V

USA, (2009–2011), 15 h 46 min (Minutáž: 40–47 min)

Elizabeth Mitchell, Morris Chestnut, Joel Gretsch, Logan Huffman, Laura Vandervoort, Morena Baccarin, Scott Wolf, Charles Mesure, Christopher Shyer (více)

Série(2) / Epizody(22)

Na „návštevu" Zeme sa pozvali sami. Vraveli, že prichádzajú v mieri. Klamali... Mier je totiž to posledné, na čo myslia! Jedného dňa sa život na naše krásnej modrej planéte na pár sekúnd úplne zastaví... Stane sa totiž niečo nepredstaviteľné, čo nás všetkých prinúti zalapať po dychu a štipnúť sa do ruky, aby sme si boli istí, či nesnívame – po obrovských zemských otrasoch sa totiž nad najväčšími metropolami Zeme zjavia obrovské vesmírne lode! Vzápätí sa na zemi objavia mimozemskí „návštevníci" v ľudskej podobe, ktorí s nami prišli uzavrieť vskutku nezvyčajný obchod – výmenou za suroviny, ktoré potrebujú pre záchranu svojej planéty nám ponúkajú dych vyrážajúci technický pokrok! Nečudo, že mnohí pozemšťania hľadia na „návštevníkov", ktorí im sľubujú doslova zázraky v medicíne i technológiách, s veľkou, temer až posvätnou bázňou a nekritickým obdivom. Len zopár – či už verejne alebo v súkromí - spochybňuje plány mimozemšťanov... Agentka FBI Erica Evansová (Elizabeth Mitchell) patrí k tým druhým. Veľmi rýchlo totiž pochopí, že mimozemšťania rozhodne nie sú takí mierumilovní, ako sa na prvý pohľad zdá. Práve naopak, už veľmi dlho pripravujú inváziu na Zem – a mier je to posledné, na čo myslia! Krátko nato sa pripojí k odboju, ktorý chce ochrániť náš svet pred plazoidnými votrelcami v ľudskej podobe. Jej syn Tyler (Logan Huffman) je na jej veľké zdesenie cudzou rasou z vesmíru absolútne nadšený - a dokonca sa nechá naverbovať ako jeden z ich mierových vyslancov! Lenže ak človek nemôže veriť už ani svojim najbližším... Tak komu vlastne v tomto nekonečnom chaose ešte možno naozaj veriť, na koho sa spoľahnúť? Začína sa ľúty boj medzi pozemšťanmi a votrelcami, ktorého koniec je neistý - a v nedohľadne. A bude, žiaľ, o to ťažší, že nie vždy je jasné, kto na koho strane stojí... (oficiální text distributora)

Recenze uživatele Amroth666 k tomuto seriálu (1)

V (2009)

____ 1. ŘARA ____ S01E01 - Pilot - 100%. ____ Začalo to slabými, poté silnější otřesy. Jsem poctěn příchodem zatím neznámých mimozemšťanů říkajících si __ Návštěvníci __ s vedoucí jejich paluby __ Annou. __ Na první díl nevýdané a obtížné efekty. Návštěvníci mají zvláštní schopnosti. Jsou na úrovni a jsou prostě neodolatelní(Lisa). Všichni lidé jsou doslova uneseni příchodem Návštěvníků na zem. Jsou ale tací, kteří v tom vidí nejistotu a vyhlazení lidstva. __ Erica a Jack. __ Postavy, které hned od začátku můžeme pozorovat s velkým otazníkem. Přibudou další vzbouřenci se stejným názorem na momentální situaci? Georgie nebo třeba Ryan. Novinář pan __ Chad Decker __ je slepý, hluchý a jde jen po své kariéře. Nové buňky řízené návštěvníky. První díl je prostě božský. ____ Štěstí, jak jsme zjistili, pramení z klidu a míru.(Anna) ____ S01E02 - There is no normal anymore - 100%. ____ Pokračující pátrání, obavy, nejistota, nové vztahy Návštěvníků k novým lidem na zemi a prosazování diplomacie. Opět jsem se z Véčka posadil na zadek. Opět mně přinutil, abych řekl : "Jo, konečně. " ____ S01E03 - Bright new day - 100%. ____ George __ se svým dočasným dá se říci parťákem pokračuje v odporu a v hledání lidí se stejným cílem. Erica v akci, Jack v akci. Další neuvěřitelně pestrý díl. Navíc se dozvídáme, že Lisa jen využívá syna Erici Tylera, pro svou matku Annu. Dale, Eriččin manžel umírá. Opravdu zatím klobouk dolů. ____ V počtu je síla.(Jack) ____ S01E04 - It's only the beginning - 100%. ____ Nikdy bych neřekl, že nenápadně uložené kamery do obleků Návštěvníků budou hrát tak obrovskou roli. Důležité informace o 5.koloně i o Návštěvnících. Konec, který asi všem vyrazil dech. Blížící se invaze na naší planetu. Mimořádný efekt.____ Ať žije 5. kolona.(Joshua) ____ S01E05 - Welcome to the war - 100%. ____ Hobbes, nová postava představující žoldáka a bývalého válečníka. Sestavování Anniných válečníků a sestavuje se i odpor. ____ S01E06 - Pound of flesh - 100%. ____ Nemůžu si pomoct. Seriál je čím dál více lepší a graduje každou minutou. Ryan na palubě lodi všem Návštěvníkům ukázal, že ještě jeden Návštěvník s jiným názorem na věc existuje. Objevuje se jich ale více. ____ S01E07 - John May - 95%. ____ Tento díl odhalí prvního muže odporu, tedy hned po jeho otci, který odpor proti Návštěvníkům začal už před lety. Podle názvu dílu jde o Johna Maye. George stále uvězněn. ____ S01E08 - We can't win - 100%. ____ Hledání Alexe Carusa. Mnoho zvratů. ____ S01E09 - Heretic's Fork - 100%. ____ Ryan chrání svého budoucího nenarozeného syna, proto ho bere s jeho ženou k Thomsonovy a k Susan. Annin voják poslán do boje. Lisa vyslána. Věci jdou zase hodně dopředu. ____ S01E10 - Hearts and minds - 110%. ____ Extrémně dobrý díl. 5.kolona prohlášena za teroristy. Maliková s Ericou(FBI) musí najít pátou kolonu. Erica v páté koloně. Maliková věrná Anně. ____ S01E11 - Fruition - 120%. ____ Ještě extrémnější díl. Zvraty, příběh, napětí, vyšetřování - geniální !!! ____ S01E12 - Red Sky - 130%. ____ S láskou, s nadějí a s vírou můžeme překonat vše. ____ Rudá obloha je asi ten nejvýstižnější popis tohoto dílu. Vše, co do tohoto dílu vynaložili tvůrci by nestačilo na normální seriál. Neuvěřitelné. Nejlepší díl ze všech dvanácti skvělých dílů. Prostě senzační a jenom doporučuju a těším se na druhou sérii. ____ TŘI NEJOBLÍBENĚJŠÍ POSTAVY Z 1 ŘADY : Chad Decker, Erica Evans, Lisa. ____ 2. ŘADA ____ S02E01 - Red Rain - 100%. ____ Stejný styl, stejné červené peklo, stejné mezi lidsko-mimozemské vztahy a napjatost ještě o kapku vyšší. Co víc si přát? ____ S2E02 - Serpent's Tooth - 100%. ____ Tenhle seriál jenom překvapuje a udivuje. Už je V tak perfektní, že je radost se na V koukat a na každý díl se hrozně těším. Maliková asi v největší proměně a byl to skutečně neskutečně šmakující díl. ____ S02E03 - Laid Bare - 95%. ____ Maliková mučena a nakonec umučena. S02E04 - Unholy Alliance - 100%. Do případů se zamotává církev a také jsou zde objeveni noví společníci jak Páté kolony, tak Návštěvníků. S02E05 - Concordia - 100%. Pátá kolona a další lidé jdou po Aně a její lidi. S02E06 - Siege - !100%! Od tohoto dílu nastává Návštěvníkům peklo! S02E07 - 95%. Seriál v plném proudu. S02E08 - 95%. Jak jinak, hodně zvratů. S02E09 - 90%. Chystá se svržrní královny Any. S02E10 - prakticky nic Páté koloně nevyšlo a dcera Any požehnala svět. Tímto konči druhá řada. () (méně) (více)