Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Animovaný mini seriál s osmi příběhy ze světa úspěšné videohry Halo, na kterých se podíleli kreativní japonští animátoři. Přiběhy shrnují nejen celou mytologii světa Halo, ale snaží se také zachytit hlavní motivy a zákonitosti tohoto videoherního univerza. (vojtik)

Recenze (38)

HAL odpad!

všechny recenze uživatele

Pokud se autoři snažili ukázat že Halo má příběh v základních konturách dokonale vykradený ze Starcraftu, ale na rozdíl od něj maximálně zkriplený do polodebility, tak se jim to povedlo. Pokud se snažili znásilnit všechny dobré anime a sci-fi povídky (a nejen ty dobré, ale dokonce i ty špatné či brakové), tak se jim to taktéž povedlo. A pokud se snažili mi přivodit nevolnost z toho odporného blivajzu co se na mně valí z obrazovky, tak i to se jim povedlo. Ve všem ostatním je Halo Legends ale naprosté selhání, které uráží jak Animatrix - vykradený co do formy filmu z minipovídek v různých animačních i vyprávěcích stylech (zde je ovšem animace přinejlepším snesitelná, občas ale i pod úrovní toho nejhoršího co jste kdy viděli), tak nejspíš i samotné HALO (nehrál jsem ho a po tomto ani nechci, ale TAK strašné to být snad nemůže)... a samozřejmě ze všeho nejvíc uráží diváka, který se k tomuto dílku v dobré víře díky vlastní naivitě nachomýtne. 1/10 ()

klerik 

všechny recenze uživatele

Snaha o ďalší ANIMATRIX je ozaj smiešna. Ani vďaka úvodným voiceoverovským (nuda!) epizódam svet Halo nedostal dostatočnú hĺbku. Resp. nadhodené motívy nie sú neskôr takmer vôbec využívané. Poťešujúce je, že štýly sa menia a aj tie artovejšie prístupy sú pozerateľné. Zaujme aj humor, ale na poctivosti to tejto kolekcii nepridá. V podstate len záverečný príbeh má hlavu aj pätu (teda príbeh) a je to fajn (akcia, dravosť, nápaditosť). Lenže to na nejak extra vysoké hodnotenie nestačí. Na Halo sa nepozerá zle, ale táto séria krátkych filmov je len taký bonus ku hre... BATMAN: GOTHAMSKÝ RYTIER bol originálnejší projekt... ()

Reklama

M.Macho 

všechny recenze uživatele

Poměrně slušné a konzistetní příběhy z povedeného universa firmičky Bungie. I když mám zkušenost jenom s prvním dílem, dá v příbězích zorientovat a některé nejansnosti prostě dohledat fanatiků. Na Halo Legends je asi nejzábavnější, že ten seznam reřisérů je docela "all-star" a každý z nich se blejskl svým přístupem (např. Mamoru Oshii opět zaexperimnetoval s barvami v povídce Duel a Shinji Aramaki v Package zase spojil zběsile barevný hi-tech, velké zbraně a "silné drama" appleseeedovského stylu. Přiměřeně akční i mysteriózní a zároveň humorné i lehké... ()

M.a.t.t. 

všechny recenze uživatele

Snaha tvorov Hala priniesť svetu vlastný "Animatrix" je síce chváloyhodná ale mierne zlyháva na predpokladanej nevyrovnanosti jednotlivých príbehov, pričom samotný svet nedisponuje zďaleka hĺbkou Matrixu hoci sa tak občas tvári. Niektoré kúsky však skutočne stoja za to a každý si určite dokáže nájsť ten svoj. ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Halo Legends začíná velkolepě a úvodní dvojepizodka Origins toho o universu řekne pomalu více, než první 4 hry dohromady. Fajn shrnutí a solidně nadupaný fanservis - už jen použití původních hudebních motivů dělá fakt hodně. Posléze už jsou epizody poměrně nevyrovnané. Lepší střídají horší a nechybí ani jedna vyloženě odpadová, která více než Halo připomíná sobotní pohádky pro děti a ne příběh hodný tohoto universa. Je to anime, takže z toho zároveň občas čpí pro Halo lore trochu nežádoucí japanoidnost, ale dá se to přežít, byť animace mezi nejsilnější stránky filmu taky vyloženě nepatří. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama