V (TV seriál)

V

Votrelci

Sci-Fi / Drama / Thriller

USA, 2009–2011, 15 h 46 min (Minutáž: 40–47 min)

Elizabeth Mitchell, Morris Chestnut, Joel Gretsch, Logan Huffman, Laura Vandervoort, Morena Baccarin, Scott Wolf, Charles Mesure, Christopher Shyer, Lourdes Benedicto, Alan Tudyk, Scott Hylands, Mark Hildreth, Zak Santiago, Nicholas Lea, Oded Fehr, Michelle Harrison, Barbara Tyson, Hrothgar Mathews, Ryan Kennedy, Jane Badler, Martin Cummins, Lucie Borhyová, Rey Koranteng, Kyle Labine, Kacey Rohl, Brittney Irvin, David Richmond-Peck, Samantha Ferris, Françoise Robertson, Terry Chen, Jim Byrnes, Philip Granger, Jessica Parker Kennedy, Tyler Johnston, Roark Critchlow, Ona Grauer, Sarah-Jane Redmond, Michael Trucco, Adrian Holmes, Jesse Hutch, Derek Hamilton, Jodi Balfour, Crystal Balint, Erica Carroll, Douglas Chapman, Rob Carpenter, Charlie Carrick, Peter Bryant, Lexa Doig, Ingrid Kavelaars, Kennedi Clements, Jacob Blair, Alison Araya, Reese Alexander, Jarod Joseph, Chilton Crane, Teach Grant, Dejan Loyola, Jesse Wheeler, Josh Blacker, Carmen Aguirre, Omari Newton, D. Harlan Cutshall, Jackie Blackmore, Beverley Elliott, Tom Pickett, Amos Stern, Lucas Wolf, Ian Butcher, Chris Shields, Victor Formosa, Ki Yurij, Fane Tse, Chad Riley, Paul Lazenby, Ben Wilkinson, Rob Hayter, Kal Weber, Rekha Sharma, Christopher Rosamond, Sean Tyson, Craig March, Stefan Arngrim, Devielle Johnson, Jeremy Jones, Darcy Laurie, Stephen Park, Michael Karl Richards, Brett Le Bourveau, Marci T. House, Bethany Brown, Lesley Ewen, Patrick Keating, Benita Ha, Brandi Alexander, Jenn Griffin, Michael Filipowich, Veena Sood, Brett Dier, Sean Michael Kyer, Ty Olsson, Nicholas Carella, Sonya Salomaa, Tara Wilson, Paul McGillion, Bret Harrison, Nelson Wong, Keegan Connor Tracy, Michael Patric, Jonathan Walker, Jay Karnes, Charles Singh, Miranda Frigon, Elfina Luk, Marc Singer, Peter Ciuffa, Dalias Blake, Ernesto Griffith, Garnet Harding, Havana Guppy, Laura Wilson, Chenier Hundal, Nimet Kanji

1. a 2. séria: Škoda, že v tieni BSG i INVÁZIE zanikol tento slušný seriál. Téma príchodu emzákov je zaujímavo podaná ("Deň nezávislosti vykradol niekoľko starších filmov.") a aj keď ide "len" o súhrn klasických SF situácií, herci sú sympatickí a občas je to fajn napínavé. CAPRICA neskôr spracovala tému terorizmu i oblbovania mládeže možno poctivejšie, ale toto je zábavnejšie. Scenár, predovšetkým dialógy občas zaškrípu, ale v celku ide o kvalitný "novodobý" sci-fi seriál. Žánroví herci potešia. Pôvodnú verziu seriálu nepoznám... Škoda, že v druhej sérii rapídne pribúda vaty i naivností. Miestami ide o prepad v logike konania takmer zrovnateľný s rozdielom medzi prvou a druhou sezónou seriálu PRISON BREAK...(14.10.2012)

