Kavalír pomsty

Son of Fury

Son of Fury: The Story of Benjamin Blake

Dobrodružný / Romantický / Drama

USA, 1942, 98 min

No já nevím, moc jsem se nebavila. Asi za to mohly pro mě naprosto nesnesitelné hlavní hrdinky. Co na nich Benjamin viděl (kromě zevnějšku) mi zůstává záhadou.(7.3.2017)

Moc pěkný dobrodružný film o pomstě a spravedlnosti odehrávající se částečně v Anglii za vlády Jiřího III. a částečně na tropickém ostrově v Tichém oceánu. Tyrone Power ve své klasické poloze klaďase nemůže selhat.(10.7.2016)

Staromilský kýč se zjevně inspiroval románem Na větrné hůrce, ale svému hrdinovi přiřknul lepší charakter a exotičtější dobrodružství. Takže se Ben odstane ze stáje až na zámořskou loď a odtud na perlové ostrovy, přičemž cestou potká pár lásek. Když budete film brát jako romantický/dobrodružný/starý, tak mu musíte odpustit, jak naivní je, protože to se u daného žánru skoro očekává. Devizou jsou docela vtipné dialogy, herecké výkony, výprava i exotické lokace. Poněkud mě ale rušily extrémně neslušivé plavky, které nosil T. Power na ostrovech, protože ze všeho nejvíc připomínaly plenku s havajským vzorem. Škoda také jen jediné scény s přátelskou prostitutkou, protože i když se ze všech hrdinových partnerek na plátně mihla na nejkratší dobu, měla nejzajímavější charakter a vztah mezi ním a gentlemanem sliboval větší napětí než jeho ostatní romance.(17.5.2017)

Hodně příjemné překvapení v podobě romanticko-dobrodružné oddychové zábavy. Film docela odsejpá od začátku až do konce, možná snad jen ve prostřed lehce zvolní a akce je pro změnu nahrazena kusem exotiky, která musela být ve své době asi terno, zejména pak díky neuvěřitelně odvážným sexy-domorodým oblečkům (dámy u spoře oděného Tyrona muslely v roce 42 zřejmě omdlévat), které ale z dnešního pohledu působí samozřejmě krapet úsměvně. Předpokládám že v tu dobu oslnily i záběry pod vodou. Jinak příběh je docela napínavý, hudba hezká, herci hrajou dobře - celkově film působí až na pár momentů docela nadčasově a velice vyvedená je třeba závěrečná rvačka Benjamina Blakea (Tyron Power) a Arthura Blakea (George Sanders).(22.5.2011)