Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zuzka s Majdou navštíví Tondu ve vězení. Kromě pomerančů mu přinášejí i dobré zprávy. Z demonstrace 17. listopadu 1989 na Národní třídě si Honza s Lucií kromě modřin, otřesu mozku a následně několika stehů, odnášejí pocit bezmoci, vzteku a hlavně strachu o své kamarády Vojtu a Zdeňka. Ti byli naloženi do antonu a odvezeni pryč. Mezi lidmi se začala šířit zpráva o údajné smrti studenta, který měl být ubit bezpečnostními složkami. V Realistickém divadle je zahájena týdenní stávka na podporu studentů. Babička Mária se chystá zpět na Slovensko. K jejímu rozlučkovému obědu u Dvořáků byli pozváni i Katarína s Hynkem. Babi a František jedou do Národního divadla na Prodanou nevěstu. Stanou se součástí aktuálního dění, babi je událostmi dojatá k slzám. Mezitím je Honza odchycen příslušníky StB a nemilosrdně vyslýchán, zatímco nic netušící Lucie s Klaudií míří na diskotéku. Josef se s Janou vrací z chalupy domů. O demonstraci a stávce nemají ponětí, babi je nadšeně uvádí do reality. (Česká televize)

(více)

Recenze (2)

Galerie (3)

Zajímavosti (4)

  • V této epizodě je jedním z hlavních aktérů na scéně Realistického divadla herec Tomáš Töpfer, který hraje ve všech řadách seriálu projektanta Václava Horu. (wictoria)
  • V čase 21:45 vidíme na jevišti Tomáše Töpfera, jak čte prohlášení herců. Přitom v seriálu hraje Ing. Horu. (pjotri)
  • Filmováno v Praze v Dejvicích v ulici Velvarská (dům rodičů Jardy France), Braníku, náměstí Jana Palacha. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

Reklama

Reklama