Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Celá parta studentů je na společném pobytu u vody. Tonda se definitivně rozešel s Veronikou, hraje v kempu na kytaru Kryla, všichni pak podpisují „Poselství občanů" a debatují o Akčním programu. Eva si chce ověřit Karlovu věrnost, a tak se rozvíjí zvláštní flirtovací trojúhelník, ze kterého se nakonec stane čtyřúhelník. Vše nakonec dopadne úplně jinak, než Eva původně zamýšlela... Josef si kupuje auto, Jana se už těší na cesty na chalupu, ale protože si Josef nenechá poradit, auto brzy po koupi přestane jezdit. Zuzka je nešťastná, že se s ní Miro rozešel. Dopisem! Vzápětí se ale zamiluje do Tondy, kterého potká v autobuse, když jede do kempu za bráchou. Babi chce večer sledovat aktuální dění, zůstane ale i se Zuzkou trčet na půdě, odkud je vysvobodí nečekaní návštěvníci: Radim, Milada a jejich syn Roman. (Česká televize)

(více)

Recenze (3)

Zajímavosti (9)

  • Vůz, který si Josef kupuje, má být model 1968 (září 1967 – srpen 1968), protože děj se odehrává v červenci 1968. Ve skutečnosti v seriálu „hraje“ model 1969, který se v červenci 1968 ještě nevyráběl. Rozdíly: správný model (1968) nemá mít masku s plastovou lištou a nápisem „Škoda“, dále má mít ovládání větracích okének kličkami (klička je vidět v dobové reklamě se soutěží, „kolik dětí je možno ve Škodovce přepravovat“), zatímco Josefova S 1000 má pzdější „motýlky“ (motýlek je vidět při předávání prodavačem) a má mít tenký sloupek „C“ s vykrojeným zadním oknem. V případě Josefovy Škody se nemohlo jednat o výkonnější typ, protože karoserie S 1100 byly naprosto totožné s typem S 1000, vozy se lišily pouze motorem a opět by muselo jít o model 1969. (pjotri)
  • Tento díl se odehrává v červenci 1968. Když přijedou na chalupu strýc Radim (David Prachař), teta Milada (Mahulena Bočanová) a Roman (Oldřich Hajlich), tak tvrdí, že jdou popřát babi Bětě (Nina Divíšková) k narozeninám, přičemž Zuzka (Andrea Nováková) poznamená, že babi měla narozeniny už před měsícem (tzn. v červnu). V dalších dílech seriálu je však zmiňováno, že babi Běta má narozeniny v únoru. (via22)
  • Píseň, která zní při jízdě autobusem, je „Sunny Afternoon“ z roku 1967 od britské skupiny Kinks. (sator)

Reklama

Reklama