Signály z neznáma

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný

Česko, 1993, 8 min

Ivan Renč

Karel Svoboda

První z trojice adaptací příběhů ze Čtyřlístku, který jsem viděla díky VHS kolekci Ahoj kamarádi 1 a 2. Původní příběh z Knihovničky č. 50 z roku 1976 je klasika napsaná Ljubou Štíplovou o dvojnících z vesmíru. Ovšem, ten konec je trochu jiný.(10.8.2009)

Není zde oproti komiksu jiný konec, ale spíše jiný průběh (kočka nahání ufony, padouchem jsou místo paličky barely aj.). I ty tři hvězdy dávám spíše z úcty, byť zfilmovaný čtyřlístek byl v dětství můj nesplněný sen. Pro mě osobně animáč naprosto postrádá kouzlo předlohy a přisuzuji to zejména datu vydání. V roce 1993 byli dávno za zenitem už i Němeček se Štíplovou. Nechápu, proč nebylo nic natočeno v dobách největší slávy kvarteta z Třeskoprsk.(19.6.2011)

Slabé 4 hvězdičky, spíše tři, už jen pro ty změny v námětu a samotném příběhu, takže některé věci, na které jsem se vyloženě těšil, chyběly.(3.3.2013)

• easaque

komentář platí pro všechny 3 díly. Docela jsem byl zvědav na animovaný Čtyřlístek, který jsem měl v dětství rád a jak je podle známky vidět tak zklamal. O příběhy ani nejde, jsou stejné jako kdysi vyšly, ale zpracování je ubohé včetně dabingu. U komiksu to vše fungovalo líp a hodil by se na to jiný kabát, možná víc inovativní i s bublinami. Takhle to byla nuda a šeď a ať si to raděj děti přečtou v časopise - to bude rozhodně užitečnější. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 0 /// CASTING: X (3*MAX) ](26.6.2012)

• Paity

Lepší než když prasátko procházelo zdí, ale pořád do oproti komiksovému originálu velmi slabé při převedení do filmové podoby.(19.8.2013)

• orkadimenza

Čtyřlístka jsem jako malý viděl spíš na magnetkách od Kostíků než v časopisech, takže k němu nemám takový vztah, jak jiné generační skupiny. I přesto by mi nemusely všechny 3 Čtyřlístkované kraťasy připadat jako kravina, a tenhle obzvášť. Degenerace mládeže na základě trapného a nevtipného chování postav a neskutečně tupého příběhu? A navíc je to všechno úplně zbytečné! No málem odpad!(7.9.2016)

• Oyer

No vida ! Konečně zfilmovaná legenda všech dětí - ČTYŘLÍSTEK. Postavy přesně jak vystřižené z komiksu. Už jen lepší příběh a je to dokonalé!(17.5.2011)

První a asi nejlepší z trojice VHSkových dobrodružství (dalšími jsou Myš, která prochází zdí a Pes na stopě) třeskoprské čtveřice. Je jenom dobře, že tvůrci v roce, kdy už měl Čtyřlístek nejlepší formu za sebou, sáhli k příběhům ze zlatých let, konkrétně do roku 1976. A ni to však nemění nic na faktu, že tyhle Signály z neznáma nemají tu auru Signálů z neznáma knihovnička Čtyřlístek, číslo 50…..doporučuji :D ps: nebyla by pecka, kdyby byla natočena všechna dobrodružství legendárního kvarteta, dnes už by jsme byli na pětistém díle.(22.1.2013)

Do třetice pokus o převedení jednoho z dílů legendárního Čtyřlístku do formátu animovaného filmu. Ani zde film nedosahuje kvalit komiksu.(3.4.2013)

Celkem vydařená adaptace komiksového Čtyřlístku (tohle je, řekl bych, tak asi nejslabší díl - ostatní dva mě zaujaly o hodně víc). Můj komentář k celé minisérii viz první díl: Myš, která procházela zdí .(8.7.2013)

Lepší tři hvězdy. Dabing je klasicky monotónní pro kreslené seriály začátku 90. let. Vzpomínky na tyhle minifilmy jsem měl lepší, bohužel při shlédnutí nenastal příjemný pocit nostalgie.(9.10.2013)

Čtyřlístek mám rád a v podstatě jsem na něm vyrostl :-). Pamatuji si, jak jsem dostal od taťky štos čtyřlísků, abych se nenudil. Jako komiks je čtyřlístek prostě super, ale v televizi tolik nevyniká. Všechny 3 díly miniseriálu hodnotím 4 hvězdičkami.(10.10.2010)

Komix je o dost lepší!(25.12.2010)