Úžasné, ohromně mě to opět zasáhlo. Je to velmi emotivní. Snažila jsem se to vysvětlovat synovi, ale ještě ho to nezajímá. Je to především tím, že to neprožil. Mě osobně to hodně zasáhlo, obrečela jsem to. Super díl.(10.5.2018)

Tohle je opravdu vynikající epizoda. Mimo jiné i díky dokonalému propojení autentických záběrů s dějem seriálu.(10.5.2018)

I tento díl je příjemný a koukatelný.(17.7.2020)

Tak tohle absolutně převyšuje rámec vztahovýho seriálu a celý tento díl hodnotím výš než kdejaký dokument na17.listopadu. Tohle by měli vysílat ve škole v hodinách dějepisu.(13.1.2017)

Patřím ke generaci, která dospívala v 90. letech, jediném svobodném desetiletí za posledních 80 let. Přesto, místo aby mě tento díl vtáhl do euforie a já se naladil na ta očekávání, při pohledu na ty Mejstříky, Pajerové a další svazáky (a při pomyšlení na jejich další angažmá v dalších desetiletí) se mi dělalo spíše blbě. A jelikož komentář píšu v době, kdy cenzura nabrala na obrátkách, z práce se znovu vyhazuje za názor, školy provádějí vymývání mozků a papaláši a soudruzi z neziskovek vesele čerpají veřejné peníze, nevím, zda dokážu být se seriálem na stejné vlně i v dalších dílech. Ale tady při hodnocení nejde o mé pocity a o to, jak jsme se oklikou vrátili zpátky do stejných sraček, nýbrž o zpracování, a to se tvůrcům povedlo.(17.7.2020)

• - Natáčeno v Praze na Albertově, Vyšehradě, Národní třídě, Bartolomějské ulici. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)