V (TV seriál)

V

Votrelci

Sci-Fi / Drama / Thriller

USA, 2009 - 2011, 15 h 46 min (Minutáž: 40–44 min)

Tvůrci:

Scott Peters

Elizabeth Mitchell, Morris Chestnut, Joel Gretsch, Logan Huffman, Laura Vandervoort, Morena Baccarin, Scott Wolf, Charles Mesure, Christopher Shyer, Lourdes Benedicto, Alan Tudyk, Scott Hylands, Mark Hildreth, Zak Santiago, Nicholas Lea, Oded Fehr, Michelle Harrison, Barbara Tyson, Hrothgar Mathews, Ryan Kennedy, Jane Badler, Martin Cummins, Lucie Borhyová, Rey Koranteng, Kyle Labine, Kacey Rohl, Brittney Irvin, David Richmond-Peck, Samantha Ferris, Françoise Robertson, Terry Chen, Jim Byrnes, Philip Granger, Jessica Parker Kennedy, Tyler Johnston, Roark Critchlow, Ona Grauer, Sarah-Jane Redmond, Michael Trucco, Adrian Holmes, Jesse Hutch, Derek Hamilton, Jodi Balfour, Crystal Balint, Erica Carroll, Douglas Chapman, Rob Carpenter, Charlie Carrick, Peter Bryant, Lexa Doig, Ingrid Kavelaars, Kennedi Clements, Jacob Blair, Alison Araya, Reese Alexander, Jarod Joseph, Chilton Crane, Teach Grant, Dejan Loyola, Jesse Wheeler, Josh Blacker, Carmen Aguirre, Omari Newton, D. Harlan Cutshall, Jackie Blackmore, Beverley Elliott, Tom Pickett, Amos Stern, Lucas Wolf, Ian Butcher, Chris Shields, Victor Formosa, Ki Yurij, Fane Tse, Chad Riley, Paul Lazenby, Ben Wilkinson, Rob Hayter, Kal Weber, Rekha Sharma, Christopher Rosamond, Sean Tyson, Craig March, Stefan Arngrim, Devielle Johnson, Jeremy Jones, Darcy Laurie, Stephen Park, Michael Karl Richards, Brett Le Bourveau, Marci T. House, Bethany Brown, Lesley Ewen

Pilot - príde mi to ako jeden z tých seriálov, ktoré som kedysi sledoval popoludní na Markíze. Verím, že cieľom seriálu nie je ísť logicky do hĺbky (SPOILER: Mimozemšťan plánuje svadbu s človekom...čo budú deti? jašterice???), ale skôr spríjemniť večer nenáročnou oddychovkou. Herci s ich úsmevmi akoby boli vystrihnutí z modelingového časopisu, dokonca hrajú ako vystrihnutí :D:D Jedine starí známi Elizabeth Mitchell a Joel Gretsch stáli za to. Uvidíme ako to bude pokračovať, šancu ešte dávam.(4.11.2009)

Dlouho očekáváné remake mého oblíbeného seriálu, který jsem kdysi vlastnil na VHS. Čekal jsem, že to bude lepší než původní, v kterém mně hodně vadil ten odboj proti mimozemšťanům, což mi hodně připomínalo komunistické filmy (V - zvítězíme-jako sovětští partyzáni), a že to v novém zpracování nebude tak okaté, i když véčko je to taky. V v původním Victory, zde Visitors. I přes lepší efekty a trochu pozmněněný děj je to o hodně slabší než původní seriál. Opět mě tam vadí spousta nedokonalostí, sterilní prostředí kosmických lodí, stále opakující se stejné záběry na domov agentky apod, výčet by byl mnohem delší, prostě i přes zajímavě nezajímavý děj mě to bere-nebere. Jednou shlédnout a dost. A to jsem velký fanda do sci-fi, ale zde je spousta nelogičností, nezajímavý herci atd. Seriál působí dost lacině. ale poslední díl druhé řady mě opět dostal. Když zatím lepší sci-fi seriál není, co se dá dělat, než vzít zavděk alespoň touhle lacinou podívanou.(27.12.2009)

Přicházíme v míru. Navždy. Z toho mě pokaždé trochu zamrazí. Jinak super seriál s Karou ze Smallville:) a dalšími výbornými herci,který své předloze ostudu rozhodně nedělá,leč bohužel trpí stejným prokletím,jako jeho starší bratr a tou je opět!!!! neukončenost,tj.brutální useknutí zrovna,když to jede na plné obrátky. Krucinál!!! Camea Jane Badlerové a Marca Singera jsou boží! Samoz.jen pro fandy/znalce pův. V.(5.8.2018)

• TomStall

Po třetím dílu: A je tu další velké scifi seriálové zklamání po Fringe a Flashforwaru. Už jen téma příletu mimozemšťanů a střetu civilizací nabízí gigantický potenciál.. "V" z toho těží minimum. Přílet je sfouknut během pár minut, na důsledky, reakce, souvislosti se tu naprosto kašle a místo toho se zbrklým tempem rozjíždí povrchní příběh plný nelogičností a zbytečných hloupých dialogů. (SPOILER) Odloupnutá kůže odhalující šupiny a ještěří oko je sice ultracool, ale naprosto to popírá jakoukoliv logiku, zvlášť když si pak roztrhnutou část těla musí slepovat nějakým klihem:). Zajímavé je, že ty ještěrky mají lidský chrup, fungující lidské oko a vůbec celou anatomii a jako bohus mají nejspíš fungující lidský penis a mohou vesele souložit a navazovat intimní vztahy s lidmi (/SPOILER). Role jsou rozdělené velmi důmyslně. Kněz má za úkol pokládat debilní otázky a vyděšeně koukat (i když nepochybuji že se brzy změní v neohroženého čaknorise) a agentka FBI drsně odpovídá a vůbec drsně koná. Synek moc úkolů nemá, jen pěkňoučce koukat a přivábit k obrazovkám teen publikum. Připočtěme si k tomu hodně chudé triky (prakticky žádné) a vatu, která vyplňuje nedostatek nápadů. Ať dělám co dělám, vychází mi z toho dost nesnesitelná nuda, která asi už čtvrtou šanci nejspíš nedostane.(18.11.2009)

Pilot: Velmi slibný námět, nicméně trochu slabší a povrchní zpracování. V Pilotu se opravdu nijak do hloubky nejde, děj se sune kupředu nadzvukovou rychlostí. Dokázal bych si představit, že to co se stalo v první epizodě, by šlo odvyprávět třeba až v pěti dílech bez toho, aby působily vatovitě. Elizabeth a Joel, respektive Juliet a Tom dobří. Sledovat dál nejspíš budu, ale prosil bych mírně zvolnit... 7/10(6.11.2009)

• - Famke Janssen odmítla roli Anny. (TomikZlesa)

• - V serálu se vyskytuje adresa 4400 Pier Ave. Jedná se odkaz na seriál 4400, ve kterém Joel Gretsch hrál. (TomikZlesa)

• - Jane Badler v seriálu hraje opět postavu mimozemšťanky Diany, kterou hrála už v původní televizní sérii V (od r. 1984). (GigaPudding)