Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V Praze na Albertově se chystá pietní shromáždění na památku u příležitosti 50. výročí smrti studenta Jana Opletala. Honza s Rosťou vyrábějí manifestační transparenty a rozdávají letáky. Jana s Josefem odjíždějí do Kytlice na chalupu, aby si užili poslední sluníčko babího léta a při té příležitosti vše zazimovali. Babička Mária navštíví Evu a Karla, nadšeně vypráví o svých zážitcích z Říma a svatořečení Anežky Přemyslovny. K tomu jedním dechem u Dvořákových zorganizuje rodinnou oslavu, neví ale, že Karel měl s Evou jiné, zatím tajné plány. Mikuláš se svou rodinou ve Vídni poslouchá zprávy o chystané studentské demonstraci v Praze. Mezitím u nás došla masa demonstrujících přes odpor policejních kordonů na Národní třídu. Lucie s Honzou prchají před zásahem pořádkových jednotek na poslední chvíli. Jana s Josefem toho času na chalupě nemají v tu chvíli podobně jako zbytek republiky tušení, že se v Praze daly dějiny do pohybu. (Česká televize)

(více)

Recenze (8)

topi80 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Patřím ke generaci, která dospívala v 90. letech, jediném svobodném desetiletí za posledních 80 let. Přesto, místo aby mě tento díl vtáhl do euforie a já se naladil na ta očekávání, při pohledu na ty Mejstříky, Pajerové a další svazáky (a při pomyšlení na jejich další angažmá v dalších desetiletí) se mi dělalo spíše blbě. A jelikož komentář píšu v době, kdy cenzura nabrala na obrátkách, z práce se znovu vyhazuje za názor, školy provádějí vymývání mozků a papaláši a soudruzi z neziskovek vesele čerpají veřejné peníze, nevím, zda dokážu být se seriálem na stejné vlně i v dalších dílech. Ale tady při hodnocení nejde o mé pocity a o to, jak jsme se oklikou vrátili zpátky do stejných sraček, nýbrž o zpracování, a to se tvůrcům povedlo. ()

Reklama

mira007 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak tohle absolutně převyšuje rámec vztahovýho seriálu a celý tento díl hodnotím výš než kdejaký dokument na17.listopadu. Tohle by měli vysílat ve škole v hodinách dějepisu. ()

Tryskomyš 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Úžasné, ohromně mě to opět zasáhlo. Je to velmi emotivní. Snažila jsem se to vysvětlovat synovi, ale ještě ho to nezajímá. Je to především tím, že to neprožil. Mě osobně to hodně zasáhlo, obrečela jsem to. Super díl. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (1)

  • Natáčeno v Praze na Albertově, Vyšehradě, Národní třídě, Bartolomějské ulici. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

Reklama

Reklama