V (TV seriál)

V

Votrelci

Sci-Fi / Drama / Thriller

USA, 2009, 22x42 min

Elizabeth Mitchell, Morris Chestnut, Morena Baccarin, Joel Gretsch, Laura Vandervoort, Logan Huffman, Charles Mesure, Scott Wolf, Christopher Shyer, Lourdes Benedicto, Alan Tudyk, Scott Hylands, Mark Hildreth, Zak Santiago, Nicholas Lea, Oded Fehr, Michelle Harrison, Barbara Tyson, Hrothgar Mathews, Ryan Kennedy, Jane Badler, Martin Cummins, Lucie Borhyová, Reynolds Koranteng, Kyle Labine, Kacey Rohl, Brittney Irvin, David Richmond-Peck, Samantha Ferris, Françoise Robertson, Terry Chen, Jim Byrnes, Philip Granger, Jessica Parker Kennedy, Tyler Johnston, Roark Critchlow, Ona Grauer, Sarah-Jane Redmond, Michael Trucco, Adrian Holmes, Jesse Hutch, Derek Hamilton, Jodi Balfour, Crystal Balint, Erica Carroll, Douglas Chapman, Rob Carpenter, Charlie Carrick, Peter Bryant, Lexa Doig, Ingrid Kavelaars, Kennedi Clements, Jacob Blair, Alison Araya, Reese Alexander, Jarod Joseph, Chilton Crane, Teach Grant, Dejan Loyola, Jesse Wheeler, Josh Blacker, Carmen Aguirre, Omari Newton, D. Harlan Cutshall, Jackie Blackmore, Beverley Elliott, Tom Pickett, Amos Stern, Lucas Wolf, Ian Butcher, Chris Shields, Victor Formosa, Ki Yurij, Fane Tse, Chad Riley, Paul Lazenby, Ben Wilkinson, Rob Hayter, Kal Weber, Rekha Sharma, Christopher Rosamond, Sean Tyson, Craig March, Stefan Arngrim, Devielle Johnson, Jeremy Jones, Darcy Laurie, Stephen Park, Michael Karl Richards

Už jen sledovat herecké etudy Moreny Baccarin stojí za to. Příběh má slušnou zápletku, nechybí akce, trocha romantiky i špetka filozofie. Prostě a jednoduše - dobře se to sleduje. Hlavní představitelka je rozdílovým prvkem při srovnání s jiným seriálem o příchodu mimozemšťanů - s Invazí. Mimochodem (jak je uvedeno v zajímavostech) v jednom díle se na pár vteřin objeví záběry z vysílání nováckých Televizních novin. :-) A pokud se snad bude někdy točit remake Návratu do budoucnosti, Scott Wolf je parádní dvojče Michaela J. Foxe. :-)(12.1.2011)

Na varaní návštěvníky, co byli málokdy vidět ve své plné kráse -ČT to uváděla jako sci-fi horror někde kolem neuvěřitelných jednonočních hodin- si z polo devadesátých let matně pamatuji - tedy na ten originál z osmdesátých let. Zásadní myšlenky zůstaly nezměněny i v tomto novodobém remaku - dobří emzáci pomáhají lidem, zlý emzáci chtějí Zemi se vším všudy. Je to hodně o odboji, taky o politikaření, pletichaření, manipulaci a falši, což dobře naznačil už úvodní pilot. Provedení by možná zasloužilo víc - tedy to technické a trikové, herecky je to obsazeno fajnově, i když mě některé jino-seriálově-kultovní tváře trochu matou a musím jim dát čas si mě získat. Uvidíme, co se z toho vyloupne - zatím - 60%.(5.1.2010)

Je to dobré jako zábava, u které není radno moc přemýšlet. Logika funguje jenom tam, kde to nevadí scénáři. Dorazilo mě zjištění, že si mimozemšťané mezi sebou říkají návštěvníci. To je takový problém jim vymyslet jméno? Z herců je nejlepší Elizabeth, která umí zahrát zoufalství celou mimikou tváře a ne jenom umělou slzou na tváři.(2.3.2011)

„V“ není nijak světoborným dílem; typický americký patos se seriálu bohužel nevyhnul, většinu času se jen intrikaří, diskutuje a navozuje se ta správná „paranoiVdní atmosféra“. Kvalita je vidět v úvodních 6 epizodách, na jejichž realizaci se podílel duchovní otec původní série, Kenneth Johnson. Od jeho pozdějšího distancování klesá i kvalita a z Véčka se stane jen sterilní scifárna, která už naštěstí skončila.(24.6.2011)

• TomStall

Po třetím dílu: A je tu další velké scifi seriálové zklamání po Fringe a Flashforwaru. Už jen téma příletu mimozemšťanů a střetu civilizací nabízí gigantický potenciál.. "V" z toho těží minimum. Přílet je sfouknut během pár minut, na důsledky, reakce, souvislosti se tu naprosto kašle a místo toho se zbrklým tempem rozjíždí povrchní příběh plný nelogičností a zbytečných hloupých dialogů. (SPOILER) Odloupnutá kůže odhalující šupiny a ještěří oko je sice ultracool, ale naprosto to popírá jakoukoliv logiku, zvlášť když si pak roztrhnutou část těla musí slepovat nějakým klihem:). Zajímavé je, že ty ještěrky mají lidský chrup, fungující lidské oko a vůbec celou anatomii a jako bohus mají nejspíš fungující lidský penis a mohou vesele souložit a navazovat intimní vztahy s lidmi (/SPOILER). Role jsou rozdělené velmi důmyslně. Kněz má za úkol pokládat debilní otázky a vyděšeně koukat (i když nepochybuji že se brzy změní v neohroženého čaknorise) a agentka FBI drsně odpovídá a vůbec drsně koná. Synek moc úkolů nemá, jen pěkňoučce koukat a přivábit k obrazovkám teen publikum. Připočtěme si k tomu hodně chudé triky (prakticky žádné) a vatu, která vyplňuje nedostatek nápadů. Ať dělám co dělám, vychází mi z toho dost nesnesitelná nuda, která asi už čtvrtou šanci nejspíš nedostane.(18.11.2009)

• - Jane Badler v seriálu hraje opět postavu mimozemšťanky Diany, kterou hrála už v původní televizní sérii V (od r. 1984). (GigaPudding)

• - Famke Janssen odmítla roli Anny. (TomikZlesa)

• - Na konci 7. dílu 1. série, když Anna projíždí světové televizní zprávy, je možno vidět Lucii Borhyovou a Reye Korantenga. (bangee)