..............................V - PRVNÍ ŘADA.............................. ......................1 - ZAČÁTEK....................... REŽIE - Yves Simoneau. CITÁT - Kde jste byli, když byl zavražděn JFK?.......... Mám jednu výhradu (možná dvě), proč nevěřící po zahlédnutí mimozemšťana najednou začnou houfně navštěvovat kostel a dají se na náboženství? To je divné, právě viděli důkaz, který mluví spíš proti Bohu, než aby to evokovalo myšlenku - najednou budu v Něho věřit, když jsem uzřel mimozemšťana - divné. Tady mi to hlava nebere. CITÁT - Máte i nějakého ošklivého velvyslance?.......... Přicházíme v míru........... A další věc, ke které mám výhradu - Všechny naše války, extremismus, hladomory, ekonomické nestability a tak dále jsou tu svedeny na mimozemskou aktivitu na naší Planetě - Až moc populistické. Vede to k myšlence, že vlastně chudinky lidé za nic nemůžou - BLBOST!!! Lidé vlastně za nic nemůžou - to někdo jiný!!! ....................2 - NORMÁLNÍ UŽ NENÍ NIC......................... REŽIE - Yves Simoneau. CITÁT - Další odpor je nepřijatelný.......... Spolknul jsem ten nesmysl o tom, že za vše na naší planetě můžou mimozemšťani a dal jsem tomu seriálu ještě šanci. ..................3 - ZÁŘIVÝ NOVÝ DEN........................ REŽIE - Frederick E. O. Toye. CITÁT - Proč to dělají? Proč se infiltrují, Proč ty mrtvé buňky?.......... V tomto příběhu se to začíná pěkně zamotávat (rozmotávat?) Špioni, vyslanci, zrádci, přeběhlíci, sympatizanti s lidma i mimozemšťanama - prostě pěkná změť všeho možného. CITÁT - Zdraví tě Pátá kolona............ .........................4 - TO JE JEN ZAČÁTEK....................... REŽIE - Yves Simoneau. CITÁT - Jste jeden z nich??!!.......... CITÁT - Neboj se, ona nekouše............ Zakončení tohoto příběhu je velmi mrazivé. ...................5 - VÍTEJ VE VÁLCE..................... REŽIE - Yves Simoneau. CITÁT - Bolí to, ale srdce máme na druhé straně............ Zde je použit můj oblíbený kamerový záběr. Kamera se zde, okolo 12 minuty, točí nad rozmlouvající dvojicí. Velmi povedené. Na tom ujíždím. CITÁT - Je z něj jen pár ještěrčích bot............ Tento příběh má špičkový konec. CITÁT - Má vajíčka. Potřebují nakrmit.......... ......................6 - LIBRA MASA..................... REŽIE - Jonathen Frakes. CITÁT - První rozumný slovo, který slyším, a od blondýny................ .......................7 - JOHN MAY ŽIJE....................... REŽIE - Dean White. CITÁT - Kněz, civilista, ještěrka a federál, co bude dál?........... ..................8 - NEMŮŽEME VYHRÁT...................... REŽIE - David Barrett. CITÁT - Tvoje holka má v "teráriu" (těhotná) malou ještěrku?......... ....................9 - KACÍŘOVA VIDLIČKA....................... REŽIE - Frederick E. O. Toy. CITÁT - Čeká dítě. Napůl člověka napůl V........... Hezky se to dramatizuje a začíná jít do tuhého. .....................10 - ODVAHA A SVĚDOMÍ.................... REŽIE - Bobby Roth. CITÁT - Má víre se otřásá........... ......................11 - ODLÉTÁME...................... REŽIE - Bryan Spicer. CITÁT - Viděla jsi, co udělal své dceři? Coi pak asi udělá tvému synovi?.............. V tomto příběhu je velice zajímavý, mrazivý a zároveň velmi znepokojující záběr. Kosmická loď tu okolo 26 minuty opouští trávník před Bílým domem - UPS. CITÁT - ......a Vall právě praskla plodová voda......... ....................12 - POMSTA......................... REŽIE - Robert Duncan McNeill. CITÁT - Láska pohání lidi............. A je to ještěrka jako buk. Jo a John May žije. REKAPITULACE PRVNÍ SÉRIE - Dobrá hudba, pěkné záběry, výborná dramatizace a příjemní herci. Přiznávám, mám to nahrané z TV a viděl jsem to pěkně za sebou. Tři dny jsem se bavil sledováním Véček. CITÁT - Už žádné trápení, už žádná bolest srdce.............žádné lidské emoce.......jen MÍR.............můj MÍR............. Už jsem zvědav na druhou řadu. Ale na co čekat, vždyť ji mám celou nahranou. Jdu na to. Pomsta bude sladká. ................................V - DRUHÁ ŘADA................................ ......................1 - RUDÝ DÉŠŤ.......................... REŽIE - Bryan Spicer. CITÁT - Přišli jsme k vám v míru a nezradíme vás............ CITÁT - Takže nás nejdřív napadnou a pak opíchaj?......... ......................2 - JEŠTĚRČÍ ZUB................... REŽIE - Steve Sttill. Anna zde ukazuje svou druhou, krutou tvář. CITÁT - Není většího pouta, než matka kojící dítě.......... .....................3 - NADŘEŇ...................... REŽIE - David Barrett. Mučící scény jsou celkem brutální, jako by jsem ani nepatřily. CITÁT - Stáhněte ji z kůže......... Toto byl zatím nejbrutálnější příběh. ......................4 - NESVATÁ ALIANCE........................ REŽIE - Dean White. CITÁT - Raději tomu začněte věřit, otče............ ....................5 - KONKORDIA..................... REŽIE - Jesse Warn. CITÁT - Vítejte v budoucnosti. Zítra začne renesance celé Planety.......... .....................6 - V OBLEŽENÍ...................... REŽIE - John Behring. CITÁT -Tady jde o budoucnost všech lidí......... Tady už se začíná opakovat jedna (klišé) věc. Véčka vždycky někoho drží, vězní, zadržují a tím mají pod kontrolou vydíranou osobu Tady je to syn, tady zase dcera, tuhle zase něčí manželka - už se to moc opakuje - chce to nový nápad. .......................7 - URYCHLENÝ VÝVOJ...................... REŽIE - David Barrett. CITÁT - Žádné otázky........... ........................8 - NEÚSPĚŠNÝ POKUS..................... REŽIE - Jeff Woolnought. CITÁT - Vloupeme se a šlohnem ho!.......... ........................9 - ĎÁBEL V MODRÉM HÁVU................. REŽIE - Ralph Hemecker. CITÁT - A můžeme začít vyhlazovat lidstvo......... ....................10 - DEN MATEK.................. REŽIE - Bryan Spicer. CITÁT - Celý život vidím na nebi Boha. Teď tam vidím 29 kosmických lodí a stovky možných dalších. Chci zase vidět Boha!!.............. Lisa, dcera velitelky Anny, stojí před obrovským rozhodnutím. Jak se rozhodne? CITÁT - ANNA - A ten Bůh ve kterého tak věříte - doufám, že Ho potkám......... Poslední díl druhé série místo aby děj ukončil, je naopak rozvede do dalších několika příběhů, aby vše mohlo pokračovat. TŘETÍ ŘADU této série ještě nemám celou nahranou. Počkám nějaký čas, až budu mít všechny příběhy. Zatím se budu věnovat jiným filmům a seriálům. CITÁT - Tohle je poslední naděje lidstva na budoucnost..........(6.4.2013)

