V (TV seriál)

V

Votrelci

Sci-Fi / Drama / Thriller

USA, 2009, 22x42 min

Elizabeth Mitchell, Morris Chestnut, Morena Baccarin, Joel Gretsch, Laura Vandervoort, Logan Huffman, Charles Mesure, Scott Wolf, Christopher Shyer, Lourdes Benedicto, Alan Tudyk, Scott Hylands, Mark Hildreth, Zak Santiago, Nicholas Lea, Oded Fehr, Michelle Harrison, Barbara Tyson, Hrothgar Mathews, Ryan Kennedy, Jane Badler, Martin Cummins, Lucie Borhyová, Rey Koranteng, Kyle Labine, Kacey Rohl, Brittney Irvin, David Richmond-Peck, Samantha Ferris, Françoise Robertson, Terry Chen, Jim Byrnes, Philip Granger, Jessica Parker Kennedy, Tyler Johnston, Roark Critchlow, Ona Grauer, Sarah-Jane Redmond, Michael Trucco, Adrian Holmes, Jesse Hutch, Derek Hamilton, Jodi Balfour, Crystal Balint, Erica Carroll, Douglas Chapman, Rob Carpenter, Charlie Carrick, Peter Bryant, Lexa Doig, Ingrid Kavelaars, Kennedi Clements, Jacob Blair, Alison Araya, Reese Alexander, Jarod Joseph, Chilton Crane, Teach Grant, Dejan Loyola, Jesse Wheeler, Josh Blacker, Carmen Aguirre, Omari Newton, D. Harlan Cutshall, Jackie Blackmore, Beverley Elliott, Tom Pickett, Amos Stern, Lucas Wolf, Ian Butcher, Chris Shields, Victor Formosa, Ki Yurij, Fane Tse, Chad Riley, Paul Lazenby, Ben Wilkinson, Rob Hayter, Kal Weber, Rekha Sharma, Christopher Rosamond, Sean Tyson, Craig March, Stefan Arngrim, Devielle Johnson, Jeremy Jones, Darcy Laurie, Stephen Park, Michael Karl Richards
  • divak84

Sorry ale tak slabé vizuální efekty (teleport na lodi ve druhe řadě, výbuchy), herecké výkony (krom obou hlavních hereček) + díry v logice i v myšlení... to je děs.. umělé lákadlo pro teenagery v podobě super hot náctileté bloncky na ufo lodi, kterou samozřejmě musí balit nagelovaný namejkapovaný fešák pozemštan, je cítit už od výtahu. ve druhe řadě (nvim kery dil) má mít hl.ufoška projev a snipeři 200 m nerušeně čekají na vystřel (ochranka asi nulová nebo má neplacené volno), ty vyrazy v obličejích strašně bijou do očí... celý příběh neoriginální, podle mě špatně provedený. u tohodle projektu stačil obyčejný dvoudílný film pro tv nova na uterní večer a dopolední čtvrteční reprízu...(2.3.2011)

• Šakalík

Existují seriály nedoceněné a naopak přeceňované. Nové "V" je bohužel ten druhý případ. Po jakž takž ucházejících čtyřech úvodních dílech přišel HLUBOKÝ KVALITATIVNÍ PROPAD na úroveň bezmyšlenkových béček. Tak nějak mi nejde na rozum, jak civilizace s natolik sofistikovaným systémem řízení se může nechávat opakovaně přečůrat hrstkou renegadů zvaných "Pátá kolona", jejichž sabotážní akce naplánované stylem "třeba nám to vyjde" jsou neskutečně efektivní. Toliko ke scénáři. S vypětím všech sil jsem dokoukal celou první sérii, o další nemám zájem.(27.9.2010)

• anderson

Milujem, keď sa hneď po pilote na ČSFD roztrhne vrece so superlatívnymi hodnoteniami. Pritom, ak by som súdil podľa prvej časti, ide o mytologicko - patetickú kravinu rovnú STARGATE, STAR TREK a iným pre mňa totálne nestráviteľným sci-fi volovinám. S pôvodnou sériou to má spoločný azda len názov. (8.11.2009)(8.11.2009)

Dovolím si tvrdiť, že už po siedmych epizodách tohto seriálového remakeu (kde sme to dospeli , že sa už aj seriály pretáčajú) si zaslúžia tvorcovia plné hodnotenie. Najmä po poslednej časti jasne ukázali, kam bude seriál nasledovať, a zároveň predviedli ako precízne dokážu pracovať s citmi, dejovými paralelami či flashbackmi, resp. charaktermi postáv. Áno stále hovorím o sci-fi - thrileri Návštevníci, ktorý si prišli po našu "malú" citmi zaťaženú civilizáciu. Táto návšteva však rozhodne neprebehne v mieri, a tak je jasné, že divák sa má na čo tešiť. Len tak ďalej udržať spád a uveriteľnosť a máme tu silného hráča na poli thrilerových seriálov, ktoré môžu nahradiť dnes už legendárne končiaceho bračeka stanice ABC - Lost. Bude už len zaujímavé sledovať, ako sa o tento vysoký status pobije so ( mimochodom Nezvestným o dosť príbuznejším) super naštartovaným "mystery" Flashforward....(14.4.2010)

Na varaní návštěvníky, co byli málokdy vidět ve své plné kráse -ČT to uváděla jako sci-fi horror někde kolem neuvěřitelných jednonočních hodin- si z polo devadesátých let matně pamatuji - tedy na ten originál z osmdesátých let. Zásadní myšlenky zůstaly nezměněny i v tomto novodobém remaku - dobří emzáci pomáhají lidem, zlý emzáci chtějí Zemi se vším všudy. Je to hodně o odboji, taky o politikaření, pletichaření, manipulaci a falši, což dobře naznačil už úvodní pilot. Provedení by možná zasloužilo víc - tedy to technické a trikové, herecky je to obsazeno fajnově, i když mě některé jino-seriálově-kultovní tváře trochu matou a musím jim dát čas si mě získat. Uvidíme, co se z toho vyloupne - zatím - 60%.(5.1.2010)

• - Famke Janssen odmítla roli Anny. (TomikZlesa)

• - V serálu se vyskytuje adresa 4400 Pier Ave. Jedná se odkaz na seriál 4400, ve kterém Joel Gretsch hrál. (TomikZlesa)

• - Jane Badler v seriálu hraje opět postavu mimozemšťanky Diany, kterou hrála už v původní televizní sérii V (od r. 1984). (GigaPudding)