poster

Signály z neznáma

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný

Česko, 1993, 8 min

Režie:

Ivan Renč

Předloha:

Jaroslav Němeček (komiks), Ljuba Štíplová (komiks)

Hudba:

Karel Svoboda
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (13)

 • NinadeL
  *****

  První z trojice adaptací příběhů ze Čtyřlístku, který jsem viděla díky VHS kolekci Ahoj kamarádi 1 a 2. Původní příběh z Knihovničky č. 50 z roku 1976 je klasika napsaná Ljubou Štíplovou o dvojnících z vesmíru. Ovšem, ten konec je trochu jiný.(10.8.2009)

 • J.Connor
  ***

  Není zde oproti komiksu jiný konec, ale spíše jiný průběh (kočka nahání ufony, padouchem jsou místo paličky barely aj.). I ty tři hvězdy dávám spíše z úcty, byť zfilmovaný čtyřlístek byl v dětství můj nesplněný sen. Pro mě osobně animáč naprosto postrádá kouzlo předlohy a přisuzuji to zejména datu vydání. V roce 1993 byli dávno za zenitem už i Němeček se Štíplovou. Nechápu, proč nebylo nic natočeno v dobách největší slávy kvarteta z Třeskoprsk.(19.6.2011)

 • honajz
  ****

  Slabé 4 hvězdičky, spíše tři, už jen pro ty změny v námětu a samotném příběhu, takže některé věci, na které jsem se vyloženě těšil, chyběly.(3.3.2013)

 • easaque
  *

  komentář platí pro všechny 3 díly. Docela jsem byl zvědav na animovaný Čtyřlístek, který jsem měl v dětství rád a jak je podle známky vidět tak zklamal. O příběhy ani nejde, jsou stejné jako kdysi vyšly, ale zpracování je ubohé včetně dabingu. U komiksu to vše fungovalo líp a hodil by se na to jiný kabát, možná víc inovativní i s bublinami. Takhle to byla nuda a šeď a ať si to raděj děti přečtou v časopise - to bude rozhodně užitečnější. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 0 /// CASTING: X (3*MAX) ](26.6.2012)

 • Paity
  **

  Lepší než když prasátko procházelo zdí, ale pořád do oproti komiksovému originálu velmi slabé při převedení do filmové podoby.(19.8.2013)

 • orkadimenza
  *

  Čtyřlístka jsem jako malý viděl spíš na magnetkách od Kostíků než v časopisech, takže k němu nemám takový vztah, jak jiné generační skupiny. I přesto by mi nemusely všechny 3 Čtyřlístkované kraťasy připadat jako kravina, a tenhle obzvášť. Degenerace mládeže na základě trapného a nevtipného chování postav a neskutečně tupého příběhu? A navíc je to všechno úplně zbytečné! No málem odpad!(7.9.2016)

 • Oyer
  **

  No vida ! Konečně zfilmovaná legenda všech dětí - ČTYŘLÍSTEK. Postavy přesně jak vystřižené z komiksu. Už jen lepší příběh a je to dokonalé!(17.5.2011)

 • lubospoti
  ***

  Do třetice pokus o převedení jednoho z dílů legendárního Čtyřlístku do formátu animovaného filmu. Ani zde film nedosahuje kvalit komiksu.(3.4.2013)

 • Olík
  ***

  První a asi nejlepší z trojice VHSkových dobrodružství (dalšími jsou Myš, která prochází zdí a Pes na stopě) třeskoprské čtveřice. Je jenom dobře, že tvůrci v roce, kdy už měl Čtyřlístek nejlepší formu za sebou, sáhli k příběhům ze zlatých let, konkrétně do roku 1976. A ni to však nemění nic na faktu, že tyhle Signály z neznáma nemají tu auru Signálů z neznáma knihovnička Čtyřlístek, číslo 50…..doporučuji :D ps: nebyla by pecka, kdyby byla natočena všechna dobrodružství legendárního kvarteta, dnes už by jsme byli na pětistém díle.(22.1.2013)

 • papaguy
  ***

  Celkem vydařená adaptace komiksového Čtyřlístku (tohle je, řekl bych, tak asi nejslabší díl - ostatní dva mě zaujaly o hodně víc). Můj komentář k celé minisérii viz první díl: Myš, která procházela zdí .(8.7.2013)

 • Psycho.R
  ***

  Lepší tři hvězdy. Dabing je klasicky monotónní pro kreslené seriály začátku 90. let. Vzpomínky na tyhle minifilmy jsem měl lepší, bohužel při shlédnutí nenastal příjemný pocit nostalgie.(9.10.2013)

 • james11
  ****

  Čtyřlístek mám rád a v podstatě jsem na něm vyrostl :-). Pamatuji si, jak jsem dostal od taťky štos čtyřlísků, abych se nenudil. Jako komiks je čtyřlístek prostě super, ale v televizi tolik nevyniká. Všechny 3 díly miniseriálu hodnotím 4 hvězdičkami.(10.10.2010)

 • vitrouš
  ***

  Komix je o dost lepší!(25.12.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace