Kovboj

Charro!

Charro!

Western

USA, 1969, 98 min

Mnoho nechybí a dal bych i čtvrtou hvězdičku. Charro není vůbec špatným westernem, jeho příběh dokáže zaujmout a za pozornost stojí rozhodně Elvis Presley v hlavní roli. Jako zpěvák byl rozhodně lepší než herec, ovšem svým výkonem určitě neurazí. Divákovým uším jistě zalahodí hudba, která dané scény doprovází. Ústřední téma Charro je chytlavé, ovšem na můj vkus bylo na počátku filmu až příliš často použito. Strunný motiv k akčním scénám, zaznívající nejvíce u závěrečné přestřelky, je správně úderný a melodický zároveň. Nedostatek: Myslím, že jsem se díval dostatečně pozorně, abych si v samotném závěru všiml, že se během přestřelky převrátí vůz s dělem, jež skončí vzhůru nohama na zemi. Je tedy přinejmenším zvláštní, že v následném záběru nabere takovou rychlost a rozjede se v správné poloze proti Billy Royovi.(14.4.2016)

Kvalitně odvedená filmařina včele se zpěvákem Presleym, poměrně dobře hrajícím pistolníka vzdorujícího své minulosti.(16.12.2009)

Charro je takový obyčejný western, jediná zajímavost v něm je Elvis Presley, který hraje kupodivu celkem dobře. A v kovbojském mu to vážně sluší. Trochu mě naštval závěrečný rohzovor hlavního hrdiny a jeho Velké Lásky. Slečna Tracey měla v městečku dobře zavedený podnik (bordel, no), ale macho Jess Wade ji na otázku, zda se vrátí, odpoví, že ne, že si pro ni pošle a ona ať hned přijede. Pch, tomu říkám happy end...(14.4.2012)

Stalo se co jsem nečekal. Kvalitní a zajímavý western, který je tak trochu neprávem pozapomenut. Zrejmě kvůli hlavnímu partu Elvise Presleyho, který byl vynikající zpěvák, ale příšerný herec, dávali od něho diváci ruce pryč. Ovšem výjimka potvrzuje pravidlo. Elvis Presley na svůj vkus předvádí celkem dobrý herecký výkon, ucházející v rámci možností role. Na hereckém poli ho s přehledem však přehrává Viktor French v roli hlavního záporáka Vika. Ve filmu uvidíte dostatek napětí a přestřelek, důraz však dává i na holý fakt, že před minulostí žádný neuteče. No a dělo ze zlata v každém westernu také neuvidíte. 75%.(18.7.2006)

Rozpočet $1,5milióna(22.3.2009)

• - Pôvodne sa mal film volať Come Sundown, Come Hell, až neskôr, tesne pred uvedením do kín sa zmenil  názov na Charro!. (beso74)

• - Elvis Presley dostal za tento film 850 000 amerických dolárov, čo je viac ako polovica z rozpočtu filmu. Navyše Presley dostal aj 50% z podielu na zisku. (beso74)

• - Aj keď sa nedá povedať, že by bol film prepadákom, množstvo priaznivcov Elvisa sklamal, chýbali im v ňom jeho piesne. (beso74)