V (TV seriál)

V

Votrelci

Sci-Fi / Drama / Thriller

USA, 2009 - 2011, 15 h 46 min (Minutáž: 40–47 min)

Elizabeth Mitchell, Morris Chestnut, Joel Gretsch, Logan Huffman, Laura Vandervoort, Morena Baccarin, Scott Wolf, Charles Mesure, Christopher Shyer, Lourdes Benedicto, Alan Tudyk, Scott Hylands, Mark Hildreth, Zak Santiago, Nicholas Lea, Oded Fehr, Michelle Harrison, Barbara Tyson, Hrothgar Mathews, Ryan Kennedy, Jane Badler, Martin Cummins, Lucie Borhyová, Rey Koranteng, Kyle Labine, Kacey Rohl, Brittney Irvin, David Richmond-Peck, Samantha Ferris, Françoise Robertson, Terry Chen, Jim Byrnes, Philip Granger, Jessica Parker Kennedy, Tyler Johnston, Roark Critchlow, Ona Grauer, Sarah-Jane Redmond, Michael Trucco, Adrian Holmes, Jesse Hutch, Derek Hamilton, Jodi Balfour, Crystal Balint, Erica Carroll, Douglas Chapman, Rob Carpenter, Charlie Carrick, Peter Bryant, Lexa Doig, Ingrid Kavelaars, Kennedi Clements, Jacob Blair, Alison Araya, Reese Alexander, Jarod Joseph, Chilton Crane, Teach Grant, Dejan Loyola, Jesse Wheeler, Josh Blacker, Carmen Aguirre, Omari Newton, D. Harlan Cutshall, Jackie Blackmore, Beverley Elliott, Tom Pickett, Amos Stern, Lucas Wolf, Ian Butcher, Chris Shields, Victor Formosa, Ki Yurij, Fane Tse, Chad Riley, Paul Lazenby, Ben Wilkinson, Rob Hayter, Kal Weber, Rekha Sharma, Christopher Rosamond, Sean Tyson, Craig March, Stefan Arngrim, Devielle Johnson, Jeremy Jones, Darcy Laurie, Stephen Park, Michael Karl Richards, Brett Le Bourveau, Marci T. House, Bethany Brown, Lesley Ewen, Patrick Keating, Benita Ha, Brandi Alexander, Jenn Griffin, Michael Filipowich, Veena Sood, Brett Dier, Sean Michael Kyer, Ty Olsson, Nicholas Carella, Sonya Salomaa, Tara Wilson, Paul McGillion, Bret Harrison, Nelson Wong, Keegan Connor Tracy, Michael Patric, Jonathan Walker, Jay Karnes, Raahul Singh, Miranda Frigon, Elfina Luk, Marc Singer, Peter Ciuffa

..............................V - PRVNÍ ŘADA.............................. ......................1 - ZAČÁTEK....................... REŽIE - Yves Simoneau. CITÁT - Kde jste byli, když byl zavražděn JFK?.......... Mám jednu výhradu (možná dvě), proč nevěřící po zahlédnutí mimozemšťana najednou začnou houfně navštěvovat kostel a dají se na náboženství? To je divné, právě viděli důkaz, který mluví spíš proti Bohu, než aby to evokovalo myšlenku - najednou budu v Něho věřit, když jsem uzřel mimozemšťana - divné. Tady mi to hlava nebere. CITÁT - Máte i nějakého ošklivého velvyslance?.......... Přicházíme v míru........... A další věc, ke které mám výhradu - Všechny naše války, extremismus, hladomory, ekonomické nestability a tak dále jsou tu svedeny na mimozemskou aktivitu na naší Planetě - Až moc populistické. Vede to k myšlence, že vlastně chudinky lidé za nic nemůžou - BLBOST!!! Lidé vlastně za nic nemůžou - to někdo jiný!!! ....................2 - NORMÁLNÍ UŽ NENÍ NIC......................... REŽIE - Yves Simoneau. CITÁT - Další odpor je nepřijatelný.......... Spolknul jsem ten nesmysl o tom, že za vše na naší planetě můžou mimozemšťani a dal jsem tomu seriálu ještě šanci. ..................3 - ZÁŘIVÝ NOVÝ DEN........................ REŽIE - Frederick E. O. Toye. CITÁT - Proč to dělají? Proč se infiltrují, Proč ty mrtvé buňky?.......... V tomto příběhu se to začíná pěkně zamotávat (rozmotávat?) Špioni, vyslanci, zrádci, přeběhlíci, sympatizanti s lidma i mimozemšťanama - prostě pěkná změť všeho možného. CITÁT - Zdraví tě Pátá kolona............ .........................4 - TO JE JEN ZAČÁTEK....................... REŽIE - Yves Simoneau. CITÁT - Jste jeden z nich??!!.......... CITÁT - Neboj se, ona nekouše............ Zakončení tohoto příběhu je velmi mrazivé. ...................5 - VÍTEJ VE VÁLCE..................... REŽIE - Yves Simoneau. CITÁT - Bolí to, ale srdce máme na druhé straně............ Zde je použit můj oblíbený kamerový záběr. Kamera se zde, okolo 12 minuty, točí nad rozmlouvající dvojicí. Velmi povedené. Na tom ujíždím. CITÁT - Je z něj jen pár ještěrčích bot............ Tento příběh má špičkový konec. CITÁT - Má vajíčka. Potřebují nakrmit.......... ......................6 - LIBRA MASA..................... REŽIE - Jonathen Frakes. CITÁT - První rozumný slovo, který slyším, a od blondýny................ .......................7 - JOHN MAY ŽIJE....................... REŽIE - Dean White. CITÁT - Kněz, civilista, ještěrka a federál, co bude dál?........... ..................8 - NEMŮŽEME VYHRÁT...................... REŽIE - David Barrett. CITÁT - Tvoje holka má v "teráriu" (těhotná) malou ještěrku?......... ....................9 - KACÍŘOVA VIDLIČKA....................... REŽIE - Frederick E. O. Toy. CITÁT - Čeká dítě. Napůl člověka napůl V........... Hezky se to dramatizuje a začíná jít do tuhého. .....................10 - ODVAHA A SVĚDOMÍ.................... REŽIE - Bobby Roth. CITÁT - Má víre se otřásá........... ......................11 - ODLÉTÁME...................... REŽIE - Bryan Spicer. CITÁT - Viděla jsi, co udělal své dceři? Coi pak asi udělá tvému synovi?.............. V tomto příběhu je velice zajímavý, mrazivý a zároveň velmi znepokojující záběr. Kosmická loď tu okolo 26 minuty opouští trávník před Bílým domem - UPS. CITÁT - ......a Vall právě praskla plodová voda......... ....................12 - POMSTA......................... REŽIE - Robert Duncan McNeill. CITÁT - Láska pohání lidi............. A je to ještěrka jako buk. Jo a John May žije. REKAPITULACE PRVNÍ SÉRIE - Dobrá hudba, pěkné záběry, výborná dramatizace a příjemní herci. Přiznávám, mám to nahrané z TV a viděl jsem to pěkně za sebou. Tři dny jsem se bavil sledováním Véček. CITÁT - Už žádné trápení, už žádná bolest srdce.............žádné lidské emoce.......jen MÍR.............můj MÍR............. Už jsem zvědav na druhou řadu. Ale na co čekat, vždyť ji mám celou nahranou. Jdu na to. Pomsta bude sladká. ................................V - DRUHÁ ŘADA................................ ......................1 - RUDÝ DÉŠŤ.......................... REŽIE - Bryan Spicer. CITÁT - Přišli jsme k vám v míru a nezradíme vás............ CITÁT - Takže nás nejdřív napadnou a pak opíchaj?......... ......................2 - JEŠTĚRČÍ ZUB................... REŽIE - Steve Sttill. Anna zde ukazuje svou druhou, krutou tvář. CITÁT - Není většího pouta, než matka kojící dítě.......... .....................3 - NADŘEŇ...................... REŽIE - David Barrett. Mučící scény jsou celkem brutální, jako by jsem ani nepatřily. CITÁT - Stáhněte ji z kůže......... Toto byl zatím nejbrutálnější příběh. ......................4 - NESVATÁ ALIANCE........................ REŽIE - Dean White. CITÁT - Raději tomu začněte věřit, otče............ ....................5 - KONKORDIA..................... REŽIE - Jesse Warn. CITÁT - Vítejte v budoucnosti. Zítra začne renesance celé Planety.......... .....................6 - V OBLEŽENÍ...................... REŽIE - John Behring. CITÁT -Tady jde o budoucnost všech lidí......... Tady už se začíná opakovat jedna (klišé) věc. Véčka vždycky někoho drží, vězní, zadržují a tím mají pod kontrolou vydíranou osobu Tady je to syn, tady zase dcera, tuhle zase něčí manželka - už se to moc opakuje - chce to nový nápad. .......................7 - URYCHLENÝ VÝVOJ...................... REŽIE - David Barrett. CITÁT - Žádné otázky........... ........................8 - NEÚSPĚŠNÝ POKUS..................... REŽIE - Jeff Woolnought. CITÁT - Vloupeme se a šlohnem ho!.......... ........................9 - ĎÁBEL V MODRÉM HÁVU................. REŽIE - Ralph Hemecker. CITÁT - A můžeme začít vyhlazovat lidstvo......... ....................10 - DEN MATEK.................. REŽIE - Bryan Spicer. CITÁT - Celý život vidím na nebi Boha. Teď tam vidím 29 kosmických lodí a stovky možných dalších. Chci zase vidět Boha!!.............. Lisa, dcera velitelky Anny, stojí před obrovským rozhodnutím. Jak se rozhodne? CITÁT - ANNA - A ten Bůh ve kterého tak věříte - doufám, že Ho potkám......... Poslední díl druhé série místo aby děj ukončil, je naopak rozvede do dalších několika příběhů, aby vše mohlo pokračovat. TŘETÍ ŘADU této série ještě nemám celou nahranou. Počkám nějaký čas, až budu mít všechny příběhy. Zatím se budu věnovat jiným filmům a seriálům. CITÁT - Tohle je poslední naděje lidstva na budoucnost..........(6.4.2013)

Nádherný sci-fi seriál, mě už kdysi uchvátil originál, tohle je ale přece jenom pojaté poněkud jinak,což je u znova natočených věcí jen a jen dobře. Z původní série je tu jen postava Diany a stejná představitelka, jen to nemá žádnou spojitost s dějem z původní série. Tady je krásně vidět jak umí Vyslanci s námi pomocí medií pěkně manipulovat, jednou je lidi nechtějí a hned jim v tlučou do hlavy něco jinýho a hned je zase lidi milujou. Na seriálu je jedna chyba a to že vůbec pořádně nevidíme jak vypadají ještěrky ve skutečnosti vždy jen kousek. Je tu jasně vidět, že tvůrci nevěděli že je po druhé sérii utnou, jinak by to skončilo jinak což je víc než jasné. Ale i tak ten konec byl skvostní a pro většinu neočekávaný. Snad se ještě ňáký pokračování dočkáme. Ona ani původní série nebyla úplně dokončena. Proč musí tak skvělé seriály skončit nedotáhnuté.(18.1.2013)

• orgia

Po prvnich dilech to bylo skoro na 4*, ale postupne to jde do haje, nejhorsi jsou ty technologicke nesmysly. Mimozemtstani disponuji spickovou technologii, ale takove zakladni veci jako vyfoceni hledanych osob, otisky prstu, straze, odposlechy atd. jsou jim cizi? Takovych nesmyslu je cim dal vic a neskutecne to kazi zazitek. Jeste, ze mam v chabe pameti puvodni serial, ktery se mi hodne libil. Po seste epizode davam 2*. Po desate epizode davam 1*. Silenost. /// Po druhe serii zvysuju na 2*, uroven se zvedla a ocenuju dve vyborna camea z puvodniho serialu, zvlast v poslednim dilu.(7.5.2010)

Letošní podzim na seriálovém poli stojí skutečně za to. A to hlavně díky stanici ABC. Nejdřív přišel FlashForward a teď zase návštěvníci z vesmíru. Oba dva seriály odstartovaly strhujícím pilotním dílem a skrývají obrovský potenciál. FF sice po několika dílech trochu stagnuje (pořád je to ale velmi dobrý seriál a já věřím, že jak se trochu vyvine mytologie, dostane to ty pravé grády), a tak uvidíme, jak se s tím vypořádá V. Zatím to vypadá na klasickou scifárnu o invazi mimozemšťanů a hrstce lidí, která se jim rozhodla postavit, což sice není dvakrát originální příběh a logicky to může občas drhnout, ale zároveň to může to sakra napínavé a zábavné. Rozhodně budu dál sledovat. P.S. Elizabeth Mitchell jsem si zamiloval už v LOST a i tady je neuvěřitelně sexy! Kam se na ní hrabou ty mladé holky z mimozemské lodi. EDIT AFTER SEASON 1: Paráda! Jsem rád, že V dostane druhou sezónu. Nemůžu se dočkat dalších dílů.(4.11.2009)

Slušný remake, aktualizovaný, ale nijak stupidně americký, i ty rodinný vztahy naštěstí nejsou dookola rozebíraný, jak jsem se bál. A hrdiny nejsou jen krásní mladí lidé, na což začínám být v poslední době alergický u všech seriálů. -- EDIT po 2. sérii. Šel jsem s hodnocením dolů, protože se postupně do toho ty rodinné vztahy začaly motat, postavy začaly jednat zmateně a nelogicky, a nakonec i ty díly byly o ničem - co se vlastně té hrstce zoufalců povedlo? Vlastně jen to zmražení vojáků, ale jinak na co sáhli, to podělali. Seriál se hodně snaží i o politickou strunu - takové to vydírání s úsměvem. Když vy neuděláte, co chci, tak já... Postava Tylera mi vyloženě lezla na nervy, a jak se z jeho matky stala neohrožená bojovnice, ztratila i ona mé sympatie. Některé motivy jsou nedotažené nebo dokonce trestuhodně vynechané a zapomenuté (jak to dopadlo s tou látkou, která může vetřelce rozleptat?, co ten doktor / vědec z předposledního dílu první série, kam ten zmizel?, proč Lisa nezabije matku na lodi rovnou a hned, jak zjistí, oč jí jde? proč ten zbytečně komplikovaný plán? jak to, že Ericu vyhodí od FBI, ale v posledním dílu tam zase je? proč neprozradí pátá kolona všem lidem na světě, jak je možné vidět invazní lodě?...) A tak bych mohl pokračovat dál a dál. Co díl, to spousta nelogičností, děr, otázek, naznačených a nedotažených motivů, zbytečností, překomplikovanosti, bez jasného tahu na branku. Původní série má méně dílů, a i když je to také o nezdarech, vždy se ale děj a snažení odbojářů posune někam kousek dál. Tady je buď pořád plichta o ničem, nebo Anna vše využije s úsměvem ve svůj prospěch - až to opět nedává smysl. Celé to nakonec vypadá jako pokus o alienskou Hru o trůny - i s tím, že nakonec zabijeme tolik hrdinů, kolik se dá.(19.11.2009)

• - V serálu se vyskytuje adresa 4400 Pier Ave. Jedná se odkaz na seriál 4400, ve kterém Joel Gretsch hrál. (TomikZlesa)

• - Famke Janssen odmítla roli Anny. (TomikZlesa)

• - Na konci 7. dílu 1. série, když Anna projíždí světové televizní zprávy, je možno vidět Lucii Borhyovou a Reye Korantenga. (bangee)