To, ze je Gene Tierney nadherna jako obrazek uz vime, prestoze to dokaze vzdycky prekvapit. Zde ji svym vykonem ovsem zcela valcuje Anne Baxter, ktera svoji roli pojala naprosto necekanym a vynikajicim zpusobem (Oscar zcela zaslouzeny), jaky jsem jeste v zadnem filmu ze 40. let nikdy nevidel, a ktery na mne osobne udelal hluboky dojem a posunul tuto herecku na mem imaginarnim zebricku zase o par mist nahoru. Tenhle film je ale cely pomerne zvlastni...Pokud mate chut na cernobilych 142 minut pribehu o podivne lasce a o hledani smyslu zivota, nevahejte, nudit se urcite nebudete...(29.4.2009)

Po slabší první polovině (Larryho hledání smyslu života) přichází emocionálně nabitá druhá část, které vévodí božská Gene. Opět jako rozmazlená, sobecká a manipulativní mrcha (vzpomínka na Leave her to heaven), která mj. ničí život své kamarádky Sofie - skvělá Anne Baxter - jejíž životní osudy mě málem dohnaly k pláči. Obě ženy jsou za plný počet, celkově však dávám 4, protože některé pasáže, zejména ty dotýkající se víry, šly mimo mě.(20.2.2008)

• Houdini

Oscar 1 : Herečka VR - Anne Baxter + 3 nominace: Nejlepší film, Herec VR - Clifton Webb, Výprava ČB(5.4.2004)

Je to především film Anne Baxterové, která naprosto válcuje výkony všech ostatních a je trestuhodné, že její postava nemá více prostoru. Z ostatních stojí za zmínku snad jen Clifton Webb v podobně rozmařilé roli, jakou měl ve filmu LAURA. Jakmile tito dva herci nejsou na scéně, zbývá už jen hodně nudná, hodně velká část filmu.(2.2.2011)

Rozpočet $1,2milióna(16.7.2010)