Yeogogoidam 5 : dongbanjasal

Horor

Jižní Korea, 2009, 88 min

Jong-yong Lee

Jong-yong Lee

Pětka nikterak nevykročila z mantinelů nastavených předchozími díly. Tudiž si v melancholicky laděném a flashbacky proloženém příběhu především v prostředí dívčí školy (a přilehlém kostelu) prostřednictvím práskavých lekaček zasedne pomstychtivá zkrvavená vlasatice na trojici kamarádek. Průměrné a dosti ukecané mysteriózní drama, jež nervy nepocuchá... Na druhou stranu v době asijského duchařského sucha díky za něj.(10.8.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $3,392,086(10.8.2010)

Taková klasika série, která tentokrát příběh zavádí trochu i mimo školu, např. do rodiny a partnerských vztahů. Je třeba uznat, že po jedenácti letech série trochu přitvrdila.(28.10.2018)

• bulawaio

Pár hezkejch mladejch asiatek, nic víc.(3.5.2010)

Bohužiaľ vzkriesenie kórejského hororového žánru sa ani tentokrát nekoná. Už piate pokračovanie série Whispering Corridors s podtitulom A Blood Pledge síce ponúka zaujímavý trailer a vynikajúce plagáty, no to všetko je len pútavý obal, pod ktorým sa skrýva ďalší ničím nevynikajúci ducharský horor. Predošlé časti síce vsádzali na postupné pomalé budovanie atmosféry a melanchonickú náladu, no tento diel sa už od začiatku uberá rýchlejším tempom a ponúka aj viac hororových scén, no funguje to len z polovice. Zo začiatku sa scény striedajú rýchlejšie ako v predošlých častiach a aj príbeh napreduje rovnako rýchlym tempom, strašidelné scény však tak rýchlo skončia ako rýchlo začali a príbeh sa v polovici zasekne a už len recykluje dookola to isté. Ku konci sa fim snaží navodiť melanchonickú náladu (hlavne pomocou smutnej hudobnej melódie), čo však z toho, keď ku hlavným postavám nie sú cítiť sympatie. Čo by som u tohto hororu vyzdvihol je už klasicky výborný audio-vizuálny štýl a výborne fungujúce lakačky, u ktorých som neraz podskočil na stoličke a ktorých tu je neúrekom. Celkovo som od piateho pokračovania čakal oveľa lepší zážitok (1, 2 a 4 diel sa mi veľmi páčili, mierne zakopával len 3 diel), no ostalo to len v rámci slušnejšieho priemeru.(10.8.2009)