V (TV seriál)

V

Votrelci

Sci-Fi / Drama / Thriller

USA, 2009 - 2011, 15 h 46 min (Minutáž: 40–44 min)

Tvůrci:

Scott Peters

Elizabeth Mitchell, Morris Chestnut, Joel Gretsch, Logan Huffman, Laura Vandervoort, Morena Baccarin, Scott Wolf, Charles Mesure, Christopher Shyer, Lourdes Benedicto, Alan Tudyk, Scott Hylands, Mark Hildreth, Zak Santiago, Nicholas Lea, Oded Fehr, Michelle Harrison, Barbara Tyson, Hrothgar Mathews, Ryan Kennedy, Jane Badler, Martin Cummins, Lucie Borhyová, Rey Koranteng, Kyle Labine, Kacey Rohl, Brittney Irvin, David Richmond-Peck, Samantha Ferris, Françoise Robertson, Terry Chen, Jim Byrnes, Philip Granger, Jessica Parker Kennedy, Tyler Johnston, Roark Critchlow, Ona Grauer, Sarah-Jane Redmond, Michael Trucco, Adrian Holmes, Jesse Hutch, Derek Hamilton, Jodi Balfour, Crystal Balint, Erica Carroll, Douglas Chapman, Rob Carpenter, Charlie Carrick, Peter Bryant, Lexa Doig, Ingrid Kavelaars, Kennedi Clements, Jacob Blair, Alison Araya, Reese Alexander, Jarod Joseph, Chilton Crane, Teach Grant, Dejan Loyola, Jesse Wheeler, Josh Blacker, Carmen Aguirre, Omari Newton, D. Harlan Cutshall, Jackie Blackmore, Beverley Elliott, Tom Pickett, Amos Stern, Lucas Wolf, Ian Butcher, Chris Shields, Victor Formosa, Ki Yurij, Fane Tse, Chad Riley, Paul Lazenby, Ben Wilkinson, Rob Hayter, Kal Weber, Rekha Sharma, Christopher Rosamond, Sean Tyson, Craig March, Stefan Arngrim, Devielle Johnson, Jeremy Jones, Darcy Laurie, Stephen Park, Michael Karl Richards, Brett Le Bourveau, Marci T. House, Bethany Brown, Lesley Ewen, Patrick Keating, Benita Ha, Brandi Alexander, Jenn Griffin

Po mensim zklamani z Fringe, kde jsem uz po nekolika dilech mel jasno, ze toto "Sci-Fi" nebude to prave, prislo "V". Po 4-tem dilu si myslim, ze se uz mohu odvazit serial hodnotit a i navzdory tomu, ze je tam hodne vaty jsem prijemne prekvapen. Dej serialu by mohl jit klidne i pomaleji, protoze se bojim, o konec hlavni dejove linie jeste pred koncem prvni serie a nasledneho upadku do prumerneho serialu o lidksych vstazich. Nicmene zatim se jim to dari a mohli by zdimat z tohto nametu i vice. Nechme se prekvapit. Pro me 75%(29.11.2009)

Dovolím si tvrdiť, že už po siedmych epizodách tohto seriálového remakeu (kde sme to dospeli , že sa už aj seriály pretáčajú) si zaslúžia tvorcovia plné hodnotenie. Najmä po poslednej časti jasne ukázali, kam bude seriál nasledovať, a zároveň predviedli ako precízne dokážu pracovať s citmi, dejovými paralelami či flashbackmi, resp. charaktermi postáv. Áno stále hovorím o sci-fi - thrileri Návštevníci, ktorý si prišli po našu "malú" citmi zaťaženú civilizáciu. Táto návšteva však rozhodne neprebehne v mieri, a tak je jasné, že divák sa má na čo tešiť. Len tak ďalej udržať spád a uveriteľnosť a máme tu silného hráča na poli thrilerových seriálov, ktoré môžu nahradiť dnes už legendárne končiaceho bračeka stanice ABC - Lost. Bude už len zaujímavé sledovať, ako sa o tento vysoký status pobije so ( mimochodom Nezvestným o dosť príbuznejším) super naštartovaným "mystery" Flashforward....(14.4.2010)