Hm další seriálový nářez ? bezpochybně,ale i tady máme drobné vady na kráse. Mimozemské invaze, přistání na Zemi, kolonizace atd...přesně tohle téma mě šíleně vzrušuje. Ačkoliv mi při přistání emzáků běhal mráz po zádech tak šlo přeci jen udělat mnohem lépe...drrrr..ahoj já sem emzák a v dalším záběru už běhá mezi papalášema... Zbytečně rychlý úvod a až mnoho vysvětlení a silné zatažení do děje, být první díl celovečerní film tak prosím, ale tolik informací vychrlit během 45 minut je trsošku moc. Tak jako šlo lépe, dramatičtěji a více mysteriozně udělat přistání, mohli si tvůrci dát i vetší prácí s celosvětovým chaosem, přeci jen přistání emzáků znamená víceméně popření jisté halleluja teorie (snad se nepletu) a chaos a protesty by podle mě měli mnohem větší dopad. A taky nesmí zapomenout na příjemné herecké obsazení Elizabeth Mitchell a hlavně Joela Gretsche, který má to emzáctví snad v krvi :-) EDIT: po několika dílech 2* dolů, začínají se vrstvit tuposti jak v ději tak v hercích :-((9.11.2009)

Po shlédnutí první série musím říct, že jde o vcelku zajímavé sci-fi. Sice pochybuji, že se z "V" stane kultovní seriál, ale když bude pokračovat v takové úrovni jakou má nyní, má velmi slušnou šanci dostat se víc do povědomí lidí než je tomu bohužel dnes. Jinak asi budu opakovat pár lidí, ale musím vyzdvyhnout výkon Moreny Baccarin a i zbytek obsazení je vynikající.(10.1.2011)

„V“ není nijak světoborným dílem; typický americký patos se seriálu bohužel nevyhnul, většinu času se jen intrikaří, diskutuje a navozuje se ta správná „paranoiVdní atmosféra“. Kvalita je vidět v úvodních 6 epizodách, na jejichž realizaci se podílel duchovní otec původní série, Kenneth Johnson. Od jeho pozdějšího distancování klesá i kvalita a z Véčka se stane jen sterilní scifárna, která už naštěstí skončila.(24.6.2011)

• - Na konci 7. dílu 1. série, když Anna projíždí světové televizní zprávy, je možno vidět Lucii Borhyovou a Reye Korantenga. (bangee)

• - V serálu se vyskytuje adresa 4400 Pier Ave. Jedná se odkaz na seriál 4400, ve kterém Joel Gretsch hrál. (TomikZlesa)

• - Famke Janssen odmítla roli Anny. (TomikZlesa)