V (TV seriál)

V

Votrelci

Sci-Fi / Drama / Thriller

USA, 2009–2011, 15 h 46 min (Minutáž: 40–47 min)

Elizabeth Mitchell, Morris Chestnut, Joel Gretsch, Logan Huffman, Laura Vandervoort, Morena Baccarin, Scott Wolf, Charles Mesure, Christopher Shyer, Lourdes Benedicto, Alan Tudyk, Scott Hylands, Mark Hildreth, Zak Santiago, Nicholas Lea, Oded Fehr, Michelle Harrison, Barbara Tyson, Hrothgar Mathews, Ryan Kennedy, Jane Badler, Martin Cummins, Lucie Borhyová, Rey Koranteng, Kyle Labine, Kacey Rohl, Brittney Irvin, David Richmond-Peck, Samantha Ferris, Françoise Robertson, Terry Chen, Jim Byrnes, Philip Granger, Jessica Parker Kennedy, Tyler Johnston, Roark Critchlow, Ona Grauer, Sarah-Jane Redmond, Michael Trucco, Adrian Holmes, Jesse Hutch, Derek Hamilton, Jodi Balfour, Crystal Balint, Erica Carroll, Douglas Chapman, Rob Carpenter, Charlie Carrick, Peter Bryant, Lexa Doig, Ingrid Kavelaars, Kennedi Clements, Jacob Blair, Alison Araya, Reese Alexander, Jarod Joseph, Chilton Crane, Teach Grant, Dejan Loyola, Jesse Wheeler, Josh Blacker, Carmen Aguirre, Omari Newton, D. Harlan Cutshall, Jackie Blackmore, Beverley Elliott, Tom Pickett, Amos Stern, Lucas Wolf, Ian Butcher, Chris Shields, Victor Formosa, Ki Yurij, Fane Tse, Chad Riley, Paul Lazenby, Ben Wilkinson, Rob Hayter, Kal Weber, Rekha Sharma, Christopher Rosamond, Sean Tyson, Craig March, Stefan Arngrim, Devielle Johnson, Jeremy Jones, Darcy Laurie, Stephen Park, Michael Karl Richards, Brett Le Bourveau, Marci T. House, Bethany Brown, Lesley Ewen, Patrick Keating, Benita Ha, Brandi Alexander, Jenn Griffin, Michael Filipowich, Veena Sood, Brett Dier, Sean Michael Kyer, Ty Olsson, Nicholas Carella, Sonya Salomaa, Tara Wilson, Paul McGillion, Bret Harrison, Nelson Wong, Keegan Connor Tracy, Michael Patric, Jonathan Walker, Jay Karnes, Raahul Singh, Miranda Frigon, Elfina Luk, Marc Singer, Peter Ciuffa, Dalias Blake, Ernesto Griffith, Garnet Harding, Havana Guppy

Dovolím si tvrdiť, že už po siedmych epizodách tohto seriálového remakeu (kde sme to dospeli , že sa už aj seriály pretáčajú) si zaslúžia tvorcovia plné hodnotenie. Najmä po poslednej časti jasne ukázali, kam bude seriál nasledovať, a zároveň predviedli ako precízne dokážu pracovať s citmi, dejovými paralelami či flashbackmi, resp. charaktermi postáv. Áno stále hovorím o sci-fi - thrileri Návštevníci, ktorý si prišli po našu "malú" citmi zaťaženú civilizáciu. Táto návšteva však rozhodne neprebehne v mieri, a tak je jasné, že divák sa má na čo tešiť. Len tak ďalej udržať spád a uveriteľnosť a máme tu silného hráča na poli thrilerových seriálov, ktoré môžu nahradiť dnes už legendárne končiaceho bračeka stanice ABC - Lost. Bude už len zaujímavé sledovať, ako sa o tento vysoký status pobije so ( mimochodom Nezvestným o dosť príbuznejším) super naštartovaným "mystery" Flashforward....(14.4.2010)

Pilot - príde mi to ako jeden z tých seriálov, ktoré som kedysi sledoval popoludní na Markíze. Verím, že cieľom seriálu nie je ísť logicky do hĺbky (SPOILER: Mimozemšťan plánuje svadbu s človekom...čo budú deti? jašterice???), ale skôr spríjemniť večer nenáročnou oddychovkou. Herci s ich úsmevmi akoby boli vystrihnutí z modelingového časopisu, dokonca hrajú ako vystrihnutí :D:D Jedine starí známi Elizabeth Mitchell a Joel Gretsch stáli za to. Uvidíme ako to bude pokračovať, šancu ešte dávam.(4.11.2009)

Letošní podzim na seriálovém poli stojí skutečně za to. A to hlavně díky stanici ABC. Nejdřív přišel FlashForward a teď zase návštěvníci z vesmíru. Oba dva seriály odstartovaly strhujícím pilotním dílem a skrývají obrovský potenciál. FF sice po několika dílech trochu stagnuje (pořád je to ale velmi dobrý seriál a já věřím, že jak se trochu vyvine mytologie, dostane to ty pravé grády), a tak uvidíme, jak se s tím vypořádá V. Zatím to vypadá na klasickou scifárnu o invazi mimozemšťanů a hrstce lidí, která se jim rozhodla postavit, což sice není dvakrát originální příběh a logicky to může občas drhnout, ale zároveň to může to sakra napínavé a zábavné. Rozhodně budu dál sledovat. P.S. Elizabeth Mitchell jsem si zamiloval už v LOST a i tady je neuvěřitelně sexy! Kam se na ní hrabou ty mladé holky z mimozemské lodi. EDIT AFTER SEASON 1: Paráda! Jsem rád, že V dostane druhou sezónu. Nemůžu se dočkat dalších dílů.(4.11.2009)

1. série - 60% - Atraktivní námět, našlapaný pilotní díl, ale po pár epizodách vystřízlivění a po pravidelných kvalitativních skocích nakonec i neodvratné zklamání. Nic není vysloveně špatné, ale buď jsem to viděl jinde (soundtrack vykrádající Battlestar Galacticu snad do posledního tónu) nebo mě to nechává překvapivě chladným jako v případě emocí postav. Když prožívá většina charakterů osobní drama a já se zajímám jen o dva, tři (konkrétně pak charismatická trojice Jack-Anna-Erica), je už zkrátka něco špatně. Nepomáhá ani levný look kosmické lodi nebo místy křečovitá snaha natáhnout dění na slibovaných dvanáct dílů. Takže i když tleskám výkonu svých velkých seriálových oblíbenců (Morena Baccarin, Alan Tudyk nebo zbytečně nevyužitý Nicholas Lea), nemůžu chválit. Jen pár hodin po zhlédnutí finálového dílu sice mám seriál v hlavě, ale vztak k němu nemám. 2. série - 60% - Scénáře se snaží přijít s novými nápady, ale u mě už zkrátka na úrodnou půdu padají jen zřídka. Paradoxně tak potěší udržování starých tváří v hlavním ději, hlavně v případě jediného konstantního sympaťáka Chada. Novinky typu "skrytý triumf Diana" mi naopak přijdou nešťastně řešené a v důsledcích i poměrně nefunkční. Když se pak časem nudím nejen u stereotypní linky Ryana, ale i u neustálých mučednicky loajálních pohledů samotné Ericy, směřuje hodnocení hodně nízko. Jeho záchrana tak přišla doslova za pět minut dvanáct. Těžko říct, jestli tvůrci vážně spoléhali na obnovení pro třetí sérii, ale pokud alespoň částečně zvažovali konec druhé série jako úplný závěr, tak klobouk dolů. Finální montáž scén by při troše čtení mezi řádky mohla být dokonalou pointou. Unavený děj velké většiny dílů to už ale v tu chvíli nezachrání.(15.8.2010)

Na varaní návštěvníky, co byli málokdy vidět ve své plné kráse -ČT to uváděla jako sci-fi horror někde kolem neuvěřitelných jednonočních hodin- si z polo devadesátých let matně pamatuji - tedy na ten originál z osmdesátých let. Zásadní myšlenky zůstaly nezměněny i v tomto novodobém remaku - dobří emzáci pomáhají lidem, zlý emzáci chtějí Zemi se vším všudy. Je to hodně o odboji, taky o politikaření, pletichaření, manipulaci a falši, což dobře naznačil už úvodní pilot. Provedení by možná zasloužilo víc - tedy to technické a trikové, herecky je to obsazeno fajnově, i když mě některé jino-seriálově-kultovní tváře trochu matou a musím jim dát čas si mě získat. Uvidíme, co se z toho vyloupne - zatím - 60%.(5.1.2010)

• - Famke Janssen odmítla roli Anny. (TomikZlesa)

• - Na konci 7. dílu 1. série, když Anna projíždí světové televizní zprávy, je možno vidět Lucii Borhyovou a Reye Korantenga. (bangee)

• - Jane Badler v seriálu hraje opět postavu mimozemšťanky Diany, kterou hrála už v původní televizní sérii V (od r. 1984). (GigaPudding)