• Šakalík

Existují seriály nedoceněné a naopak přeceňované. Nové "V" je bohužel ten druhý případ. Po jakž takž ucházejících čtyřech úvodních dílech přišel HLUBOKÝ KVALITATIVNÍ PROPAD na úroveň bezmyšlenkových béček. Tak nějak mi nejde na rozum, jak civilizace s natolik sofistikovaným systémem řízení se může nechávat opakovaně přečůrat hrstkou renegadů zvaných "Pátá kolona", jejichž sabotážní akce naplánované stylem "třeba nám to vyjde" jsou neskutečně efektivní. Toliko ke scénáři. S vypětím všech sil jsem dokoukal celou první sérii, o další nemám zájem.(27.9.2010)

____ 1. ŘARA ____ S01E01 - Pilot - 100%. ____ Začalo to slabými, poté silnější otřesy. Jsem poctěn příchodem zatím neznámých mimozemšťanů říkajících si __ Návštěvníci __ s vedoucí jejich paluby __ Annou. __ Na první díl nevýdané a obtížné efekty. Návštěvníci mají zvláštní schopnosti. Jsou na úrovni a jsou prostě neodolatelní(Lisa). Všichni lidé jsou doslova uneseni příchodem Návštěvníků na zem. Jsou ale tací, kteří v tom vidí nejistotu a vyhlazení lidstva. __ Erica a Jack. __ Postavy, které hned od začátku můžeme pozorovat s velkým otazníkem. Přibudou další vzbouřenci se stejným názorem na momentální situaci? Georgie nebo třeba Ryan. Novinář pan __ Chad Decker __ je slepý, hluchý a jde jen po své kariéře. Nové buňky řízené návštěvníky. První díl je prostě božský. ____ Štěstí, jak jsme zjistili, pramení z klidu a míru.(Anna) ____ S01E02 - There is no normal anymore - 100%. ____ Pokračující pátrání, obavy, nejistota, nové vztahy Návštěvníků k novým lidem na zemi a prosazování diplomacie. Opět jsem se z Véčka posadil na zadek. Opět mně přinutil, abych řekl : "Jo, konečně. " ____ S01E03 - Bright new day - 100%. ____ George __ se svým dočasným dá se říci parťákem pokračuje v odporu a v hledání lidí se stejným cílem. Erica v akci, Jack v akci. Další neuvěřitelně pestrý díl. Navíc se dozvídáme, že Lisa jen využívá syna Erici Tylera, pro svou matku Annu. Dale, Eriččin manžel umírá. Opravdu zatím klobouk dolů. ____ V počtu je síla.(Jack) ____ S01E04 - It's only the beginning - 100%. ____ Nikdy bych neřekl, že nenápadně uložené kamery do obleků Návštěvníků budou hrát tak obrovskou roli. Důležité informace o 5.koloně i o Návštěvnících. Konec, který asi všem vyrazil dech. Blížící se invaze na naší planetu. Mimořádný efekt.____ Ať žije 5. kolona.(Joshua) ____ S01E05 - Welcome to the war - 100%. ____ Hobbes, nová postava představující žoldáka a bývalého válečníka. Sestavování Anniných válečníků a sestavuje se i odpor. ____ S01E06 - Pound of flesh - 100%. ____ Nemůžu si pomoct. Seriál je čím dál více lepší a graduje každou minutou. Ryan na palubě lodi všem Návštěvníkům ukázal, že ještě jeden Návštěvník s jiným názorem na věc existuje. Objevuje se jich ale více. ____ S01E07 - John May - 95%. ____ Tento díl odhalí prvního muže odporu, tedy hned po jeho otci, který odpor proti Návštěvníkům začal už před lety. Podle názvu dílu jde o Johna Maye. George stále uvězněn. ____ S01E08 - We can't win - 100%. ____ Hledání Alexe Carusa. Mnoho zvratů. ____ S01E09 - Heretic's Fork - 100%. ____ Ryan chrání svého budoucího nenarozeného syna, proto ho bere s jeho ženou k Thomsonovy a k Susan. Annin voják poslán do boje. Lisa vyslána. Věci jdou zase hodně dopředu. ____ S01E10 - Hearts and minds - 110%. ____ Extrémně dobrý díl. 5.kolona prohlášena za teroristy. Maliková s Ericou(FBI) musí najít pátou kolonu. Erica v páté koloně. Maliková věrná Anně. ____ S01E11 - Fruition - 120%. ____ Ještě extrémnější díl. Zvraty, příběh, napětí, vyšetřování - geniální !!! ____ S01E12 - Red Sky - 130%. ____ S láskou, s nadějí a s vírou můžeme překonat vše. ____ Rudá obloha je asi ten nejvýstižnější popis tohoto dílu. Vše, co do tohoto dílu vynaložili tvůrci by nestačilo na normální seriál. Neuvěřitelné. Nejlepší díl ze všech dvanácti skvělých dílů. Prostě senzační a jenom doporučuju a těším se na druhou sérii. ____ TŘI NEJOBLÍBENĚJŠÍ POSTAVY Z 1 ŘADY : Chad Decker, Erica Evans, Lisa. ____ 2. ŘADA ____ S02E01 - Red Rain - 100%. ____ Stejný styl, stejné červené peklo, stejné mezi lidsko-mimozemské vztahy a napjatost ještě o kapku vyšší. Co víc si přát? ____ S2E02 - Serpent's Tooth - 100%. ____ Tenhle seriál jenom překvapuje a udivuje. Už je V tak perfektní, že je radost se na V koukat a na každý díl se hrozně těším. Maliková asi v největší proměně a byl to skutečně neskutečně šmakující díl. ____ S02E03 - Laid Bare - 95%. ____ Maliková mučena a nakonec umučena. S02E04 - Unholy Alliance - 100%. Do případů se zamotává církev a také jsou zde objeveni noví společníci jak Páté kolony, tak Návštěvníků. S02E05 - Concordia - 100%. Pátá kolona a další lidé jdou po Aně a její lidi. S02E06 - Siege - !100%! Od tohoto dílu nastává Návštěvníkům peklo! S02E07 - 95%. Seriál v plném proudu. S02E08 - 95%. Jak jinak, hodně zvratů. S02E09 - 90%. Chystá se svržrní královny Any. S02E10 - prakticky nic Páté koloně nevyšlo a dcera Any požehnala svět. Tímto konči druhá řada.(11.9.2010)

• Toj

Po osmi dílech: Hrůza, chvílema se zdá, že seriál by v sobě něco mohl mít. Ve zbytku času se jedná o absolutně příšernou zpatlaninu, která se ke všemu bere příliš vážně. Ze všech stran teče ubohý patos posílený španými hereckými výkony. Herci jsou ze seriálových propadáků (the 4400) (hl. postava je sice z Lostu, ale asi nic moc nepředvede) Scénář je prapodivný, postavy jednají absurdně a některé promluvy působí ve své účelnosti neuvěřitelně lacině. Ve své špatnosti nakonec zklamou i efekty, které bych nevyčítal, kdyby zbytek byl v pohodě... Ovšem stále se to drží na hranici koukatelnosti.. EDIT: Takže po shlédnutí první série a prvních dvou dílů série druhé jsem se rozhodl ještě snížit hodnocení... Tohle už není ani roztomilý, zábavně špatný, tohle je už jenom smutný... Neříkám, že realističnost a pravděpodobnost by měly být měřítka kvality (v tomhle jsem na jedné lodi s Hitchcockem), ale tohle nezáměrně dosahuje absurdity. Seriál je tak odporně nelogickej a nesoudržnej, že je prakticky nekoukatelnej. Herci jenom opakují fráze umístěni v odporném CGI pozadí, charaktery jsou napsaný asi prvňákama.. Stavba jednotlivých epizod je banálně schématická, neustále se opakuje a otravuje. Naprosto nefunguje nějaké dramaturgické hledisko scénáře, koukáte na epizodu a každou chvíli máte dojem, že sledujete vyústění, ale zároveň je atmosféra úplně mrtvá... Tohle z mého hlediska není žádná pseudo-intelektuálně-elitářská snaha se vymezit... Podle mě je to nejhorší seriál, který jsem viděl, točený v tomhle miléniu... Konceptem patří uplně pryč a lidé, kteří dávají vysoké hodnocení snad nemohou mít zdraví rozum.... Dal bych všechno, abych mohl strávit jeden den rozhovoru s tvůrci, mám tolik otázek... BTW. Jo a kdyby vás zajímalo tajemství lidských emocí, ta děsivá složka, která nás odlišuje od mimozemšťanů, tak je to ....duše(24.4.2010)

• - V serálu se vyskytuje adresa 4400 Pier Ave. Jedná se odkaz na seriál 4400, ve kterém Joel Gretsch hrál. (TomikZlesa)

• - Jane Badler v seriálu hraje opět postavu mimozemšťanky Diany, kterou hrála už v původní televizní sérii V (od r. 1984). (GigaPudding)

• - Famke Janssen odmítla roli Anny. (TomikZlesa)