Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Josef doufá, že po dokončení školy bude mistrem depa po starém panu mistrovi Janouchovi, ale proradný Karpíšek si vymyslí, že Josef opravil v depu Radkovi auto načerno a aktivně na to upozorní. Kdo tedy bude šéfem depa? Evě přijede výpomoc ze Slovenska, aby se mohla učit – maminka Mária. Eva ale netuší, že věci se spíš zkomplikují, než usnadní. Babi má starosti, mladší syn Radim chce emigrovat do Rakouska a chce po ní peníze do začátku, tolik ona ale nemá... Poprosí Josefa? Tonda stále ještě touží po Veronice, nikomu to však neřekne, když klukům povolí znovu hrát v kapele, na rande s Veronikou ale jako vždy zapomene. Má jejich vztah vůbec ještě nějakou šanci? Radek vymyslí lest, jak se sejít s Janou a vetřít se do její přízně - společně připraví Josefovi překvapení - oslavu narozenin, kde se ji nakonec pokusí políbit. Josef je ale smutný, protože nedostal povýšení a navíc v rádiu hlásí, že se upálil Jan Palach... (Česká televize)

(více)

Recenze (3)

sator 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pohřební průvod při pohřbu Jana Palacha který se odehrál 25 ledna, prochází i pod cedulí s nápisem "Náměstí Jana Palacha" a to pouze devět dní od jeho smrti. Od roku 1952 neslo název náměstí Krasnoarmějců. Po sebeupálení Jana Palacha bylo náměstí spontánně přejmenováno na náměstí Jana Palacha, oficiálně však bylo pojmenováno až 20. prosince 1989. Toto místo bylo vybrané proto, že se nachází blízko Filozofické fakulty kde Jan studoval. ()

SlepeOcko 

všechny recenze uživatele

Pěkný písničkový díl. "Hvězda na vrbě" sedla ♥, stejně tak song "Bratříčku, zavírej vrátka", který vyprovázel Jana Palacha. ()

Zajímavosti (6)

  • Pohřební průvod při pohřbu Jana Palacha, který se odehrál 25. ledna, prochází i pod cedulí s nápisem: „Náměstí Jana Palacha“, a to pouze devět dní od jeho smrti. Od roku 1952 neslo název náměstí Krasnoarmějců. Po sebeupálení Jana Palacha bylo náměstí spontánně přejmenováno na náměstí Jana Palacha, oficiálně však bylo pojmenováno až 20. prosince 1989. Toto místo bylo vybráno proto, že se nachází blízko Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, kde Jan studoval. (sator)
  • Rozhlasový přijímač v kanceláři dílen ČKD je Zvezda 54. Rádiový přijímač Zvezda 54 patřil k designovým modelům z doby zlaté éry sovětského elektronkového rádia. Poprvé byl vyroben v Charkově v r. 1954 ve firmě Kommunar a poté modernizován ve firmě ZH-68 v Moskvě. Prototypem bylo francouzské rádio Excelsior 52 firmy SNR Company. (sator)
  • V úvodu zní začátek 2. věty Čajkovského Smyčcového kvartetu č. 1 D dur, op. 11 Andante cantabile. (ladyViolet)

Reklama

Reklama