poster

Myš, která prochází zdí

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný

Česko, 1993, 7 min

Režie:

Ivan Renč

Hudba:

Karel Svoboda
(další profese)
 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Nostalgie jak víno, jenom ty hlasy, co Čtyřlístku dala má představivost, se k nim hodily lépe, než ty, co jim půjčili herci.(16.11.2018)

 • Pilda17
  **

  Bohužel mi tato pohádka nic neříká a nebavila mě, tak jak jsem si představoval.. 5/10 = 50%(14.7.2011)

 • papaguy
  ****

  Celkem vydařená animovaná adaptace kultovního komiksového Čtyřlístku. Mimické výrazové prostředky mohly být bohatší - s tímhle animátoři docela škudlili a udělali to nejjednodušší, jak to šlo. Myslím si, že s pestřejší animací mohl být celkový dojem úplně někde jinde. Ale abysme neřekli, jako bonus má každá postavička (snad s výjimkou Bobíka) speciální trik vyjadřující překvapení: Fifinka - mašle, která se sama rozváže a sváže, Myšpulín - odskakující motýlek, Pinďa - rolovací uši. Piňdovi ještě navíc padají kalhoty a bobík si každou chvíli udělá bouli. Jinak ty nápady a vynálezy tam jsou, Čtyřlístek, pohoda... Škoda, že jen tři díly.(8.7.2013)

 • hippyman
  **

  bídné přenesení komiksové klasiky do animovaného kraťasu... tohle si čtyřlístek nezasloužil! 40%(28.12.2012)

 • NinadeL
  *****

  Druhý z trojice adaptací příběhů ze Čtyřlístku, který jsem viděla díky VHS kolekci Ahoj kamarádi 1 a 2. Původní příběh z Knihovničky č. 58 z roku 1977 je skvělá komedie napsaná Ljubou Štíplovou. Kdo se ve Čtyřlístku vyzná lépe, chápe fatální význam té myši ;)(10.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace