poster

Kavalír pomsty

 • anglický

  Son of Fury

 • anglický

  Son of Fury: The Story of Benjamin Blake

Dobrodružný / Romantický / Drama

USA, 1942, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • haWranka
  ***

  No já nevím, moc jsem se nebavila. Asi za to mohly pro mě naprosto nesnesitelné hlavní hrdinky. Co na nich Benjamin viděl (kromě zevnějšku) mi zůstává záhadou.(7.3.2017)

 • liquido26
  ****

  Moc pěkný dobrodružný film o pomstě a spravedlnosti odehrávající se částečně v Anglii za vlády Jiřího III. a částečně na tropickém ostrově v Tichém oceánu. Tyrone Power ve své klasické poloze klaďase nemůže selhat.(10.7.2016)

 • rikitiki
  ****

  Staromilský kýč se zjevně inspiroval románem Na větrné hůrce, ale svému hrdinovi přiřknul lepší charakter a exotičtější dobrodružství. Takže se Ben odstane ze stáje až na zámořskou loď a odtud na perlové ostrovy, přičemž cestou potká pár lásek. Když budete film brát jako romantický/dobrodružný/starý, tak mu musíte odpustit, jak naivní je, protože to se u daného žánru skoro očekává. Devizou jsou docela vtipné dialogy, herecké výkony, výprava i exotické lokace. Poněkud mě ale rušily extrémně neslušivé plavky, které nosil T. Power na ostrovech, protože ze všeho nejvíc připomínaly plenku s havajským vzorem. Škoda také jen jediné scény s přátelskou prostitutkou, protože i když se ze všech hrdinových partnerek na plátně mihla na nejkratší dobu, měla nejzajímavější charakter a vztah mezi ním a gentlemanem sliboval větší napětí než jeho ostatní romance.(17.5.2017)

 • KarKulA
  ****

  Hodně příjemné překvapení v podobě romanticko-dobrodružné oddychové zábavy. Film docela odsejpá od začátku až do konce, možná snad jen ve prostřed lehce zvolní a akce je pro změnu nahrazena kusem exotiky, která musela být ve své době asi terno, zejména pak díky neuvěřitelně odvážným sexy-domorodým oblečkům (dámy u spoře oděného Tyrona muslely v roce 42 zřejmě omdlévat), které ale z dnešního pohledu působí samozřejmě krapet úsměvně. Předpokládám že v tu dobu oslnily i záběry pod vodou. Jinak příběh je docela napínavý, hudba hezká, herci hrajou dobře - celkově film působí až na pár momentů docela nadčasově a velice vyvedená je třeba závěrečná rvačka Benjamina Blakea (Tyron Power) a Arthura Blakea (George Sanders).(22.5.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace