičková, Miloslav Šimek, Július Satinský, Zdeněk Štěpánek, Karel Zich, Jiří Kodet, Stella Zázvorková, Vladimír Dvořák, Eva Jakoubková, Libuše Geprtová, Nataša Gollová (více)

Série(13) / Epizody(196)

Recenze uživatele MM_Ramone k tomuto seriálu (3)

Příběhy slavných (2000)

Pre filmových fanúšikov je to veľmi cenný dokument o najvýznamnejších českých herečkách a hercoch. Z výpovedí ich priateľov, známych, kolegov, rodiny a s použitím ukážok z filmových diel, v ktorých si zahrali, vytvorili autori dokumentárneho seriálu "Príbehy slávnych" obraz o živote týchto umelcov. Zaujímavý televízny dokumentárny cyklus. *** ()

Milý společník aneb Blues pro Luďka Hulana (2001) (S02E04)

Luděk Hulan (11.10.1929 - 22.2.1979) bol jedným z najvýraznejších československých jazzových hudobníkov. Mimoriadne talenotvaný hráč na kontrabas, hudobný organizátor, legenda, ktorá ovplyvnila ďaľšie generácie jazzových interpretov. Bol to nesebecký, dobrosrečný, aktívny, veselý človek. "Milý Spoločník". Jeho jedinou neresťou však bola celoživotná záľuba v alkohole. Práve tento démon je podpísaný aj pod jeho predčasnou smrťou. Dokument Českej televízie je zložený z výpovedí jeho priateľov, spolupracovníkov, ktorí s láskou a úctou na neho zaspomínali. *** ()

Sesazený král (2007) (S08E08)

Hej, hej fešák! Pozdravuje ťa Vlasta. Čože, Vlasta? Ktorá Vlasta? No, predsa Vlasta Burian! Táto stará aneknota mi príde na tomto slávnom, českom komikovi asi najviac zábavná. Priznám sa, že nedokážem objaviť to, mnohými tak ospevované, zábavné jadro jeho filmov. Vôbec na mňa nepôsobí ani ten jeho okúňavo kostrbatý zmysel pre humor. No celkom ma zaujal tento dokument, ktorý sa venuje jeho kariére aj súkromnému životu. Z obdivovaného kráľa komikov sa počas okupácie stal fašistický kolaborant. Za čo bol po vojne niekoľko krát súdený. Komunistický režim sa postaral o to, aby bol Burian odstavený na vedľajšiu koľaj. *** ()