V (TV seriál)

V

Votrelci

Sci-Fi / Drama / Thriller

USA, 2009–2011, 15 h 46 min (Minutáž: 40–47 min)

Elizabeth Mitchell, Morris Chestnut, Joel Gretsch, Logan Huffman, Laura Vandervoort, Morena Baccarin, Scott Wolf, Charles Mesure, Christopher Shyer, Lourdes Benedicto, Alan Tudyk, Scott Hylands, Mark Hildreth, Zak Santiago, Nicholas Lea, Oded Fehr, Michelle Harrison, Barbara Tyson, Hrothgar Mathews, Ryan Kennedy, Jane Badler, Martin Cummins, Lucie Borhyová, Rey Koranteng, Kyle Labine, Kacey Rohl, Brittney Irvin, David Richmond-Peck, Samantha Ferris, Françoise Robertson, Terry Chen, Jim Byrnes, Philip Granger, Jessica Parker Kennedy, Tyler Johnston, Roark Critchlow, Ona Grauer, Sarah-Jane Redmond, Michael Trucco, Adrian Holmes, Jesse Hutch, Derek Hamilton, Jodi Balfour, Crystal Balint, Erica Carroll, Douglas Chapman, Rob Carpenter, Charlie Carrick, Peter Bryant, Lexa Doig, Ingrid Kavelaars, Kennedi Clements, Jacob Blair, Alison Araya, Reese Alexander, Jarod Joseph, Chilton Crane, Teach Grant, Dejan Loyola, Jesse Wheeler, Josh Blacker, Carmen Aguirre, Omari Newton, D. Harlan Cutshall, Jackie Blackmore, Beverley Elliott, Tom Pickett, Amos Stern, Lucas Wolf, Ian Butcher, Chris Shields, Victor Formosa, Ki Yurij, Fane Tse, Chad Riley, Paul Lazenby, Ben Wilkinson, Rob Hayter, Kal Weber, Rekha Sharma, Christopher Rosamond, Sean Tyson, Craig March, Stefan Arngrim, Devielle Johnson, Jeremy Jones, Darcy Laurie, Stephen Park, Michael Karl Richards, Brett Le Bourveau, Marci T. House, Bethany Brown, Lesley Ewen, Patrick Keating, Benita Ha, Brandi Alexander, Jenn Griffin, Michael Filipowich, Veena Sood, Brett Dier, Sean Michael Kyer, Ty Olsson, Nicholas Carella, Sonya Salomaa, Tara Wilson, Paul McGillion, Bret Harrison, Nelson Wong, Keegan Connor Tracy, Michael Patric, Jonathan Walker, Jay Karnes, Raahul Singh, Miranda Frigon, Elfina Luk, Marc Singer, Peter Ciuffa, Dalias Blake

Aj keď remake nedosahuje kvalit svojho predchodcu, pre mňa je to jeden z naj seriálov poslednej doby. P.S. Teším sa na druhú sériu. 20.3.2011: Spokojnosť trvá aj po 2.sérii. Napätie graduje každou časťou, pribudli neaké nové postavy a potešila účasť Diany, známej to matky z pôvodnej série. Tvorcovia opäť nechali otvorený koniec, tak snáď bude ďalšia séria.(5.6.2010)

• Pluhy

Zemi zaplavily mimozemské lodě a lidstvo s napětím očekává setkání s mimozemským životem. Jenže co kdyby emzáci nevypadali jak slizký vetřelci a nezačali sestřelovat jeden mrakodrap za druhým. Co kdyby vypadali stejně jako lidé, přicházeli by k nám v míru a pomáhali nám léčit nemoci, na který jsme krátký. Jenže všechno není, tak růžový jak se zdá a svět čelí té nejděsivější hrozbě. V vzkřísil prastarou scifi legendu a oblékl ji do nového kabátku. Naprosto mě strhl námětem a udržel si mojí přízeň. Bohužel jen na krátko. K dokonalosti má tenhle kousek daleko. Seriál se omezuje na zobrazení hlavních aktérů, nebuduje atmosféru a zpracování dost pokulhává.(25.3.2013)

• anderson

Milujem, keď sa hneď po pilote na ČSFD roztrhne vrece so superlatívnymi hodnoteniami. Pritom, ak by som súdil podľa prvej časti, ide o mytologicko - patetickú kravinu rovnú STARGATE, STAR TREK a iným pre mňa totálne nestráviteľným sci-fi volovinám. S pôvodnou sériou to má spoločný azda len názov. (8.11.2009)(8.11.2009)

Dlouho očekáváné remake mého oblíbeného seriálu, který jsem kdysi vlastnil na VHS. Čekal jsem, že to bude lepší než původní, v kterém mně hodně vadil ten odboj proti mimozemšťanům, což mi hodně připomínalo komunistické filmy (V - zvítězíme-jako sovětští partyzáni), a že to v novém zpracování nebude tak okaté, i když véčko je to taky. V v původním Victory, zde Visitors. I přes lepší efekty a trochu pozmněněný děj je to o hodně slabší než původní seriál. Opět mě tam vadí spousta nedokonalostí, sterilní prostředí kosmických lodí, stále opakující se stejné záběry na domov agentky apod, výčet by byl mnohem delší, prostě i přes zajímavě nezajímavý děj mě to bere-nebere. Jednou shlédnout a dost. A to jsem velký fanda do sci-fi, ale zde je spousta nelogičností, nezajímavý herci atd. Seriál působí dost lacině. ale poslední díl druhé řady mě opět dostal. Když zatím lepší sci-fi seriál není, co se dá dělat, než vzít zavděk alespoň touhle lacinou podívanou.(27.12.2009)

• Šakalík

Existují seriály nedoceněné a naopak přeceňované. Nové "V" je bohužel ten druhý případ. Po jakž takž ucházejících čtyřech úvodních dílech přišel HLUBOKÝ KVALITATIVNÍ PROPAD na úroveň bezmyšlenkových béček. Tak nějak mi nejde na rozum, jak civilizace s natolik sofistikovaným systémem řízení se může nechávat opakovaně přečůrat hrstkou renegadů zvaných "Pátá kolona", jejichž sabotážní akce naplánované stylem "třeba nám to vyjde" jsou neskutečně efektivní. Toliko ke scénáři. S vypětím všech sil jsem dokoukal celou první sérii, o další nemám zájem.(27.9.2010)

• - Jane Badler v seriálu hraje opět postavu mimozemšťanky Diany, kterou hrála už v původní televizní sérii V (od r. 1984). (GigaPudding)

• - Na konci 7. dílu 1. série, když Anna projíždí světové televizní zprávy, je možno vidět Lucii Borhyovou a Reye Korantenga. (bangee)

• - Famke Janssen odmítla roli Anny. (TomikZlesa)