Iron Man: Obrněná dobrodružství (TV seriál)

Iron Man: Armored Adventures

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2008, 52x22 min

Hodnocení po prvním dvou-díle: Scénář je poněkud schematický (to, jakým způsobem chce Obadiah Stane veškeré Starkovy vynálezy proměnit ve zbraně), CGI animace se mi také moc nezdála (vypadalo to, jako by chtěli tvůrci co nejvíce ušetřit) a občas jsem se v příběhu moc neorientoval (chvíli mi trvalo, než jsem pochopil, že Tony Stark si skutečně sestrojil iron manovské brnění už v 16 letech!). Je to prostě nový přístup k Iron Manovi. Příběhy Tony Starka se vždy odehrávaly v jeho dospělosti a Tony v nich vystupuje jako alkoholik. V tomto animovaném seriálu tvůrci rozvíjejí Tonyho dobrodružství v 16 letech, tedy v době, kdy chodí na střední školu! Je to vlastně takový Peter Parker! Očividná snaha přiblížit se mladším divákům.... Co se týče kladů, tak jsem rád, že se v seriále očividně objeví velké množství postav z komiksů, což je něco, co v hraných filmech neuvidíme. Kromě Obadiaha Stane se tu objeví Mandarin (již v prvním díle se zkoumají jeho prsteny), Tony se kamarádí s Rhodeym Rhodesem a je tu i Pepper Potts atd. Když dojde na akci, tak ta je povedená (ačkoliv také připomíná Spider-Manovy kousky). Jako celek je to prostě poněkud nevýrazné, průměrné.(20.3.2010)

• jh666

Další z nepřeberného množství alternativních realit Marvelu, tentokrát na téma Tony Star Iron-Teenagerem. Ne úplně nezajímavá premisa, ale její provedení už bohužel dost pokulhává. Scenáristicky mi to v rámci cílové kategorie přijde docela v pořádku (pořád lepší než Hulk a Agenti SMASH). Tady bych ještě přemýšlel o průměrném hodnocení. Z toho ho ale sráží animace, která je opravdu odfláknutá a nevýrazná. Takže za 2*.(20.4.2015)

Skvělý seriál o Iron manovi - i když natočili docela dost dílů jsem ho zkoukl už za pár dní.. to je škoda:(.. Díly se však i po skončení nadále táhnou v mém srdci a zarývají se mi do paměti.. hlavně ta úvodní písnička je nezapomenutelná a dala by se poslouchat do omrzení! Už ze začátku vás překvapí jeho mladý věk, ve kterém mi Tony přijde docela i sympatičtější. Ohromující setkání s nepřáteli, kteří se jim moc povedli - zejména Mandarin, Duch a M.O.D.O.K. Výborné díly výhradně s Hulkem, Black Panterem a M.O.D.O.K.em. Nejhezčí scéna je, jak se nepřítel Laser přidává k Iron manovi, to stojí za to vidět! Jen ta Pepper Potts mi stále lezla na nervy:).(25.3.2015)

Bohužel tohle je těžce teenagerská záležitost. Zacílení na tuto věkovou skupinu je do očí bijící, od příšerné emo(nebo co to je) úvodní znělky, přes jakousi japonskou anime říznutou animaci, až po fakt, že Tony Stark a jeho přátelé chodí na střední školu a JSOU teenageri. A to je upřímně celkem škoda, jelikož celkově seriál nevyznívá nijak špatně, ovšem výše uvedené skutečnosti mě po zhlédnutí několika dílů od dalšího sledování bezpečně odradily. Tony Stark prostě má být milionářský playboy s prořízlou pusou a za tím si stojím.(26.4.2012)

50%(4.5.2018)