Modrý kocourek

Animovaný / Krátkometrážní / Pohádka

Československo, 1959, 13 min

Ivan Masník

Karel Höger

"Byl jednou jeden domeček a v tom domečku žily tři zvědavé kočičky – černý Ferda, pruhovaný Mourek a strakatá Micka . Žádný vlak nenechaly projet jen tak...." :-) Při jednom takovém kočičím sezení na plotě z vlaku zčista jasna vypadla modrá bedna a tři kočičky ze strážního domku u Zapadlé Lhoty se poté přivítaly s kocourkem tak modrým, jak dokáže být snad jen letní obloha / jeho zašmodrchané čínské jméno bohužel spolehlivě opustilo moji mozkovnu /. Přátelství je někdy víc než láska /? / – tak to nedokážu posoudit , ale tohle přátelství mezi čtyřnohými velké bylo a o to hlavně v celém příběhu kráčelo . :) Nádherná vyprávěnka umocněná podmanivým hlasem Karla Högera dostane asi každého, kdo má srdce na správném místě a nebojí se emocí.(7.7.2014)

Hezký příběh o kocourkovi který je jiný než ostatní.(22.10.2009)

Pěkná výchovná agitka. V 60. letech už by ten modrý kocourek nebyl z Číny.(14.3.2013)

Jak je známo Zdeněk Miler kreslil nádherné pohádky. Více než krteček se mi vždycky líbily tyhle krásné kočičky. Chtěla bych taky někdy takhle kreslit.(23.10.2012)

Pěkná pohádka kreslená Milerem a vyprávěná mistrem Högerem... "Vždyť on je modrý!"(18.1.2010)