Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Babi se ztratí v Kotvě, Karel se znovu potkává s Kamilou...
Eva a Karel se hádají čím dál častěji. Zuzka a Tonda si užívají období po svatbě a společné soužití, ale Tonda ne a ne sehnat práci. Práce si ho nakonec najde sama. Díky lásce k milovaným knihám pracuje jako skladník v knihkupectví. Ke Dvořákům překvapivě přijde na večeři Karpíšek, což Josefa vyvede z míry. Dům Kotva slavnostně otevřel své brány, a tak se po pár měsících babi Běta rozhodla, že se tam s Františkem vypraví. Ale ztratí se, a tak je pátrací akce... V obchodním domě se náhodou znovu potkává i Karel s Kamilou. Domluví si schůzku... (Česká televize)

(více)

Recenze (4)

topi80 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Škoda, že jsem neviděl víc zboží v Kotvě. Aspoň delší záběr na ten regál s televizemi kdyby byl. Ale fajn exkurze v jinak trochu slabším dílu. Ale účesy už začínají vypadat sedmdesátkově. ()

Zajímavosti (4)

  • Ve scéně, kdy jde Tonda (Jaromír Nosek) do antikvariátu a kupuje si knihu, je za hercem v okně patrný plakát „Dračí doupě – zlatá pavučina“. Tato hra ale oproti době, do které je seriál zasazen, vznikla později, uvedený modul u nás byl vydán až v roce 2000. (Flaveus)
  • Scéna z obchodního domu Kotva, kde hlídač zadrží babičku (Nina Divíšková) s podezřením na krádež, končí slavnou filmovou hláškou ("a když nějakýho kluka dostanem, tak je to určitě nějakej kripl") odkazující na film Černý Petr. (Bart)
  • Když odjíždí Josef s Janou z chalupy (Kytlice, okres Mělník), je kontrolován hlídkou VB, jejímž členem je i soudruh Karpíšek (pomocná stráž VB). Karpíšek se svěřuje Josefovi, že už v depu (Pardubice) nepracuje, že pracuje na ONV. Problém je v tom, že je nesmysl, aby někdo s bydlištěm v Pardubicích dělal PSVB v Kytlici, resp. v okrese Mělník obecně. Vzdálenost Kytlice – Pardubice je po okreskách cca 170 km, což je stejné, jako by Pražan dělal PSVB v Českém Krumlově. Jen cesta tam, autobusem po okreskách, by trvala kolem 4 hodin, plus cesta zpět, přestupy, čekání (Karpíšek neměl v roce 1975 auto). Prostě naprostý nesmysl. (pjotri)

Reklama

Reklama