Vyprávěj - Série 5

(série)
Rodinný / Komedie / Drama
Česko, 2013, 19 h 4 min (Minutáž: 52 min)

Rudolf Merkner

David Solař

Svatopluk Skopal, Veronika Freimanová, Andrea Růžičková, Roman Vojtek, Martin Kraus, Jana Bernášková, Hana Vagnerová, Lucie Šteflová, Jaromír Nosek, Alžbeta Stanková, Ondřej Veselý, (více)

Epizody(22)

Lachtaan

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Všechno přeci jednou musí skončit. Sice jsem po skončení Vyprávěj chvílemi opravdu zoufal, co teďko budu bez oblíbeného seriálu dělat v pátek večer, ale už dlouho bylo více než jasné, že se musíme dobrat toho (snad) šťastného velkolepého konce. Postavy nám zestárly a u některých mi příliš nesedl casting, jinak jsem ale stále seděl u každé epizody jako zaražený a čekal, co přijde další týden, v dalším povedeném díle. Důstojné rozloučení s jedním z nejlepších výtvorů České televize. Rád se k některým epizodám vracím! 5. série 8/10. ()

lubospoti

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Pátá série už pro mě nemá tu pravou nostalgickou atmosféru. A dovolím si tvrdit, že i po scénáristické stránce už je pouze průměrná. Jako by s dobou, kterou popisuje, převzala i vypravěčský styl - klipovitý a takový "neplynulý". ()

Ozzy2

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Stále vysoká kvalita,ale jednu výtku mám.Šíleně mi tam leze na nervy Veronika Freimanová.Chová se tu už jako hloupá slepička, která se pořád všemu diví, furt tam jen útrpně vzdychá a hraje všechny scény pořád stejně.Vedle excelujícího Skopala to vypadá velice divně.Takovej činorodej chlap by asi vedle sebe něco takového nesnesl. ()

topi80

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Jsem rád, že vznikla i tato série s událostmi (pro mě) takřka nedávno minulými. Dokážu se celkem povznést nad to, že generace Skopala a Freimanové vypadá tak o 15 - 20 let mladší, než by měli být, ale někde míra odfláknutí bije do očí ještě více. Když chodí Veronika s Evou do fitka, tak to opravdu nevypadá, že tam vešly dvě padesátnice (nehledě na to, že obě vypadají o hodně mladší než jejich potomci). Když si se stárnutím dokázali poradit tvůrci Cirkusu Humberto v 80. letech, proč to najednou po roce 2000 nejde? I v tom skvostu jménem "Inženýrská odyssea" dali hlavním hrdinům ASPOŇ brýle... ()

• V epizodě si můžeme při focení všimnout, že Veronika (Alžběta Stanková) drží malého Filipa. Na fotce, ale drží kytici. (mnaucz)
  • Natáčeno v Riegrových sadech na Vinohradech a v Jinonicích. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)
  • Filmovalo se na sídlišti Stodůlky, letišti Ruzyně a ZŠ v Jinonicích. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)